Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wedzidlo z zabawka  (Przeczytany 1088 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awangarda

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« : 2004-12-09, 17:23 »
no wiec czy warto w nie zainwestowac?? ostatnio slyszalam ze sa one dobre dla mlodych koni. bo wsumie musze i tak i tak kupic teraz wedzidlo jekies i niewiem czy zwylka oliwke czy z zabawka?? acha i jescze jedno czy jak dlugo bede jezdzic na zabawce to czy jesli zmnienie na zwylke to bedzie cos inaczej??
Zapisane

Kamelia

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #1 : 2004-12-09, 18:52 »
to nie jest tak że najpierw z zabawką i jak się już przyzwyczai i zacznie rzuć to zmieniasz na zwykłe bez zabawki ??
Zapisane

awangarda

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #2 : 2004-12-09, 19:01 »
no wsumie niewiem ale wsumie czesto chyba zaklada sie to tez starszym koniom jako cos co odwrocilo by ich uwage czy cos... ja dokladnie niewiem dlatego pisze do was:* czy warto i wogole jaki ono ma dokladnie sens i dzialanie
Zapisane

Forum Zwierzaki

wedzidlo z zabawka
« Odpowiedz #2 : 2004-12-09, 19:01 »

Inwersja :*

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #3 : 2004-12-09, 19:10 »
z zabawką dla młodego konia? chyba tylko po to by zmylić go do "żucia wędzidła" To jest tylko taki chwyt, że on żuje a naprawdę bawi się wędzidłem. Nie uczy się przy tym żucia po zmienieniu na zwykłe wędzidło przestaje się bawić bo nie ma czym. Ja teraz stosuje dla Inwersji po to by zajęła się zabawą a nie szczękaniem zębami :P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #4 : 2004-12-09, 19:58 »
bawi sie. jedni twierdza ze to pomaga, bo rozluznia, a inni ,ze odwraca uwage, tak jak ze smakówkami
Zapisane

Kamelia

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #5 : 2004-12-09, 20:06 »
ja tam na szczęście nie musze sie tym martwić i mam nadzieje że nigdy nie będe musiała :)
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #6 : 2004-12-09, 20:18 »
Euphoria właśnie koń bardziej zastanawia się co ma robić z wędzidłem i koncentruje się na tym, żeby pomajtac jęzorem... Po części używają tego do "zmuszenia" konia do żucia wędzidła
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #7 : 2004-12-09, 20:54 »
Elka ma takie wedzidlo od lat.
A co do skutecznosci, to jest to indywidualna sprawa, kazdy kon moze reagowac inaczej i wedzidlo, ktore sie super sprawdza u jednego konia drugiemu moze nie odpowiadac.
Najlepiej jesli ma sie mozliwosc pozyczenia i wyprobowania wedzidla przed podjeciem decyzji.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #8 : 2004-12-09, 21:18 »
no wlasnie julek, pozycz sobie od jakiegos buca;P
Zapisane

Forum Zwierzaki

wedzidlo z zabawka
« Odpowiedz #8 : 2004-12-09, 21:18 »

awangarda

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #9 : 2004-12-10, 17:31 »
hehe tylko buce moje nie sa uzbrojeni w takie cuda:P jedyne zabawkowe jaki posiadamy to takie ze ono cale jes jakby z takich krozkow co sie kreca a mo bardziej choi o takie z ee... dzyndzelkiem:P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #10 : 2004-12-10, 18:46 »
z fiutkiem znaczy sie;PPPPPPP
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #11 : 2004-12-10, 19:10 »
Jakie skojarzenia :lol: Nie no superrrrrrrrrr :lol:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Euphoria

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #12 : 2004-12-10, 19:22 »
aj no...;P fiutek w sensie dzyndzelek:>
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #13 : 2004-12-10, 19:28 »
wiem, wiem :P Więc widze że nie tylko ja takie skojarzenia mam czasem :lol:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Ritka

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #14 : 2004-12-10, 19:32 »
Malina chodziła na smakowym, kiedy ja na niej jeździłam i rzeczywiście jeździło sie lepiej ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

wedzidlo z zabawka
« Odpowiedz #14 : 2004-12-10, 19:32 »

shedir

  • Gość
wedzidlo z zabawka
« Odpowiedź #15 : 2004-12-10, 21:23 »
Moj koń tez chodzi na smakowym i jestem z niego bardzo  zadowlona. I jemu też się podoba. Jak mu kiedyś zmieniłam na zwykłe to też je memlał i nie było juz takiego problemu jak przedtem i  przestał wystawiać ozorek na zewnatrz.. :P. Osobiście polecam smakowa. Jeśli chodzi o wędzidło z zabawka to u moich koni nie było żadnej róznicy, nawet nie za bardzo się bawiły. Może na początku ale potem to olewały. Ale konie moich znajomych bawią się zabaweczką i wszyscy  sobie takie wędzidła bardzo chwalą.  
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 26 zapytaniami.