Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Choroba czy brak witamin?-dżungarek  (Przeczytany 14618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« : 2004-12-23, 17:32 »
Niedawno jak byłam u mojej koleżanki to bawiliśmy się z jej chomikiem (puszczała go do swojego ,,placu zabaw''). No i w pewnym momencie zauważyłam, że jej chomik na grzbiecie za uszkami na plecach ma jakby przeżedzoną sierść. Tak bardzo że widać jakby ''łysy placek'' i skórę... To dziwne bo mi powiedziała, że od tego kiedy zaczął się turlać na plecach (śmiesznie to wyglądało) to ten łysy placek stawał się widoczny więc powiedziałam jej że czytałam coś o tym (nie dokładnie :P) że może być to grzyb albo miał jakieś pchły no i jej poradziłam aby zaszła do weterynarza. I on jej powiedział że nie wie czy jest on chory (obejrzał chomika) wypytywał się czym go karmi i czy trocin nie ma mokrych itp. Powiedział on tylko że chomik ma za mało witamin! Ale ona jemu powiedziała że w klatce chomik ma zawieszone wapno i kolby... Nie wiem czy to przypadkiem tylko brak witamin jej chomik jest młody! Ona boji się o chomika i nie wie co robić-
Nie jestem pewna czy to brak witamin bo sama widziałam ma on w karmie (granulat zaiarna i te inne duperele które są potrzebne) jakieś witaminy ma ona też wapno na którym widać że chomcio go używa... Trocin nie ma mokrych ma co 1-2 tygodnie wymieniane a i jak się dotyka tej ''łysizny'' to skóra się nie łuszczy... Ona w domu nie ma żadnych innych zwierzaków oprócz chomika i pchły -odpadają.. Nie wiem co to jest jej chomik ma chyba z gdzieś 5 miesięcy i w sklepie był zdrowy a te wypadanie sierści później się zaczeło..
Tak mi wszystko opisała.
Teram mam pytanie do was-Czy wam kiedy ś też się zdarzyła podobna choroba? Czy wiecie może co to jest? Czy to się leczy? Jeszcze raz opiszę :
na grzbiecie  prawie nie ma sier ści-widać lekko czerwoną skórę- chomik turlla się przewraca się na plecy i trzącha się (tak jak psy )
(ps-Weterynarz także ją wyoytywał czy przypadkiem nie daje swojemu chomikowi do jedzenia karmę ''VITAPOL'' czy jakoś tak.. Co to miało znaczyć? Czy ta karma jest dobra czy odwrotnie??)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #1 : 2004-12-23, 17:43 »
niech wleje vibovit junior do poidelka do wody :) 1/4 torebki na 30 ml bodajze.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #2 : 2004-12-23, 18:10 »
Vio a czemu nie podałeś smaku wibovitu bo chyba chomik nie wypije cytrynowego vibovitu :P/ Wiec najlepiej podać chomiczkowi vibovit waniliowy i bobas bo junior ni moze być tymbardziej że twó chomiś jest mały.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedz #2 : 2004-12-23, 18:10 »

Cathycash

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #3 : 2004-12-23, 19:17 »
Chomiki piją vibovit cytrynowy bez problemu. Chodzi tylko o barwniki, które zawierają wszystkie vibovity oprócz bobasa.

Vitapol to dobra karma. Czy chomik ma strupki?
Same wapno, kolby i suchy pokarm NIE WYSTARCZAJĄ. Czy zwierzak dostaje owoce i warzywa?
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #4 : 2004-12-23, 21:25 »
Cathy ale od tego że nie je owoców, chyba by nie wyłysiał a po za tym on tych owoców nie je z pół roku bo ma zaledwie 2 miechy.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #5 : 2004-12-23, 22:26 »
Cytuj

ma chyba z gdzieś 5 miesięcy


5 to chyba nie 2, przynajmiej za moich czasów tak było...

A co do warzyw i owoców, to podstawowe źródło witamin.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #6 : 2004-12-23, 22:38 »
A czy weterynarz obejrzał dokładnie skórę chomika ?? Bo to że chomik sie tarza to znaczy że go to swędzi. A jak swędzi to nie jest brak witamin !!
Poza tym przy braku witamin miałby przerzedzona całą sierść a nie łyse placki.
Ja bym poszła do innego weta, takiego co sieść chomika obejrzy pod mikroskopem i w świetle UV, wtedy widac czy sierść jest zdrowa czy zawiera pasożyty albo zmiany grzybiczne. I uważaj bo grzybica albo nużyca jest zakaźna dla ludzi !! Po kontakcie z chomikiem trzeba dokładnie umyć ręce !!

Mój chomik 4 miesiące temu miał nużycę i objawy tego były podobne, tzn łysienie plackowate, połamana sierść na brzegach tych miejsc. A zanim zaczął łysieć to w tych miejscach sierść zmieniała barwę z szarej na brązowo-rudą. Leczenie trwało około 4 tygodni ale po kilku dniach chomik przestał sie drapać i sierść zaczęła odrastać.
Tylko potem trzeba było odkazić klatkę (dostałam specjalny środek od weta) i wyrzucic drewniany domek- bo nie dałby sie odkazić.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #7 : 2004-12-23, 23:53 »
jesli naskóre sa jak by łuski albo strupki albo łuszczaca sie sucha skóra tomoze to byc grzyb jesli nie jada nic soczystego swiezego tomoze byc brak witamin :roll: podajcevibowita bobasa a jesli masie w poblizu dobrego weta to nmoze dacc   mała dawke  zastrzyku wzmacj=niajacego  spsikac chomika :P  kondycja skórysie polepszy i siersc odrosnie :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #8 : 2004-12-24, 14:17 »
Chomik moze mieć też pasożyty. Nie trzeba mieć innych zwierząt, można przynieść na rekach, na ubraniu od kogoś, ze sklepu np wszoły.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedz #8 : 2004-12-24, 14:17 »

Essey

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #9 : 2004-12-24, 14:36 »
Kiepska sprawa a ten wet jest do ... :twisted: ... bo co to za wet który nie umie postawić porzadnej diagnozy :roll: ... powiedz koleżance żeby dała mu tego Vibowita i najlepiej żeby się wybrała do jakiegoś normalnego weta ;)
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #10 : 2004-12-24, 14:42 »
mój chomi tak miał a jaki ona ma domek w sirodku drewniany??
miał łyse placki z uszkami i na grzbiecie no i wzięłam pod lupę trociny i domek a tam pęlno prawie przeźroczystych robaczków.Domek kupiłam nowy, wypażyłam klatkę nie dawałam trocin tylko zwielone czyste kartki papieru i wszystko wróciło do normy. A jeśli chodzi o witaminki to najlepszy na sierść jest podstawowy pokarm dla rybek(takie płatki)
Zapisane

Essey

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #11 : 2004-12-24, 14:44 »
Pokarm dla rybek dajesz chomkowi? Pierwsze słyszę :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #12 : 2004-12-24, 14:50 »
Świerzbowiec - na brzegach małżowin usznych zwierzątka tworzą się ropiejące i zasychające strupy. Miejsca zmienione przemywamy co 2-3 dni novoscabinem.

Grzybica skóry - na skórze chomika pojawiają się rozległe, plackowate wyłysienia, przede wszystkim w okolicy głowy i szyi. Miejsca zmienione smarujemy oksykortem oraz stosujemy lek mycochlorin.

------------------------------------
Nic innego nie przychodzi mi do głowy  :?
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #13 : 2004-12-24, 14:51 »
zaczęłam nie serio wet powiedział mojej koleżance że pomoże i nie zaszkodzi (oczywiście w niewielkich ilościach) ale stan sierści sie poprawia robi się gęstrza i lśniąca a sierść świadczy o stanie zdrowotnym zwierzaka i możesz serio śmiało spróbować z żarłem dla rybek
Zapisane

Essey

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #14 : 2004-12-24, 15:04 »
Niezłe, naprawdę :lol:  :lol: ale właściwie w żarle dla rybek też są jakieśtam składniki i mała ilość pewnie nie zaszkodzi.
 :? Ja mam tylko rozwielitki dla neonków, raczej się nie nadają :P  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedz #14 : 2004-12-24, 15:04 »

Agata:)

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #15 : 2004-12-24, 15:49 »
Ja daję mojemu chomikowi pokarm dla welonków. I mu smakuje  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #16 : 2004-12-25, 00:25 »
rybek nie mama le wiem zemozna podawac rybkowy dla chomików na siersc aby błyszczała :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #17 : 2004-12-25, 11:28 »
Na prwade  :wink:, nie słyszałem o tym ale jaki pokarm polecacie dla ryb w granulach czy w płatkach jakiej firmy itd. ??
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #18 : 2004-12-25, 11:45 »
w płatkach czyba tropical czy jakoś tak niw wiem bo już mi się skończył i opakowanie wyrzucilam ale chyba lepiej w płatkach
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #19 : 2004-12-25, 11:47 »
A jeśli mam Tubifex dla neonów ??
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #20 : 2004-12-25, 12:25 »
A ja mam Ovovit, mój kot go uwielbia jeść  :D
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedz #20 : 2004-12-25, 12:25 »

kasia8989

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #21 : 2004-12-25, 19:48 »
mojo nie jestem pewna wet mówił jej że w płatkach powinna dawać.A ma ktoś w granulkach i daje??
Zapisane

Kira

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #22 : 2004-12-25, 20:16 »
płatkow podstawowy na sierść :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #23 : 2004-12-25, 20:49 »
A rozwielitki moga być :lol: ? Takie w woreczku firmy...ekhm, nie ma firmy :P
Zapisane

Kira

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #24 : 2004-12-25, 20:50 »
;) nije ma pojecia sprobowac mozesz  platkami chomik napewno sie zainteresiuje :P
Zapisane

Essey

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #25 : 2004-12-25, 20:53 »
No dałam jej rochę na palcu i jej zasmakowało(chciała mi palec zjeść:lol:) pewnie jak dam troszkę na jakiś czas to nic jej się nie stanie :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #26 : 2004-12-25, 21:20 »
;) no jasne w małych ilosciach nie zaszkodzi :P
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #27 : 2004-12-25, 23:55 »
Ale dzikus to dosłowanie tak jak moja tula przy normalnym posiłku :D:D:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedz #27 : 2004-12-25, 23:55 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #28 : 2004-12-26, 13:12 »
Mój chomik zawsze sprawdza czy przypadkiem moja ręka, albo moje ubranie nie jest jadalne  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

Essey

  • Gość
Choroba czy brak witamin?-dżungarek
« Odpowiedź #29 : 2004-12-26, 19:54 »
Mój królik tez zawsze sprawdza :lol: najczęściej liże tak słodko moje ubranie lub rękę :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.