Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........  (Przeczytany 3505 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Od dłuższego czasu chciałabym mieć szczurki,a właściwie 2 szczurzyce.Moi rodzice nie chcą sie na nie zgodzić i nie wiem co mam robić!A może postawić rodziców przed faktem dokonanym?Jak płeć była by lepsz,bo już samaq nie wiem :roll:  :?:  :? Myślałam nad samiczkami,ale może lepsze samce?Samiczki są mniejsze i wogóle,ale za to samce są bardziej 'na luzie'  ,ale terz bardziej śmierdzą!Nie wiem sama co mam robić!!Jle by kosztowała kladka dla 2 tkich stworków? :?:  :?:  :idea:  :?:  :roll:
Zapisane

Syjamka

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #1 : 2005-01-17, 19:23 »
Masz racje samce są większymi pieszczochami, choć to nie jest regułą, bo moje akurat nie są, no przynajmniej starszy nie jest.
Na początek nie polecam samców, bo dzień zaniedbania w sprzątaniu klatki i możesz zrazić i tak nastawionych na nie rodziców. Samce dość intensywnie pachną - nie ma co urywać, a do tego większosć ma w zwyczaju siusianie na posłanie (choć samiczką też się zdarza).
Nie radzę stawiać rodziców przed faktem dokonanym, bo może to być przykre w skutkach dla zwierzaka, może przekonaj rodziców na spokojnie, że będziesz w stanie odpowiednio się nimi zająć, a wtedy może spojrzą na sprawę bardziej pokojowo.
Klatka dla 2 ogonków kosztuje około 60-100 zł, ale wszystko zalezy od sklepu, od miasta. Musisz do tego doliczyć inne niezbędne rzeczy tj. poidełko, miseczka, trociny lub siano, a najlepiej żwirek dla kota (dobrze wchłania zapachy), jedzenie.
Życzę powodzenia w przekonywaniu rodziców.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #2 : 2005-01-17, 19:52 »
Ja mam samca szczura- to wyjątkowy pieszczoch ;)
Co do zapachu - można się przyzwyczaić, pozatym sprzątam mu co dwa dni i jest okej ;)

Myślę, że jeżeli chodzi o zakupy to zamkniesz się w 100zł. Co do kupna samego zwierzaka - najlepiej jakiegoś adoptuj  ;)

Masz znajomych, którzy hodują szczurki? zaproś ich z pupilami do rodziców, albo odwrotnie.
Na szczurzym forum jest dział "Uszczurawianie" - zajrzyj do niego ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedz #2 : 2005-01-17, 19:52 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #3 : 2005-01-17, 21:01 »
Cytuj

.Moi rodzice nie chcą sie na nie zgodzić i nie wiem co mam robić!A może postawić rodziców przed faktem dokonanym

Nie rób tego, potem sie okaże że masz gdzieś wynieść szczury i co wtedy ???
Cathy ma rację. Przekonaj rodziców że szczury nie śmierdzą, nie przenoszą chorób i nie mają trucizny w ogonie. Wiem że to śmieszne ale to najczęstsze bzdury o szczurach jakie słyszałam a co najgorsze to niektórzy w nie święcie wierzą  :grr:
Poza tym udowodnij że jesteś odpowiedzialna i potrafisz się zająć zwierzaczkami sama !!!
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #4 : 2005-01-17, 21:37 »
Zgadzam sie z Ekoteczką, zagadaj zrodzicami, ale napewno ich nie przkonasz jeśli nie wiesz nic o szczurach ile powinno ich być w jakiej klatce w jakiej cenie co jest jake żarcie najlepsze co im w życiu potrzebne. Po zatym ja w wieku 11 lat nie miałem 12 zwierząt tak jak teraz tylko 2 gryzonie i udało mi sie je zdobyć przez wybłaganie mamy jak byłem w szpitalu bo złamałem sobie nos  :wink: .




Podstawowe Pytania:

Czy masz na nie pieniądze ??
Gdzie postawisz klatke która powinna być takiej wielkości(mimo że ten model jest dla szynszyla ale doskonale sie nadaje dla szczurków): http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=260&action=prod


Czy miała byś czas około 2 godzin dziennie dla nich.
I czy zajeła byś sie nimi w czasie choroby lub np. obcinanie pazurków za śmieszne pieniądze.



Szczury to zwierzęta nocne ale lubią też sie ze swojim właścicielem pobawić w czasie dnia ale najlepiej je wyjmować na wieczór czyli od godziny 20.00
Nie wystarczy że kupis samą klatke za 120. zł o i szczury sie będą w niej dobrze czuć jeśli sie nie znasz na urądzaniu klatki to możesz sie tutaj dowiedzieć co i jak i przefczytaj sobnie tą strone dokładnie i jeśłi Twoji rodzice są na tyle tolerancyjni to poproś aby sami sobie wszystko poczytali:   http://szczury.reporter.pl/


Najlepszym pokarmem suchym dla szczura jest : Vitakraft lub Vitapol jak zresztą powinnaś wiedzieć to szczury są wszystko żernie możesz im dawać rózne warzywa rzeczy gotowane ale oczywiście bez takich potrawek jak sól i pieprz itd. tylko wszystko musi być naturalne

Możesz nawet czasem szczrowi nalać do poidełka zupy pomidorowej.

Ja preferuje prędzej w dwóch samcach ale one powinny mieć wiekszą klatke bo są zresztą duże. Ale za to są spokojniejsza i samce muszą być z tego samego miotu bo miedzy samcami z innych miotów dochodzi czasem do bujek, jak już poczytasz te strony i przeczytasz moją krótką notatke o czym powinnaś wiedzieć na temat szuczra to wiedz tylko że szczura jak juz sie oswji i bedzie wiekszy można pószczać po podłodze ale jak jużurośnie bo takie maleństwo nie oswojone moze sobie zrobić krzywde.
Zapisane

Kira

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #5 : 2005-01-17, 21:55 »
nie radze stawiac przed faktem dokonanym :roll:  to moze miec oddmienny skutek :roll:  rodzice moga  pozbyc sie zwierzat ddajac do zoologika lub dla weza i tego nie chcemy...
moze nic nasiłe  
moze dbaj o lekcje dobre oceny porzadek w pokju i zazycz sobie na urodziny szczurki i nic wiecej :P  moze ciagniecie mamy do zoologita i pokazywanie bedzie mialy zły skutek
jesli rodzice mowia nie na szcurka zaajmnijsie mniej ogoniastymi zwiezakami :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #6 : 2005-01-17, 22:45 »
Pokazuj rodzicom zdjęcia szczurów. Ale nie wielkich, czarnych samców z wielkimi genitaliam, tylko małych, młodych ślicznych jasnych (huskie, beżowe) samiczek  ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #7 : 2005-01-18, 12:14 »
W W-wie najtańsza klatka dla 2 szczurów kosztuje w granicach 100-150 zł, ale są i droższe. Cena zależy od miasta i od wielkości klatki (najlepsze są dla szynszyli i dla ptaków).

Nie radzę stawiać rodziców przed faktem dokonanym. Po pierwsze - czy warto mieć w domu zwierzę niechciane przez domowników? Po drugie - czy masz wystarczająco ilość pieniędzy, i nie potrzebujesz dokładki rodziców? Po trzecie - a co jak rodzice każą Ci oddać szczury do sklepu albo po prostu je wyrzucą (zależy od tego, jacy są, nie powiem Ci, bo nie znam Twoich rodziców, to Ty powinnaś wiedzieć, jak mogą zareagować ;) ).

Ja się też będę przymierzać do szczurów, ale to dopiero w dosyć dalekiej przyszłości.

Jeśli chodzi o przekonanie rodziców - tak jak poradziła Cathy, wejdź na szczurze forum (http://www.szczury.rzeszow.info.pl/forum/index.php) i tam popytaj w odpowiednim dziale.
Mogę Ci powiedzieć jak ja przekonałam rodziców do myszoskoczków (w sumie też gryzonie, gdybym chciała szczury to byłoby tak samo, jestem tego pewna, przynajmniej w przypadku moich rodziców ;) ) - po prostu dowiedziałam się o nich jak najwięcej, policzyłam koszty klatki, "sprzętu", pokarmu, podłoża i samych zwierząt - i wszystko streściłam rodzicom. W dodatku zbliżała się Gwiazdka, więc uparłam się - "albo myszoskoczki, albo nic". Poszło ;) Ale to raczej na rodziców, z którymi ma się dobre kontakty, i którzy dosyć łatwo ulegają błaganiom i namową  :lol:  :wink:

W każdym razie przemyśl decyzję kupna szczurków - wiesz, że chorują na nowotwory, i niektóre nie dożywają nawet 2 lat? Oczywiście są i takie, które żyją do 4, ale trzeba być przygotowanym na wszystko...

Pozdr. ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #8 : 2005-01-18, 12:21 »
Pozatym pomyśl czy jesteś  stanie zaopiekować się tak wymagającymi zwierzętami? To nie chomiki, nie wystarczy im dać pokarm, zapewnić kołowrotek i kilkanaście minut wybiegu.

Szczury to bardzo inteligente zwierzeta, potrzebują odpowiedniego wychowania, odpowiedniej diety. Przy złej diecie jest większe prawdopodobnieństwo zachorowania zwierzaka na rózne choroby, w tym większa podatność na nowotwóry.

Szczur - niby tani, ale leczenie może pochłonąć 200-300zł.

Dobra klatka, wyposażenie to też nie lada wydatek.
Codzienna zabawa ze szczurem, sprzątanie klatki co 2-3 dni to też obowiązek.

Karoola - ja kupiłam szynszylówkę za mniej niż 100 zł ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedz #8 : 2005-01-18, 12:21 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #9 : 2005-01-18, 12:27 »
Cytat: *~Cathy~*
Karoola - ja kupiłam szynszylówkę za mniej niż 100 zł ;)


Gdzie?  :lol:  :idea:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #10 : 2005-01-18, 12:35 »
w tesco  ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #11 : 2005-01-18, 12:36 »
Cytat: *~Cathy~*
w tesco  ;)


Na Kabatach? To ja się tam wybiorę :P  :lol:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #12 : 2005-01-18, 13:03 »
Wogóle w kakadu są nie drogie klatki, chociaz można kupic w hurtowni taniej ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #13 : 2005-01-18, 13:29 »
Ja bym zrobiła w ten sposób:
Najpierw czytała rodzicom wszystkie ciekawostki dotyczace szczurków np. jakie są inteligentne, co jedzą, w co sie bawią. Potem zaczęła pokazywać zdjęcia. Potem opowiadać o różnych rzeczach dotyczących szczurków. Oczywiście w tym samym czasie szkoła, lekcje i porządek w pokoju na 6+. Kiedy rodzice uznają cię za eksperta od szczurów, pytanie o zakup zwierzaczka będzie oczywiste i napewno wtedy sie zgodzą. A tobie ta wiedza się przyda, bo nie ma nic gorszego niż kupowanie zwierzaka bez żadnej wiedzy.
A wiadomości znajdziesz na forum szczurkowym, tam też odpowiedzą na twoje wątpliwości:
http://www.szczury.rzeszow.info.pl/forum/index.php

CAthy, czy mogłabyś rzucić mi na PW adres do tej hurtowni z tanimi klatkami ?? Z góry dziękuję :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #14 : 2005-01-18, 13:53 »
Popieram Ekoteczkę - i dołączam sie do ostatniego pytania ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedz #14 : 2005-01-18, 13:53 »

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #15 : 2005-01-18, 14:17 »
W Pabemi mają całkiem niedrogo klatki Savica, pozatym jest Euro Zoo - zawsze można poprosić kogoś by Cię wpisał na swoją fakturę (ah a jacy oni zadowoleni, mogą sobie odliczyć od podatku hehe).

Można też się skontaktować z Aśkiem ze szczurzego forum - ona ma dostep do warszawskiej hurtowni (jest uprawniona). Załatwia dobre, szczurze klateczki za ok 60 zł  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #16 : 2005-01-18, 14:25 »
kupilam dla  chomików a ty doktórej  masz wstep  hutrtowni??// ja bylam w Ez takm  jest Zaje....ie ;)    duza klatka  dla  szczura taka wysoka kolo 75  chyba kosztuje a pollpi  przykrecane ferplasta plastikowe te grube ktore w Gm jak sa kosztuja 35-45 to  w EZ 20 po komplecie 15 złlotych :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #17 : 2005-01-18, 21:44 »
Aha dzięki, trzeba popatrzeć  :D
Zapisane
BC + koci podrostek

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #18 : 2005-01-19, 17:15 »
Siostra no weź!szczura chcesz??!!ja nie mam nic do szczurów ale mało  masz zwierząt??...tzn.ja lubie szczurki no ale bez przesady!!już tyle miałaś tych zwierząt!!moze lepiej zajmij się czymś a nie siedź i wymyslaj coby tu jeszcze kupić... :? i nie obrażaj się,ale takie jest moje zdanie..
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #19 : 2005-01-19, 17:18 »
ee o co chodzi? wy jesteście siostrami?  :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #20 : 2005-01-19, 19:42 »
Tak z rozmowy wynika  :D
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedz #20 : 2005-01-19, 19:42 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #21 : 2005-01-19, 21:20 »
Tak niestety jesteśmy siostrami :cry: Ewka spadaj i tak na przyszłość to masz NIE CZYTAĆ MOICH TEMATÓW ITP.!!!! :grr:  :grr:  :grr: A co do szczórków to i tak zrobie co będe chciała!Psem i rybciami to sie zajmuje,a króliki są twoje!! :?  :P  :grr:  :P
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #22 : 2005-01-19, 21:24 »
oooooooooooooooooo,sorki EWUNIU napisałam z twoim loginem.NA PRZYSZŁOŚĆ:WYŁĄCZ "ZALOGUJ  PRZY KARZDEJ WIZYCIE'!!Dziwie sie jak z tobą jeszcze wytrzymuje w pokoju :grr:  :P  :cry:  :grr: !!!!!!!!
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #23 : 2005-01-19, 21:27 »
Dziewczyny nie kłóccie się na forum oki ;) Takie sprawy w domku sobie załatwcie. I starajcie się jednak pisać z osobnych loginów oki :D Bo ostatni post jest Anki a nie Newady. Niektórym się moze to poplątać.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Kira

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #24 : 2005-01-19, 23:19 »
nio i znowy sie zacyzna jak u blackalla i achaji :P  jesli nie masz czasu to nie pal sie na szczurki  bo to nie ma sensu  sa  wymagajace
wymagaja wybiegu  
 ciagle zmiiane atrakcyjnych  zabwek aby ie nie nudzily :roll:
iczasu aby same w klatce nie siedzły uwielbiaja chodzic po włascielu  nie wiem Newado  jacy sawasi rodzice   zgodza sue bna kolejne gryzonie?? czy kaza z wrócic a ty Aniu  lepiej nie ryzykuj Newada kontroluj to :P
Zapisane

Sczurka

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #25 : 2005-01-20, 09:02 »
Kira ma racje!  Bedziesz miała czas na zmiane im zabbawek? ja mam akurat 2 szczurzyce i nimi musze sie ciagle zajmowac! Zawsze rano jak wstaje to daje jakiesz przysmaki..zmieniam wode otwieram klatke rozmawiam z nimi i jak jest za 5 ósma to wychodze do szkoly :] wiec zastanow sie czy masz na to czas!
Zapisane

kareena

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #26 : 2005-01-20, 10:43 »
Cóż sama mam szczury.. I niczego więcej na razie nie chcę bo zupelnie mi wystarczają... znaczy nie mogę sie z nimi nudzic :) Ale trzeba przyznać że zapach to wydzielają charakterystyczny (tzn ich klatka :P)  i to może niektórym przeszkadzac..  ja gdy spodziewam sie gosci to pierwsze co to wymiana sciolki ;) A z tego co wiem nie mieszkasz sama w pokoju wiec to przemyśl jeszcze.  Nie zamierzam zniechęcać bo szczury są super, ale wolę żebyś wcześniej wiedziała że mogą być pewne "mankamenty" ;)

Aa i jeszcze jedno. Nie polecam kupowania zwierzątek wbrew rodzicom, a juz szczególnie wbrew współmieszkance pokoju, uwazam ze powinnas uszanowac ten fakt że ktos nie trawi danych zwierząt  :roll: Ale spróbuj przekonac ;)
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #27 : 2005-01-20, 13:03 »
:roll:  :roll: sorki za to co przedchwila tu było :o  :oops: chciałam co innego:-)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedz #27 : 2005-01-20, 13:03 »

Cathycash

  • Gość
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #28 : 2005-01-20, 13:05 »
A po co cytować czyjeś wypowiedzi? My już to czytaliśmy  :roll:
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Chciałabym bardzo kupić 2 szczurzyce...........
« Odpowiedź #29 : 2005-01-20, 13:08 »
Oszczóreczkjach wiem już bardzoi dużo i znam ich "mankamenty".I tak bym kupiła 2 samiczki,ale na 100% bede zie nimi zajmować!A co do tego co napisała Kira:"czy kazą zwrócić a ty Aniu lepiej nie ryzykuj Newada kontroluj to"To nie bujcie sie i tak sama bez pytania ich nie kupie :roll: a co do tego Newada kontroluj to to normalnie UDUSZE :D Oczywiście żartuje :P ale to ,ze Newada jest Amatorem a ja obcym to nie chciałabym,żeby to miało dla was różnice kto ma racje czy cóś!! :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 27 zapytaniami.