Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: przekrzywiona główka :(  (Przeczytany 4350 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« : 2005-01-06, 16:44 »
no włąśnie widziałam dzisiaj w zoologicznym że szczur (młody) miał przekrzywiona głowę tak na bok co oczywiście zakłocało mu równowagę i chodził/ła tak cały czas :( co jej/jemu dolega? wziełabym ją/jego do siebie bo mi jej/jego żal jak popatrzyłam że się zwierzak męczy ale nie mam pojęcia co mu dolega :(

boże jak ja nie znoszę zoologicznych :/
Zapisane

Sczurka

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #1 : 2005-01-06, 16:47 »
agnieszka.... hmm...moze ma cos z kregoslupem nigdy sie z tym nie spotkałam ale jesli mozesz zapewnic szczurkowi warunki to ja bym na twoim miejscu wzieła...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #2 : 2005-01-06, 16:51 »
Udar słoneczny m.in powoduje przekrzywianie głowy, ale podejrzewam że to nie to.

Popytaj na szczurzym forum.

Ja myślę że to nic poważnego i o ile radzi sobie z jedzeniem to będzie dobrze  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

przekrzywiona główka :(
« Odpowiedz #2 : 2005-01-06, 16:51 »

Cathycash

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #3 : 2005-01-06, 17:40 »
Polski trudny język nie?  :lol:
Zapisane

Sczurka

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #4 : 2005-01-06, 18:47 »
no chyba dla niego tak?! :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #5 : 2005-01-06, 21:38 »
Ale to może byc i choroba uszkadzająca rdzeń kręgowy, albo cos z uchem i błędnikiem, też sie tak może objawiać !!
Albo porazenie mózgowe, czy wogóle szczury to mają ? Wydaje mi się że tak może być.
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #6 : 2005-01-06, 21:44 »
Tak jasne sama biologia  :wink:  :wink:  :wink:  ;)  a nic nie kojarze i myśląc żę z biologi mam 4 :D:D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #7 : 2005-01-06, 21:49 »
Ale wstyd, tyle masz zwierzaków a z biologii tylko 4 ;) :lol:

Logika Mojo. logika :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Grinia

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #8 : 2005-01-07, 10:08 »
zwykle taki objawy daje wlasnie albo cos z blednikiem albo czesciej od kregoslupa. prawdopodobnie jest to uraz powastaly w wyniku jakiegos niefortunnego upadku. spotkalam sie z tym kilkakrotnie u krolikow. zdarza sie ze to samo przechodzi, a czasem pozostaje juz na zawsze. wazne jesc czy szczurek radzi sobie ze wszystkim, jesli tak to moze normalnie funkcjonowac.

trzeba tez brac pod uwage ze moze byc to z infekcji ucha. trzeba zobaczyc czy szczurek nie ma innych objawow swadczacaych o tego typu chorobie. infekcja moze sie przenosic na inne zwierzeta wiec taka opcje tez nalezy rozwazyc. inna sprawa ze infekcje da sie wyleczyc.  

nie wazne co to. zanoslabym tego szczura do weta, zeby sie zorientowac jak rzeczy stoja.

pzdr
Zapisane

Forum Zwierzaki

przekrzywiona główka :(
« Odpowiedz #8 : 2005-01-07, 10:08 »

Kira

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #9 : 2005-01-07, 13:47 »
moja chomiczka  z azylu ma przekszywiona gówke na stae z jedzeniem sobie radzi w jej  przypadku  to cos z kregoslupem a  jak  udar to doadtkowo jedna widoczna cecha ze zwierzak  sie  "przewija jak   kaczka na lapkach " i sie slizga i odbija aby nie stracic równowagi
Zapisane

et_atima

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #10 : 2005-01-07, 18:46 »
kiedyś królikowi mojej koleżanki też się główka przekrzywiła...
przez 2 tygodnie jeździła z nim na zastrzyki, ale nic nie pomogło...
został uśpiony :(

do dziś nie wiadomo,co mu się stało...
Zapisane

anieszka

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #11 : 2005-01-07, 20:15 »
a więc mam ja już u siebie - bo to ona, postanowiłam ja wziąść bo w zoologicznym nie dośc że coś ma z tą głową to jeszcze była ze stadkiem młodych (może jej?) jutro to raczej nie pójdę z nią do weta bo studniówka ale w poniedziałek od razu rano idę albo jeszcze w niedziele to załatwie, narazie zadzwonie do znajomego weta i mu opisze może powie chociaż co to może być, z jedzeniem nie ma problemu bo się dziś u mnie na nie rzuciła a wygląda na chudziutką :( zachowuje sie normalnie ruchliwa jest jak na szczura przystało :) ale jak staje na łapkach to się wywraca - nie ma równowagi i czasem jak idzie po prostej to też się przewróci
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #12 : 2005-01-07, 20:18 »
Cytuj
ale jak staje na łapkach to się wywraca - nie ma równowagi i czasem jak idzie po prostej to też się przewróci
To wygląda na problem z błędnikiem, ale to nie takie proste bo infekcja błędnika może byc od przewlekłej infekcji ucha. Idź koniecznie do weta bo moga byc konieczne antybiotyki, no i to napewno boli szczurka :(
Zapisane
BC + koci podrostek

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #13 : 2005-01-08, 17:49 »
Biedactwo...
Ja miałam myszoskoczkę (dziewczynkę) z przetrąconym kręgosłupem... (niedowład tylnych łapek.) Nie przeżyła (tzn. musiała być uśpiona, bo np. jak się załatwiała to mogła sobie odparzyć brzuszek, poza tym uznała swoje tylne nogi za obce ciało i po prostu by je zjadła... ;() :( Ale trzymam kciuki, żeby szczurcia wyzdrowiała. Wiesz, jaka będzie Ci wdzięczna, jak (jeśli - mam nadzieję) uda jej sie wyzdrowieć?  :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #14 : 2005-01-08, 20:30 »
Myśle że juz jest szczurka w jakis sposób wdzięczna, za to że ją wziełas do siebie. Szczury uwielbiaja mieć swoje "stado" i byc w centrum uwagi ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

przekrzywiona główka :(
« Odpowiedz #14 : 2005-01-08, 20:30 »

Kira

  • Gość
przekrzywiona główka :(
« Odpowiedź #15 : 2005-01-12, 14:44 »
moje dwie chomicie z   przekrzywieniam i zyja chociaz u Chi z azylu  zaczyna coz w ucha wypływac dzis lece do weta :( moz ebede musia.ła ja u spic  :cry:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 25 zapytaniami.