Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żółw stepowy a jedzenie  (Przeczytany 1440 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Żółw stepowy a jedzenie
« : 2004-12-10, 16:37 »
Hej
Moja żółwica stepowa Klepcia w wakacje miała opuchliznę oczu ( niedobór witaminy A ) i dostała od weta dwa zastrzyki z witaminą A . Gdy wróciłam do domu po wakacjach , do codziennego jedzenia dodałam trochę oleju . Klepcia bardzo chętnie zjadła tą " potrawę " , więc zaczęłam dodawać odrobinę oleju do każdego jej jedzenia . Od tego czasu nie było problemów z oczmi, Klepcia jest zdrowa i pełna energii . Czy mogę kontynuować podawanie jej oleju ?
 
Acha , i co mogę podawać bardzo wybrednemu żółwiowi ? Ostatnio ograniczyła się już tylko do sałaty , marchewki i gammarusa ( takiego suszonego robaka ) !

Pozdrawiam
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Re: Żółw stepowy a jedzenie
« Odpowiedź #1 : 2004-12-11, 12:29 »
Cytat: Alya
Hej
Moja żółwica stepowa Klepcia w wakacje miała opuchliznę oczu ( niedobór witaminy A ) i dostała od weta dwa zastrzyki z witaminą A . Gdy wróciłam do domu po wakacjach , do codziennego jedzenia dodałam trochę oleju . Klepcia bardzo chętnie zjadła tą " potrawę " , więc zaczęłam dodawać odrobinę oleju do każdego jej jedzenia . Od tego czasu nie było problemów z oczmi, Klepcia jest zdrowa i pełna energii . Czy mogę kontynuować podawanie jej oleju ?
 
Acha , i co mogę podawać bardzo wybrednemu żółwiowi ? Ostatnio ograniczyła się już tylko do sałaty , marchewki i gammarusa ( takiego suszonego robaka ) !

Pozdrawiam


No nie wiem, mi się wydaje, że olej w końcu może jej zaszkodzić. Zresztą, byłaś u weta, może do niego pójdź i się spytaj czy olej nie zaszkodzi żółwicy? To by było najlepsze rozwiązanie, bo przez internet jest trudno powiedzieć :P Co do pokarmu - może je tylko sałatę, marchewkę i gammarusa bo nie urozmaicasz jej odpowiednio pożywienia? W zimie możesz jej próbować podłożyć cykorię, liście rzodkiewki, obrane jabłka, tylko wszystko wcześniej musisz porządnie umyć. Możesz też pójść do sklepu zoo, i spróbować kupić żółwicy jakieś granulki z witaminami, np. Biorept - wtedy przy okazji problemy z niedoborem witamin zanikną, bądź się zmniejszą. W lecie proponuje spacerki z gadem, gdzieś daleko od drogi, ale z dosyć dużym urozmaiceniem pokarmowym, tzn. z mleczami, koniczyną, babkami lancetowatymi (czy jak się to pisze :P). Zresztą, po co ja to pisze - wejdz tu -> http://terrarystyka.pl/opisy.php?id=20030607080410&level=20020703131226

Pozdro i powodzenia życzę :)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Żółw stepowy a jedzenie
« Odpowiedź #2 : 2004-12-11, 13:03 »
Dzięki ! Muszę częściej zaglądać na terrarystyka.pl ! Spróbuję jeszcze jej dać coś innego , chociaz juz wiele razy próbowałam i nic . Zobaczymy , jak się sprawy potoczą . Dzięki i pozdróffki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żółw stepowy a jedzenie
« Odpowiedz #2 : 2004-12-11, 13:03 »

Edi

  • Gość
Żółw stepowy a jedzenie
« Odpowiedź #3 : 2004-12-12, 00:17 »
Witam
Z oleju bym zrezygnował.Braki witaminy A najlepiej jest uzupełnić podając żółwiowi tartą marchewkę.Byle nie przesadzić,bo nadmiar witamin jest równie niedobry jak ich niedobór.Sałaty nie podawaj.Mimo,że żółw ma swój ulubiony pokarm nie można podawać mu tylko tego,bo pokarm powinien być urozmaicony.Co podawać i jak przywyczajać żółwia do nowego pokarmu-znajdziesz na stronie,do której link podała Karooola,na tym forum również jest kilka tematów z tym związanych.
Pozdrawiam
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Żółw stepowy a jedzenie
« Odpowiedź #4 : 2004-12-12, 09:53 »
A co z gammarusem ? Bo są różne opinie : na opisie pokarmu z tyłu torebki ( tej z gammarusami ) pisze , że posiada mnóstwo witamin , mikroelementów itp. Jedni ludzie mówią , ze podawać , inni , żeby od razu wyrzucać do kosza . To jak to w koncu jest ?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Żółw stepowy a jedzenie
« Odpowiedź #5 : 2004-12-12, 12:55 »
Ja nie podaję mojemu gadowi takich rzeczy, wolę nie cudować, a to raczej nie jest niezbędne, chyba że się mylę :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 23 zapytaniami.