Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Stadnina zaniedbanych koni  (Przeczytany 1163 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Stadnina zaniedbanych koni
« : 2004-11-11, 22:22 »
W Warszawie w Parku Skaryszewskim jest mała stadnina, ogólnie naliczyłam około 6 koni. Nie jestem jeźdźcem ale dzisiaj byłam  i lubie sobie popatrzyć ja inni jeżdżą. Moja uwage zwrócił bardzo zaniedbany stan koni. Wszystkie, oprócz dużego widac rasowego konia, były dosyć brudne, widać że dawno nie czesane. Kucyk miał obtarcia od siodła, a mimo to dziecko na nim jeździło. Stadnina jest w drewnianych barakach. Nie wiem czy maja jakies ogrzewanie. Nikt nie chciał ze mna rozmawiać na ten temat. Martwi mnie los tych koni, czy dobrze sie nimi opiekują. Może ktos z was cos o nich więcej wie, może ma mozliwość interwencji. Lubicie konie, zróbcie cos dla nich!!!
Zapisane
BC + koci podrostek

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #1 : 2004-11-11, 22:31 »
ogrzewanie w stajni to akurat jedna z gorszych rzeczy jaką można zrobić trzymając konie....

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #2 : 2004-11-11, 22:36 »
Naślij na nich TOZ-a.

Ludzie, którzy korzystają z usług takiej psełdo staniny są bardziej winni niż jej właściciel  :grr: To oni nabijają mu kase, przez co przyczyniają się do znęcania nad zwierzętami.

Może by tak mały proteścik przed staninką na oczach klientów urządzić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedz #2 : 2004-11-11, 22:36 »

pacuszka7

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #3 : 2004-11-12, 09:01 »
no ogrzewanie to raczej zbedne, ale konie w takim stanie nie powinny być.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #4 : 2004-11-12, 12:37 »
Dziewczyna od nas ze stajni zna wlasciciela tych koni. Poprzednio mial stajnie gdzies na Chomiczowce czy cos w tym rodzaju i tez byl horror. Ta dziewczyna nawet naslala na niego kontrole, byla przy tych kontrolach... Konie byly zabiedzone do granic mozliwosci, nigdzie w stajni nie bylo nawet kostki siana ani nic do jedzenie - facet sie pokretnie tlumaczyl, ze na biezaco przywozi na kazdy posilek jedzenie, ktore trzyma w zabudowaniach 2km dalej  :roll:  (oczywiscie nikt w to nie uwierzyl). Ale tak czy siak, rozeszlo sie po kosciach... A teraz facet robi biznes w nowym miejscu.
Znajoma instruktorka kiedys poszla tam pytac o prace. Trafila na "pana trenera", od ktorego dowiedziala sie, ze konie sa bardzo spokojne i takie fajne, bo jak sie je za mocno lydka scisnie, to staja deba  :roll:  Ale ze sa beznadziejne, bo kiepsko skacza, bo on to pracowal w stajniach na calym swiecie i w cyrku, no i na zachodzie to konie skacza po 3 metry  :roll:
Heh.

A co do samej stajni. Nie bylam tam bardzo dawno, pewnie sie troche pozmienialo. Niemniej kiedys byla to po prostu drewniana stajnia typu angielskiego, rzeczywiscie wyglada to jak barak ;) ale dla koni nie ma to znaczenia. Bylam tam przez 2 lata wolontariuszka za poprzedniego wlasciciela stajni i konie spokojnie znosily zime, staly bez derek i zaden nie chorowal.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #5 : 2004-11-12, 13:40 »
Dzieki za wyjasnienia. Co do ogrzewania to przyznam że sie na tym nie znam. Wydawało mi sie że potrzebne. A tam rzeczywiście nie ma sie kogo zapytać i te konie biedne. Echhh
Zapisane
BC + koci podrostek

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #6 : 2004-11-12, 15:18 »
nie potrzebne bo tylko by wedelikaciło konie i mogłyby mieć problemy ze zdrowiem - koń jest zwierzęciem które od zawsze było na podwórku czy zima czy lato i naprawdę ogrzewanie by nie podziałało na nie za dobrze

awangarda

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #7 : 2004-11-12, 18:58 »
niestety wszedzie jest pelno takich stajni. niedaleko mojej jest wlasnie taka CUDOWNA stajnia. konie zaniedbane niedokarmione chodzace w sezonie po 10 godzin:/ a w regionalnych gazetach bardzo czesto ukazuja sie artykuly jaka to ta stajni i jej wlasciciele sa wspaniali...:/
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #8 : 2004-11-13, 14:36 »
ciekawe o kim mowa, julitko ;] chyba nie p p.W????????  :shock:  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedz #8 : 2004-11-13, 14:36 »

Kamelia

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #9 : 2004-11-13, 18:56 »
jest mnóstwo takich stajni i njgorsze jest to że jak sprawa jakimś cudem trafi do sądu to i tak jest umarzana albo dostają jakąś śmieszną karę - POLSKA
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #10 : 2004-11-13, 19:23 »
oo matko az mi sie przypomniala stajnia z obozu.. chyba ze 20 koni, a boksow moze z 7.. konie tam stoja we wlasnych qpach ze tak sie wyraze, niektore po 2 w boksie ze sie obrocic nie moga, jest tez boks gdzie stoja 2 konie i nie maja zadnego swiatla slonecznego, po prostu takie pudelko.. sa boxy dla pojedynczych koni o wymiarach ok 2m (nie wiem ile dokladnie, tak "na konia") na 2 metry, kon sie tam obrocic nie moze.. straszne :? pastwisko maja na bagnach gdzie juz jedna krowe wciagnelo, a w sezonie letnim pracuja po 7 godzin (niektore po 8.5). a to jest ta stadnina: www.qn.las.pl
Zapisane

awangarda

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #11 : 2004-11-13, 20:07 »
taaa vio to podobnie jak w stajni ktora ja opisalam powyzej...
kasik... nie no skad ze znowu przeciez ja na nich zlego slowa niepowiem :P :roll:
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #12 : 2004-11-13, 21:47 »
no jasne ze nie powiesz, przeciez nie ma ku temu zadnych powodow, gdziezby tam...blee
Vio: wiem ze to nie jest smieszne ale to zdanie mi sie podoba : gdzie juz jedna krowe wciagnelo :P No wlasnie ta stajnia ma opis podobny do tej naszej podkieleckiej...trudno nic na to sie nie poradzi a najgorsze jest to ,ze sa tacy zaslepieni ludzie, ktorzy nie dosc ze nei przyanaja sie do zlych warunkow itp, to jeszcze bronia... TYLKO KONI ŻAL.
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #13 : 2004-11-13, 22:10 »
a takie zaskarzenia na stajnie można wysyłać do Świata Koni tylko ze oni muszą to potem dokładnie przebadać czy to jest napewno tak, o teraz w ostatnim numerze na pierwszej stronie autor o tym pisał więc jak co to zawsze można napisać, jakos pomóc... Euphoria ci ludzie co bronią to są najczęsciel ludzie zakochaniu w koniach i w właścicielach którzy z pewnością zaślepili ich słodkimi słówkami i wmówili im że dla koni tak lepiej, że mi jest cudownie, wiem bo widziałam takich ludzie i rozmawiałam, normalnie nieda rady im uzmysłowić że ejdnak te konie cierpią, poprostu walka z wiatrakami! :?
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #14 : 2004-11-14, 13:39 »
no wlasnie o to chodzi- o zaslepienie milusimi wlascicielami..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedz #14 : 2004-11-14, 13:39 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #15 : 2004-11-14, 17:11 »
Cytuj

Vio: wiem ze to nie jest smieszne ale to zdanie mi sie podoba : gdzie juz jedna krowe wciagnelo


^_^
chodzi o to, ze ją no.. utopila sie :P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #16 : 2004-11-14, 18:30 »
wiem wiem  :wink: hehe
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Stadnina zaniedbanych koni
« Odpowiedź #17 : 2004-11-14, 20:20 »
co zrobić gdy widzimy jak koń jest zaniedbywany;
 http://www.pegasus.org.pl/pol-uratuj.html
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 25 zapytaniami.