Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Mysz (mus musculis)  (Przeczytany 5160 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a-b.missile

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« : 2004-11-27, 10:34 »
Mam Myszkę hodowlaną od około tygodnia.Początkowo ,przez pierwsze 2 dni ktore przebywala w duzym sloiku po ogórkach :) (bo jest bardzo mala ma dopiero 4 tygodnie)była ruchliwa i wygladała na nawet zadowoloną.Potem kupiłam jej duże akwarium,postawiłam małą mysią willę,dałam wode i mysi pokarm ,a on stal sie apatyczny i nie wychodzi ze swojego domku...Dawniej wchodzil mi na łapke i siadal na ramieniu a teraz nawet nie chce mu sie wychylić nosa z chatki...Czy Ondra jest chory???Czy takie zachowanie leży w jego mysich widzimisie.Bardzo proszę o kilka wskazówek i porad dotyczących myszek i ich zwyczajów.
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #1 : 2004-11-27, 10:39 »
w słoiku po ohgórkach :shock: hehe, tak mi sie wydaje że nawet akwarium nie jest nalepszym miejscem dla gryzoni (czytałam kiedyś wypowiedź wterynarza, który mówił, że gryzonie powinny być trzymane w klatkach, a wa akwariach i tych palstykowy pojemnikach, nie czuja sie tam dobrze poprostu), a jak z myszą jest źle tak to do weta z nia, jak sie myle to mnie poprawcie :)
Zapisane

tymon

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #2 : 2004-11-27, 14:37 »
Wy wszyscy do weta odrazu a mi sie wydaje że narazie nie jeste to konieczne....a-b.missile od kiedy ta myszka jest w akwarium bo moze jest narazie zestresowana  zmianą zamieszkania ale zeby trzymać mysz w słoiku?? :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysz (mus musculis)
« Odpowiedz #2 : 2004-11-27, 14:37 »

Lalaith

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #3 : 2004-11-27, 15:14 »
Podejrzewam, że przyczyną może być to, co mówi Tymon. Czyli zmiana otoczenia, daj się myszce przyzwyczaić. No chyba, że w akwa jest już długo?
Zapisane

kasja

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #4 : 2004-11-27, 16:18 »
A nie możesz kupić mysiakowi towarzystwa? Może właśnie o to chodzi, albo w akwarium nie ma żadnych zabawek(kołowrotek, rury), myszka to mądre zwierzątko i jak nie ma co robić to śpi...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #5 : 2004-11-27, 17:05 »
mnie sie wydaje ze myszon mogl sie zwyczajnie przeziebic, albo "dusi sie we wlasnych sikach"-- "zasluga" akwarium.
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #6 : 2004-11-27, 17:12 »
Lepiej zmien mu akwa na klatke. Tam ma przynajmniej co robic, bo jezeli nawet pozbawisz ja zabaw typu kolowrotek czy jakies tuneliki, bedzie mogla sie wspinac po pretach. Radzilabym jednak, aby zapewnic jej duzo atrakcji. Ja moim malym np. dzis otworzylam klatke, wiec moga biegac w klatce, po klatce i po regale, na ktorym lezy klatka
Zapisane

Enola

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #7 : 2004-11-27, 18:39 »
Dokup mu towarzysza. Najlepiej młodego, wtedy się do siebie przyzwyczają i raczej nie powinny walczyć a będzie mu raźniej. Co do akwarium to gdy się sprząta odpowiednio często to mysz wcale nie będzie się dusić we własnych sikach :/ Zwłaszcza, że jest jedna a akwa duże więc chyba nie to jest przyczyną.
Jeżeli nie zauważyłeś żadnych innych niepokojących objawów (kichanie, prychanie, posklejane oczka, matowe, potargane futerko) to sądzę, że winę za jego apatię ponosi brak zabawek i towarzystwa.
Zapisane

a-b.missile

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #8 : 2004-11-27, 19:29 »
Tymon mój Mysz w akwarium przebywa w akwarium ok. 2 dni,Na początku biegala cala po nim zajadala sie mysim pokarmem biegala wchodzila na korki(takie urozmaicenia) a nastepnego dnia siedziała non toper w swojej mysiej chatce...Nie zauważyłam żadnych zmian na futerq,ma błyszczące oczka.A co do towarzystwa to boje sie mu kogokolwiek dokupić bo nie znam płci mojej myszy(orientacyjnie nadalam jej/mu czeskie imie Ondra :) )bo jesli Ondra okaze sie facetem i kupie mu samiczke to beda mieli maluchy ,czego raczej nie chce,a jak dokupie mu faceta to chyba sie zagryzą.Btw.Powiedzcie w co lubią sie bawić sie myszki,czym,jak...etc :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysz (mus musculis)
« Odpowiedz #8 : 2004-11-27, 19:29 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #9 : 2004-11-27, 20:18 »
Cytuj

Co do akwarium to gdy się sprząta odpowiednio często to mysz wcale nie będzie się dusić we własnych sikach :/


no jasne- jak sie odpowiednio sprzata to nie :chytry: ;)

abmissile do weta!!
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #10 : 2004-11-27, 23:25 »
Eee.. nie wydaje mi się, żeby była konieczność pójścia do weta. Przynajmniej na razie - skoro myszon wygląda dobrze :) Hm.. Może znudziły jej się zabawki? ;) Dużo ma różnych zabaweczek? :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #11 : 2004-11-27, 23:35 »
po co do weta?? wiesz roznica juz powinan byc wyrazna zreszta jak mysza wezmieszna reke to mowinnas zaobserwowac zaraz za ogonkiem  albo nic i tylko dzurke albo dwajadra czarneadopiero potem  nazady meskie :lol:  ja ez myslałam zenie rozróznie a udało mi sie jak mysz mił 1miesiacz czyli dokładnie  4 tygodnie
u samiczekjest wyraznie tylko dzurka u samczyka jadra i dzyndzel :P
Zapisane

tymon

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #12 : 2004-11-28, 09:14 »
Cytuj

Tymon mój Mysz w akwarium przebywa w akwarium ok. 2 dni

Przecież to krótko niech sie mysiak przyzwyczaji do otoczenia, a ma jakies zabaweczki w klatce( kołowrotek itp.) ??
Zapisane

a-b.missile

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #13 : 2004-11-28, 10:45 »
Czy myszy mają bojaźliwą naturę?Jak jest na moim ręku to nie sika ale jak jush trzyma ją kto inny to leje jak najęta.Myshon prowadzi tryb nocny czy to normalne?aha...trocinki wymieniam co 3 dni,wiec chyba ok...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #14 : 2004-11-28, 10:46 »
Cytuj

Czy myszy mają bojaźliwą naturę?

Maaaają ;)
Cytuj

Jak jest na moim ręku to nie sika ale jak jush trzyma ją kto inny to leje jak najęta

To zupełnie naturalne :)
Cytuj

Myshon prowadzi tryb nocny czy to normalne?

Ha, i tu mamy odpowiedź. Myszy często prowadzą nocny tryb życia, więc... w dzień śpi :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysz (mus musculis)
« Odpowiedz #14 : 2004-11-28, 10:46 »

a-b.missile

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #15 : 2004-11-28, 11:12 »
czyli podsumujmy...to ze jest mysz osowiała :P mozemiec kilka przyczyn:
a)Jest chora i trzeba do weta
b)poprostu jest bojaźliwa i prowadzi nocny tryb życia
c)brakuje jej przyjaciół i zabawek(choc tych drugich to ma w cholere dużo)
d)jeszcze sie nie oswioła z duuużym akwarium
e)woli klatke
coosh,wiele tych przyczyn tylko pomóżcie wskazać mi te najbardziej prawdopodobne :cry:
Zapisane

tymon

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #16 : 2004-11-28, 12:19 »
najbardziej c i d
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #17 : 2004-11-28, 15:15 »
brakuje jej przyjaciół
jeszcze sie nie oswioła z duuużym akwarium
jest bojaźliwa i prowadzi nocny tryb życia
jesli  myszka ma lsniaca siersc to weta mozna wykluczyć :roll:
jak sie oswoi to bedze aktywniejsza i nie bojazliwa a akwa moze wymaga uatrakcyjnienia  ;)  jkies konar  do chowania zabawy  drabinka jesli góra jest zabezpieczona sa takie  sa takie rurki to mocowania na gówe my mysza wchodziłana góre  i zchodzila na dól ...ogolnie brakuje jej towrzysza tego ukryc nie mozna  i cóz  w/gmnie jednakzwuerz ma wikszy kontaktjak jest w klatce :roll:
Zapisane

a-b.missile

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #18 : 2004-11-29, 16:11 »
A czy myszy preferują zabawy tj,wychodzienie z akwarium i "chodzenie po właścicielu" :) ?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #19 : 2004-11-29, 16:25 »
Cytuj

b)poprostu jest bojaźliwa i prowadzi nocny tryb życia

Nie musi być bojaźliwa, wystarczy, że prowadzi nocny tryb życia ;) To może być pierwsza przyczyna
Cytuj

c)brakuje jej przyjaciół i zabawek(choc tych drugich to ma w cholere dużo)
d)jeszcze sie nie oswioła z duuużym akwarium

Jak dla mnie to są najbardziej prawdopodobne przyczyny :) trzeba dać myszonowi troche czasu ;)
Cytuj

A czy myszy preferują zabawy tj,wychodzienie z akwarium i "chodzenie po właścicielu"  ?

Nu ba, ciekawe urozmaicenie dla nich ;)
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #20 : 2004-11-29, 17:59 »
Proponowałabym jednak dokupienie myszce towarzysza. Myszki to zwierzątka stadne i sama czuje się na pewno źle...  :roll:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Mysz (mus musculis)
« Odpowiedz #20 : 2004-11-29, 17:59 »

Ellen

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #21 : 2004-11-30, 15:48 »
Cytat: a-b.missile
A czy myszy preferują zabawy tj,wychodzienie z akwarium i "chodzenie po właścicielu" :) ?


Nio, Myszeida wlasnie siedzi mi na ramieniu i tak fajnie laskocze pazurkami :)
Zapisane

tymon

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #22 : 2004-11-30, 18:15 »
Ellen ty masz kota i mysz?? Wnioskuje tak po tym zdjeciu obok twojego loginu.
Zapisane

a-b.missile

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #23 : 2004-11-30, 22:09 »
Wczoraj biegał po drabinkach ,chodzil mi po karku,krecil sie na karuzelce...a dzisiaj znowu ma depresje...chyba jednak kupie mu jakąś fajną dupeczke ;) Tylko napiszcie coś o rujach bo musze zapewnić im jakiś "srodek antykoncepcyjny" w formie separacji :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #24 : 2004-11-30, 22:30 »
:) ja mam kota i chomiki ikot mi nie dramatyzuje :P  Ellen ma 2 myszki i chomika i kota ;)  a separacja nic ci nieda rujka jest chyba trocje  nie zauwazalna isrednio raz w tygodnu lub nawet czesciej  jesli samczyk to mozesz probowac łaczyc z 1 miesiecznym samczykiem mowiny sie polubic bez kłutni u starszych bedze problem a z samiczka równa sie mlode przy rzdzielaniu srednoi co 3 tygodnie :?
Zapisane

Ellen

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #25 : 2004-12-10, 10:14 »
Scislej 2 koty + myszy, chomik i rybki w osobnym pokoju :wink:
Zastanawiam sie nad dokupieniem jeszcze jakis myszy (ze 2 samiczki). Stracilam juz nadzieje na przychowek, a 2 myszki to tak malo troche. Nie wiem jak to zrobic, zeby je polaczyc. Ze Stefanem nie bedzie problemu, tylko boje sie, ze Myszeida bedzie sie gryzla z nowymi. Powiedzcie w jaki sposob polaczyc nowe myszy z tymi, ktore sa u mnie ponad 3 miesiace i juz rzadza w klatce :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #26 : 2004-12-10, 13:19 »
Myszeida to dziewczyna? To dlaczego nie może mieć małych ze Stefanem?

Moja hodowla jak narazie nie wypaliła... Atisia umarła .... ( :? ), ale niedługo planuje kupienie samiczki z Finlandii :)
Zapisane

Ellen

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #27 : 2004-12-10, 14:12 »
Nie wiem czemu nie moga, spytaj sie ich ;) To jak z tymi nowymi, wystarczy umyc klatke i wpuscic myszy razem, czy jakis inny sposob?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysz (mus musculis)
« Odpowiedz #27 : 2004-12-10, 14:12 »

Cathycash

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #28 : 2004-12-10, 15:07 »
Z myszami nie powinno byc problemu, moje nigdy się nie kłóciły. Wystarczy umyć klatkę. Możesz je zapoznawać np. na biurku. Jak nie pomoże można każdą leciutko spryskac jakąś wodą toaletową (jakąś lekką), ja tak robiłam z szynszylami - trochę pomogło :)
Zapisane

Ellen

  • Gość
Mysz (mus musculis)
« Odpowiedź #29 : 2004-12-10, 15:57 »
Dzieki :) Narazie jeszcze poczekam troche, moze sie postaraja o maluchy... a jak nie, to sprawie im prezent na gwiazdke ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.