Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: OGOLIĆ KOTA  (Przeczytany 11089 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaga

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« : 2004-11-30, 12:58 »
Witam.
Mam swoje zwierzęta: psa i 2 konie. Wraz z pojawieniem się młopdej kotki w naszej stajni pojawił się również kolejny problem.
Kotka nie ma siły przebicia i jest poważnie atakowana przez koty mieszkające w stajni od urodzenia.
Z mamą od wielu lat marzymy o kocie. Kiedy nadarza się okazja na myśl nasuwa nam się problem uczulenia, jakie obciąża moją mamę. Uczulenie na kota ma niewielkie, ale żeby się nie nasiliło wpadłam na pomysł częściowego pozbawienia sierści kotkę i zabrania jej do mieszkania. Jest bardzo przyjazna, kocha konie i ludzi, ale nie wróżymy jej długiego żywota wśród tylu kotów w stajni. Dlatego chcemy ją zabrać do ciepłego mieszkanka.
Moje pytanie: Jakie są przeciwwskazania do częściowego ogolenia kota?
Zapisane

Eli

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #1 : 2004-11-30, 13:04 »
Cytuj

Jakie są przeciwwskazania do częściowego ogolenia kota?

moralne..
Zapisane

barbiegirl23

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #2 : 2004-11-30, 13:09 »
skoro Twoja mama ma uczulenie na kota, to może kupcie sfinksa kanadyjskiego. to rasa zupełnie bez sierści. na pewno jest droga, ale wyeliminuje problem. a koteczke zostawcie w spokoju!
Ps. czym chcesz ją golić?? depilatorem ?? :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedz #2 : 2004-11-30, 13:09 »

Dalmafreciak

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #3 : 2004-11-30, 13:15 »
Częściowe ogolenie kota i tak by nic nie dało... :roll:
Poza tym.. jak chciałabyś to zrobić?

Jeśli chodzi o sfinksa - aaga chce tego konkretnego kota, a nie jakiegokolwiek, jeśli dobrze zrozumiałam...
Zapisane

aaga

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #4 : 2004-11-30, 13:17 »
nie... są golarki sportowe do golenia koni... bezszelestne. Depilatorem się depiluje a nie goli, a to spora różnica.
Młody sfinks kosztuje 4000zł, dzwoniłam do hodowli rok temu, bo chcieliśmy kupić.
A pytam o przeciwwskazania biologiczne a nie moralne :]
PS. Jak my "koteczka" zostawimy w spokoju...to niedługo koty w stajni zapewnią mu "spokój wieczny"
Zapisane

Ellen

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #5 : 2004-11-30, 13:22 »
A czy twoja mama wie na co konkretnie jest uczulona? Bo w wiekszosci przypadkow ludzie uczuleni sa na sline, a nie siersc, wiec ogolenie duzo nie da...
Zapisane

aaga

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #6 : 2004-11-30, 13:28 »
Wie. Miala robione testy. Zauwazcie ze siersc na pysku lapach i ogonie nieco rozni sie od siersci na grzbiecie. Uczulenie jest niewielkie, ale - jak kazde - dokuczliwe.
Co do Sfinksa to chcialam kupic, z wiadomych wzgledow nie kupilam. Poza tym zwierzeta rasowe czesto zapadaja na choroby o podlozu genetycznym... chcemy kota, a nie chodzące 4 tysiące. Jakby chodzące 4 tysiące po miesiącu mi padło (a znajomi mieli podobny przypadek z kotem innej rasy) to niestety na drugiego takiego kota nie moglibysmy sobie pozwolic...wiec... kota by nie bylo.
Teraz chce konkretnego kota, bo sie w tamtym miejscu nie przyjmie. Jest to dobry moment do poprawy jego jakosci zycia i spelnienia naszego wieloletniego marzenia.

Jak sie goli kota? tak jak psa...tylko pewnie sie bardziej wyrywa. Poprzedni kot stajenny golony do operacji nie był jakoś bardzo przeciwny. Ale jak juz mowilam mam dostęp do bezszelestnej golarki wiec ...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #7 : 2004-11-30, 13:47 »
A może by tak ogolic właścicielkę ??  :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #8 : 2004-11-30, 13:47 »
ale zapewne musiałabyś tego kota golić co jakiś czas, bo sierść odrasta.. moim zdaniem to zły pomysł :( nie lepiej kota oddać komuś innemu? może ktoś sie znajdzie :( bo skoro Twoja mama ma alergie, to kot będzie utrapieniem, nie przyjemnością.
A tak na marginesie, to tej alergii nie da sie leczyć?
Zapisane

Forum Zwierzaki

OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedz #8 : 2004-11-30, 13:47 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #9 : 2004-11-30, 13:51 »
Eli ja tez mam alergie na kota i mam kota. Leczyć sie alergii na kota raczej nie da ale jest sposób bardziej humanitarny niż golenie kota. Oddać kota, albo olać alergię.  Ja dzisiaj w bojowym nastroju ale takie pomysły mnie porażają  :roll: ciekawe co na to by kot powiedział ??
Zapisane
BC + koci podrostek

barbiegirl23

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #10 : 2004-11-30, 13:51 »
qrde wydaje mi sie, ze kot nie bylby zbyt szczesliwy bez siersci. ja tez jestem alergiczka (również sierść, kurz i pyłki) i mam kota. moze to inny rodzaj alergii, ale lekarz polecil mi po prostu nawilżacz powietrza do domu i czeste wyczesywanie kociaka, coby kudły nie latały po pokoju.
poza tym przez wiele lat moi rodzice mieli psa i jakoś przeżyłam.
Cytuj

Jest to dobry moment do poprawy jego jakosci zycia

może lepiej znajdź jej inny dom, w którym nie będą przeprowadzać takich eksperymentów, bo ta poprawa jakości życia wydaje mi się wątpliwa  :roll:
Zapisane

aaga

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #11 : 2004-11-30, 14:05 »
Dobrze. Może więc sprecyzuję:
biologiczne przeciwwskazania dotyczące przynajmniej częściowego pozbycia się sierści. Czy ktoś zna?
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #12 : 2004-11-30, 14:08 »
Tez mam uczulenie na na koty, a mam w domu 3 :)  Moja siostra tez MIALA, nawet dosyc powazna (czasem dochodzilo do zapalenia pluc), ale w tajemnicy przed rodzicami miziala i spala z kotami. Alergia wyraznie sie zmniejszyla (teraz tak jak u mnie pojawiaja sie tylko swedzace babelki na zadrapaniach, czasem lekko spuchniete i swedzace oczy).
Zapisane

myszka

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #13 : 2004-11-30, 14:11 »
Biologiczne przeciwwskazania? A kot byłby wychodzący? Jeśli tak, to nie wolno go golić ze względu na delikatność odsłoniętej skóry, podatność na urazy, oparzenia słoneczne. A jeśli miałby nie wychodzić - nie sądzę, żeby czuł się dobrze bez sierści i też sugeruję raczej inny dom...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #14 : 2004-11-30, 14:16 »
Cytuj
Dobrze. Może więc sprecyzuję: biologiczne przeciwwskazania dotyczące przynajmniej częściowego pozbycia się sierści. Czy ktoś zna?
Natura obdarzyła kota sierścią według swojego ukrytego planu i niech lepiej tak juz zostanie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedz #14 : 2004-11-30, 14:16 »

barbiegirl23

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #15 : 2004-11-30, 14:17 »
może takie, że sierść to pokrywa ochronna zwierzaczka.
weź pod uwagę,że temperatura ciała kota jest wyższa niż człowieka, co znaczy, że dotkliwiej będzie odczuwać różnicę temperatur. to że tobie w temp. pokojowej (ok 24 stopnie celcjusza) jest ciepło nie znaczy wcale, że kotu bez sierści będzie dobrze. może spróbujesz pochodzić cały dzień nago po domu w temeraturze 20 stopni to zobaczysz czy nie ma przeciwwskazań.  
nie zapominaj tez że futro chroni przed wszelkimi urazami mechanicznymi: obtarciami, zadrapaniami itd. bez siersci kot moze sam sie skrzywdzić, np drapiąc sie zbyt mocno
na prawde nie radze!
poza tym, może skontaktuj się z jakimś wetem, który bedzie mial odpowiedni autorytet, zeby wybić Ci to z głowy
Zapisane

aaga

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #16 : 2004-11-30, 14:30 »
Myszka kot byłby siedzący w domu wraz ze starym psem. Od wiosny do późnego lata prawdopodobnie nie byłoby potrzeby golenia bo mama wtedy nie często bywa w domu. Nie chodzi o to żeby kot był całkiem łysy, tylko żeby sierść nie była taka długa i odstająca. Innego domu nie możemy narazie znaleźć. Wszyscy już pobrali koty i psy ze stajni, bo są one tam czasem podrzucane.
Dziękuję za konkretne odpowiedzi...wreszcie ;)

Co do uczulenia to ja tak samo się odczuliłam na konie. Niestety u mamy to nie skutkuje. Metody farmakologiczne i komputerowe poskutkowały odpowiednio na pół roku i na miesiąc.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #17 : 2004-11-30, 14:35 »
Kot by chyba zawału dostał  :lol:

Aaga niech twoja mama idzie na odczulanie, a nie maltretuje kota  :?
Zapisane

Sal

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #18 : 2004-11-30, 15:08 »
Ale uczula nie sierść, tylko ślina. Ogolenie (pomijając inne aspekty :? ) nic nie zmieni.
Zapisane

Ax

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #19 : 2004-11-30, 15:37 »
Niech twoja ma się odczuli, bo ogolenie kota nic nie da. Niedość, że pozbawisz go futerka (ciekawe, czy wiesz, że takiemu kotu trzba ubierać ubranka jek jest zimno i jego skóra jest bardzo delikatna?) to po prostu bedziesz go męczyć. Idź do fryzjera, niech ogoli ci włosy z głowy [ koty mają włosy na całym ciele!] i chodź taka łysa. Dobrze Ci bedzie? A wyobraź sobie, że jesteś cała w ścierści. idź i bezszelestną maszunka się ogol :roll: miło ci będzie? wiesz, jakby było ci zimno? jak żle byś się czuła?
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #20 : 2004-11-30, 16:02 »
moja kuzynka ma kota a jast uczulona więc go często kąpie i czesze. i jakoś daje sobie rade
Zapisane

Forum Zwierzaki

OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedz #20 : 2004-11-30, 16:02 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #21 : 2004-11-30, 17:58 »
Cytat: aaga
Dobrze. Może więc sprecyzuję:
biologiczne przeciwwskazania dotyczące przynajmniej częściowego pozbycia się sierści. Czy ktoś zna?


Siers kota stanowi izolacja od swiata zewnetrznego. Tak jak ubranie na czlowieku. Bez siersci zwykly kot bylby bardziej podatny na infekcje, bardziej sklonny do spadku temperatury, utrzymanie ktorej zapewnia futro, bardziej czuly na bodzce dotykowe - skora okryta dotad futrem jest znacznie bardziej wrazliwa. Sfinksy owszem, z racji mutacji genowej sa niemal pozbawione siersci, ale ta sama mutacja wyksztalcila w nich podwyzszona cieplote ciala. Dzieki temu sfinksy nie marzna. Druga sprawa - kot "wlochaty" pozbawiony futra bylby bardziej wrazliwy na promieniowanie cieplne (udary cieplne) oraz oparzenia spowodowane nadmiernym narazeniem skory na promieniowanie cieplne (slonce dajmy na to - promieniowanie UV).

Oprocz biologii kot moze odczuwac rowniez znaczny dyskomfort psychiczny. Wlasnie z racji wzmozonych wrazen dotykowych.

Sfinksy sa pozbawione siersci, owszem, ale posiadaja meszek okrywowy, tak wiec skora nie jest calkiem pozbawiona okrycia.

Ladnie, ze chcesz sie zaopiekowac kotka, ale ogolenie jej nie jest zadnym rozwiazaniem.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Brzask

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #22 : 2004-11-30, 20:20 »
mam do was wszystkich pytanie, czy kiedy kolwiek ktos z was był na wystawie kotów?????? ja jezdze 2 razy w roku i nie raz spotkałam sie z tym ze np.persy były ogolone nie na łyso ale miały bardzo krociutką sierść . Persy koty ktorę biora udział w wystawach ktorych włascicielami są doświadczeni hodowcy tych zwerząt sądzicie zę są głupsi od was??
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #23 : 2004-11-30, 20:26 »
Hodowcy kotow nie zawsze biora pod uwage ich dobro.. Ja np nie moglabym tak meczyc stworzenia, ktore kocham.
Zapisane

myszka

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #24 : 2004-11-30, 22:06 »
Brzask, na pewno to były persy, a nie egzotyki (krótkowłosa rasa identyczna jak pers, poza futrem właśnie)? ;)
Zapisane

Brzask

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #25 : 2004-11-30, 23:03 »
nie... napewno nie sorry ale znam sie troche na rasach ,poza tym pytałysmy sie jednej kobiety ktora miała tego kota dlaczego i wogole stwierdzila ze psy goli to i kota tez...a poza tym nie jezdze na wystawy po to by oglądać tylko z koleżanką wystawiać jej koty.
Zapisane

aaga

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #26 : 2004-12-01, 00:09 »
Cytat: Kesi
Kot by chyba zawału dostał  :lol:

Aaga niech twoja mama idzie na odczulanie, a nie maltretuje kota  :?

umiesz czytac ze zrozumieniem? 2 odczulania nie pomogly.


Co do sliny to nie wiem bo byla pobrana próbka sierści  kota a nie śliny.
Zapisane

Blanka

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #27 : 2004-12-01, 07:34 »
Ja dla odmiany słyszałam, że uczula także naskórek, który się łuszczy i co wtedy...ogolenie nie pomoże. Mój mąż też miał uczulenie na kota i przeszło :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedz #27 : 2004-12-01, 07:34 »

Sal

  • Gość
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #28 : 2004-12-01, 08:31 »
Ja tam się na rasach nie znam, ale jakoś nie moge sobie wyobrazić persa z przyciętą sierścią.
W książce "Koty rasowe" napisano, że u persa właśnie długa sierść jest czynnikiem wpływającym na wzorzec rasy. Jesli więc wystawca przycina sierść persa na wystawę, to go oszpeca. Jak więc może liczyć na dobre noty?
Trudno mi to sobie w ogóle wyobrazić. :mysli:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
OGOLIĆ KOTA
« Odpowiedź #29 : 2004-12-01, 09:03 »
Sal ma rację, że to bez sensu. Pers ma swór urok ze względu na długą sierść i hodowcy stają na głowie żeby sierść była w idealnym stanie a nie golą ją i to w dodatku na wystawę  :shock: Mi się wydaje że jednak to była zupełnie inna rasa, napewno nie pers!!
Chyba że ta jego pani pilnie potrzebowała pomocy psychiatry ;)
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.