Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wybredna swinka..  (Przeczytany 1331 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kwiatek82

  • Gość
Wybredna swinka..
« : 2005-01-18, 11:07 »
Zuzek jest moja 3 swinka. Wiem ze w poprzednich popelnilam taki blad ze moja swinka ciagle prosila o nowe ziarenka , po wybraniu tego co lubi np slonecznika nie chciala jesc juz nic z mieszanki, prosila o nowa porcje z ktorej takze wyjadala to co lubi a reszte zostawiala. Tym oto sposobem wyrzucala prawie cala, pelna miseczke bo nie chciala juz nic z tego zjesc. Teraz postanowilam byc "twarda" i czekac az prosiaczek zje wszystko... i widze ze znowu wybiera to co lubi, np pszenicy ani kukurydzy nie tknie, takze kolorowych jakis chrupek czy cos.. <mam mieszanke Vitapolu> uwielbia za to Frykasy Animalsa, daje jej tylko 2 kuleczka na dzien jak juz bardzo piszczy i nic nie pomaga he he , to taki smakolyk :) co zrobic zeby zachecic swinke do jedzenia wszystkiego ??
Dostaje takze marchewke, sianko, suchy chlebek, jabluszko i inne warzywa i owoce.
Ile powinna jesc ziarenek ? moze daje jej za duzo ??
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #1 : 2005-01-18, 12:05 »
ile ma jeść ziarenek? na sztuki Ci podać  :lol: ?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb świnki. Z czasem można zauważyć ile potrzebuje a ile zostawia nietkniętych.

Ja Kuńdzi dawałam raz dziennie całą miseczkę jedzenia, gdy następnego dnia zobaczyłam ze jeszcze ma - nie dosypywałam.

Bądź twarda :) Mi też się chce skoczyć po RC dla kota, ale jestem stanowcza i nie nabieram się na jego maślane oczy  :P  :lol:
Nie może być wybredny - serduszka, żołądki, pierś z kurczaka - też musi jeść  :wink:
Zapisane

kwiatek82

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #2 : 2005-01-18, 12:12 »
Nie nie chodzilo mi o liczbe ziarenek he he, ale np czy jedna lyzka czy np wiecej, ja mam taka miarke, takie cos i daje jej jedna ale widze ze zostawia.. no coz moze po prostu nie smakuj jej ta karma.. a maslane oczka to on ma i tak nimi swidruje ze nie mam serca mu nie dac tego co lubi :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wybredna swinka..
« Odpowiedz #2 : 2005-01-18, 12:12 »

Cathycash

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #3 : 2005-01-18, 12:16 »
Trzeba być twardym ;)

Nie może wybrzydzać z jednego powodu - nie może żyć samym słonecznikiem itd.

Spróbuj zmienić mieszankę, moze jej zasmakuje inna. Jeśli będzie reagowac tak samo na megana, vitakraftta (czy inną) jak na Vitapol, to po prostu wybierz tą najlepszą wg Ciebie.

Nie pozwól jej jeść, tylko tego co bedzie chciała, nic dobrego z tego nie wyniknie  ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #4 : 2005-01-18, 13:42 »
Mój chomik reaguje podobnie, wynosi wszystko a pszenicę zostawia...
A świnka jak w miske było coś nie takiego co chciała to brała miskę w zęby i wysypywała sobie na głowę  :lol: To była miłośniczka zieleninki i sianka.
Zapisane
BC + koci podrostek

kwiatek82

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #5 : 2005-01-18, 13:44 »
Dokladnie !! moja druga swinka robila to samo, jak udawalam ze jej cos nasypalam swiezego jedzonka a tylko zamieszalam palcem w misce zeby slyszala to jak podeszla i zobaczyla ze nie ma nic nowego to lap w zeby miske i wysypywala :) no i wtedy trzeba bylo juz dac nowe jedzonko co bardzo go cieszylo :) Teraz staram sie byc twarda he he :))
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #6 : 2005-01-18, 21:10 »
Moje świnie też wybierają ale im daje tylko dzienną porcje :).
Zapisane

mili

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #7 : 2005-01-18, 22:02 »
moja świnia też tak robi, ale pozwalam mu na to, bo w niczym mu to nie szkodzi a zalezy mi zeby przytył. zresztą nie sama mieszanką swinia zyje ;) dla jokera to tylko dodatek
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #8 : 2005-01-19, 11:41 »
Heh, nie wiem czy mu w niczym nie szkodzi.... świnka nie moze jeść np. samego słonecznika z pokarmu a zostawiac całą resztę. To odbije się na jej zdrowiu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wybredna swinka..
« Odpowiedz #8 : 2005-01-19, 11:41 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #9 : 2005-01-19, 12:04 »
Cytat: mili
moja świnia też tak robi, ale pozwalam mu na to, bo w niczym mu to nie szkodzi a zalezy mi zeby przytył.


Zależy Ci żeby świnka przytyła? Chcesz z niej zrobić nowy rodzaj pasztetu czy zaszkodzić zdrowiu żeby mieć więcej "ciałka" do głaskania?  :? Jeśli świnka z natury nie jest grubaskiem (tzn. nie jest duża, bo wielkość zwierzęcia jest przenoszona genetycznie), to nie powinno się tego zmieniać - wiesz jak to się odbije na jej wątrobie i innych narządach wewnętrznych?
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #10 : 2005-01-19, 14:39 »
Karola w sumie jak świnka sie uprze to zje to co bedzie chciała a ziarna sie w życiu u świni tak bardzo sie nie liczą bo dla mojich świnek jest najważniejsze siano, suchy chlep i  warzywa a najbardziej cykoria :D:D
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #11 : 2005-01-19, 14:56 »
Mojo, ale świnka musi jeść ziarno... suchy chleb nie ma żadnych wartości odżywczych...

cykoria itd to tylko dodatki. Podstawowym pokarmem dla świnek jest ziarno + siano.

Więc nie mów, że się nie liczy.. :roll:
Zapisane

kwiatek82

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #12 : 2005-01-19, 16:08 »
Echh swinka juz 2 dzien patrzy blagalnym wzrokiem na miseczke w ktorej kroluje pszenica i troche kukurydzy.....
echh chyba jej nie zlamie...
Zapisane

mili

  • Gość
Wybredna swinka..
« Odpowiedź #13 : 2005-01-19, 16:56 »
Cytuj

Zależy Ci żeby świnka przytyła? Chcesz z niej zrobić nowy rodzaj pasztetu czy zaszkodzić zdrowiu żeby mieć więcej "ciałka" do głaskania?


nie, Joker przez chorobę strasznie schudł i do tej pory wystają mu kości, choć jest już dużo lepiej
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 27 zapytaniami.