Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Mam pytanie Odpowiedz!!  (Przeczytany 3306 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna1991

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« : 2005-01-04, 20:29 »
Mam na imie Ania właśnie jestem tu nowa. Zaczne od początku.
Więc w czerwcu 2004roku tata mi kupił chomika dżungarskiego chciaż mamy psa no cóż Chomik ma na imię Pusia gdy była mała zaniosłam Pusię do taty na komputer gdy po paru minutach zauwarzylismy ze Pusia przestała chodzić po biurku wtedy zobaczyłam ze spadła z biurka ( nie myślcie że jestem saddystką) i od tamtej pory ma jedną ręke uszkodzoną  :(  :(  teraz Pusia ma 7 miesiecy i chciałabym abu dorzyła 5 lub 4 lat no chciałabym aby dożyła jak najdłuzej co mam jej podawać oprócz witamin  (ja jej wogóle nie daałam witamin) acha i mam jeszcze jednego chimika Dusię i cos dla niej tez cos doradzcie Dusia jest młodym chomikiem jest dzieckiem i się Pusia z Dusia gryzą musiałam przepołowic akwarium PLISS poradzcie (przepraszam za błędy ale jestem dyslektykiem i szybko to pisałam) :(  :(  :cry:
Zapisane

Sczurka

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #1 : 2005-01-04, 20:50 »
No to tak: Jakiej jej wielkosci tę akwarium w ktorym mieszkaja i ile miejsca mają dla siebie...?? Byłas u weta gdy Pusia spadła z biurka? A co do tego zeby dlugo zyła: Kupuj jej jedzenie przeznaczone dla chomików, czesto jej sprzątaj, poswiecaj jej dużo czasu, wypuszczaj ją aby miala dużo miejsca aby pozwiedzac zakatki :) reszte niech dopowiedzaCi co znaja sie lepiej niż ja na chomkach :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #2 : 2005-01-04, 20:59 »
Ania, po pierwsze to dżungarki nigdy nie żyją więcej niż 2-2,5 roku, więc przykro mi lae chomiczka dłużej życ nie będzie choćbyś bardzo o nia dbała. :(
Po drugie chomiki to samotnicy, więc jak chomiczki do tej pory sie nie dogadały to nie próbuj ich łączyć bo może byc tak jak z moim, który zagryzł swojego brata !!
Po trzecie chomikom trzeba dawac urozmaicone jedzonko: mieszankę ziaren, warzywa, sianko, suchy chleb, niektórzy dają larwy mącznika... (może o czyms zapomniałam :oops: ) dlatego że syntetyczne witaminy są kiepsko przyswajane, a poza tym przy tak małych zwierzatkach mozna je przedawkowac i narobic wiecej szkody niż pożytku !!
A pewnie zaraz przyjdą superexperci ;) i wszystko inne napiszą :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedz #2 : 2005-01-04, 20:59 »

Monika Z

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #3 : 2005-01-04, 21:26 »
Cytuj

Ania, po pierwsze to dżungarki nigdy nie żyją więcej niż 2-2,5 roku, więc przykro mi lae chomiczka dłużej życ nie będzie choćbyś bardzo o nia dbała.  

To jest nie prwda właśnie najwięcej żyły mi dżungary około 4-5lat.
Tak dżungarki nie lubią innych chomików u siebie w klatce tolerują tylko rodzeństwo gdy hodowane są od małego do... Sałata, jabłka, marchewka, jajko na twardo, duchy chleb oczywiście ziarna (mieszanki dla chomików, kolby, wapeinka, itp.)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #4 : 2005-01-04, 21:28 »
Łapka może być złamana  :( , lepiej idź z nią do weta puki nie jest za puźno !
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #5 : 2005-01-04, 21:43 »
No wiec tak napewno ci dżungarski nei dożyje 4 lat najwyżej 3 i to bedzie bardzo długo jak na tą rase chomików.

Nie sądze aby twoje samiczki sie zaprzyjkaźniły.

Witaminy nie są ważne w samych nazwach, wystarczy ze bedziesz dawała im pełno wartosciowy pokarm dla chomików Vitapol,suchy chleb i warzywa to ci zrekompensuje jakie kolweik witaminy. I lepiej żebyś kupiła tej drugiej nowej chomiczce nową klatke poprostu najlepiej Minnie.
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #6 : 2005-01-04, 21:43 »
Cytuj

Łapka może być złamana  , lepiej idź z nią do weta puki nie jest za puźno !

A ja zrozumiałam że nie byłaś u weta i od tam tej chwili mineło kilka miesiecy czy dobrze rozumiem? :roll:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #7 : 2005-01-04, 21:45 »
Właśnie ja też tak sądze, a po za tym jeśli jej ta łapka nie przeszkadza przejdź sie do weta bo to praktycvznie nic nie kosztuje :)/
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #8 : 2005-01-04, 21:48 »
Łapka najprawdopodobnie się zrosła, wet i tak by duzo nie zrobił. Przy złamaniach, zwichnięciach nalezy zwierzaka włozyc na kilka tygodni (ok.2) do małego pojemnika (np. transportera) zeby nie nadwyrężał kończyn - wszystko się samo zrośnie.
No chyba ze złamanie jest otwarte - wtedy do weta.

O żywieniu było duuużo tematów. A dżungar nie pożyje Ci wiecej niż 3,5 roku niestety.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedz #8 : 2005-01-04, 21:48 »

Sczurka

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #9 : 2005-01-04, 21:50 »
jesli nie byłas to raczej to jest troche nie powazne powinnas po taki umadku i zobaczeniu ze chomiczka ma cos z nogą topowinas odrazu pojsc do weta   :shock:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #10 : 2005-01-04, 21:53 »
Dobrze i coś sie satło że nie poszła :), nie róbcie afery a po za tym zgadzam sie z wypowiedzią cathy ale jak on może znaleść takie tematy jeśli jest nowa i pewnie nei wchodzila na coś takeigo jak forum bo ty takto cośo nich wiedziala tym bardziej jest mloda ;) a mlode osoby gorzje sobie radzą na tkich forach początkowo.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #11 : 2005-01-04, 22:05 »
No Mojo, dużo starszy się odezwał  :lol:
Zapisane

anna1991

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #12 : 2005-01-04, 22:09 »
Nie byłam u weterynarza poniewaz tata by sie nie zgodził po drugie nie znam zadnego weterynarza w krakowie a po trzecie tacie zal wydawac kase na weta wielie dzięki za odpowiedzi
 :)  :oops:  :? Ania
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #13 : 2005-01-04, 22:09 »
To ile w końcu zyja dżungarki ??
Jak był taki temat to pisaliście że 2 latka !! Teraz piszą niektórzy że dłużej  :roll:
Ja słyszałam że chomiki syryjskie żyja dłużej bo czasami do 4 lat, ale dżungarki króciutko :(

Ania, ja uważam że twój tata postapiła paskudnie, chociaz mógł skonsultować to z wetem, to kosztyje 5-10 zł !!
A tak to uczy ciebie że pieniądze są ważniejsze od czyjegoś cierpienia i uczuć :( (twoich również)
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #14 : 2005-01-04, 22:13 »
Anna, jeżeli decydujesz się na zwierzaka musisz wiedzieć że TO NIE RZECZ!!!
Leczenie dżungara nie jest drogie (w porównaniu do psa czy kota) ale jednak trzeba przygotować się na wydatki!!!

Zwierzęta cierpią tak samo jak ludzie!!
A Kraków to duze miasto, są tam też dobrzy weterynarze! To nie jest żadne usprawiedliwienie że "Ty nie znasz". O to trzeba się zatroszczyć przed kupnem zwierzaka!!!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedz #14 : 2005-01-04, 22:13 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #15 : 2005-01-04, 22:17 »
http://hamster.toplista.pl/?we=gorcik&kod=905190  :wink: będizecie mieli gdzie szukać i co czytać  :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #16 : 2005-01-04, 22:17 »
Dokładnie !! Odpowiedzialność !!
I wiedza o zwierzątku które się ZAMIERZA kupić !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #17 : 2005-01-04, 22:19 »
najlepsze jest "zal wydawać kasę na weterynarza"... no ludzie... słuchać się nie chce... :?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #18 : 2005-01-04, 22:22 »
Najlepsze to jest co pomysli o swoich rodzicach Ania za kilka lat jak bedzie dorosła i bardziej świadoma tego co powinno sie zrobić, a czego się nie zrobiło !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #19 : 2005-01-04, 22:27 »
No bez jaj, konsultacja z wetem nic nie kosztuje, a w Krakowie ich nie brakuje  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #20 : 2005-01-05, 00:58 »
brak rozsądku
tak do weta nie pojdzie bo kasa
to moze go niekarm równiez bo  tez to kosztuje :grr:  wiecej niz chomik w sklepie :roll:
 wiesz moj duzngar zwichnął noge ale wsadziłam go do transportera i normalnie wszystko sie zrosło :D ale jak ja panikowałam  o ktosiek :wink: a z rana Freyka  <'> była uśpiona bo miła paraliz :( pechowa wtedy doba była :cry:

samickzi napewnosie nie dogadaja w róznym  wieku  jeszcz egdy by to byłamatka i curka ale   :(  tak obce nie raczej jedna zostanie zagryziona przez druga ja miłam przykład dwóch dzungarów braci i sie pogryzli po 1,5 roku mieszkania razem było spokjnie az pewnegp ranka a tu Remik  sztywny lezy a Teo ledwo ciepły poraniony :(  byli bracia iitak sie  walki odbywały

radziłąbym  kupic dla samiczki  młodszej  akwa drugie liub klatke zapewnniam cie ze w jednym akwa nawet rozdzielone dobrze sie nie czują  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedz #20 : 2005-01-05, 00:58 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #21 : 2005-01-05, 14:21 »
Tylko że druga klatka to tez wydatek !!
Ja dadal nie wiem po co komuś komu szkoda pieniędzy (5zł na konsultację) drugi chomik !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #22 : 2005-01-05, 14:24 »
Ja też nie mogę tego zrozumieć :| Przykro mi że mó wię to po raz kolejny, ale głupota ludzka nie zna granic...
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #23 : 2005-01-05, 15:15 »
Cytuj

Przykro mi że mó wię to po raz kolejny, ale głupota ludzka nie zna granic...

To jest prawda ale to nie winna tej dziewczyny że nie nie poszła i nie pójdzie do weta. Ważne że sie przyznała i ze wie że to jest złe. A tak wogóle to zawstydziliście dziewczyne nie wiadomo czy sie odezwie  :D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #24 : 2005-01-05, 16:10 »
Jak wet każe uspić choma tzn jest kiepski !! Nie mozna dawać usypiac zwierzaków z takiego powodu !!
Bagsik ty poczytaj sobie post Kiry w tym temacie, tak jest dokładnie napisane co sie robi z chomikiem ze złamaną łapką !!
Zapisane
BC + koci podrostek

kasia8989

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #25 : 2005-01-05, 16:11 »
ja nienawidzechodzić z chomikiem do weta . kiedyś byłam jak dziwnie dzungarek ciągną tylnie łapy za sabą choćby się czołgał i wet wzioł go za skórę rzucił na stół palcem popychał żeby chodził a potem wsadził mu igłę dłuższą niż sam chomik bleee.no ale có.ź trzeba chodzić .no i nie naskakujcie na koleżankę bo to nie jej wina że rodzice mają takie poglądy.
aa właśnie ktoś pisał że dawać chomikowi sałatę.NIEEEEE jeśli jest ona ze sklepu (wychodowaną w ogródku bez nawozów mażna od czasu do czasu)bo sałata pochłania związki chem bardzo niebezpieczne dla takich maluchów.Mojechomcie dożywały ok 2,5   3 latek
Zapisane

Sczurka

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #26 : 2005-01-05, 16:39 »
Po co wydawać pieniadze.... to jest NIE POWAŻNE!  Gdybyś ty złamała ręke to twoj tata też by tak powiedzial? po co wydawac na taksowke pieniadze jedz autobusem do szpitala :?  :?  :roll: Jeśli nie jestes w stanie zapewnic mu weta, jedzenia czy klatki to poprostu nie kupuj ZWIERZAKA!
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #27 : 2005-01-05, 17:02 »
Dobrze ona już to zrozumiała, kurde(jeśli to oczywiście odczytała) a chce wyjaśnić ekoteczce jej wątek.  :P

Syryjki zwykłe dozywaj ą bodajrze tylko 2.5-4 lata, ale i tak dla nich 4 lata to bardzo dużo i to są rekordy tak samo jak by człowiek żył 115 lat.

A słyszałaś żę syryjki dożywają 5 lat i to jest prawda że nawet 7 lat umieją dożyc ale to tylko ChOMIKI SYRYJSKIE "SATYNOWE" :P  one żyją 5 lat i nawet mogą dotrwać do tej  7 lat.

A dżungary żyją góra 2.5 roku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedz #27 : 2005-01-05, 17:02 »

kasia8989

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #28 : 2005-01-05, 17:08 »
ej szczurka przecież napisała wyraźnie że to tata jej nie pozwolił więc nie naskakuj na nią.
 :grr:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Mam pytanie Odpowiedz!!
« Odpowiedź #29 : 2005-01-05, 17:35 »
Ale jak się kupuje zwierzaka to BIERZE SIĘ NA SIEBIE CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA NIEGO!

czy mi nie pozwoli tata, mama, ciotka, babcia marysia to i tak bym poszła....

jej zachowanie, jak i ojca było bardzo nieodpowiedzialne!!!!!!!!!!!!!!!!  :grr:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.