Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: klatka-''zrób to sam''  (Przeczytany 10954 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
klatka-''zrób to sam''
« : 2004-12-04, 13:39 »
Tak sobie oglądałam na pewnej stronce własnoręcznie zrobione klatki i tak sobie pomyślałam
-A może by tak coś zrobić z tą starą szafką? No jest okrągła ale jej średnica mierzy 57cm!-
I myślę aby kupić specjalną siatkę bądź jakieś ''kraty'' i owinąć szczelnie klatę następnie zmienię podłożę aby było łatwiej do sprzątania i zrobię kilka pięterek bo szafka ma wysokość 45cm i posiada kilka jeszcze ''półeczek''.
Co wy o tym pomyśle sądzicie? Myślę że rodzice mi pozwolą tą szafkę przerobić bo tylko stoi bezczynnie i ma iść na wywalenie.. A i ona by była dla 2 chomiczków (mam nadzieje że rodzionka się powiększy :)) i może mi coś poradzicie?
Ładnie prosi Magda T i jej dwa chomiki

Lalaith

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #1 : 2004-12-04, 13:43 »
Hm.. To nie takie łatwe zrobić własną klatkę wbrew pozorom. Chomik bardzo łatwo potrafi sobie znaleźć najmniejszą szczelinkę/szparkę do wyjścia ;) Poza tym - szafka drewniana.. Może chyba przegryźć, co?
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #2 : 2004-12-04, 14:05 »
ja widziałam tylko w książce jak srobić klatke tyle ze dla królika. pomysł jest fajny, chomcio bedzie mial dużo miejsca i bedzie happy :) . a dasz link do tej stronki??please ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedz #2 : 2004-12-04, 14:05 »

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #3 : 2004-12-04, 14:19 »
A jeżeli chodzi o półkę to jest ona jakby plastikowa.... Okrągła i wysoka są w tej półce takie o średnicy 57 i wysokości 45 trzy półki no i tak sobie pomyślałam że coś by z tego wyszło tylko materiały trzeba by było skombinować... Jak moją kamerkę naprawią to wkleję tu zdjątko szafki.
pacuszka7= Jak tylko przypomnę adres tej stronki to jak najszybcjiej tu napiszę :)
O już mam! To są własnoręcznie robione klatki dla szczórków, ale i tak mi się spodobały :)
Eh.. Gdyby moja chomy mogły tak mieć dużo miejsca.. Właśnie dlatego ten pomysł na klatkę wam napisałam ...
dobra jjuż dobra podaje ten adrwes
http://www.rattenwelt.de/kaefig0.html

pacuszka7

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #4 : 2004-12-04, 14:28 »
siuper!!!te klatki, a jesli półka ma grube deski to chomy nie powinny przegryź, wiec mozesz im zrobić :) tylko szybko potem zrób zdjecia i pokarz nam ;)
Zapisane

Sczurka

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #5 : 2004-12-04, 15:44 »
Też mialam zamiar robic klatke dla szczura ale wkoncu doszłam do wniosku ze trudno robic.... wiec jesli jestes zdolna to probuj :D
Zapisane

Husiat

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #6 : 2004-12-04, 15:54 »
Mo.żna taką specjalną siatke metalową dla ptaków kupić, jest świetna dla chomów, w castoramie w warszawie
Zapisane

Cathycash

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #7 : 2004-12-04, 16:20 »
Zapraszam na forum szczurze, wiele ludzi tam robi klatki samodzielnie, bo bądź co bądź nie tak łatwo znaleźć odpowiednią dla szczurasa.

W sprzedaży są dobre klatki dla chomików, są ładne i nie wcale takie drogie ...
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #8 : 2004-12-04, 18:14 »
Nie wiem jak gdzie indziej ale u mnie 1 klatka o wymiarach 30 na 18 wys18 kosztuje 30zł... myśle że mi się nieopłaca kupywać tak małej klatki w innym sklepie podobną (inny kolor) za 45zł widziałam =__= przejrzałam sklepy-nie wiem gdzie są tanio klatki chodzi mi o duuże i przestronne kosztują 100, ale gdybym zrobiła coś z tą szafką było by o wiele lepiej bo mam pomysły na kilka pięter... Aha ile u was kosztuje najtańsza klatka?

Forum Zwierzaki

klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedz #8 : 2004-12-04, 18:14 »

Husiat

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #9 : 2004-12-04, 18:39 »
U mnie szczerze mówiąc jest o wiele drożej, ale są czasmai bardzo fajne i urozmaicane klatki (szczególnie dla chomików :grr: ).....
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #10 : 2004-12-04, 18:51 »
Te klatki są świetne chociaz według mnie dla chomików sie nie nadają. Trudno zrobić taka żeby chomiczysko nie zwiało ;)
Ale dla szczurków są świetne bo w sklepach w sumie nie ma dobrych klatek dla szczurków, a tamte sa świetnie urozmaicone i ciekawe :)
Zapisane
BC + koci podrostek

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #11 : 2004-12-04, 18:58 »
To będzie musiało super wyglądać... Czekam na fotkę szafeczki i powiększonej chomiczej rodzinki... ;)
Zapisane

Husiat

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #12 : 2004-12-04, 19:00 »
Hehe, czekam na nie również, nie moge się już doczekać....
Zapisane

Cathycash

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #13 : 2004-12-04, 19:00 »
Zobaczcie tutaj. Cudeńka! http://www.rattenwelt.de/index1.html
Zapisane

Husiat

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #14 : 2004-12-04, 19:05 »
Ten szczur w koszyku jest naprawde niezły  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedz #14 : 2004-12-04, 19:05 »

Kira

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #15 : 2004-12-05, 00:23 »
z szafki mona ale  musiała byc zrobic na dole metalowa kuwete lub platikowa odczepiana od dołu bo nie beada sie załatwiec na drewno..i bedze smierdziec dosycc szybko klatkabedze dowyrzucenia a;bo do odczepiania alboo wyjmowania ale lepiejj odczepiana ;)  pozatym dski na tylnia czsc i boczne musza byc z grubego twardego drewna nie lakierowaniego bomoga to obskrobac... :roll:
najlepiej od podstaw zrobic ale dla choow jest wele super klatek lepiej uzbierazdo 150 zltych bo takie materouialy sa niie najtansze  :roll:  i na  tak drobna iatke  zadko trafisz :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #16 : 2004-12-05, 11:14 »
nie chodzi o tego szczura, wejdzcie w dział klatki  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #17 : 2004-12-05, 18:14 »
które to bo ja nie znam niemca :lol:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #18 : 2004-12-05, 19:26 »
Ze wszystkiego można zrobić praktycznie klatke dla szczura tylko żeby była odpowiednia dla niego i żeby czuł sie w niej dobrze. A wystarczy pojechać do Obi i mieć pomysły i wprawe :D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #19 : 2004-12-05, 19:29 »
Cytuj
i mieć pomysły i wprawe
A zwłaszcza to ostatnie :) W niektórych warsztatach stolarskich mozna zamówić płyty przyciete na wymiar i z powycinanymi otworami itp :)
Ja ktoś zrobi taka klateczkę to niech sie pochwali !!
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #20 : 2004-12-05, 19:34 »
Ekoteczka zgadzam się z twoją wypowiedźą
Cytuj

Cytat:
i mieć pomysły i wprawe
A zwłaszcza to ostatnie  W niektórych warsztatach stolarskich mozna zamówić płyty przyciete na wymiar i z powycinanymi otworami itp  
Ja ktoś zrobi taka klateczkę to niech sie pochwali !!


że można pójśc do warsztatów stolarskichi zamówcić płyty na wymiar ale wystarczy też kupić długie i szerokie akwarium a wysokości np 10 cm i wstawić w nie woliere lub deski żeby wyszła jakaś wysoka konstrukcja i nie trzeba wydawać kaski :D zreszta widziałem taki zrobioną klatke a po za tym można samemu skleić szyby (nie wiem czym ale czytałem) ale takioe szyby które sie nadają  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedz #20 : 2004-12-05, 19:34 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #21 : 2004-12-05, 19:46 »
Ale to chodzi o klatki takie jak na zdjęciach na tych stronkach- skróty powyżej :) To wyższa szkoła jazdy !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Sczurka

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #22 : 2004-12-05, 19:49 »
najleprze klatki wychodzą z starych szafek.... można zawsze poszukacu sibie w piwnicy jakiejs szafeczki i z nią kombinować :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #23 : 2004-12-05, 19:54 »
Albo poczekać do wiosny, często wtedy ludzie wymieniają meble i nawet nie tak bardzo stare szafki lądują pod smietnikiem !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Sczurka

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #24 : 2004-12-05, 20:02 »
hehe po śmietnikach bedę chodziła :P
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #25 : 2004-12-05, 20:33 »
Sczurka pamiętasz my sie w śmietniku chowaliśmy buahaha/ A to nic strasznego chodzić po śąmietnikach i zbierać szafki  :lol: / I jakaś ty sczurka mąrda z tymi klatkami jak ty na to wpadłaś i ciekawe czy skonstruowała byś coś takiego  :o
Zapisane

Kira

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #26 : 2004-12-06, 00:03 »
;) napewno by konstruowała  :) ja bym  porosiła o pomoc dziadka ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #27 : 2004-12-06, 14:14 »
a ja tate może bo dzidka ani jednego nie mam a moje babcie jak kobiety nic praktycznie nie potrafią  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedz #27 : 2004-12-06, 14:14 »

Sczurka

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #28 : 2004-12-06, 15:14 »
nie obrazaj kobiet mojo :P ja jestem zdolna ;) A co do własno recznie robionych klatek patrzylam na allegro tam naprawde niektoreklatki  to cudo:))
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
klatka-''zrób to sam''
« Odpowiedź #29 : 2004-12-06, 18:33 »
hmmm.... nie dla chomiczka chodzi mi o szczury,myszy(mimo wszystko) świnie , króliki i koszatniczki (thats is cool) :D
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.