Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: sie zdenerwowałam strasznie !!  (Przeczytany 2364 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

onka

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« : 2002-12-18, 11:56 »
wczoraj na spacerze z mim goldkiem prowadzilam go na smyczy oczywiście i jak przechodzilam kolo jakiegoś gościa ten sie na mnie wydarł, że pies powinien mieć kaganiec, bo jak nie będzie miał i jak mnie jeszcze raz z nim spotka bez kagańca to "mnie załatwi" ,że popamietam ? :grr:
i o co chodzi? moj pies nawet nie zwrócił na tego typa uwagi a ten normalnie jak jakis czubek  :?: i normalnie na dodatek pies był po "mojej drugiej stronie"
no i jak to jest? czy pies na spacerze na smyczy i to golden (ale chodzi mi o psy ogólnie) musi mieć jeszcze kaganiec?
to juz chyba lekka przesada
Zapisane

Jagoda

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #1 : 2002-12-18, 14:12 »
czesć Onka, no to zaczyna się robic paranoja :grr:
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #2 : 2002-12-18, 15:14 »
jakiś nawiedzony ten facet myśle że jak zobaczysz go z daleka powinnaś iść w drugą strone a może on był pijany??
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

Forum Zwierzaki

sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedz #2 : 2002-12-18, 15:14 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Re: sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #3 : 2002-12-18, 15:27 »
Cytat: onka
...to "mnie załatwi" ,że popamietam ? :grr:

To jest groźba karalna i podpada pod paragraf - możesz go następnym razem uświadomić.


Pies ma obowiązek być na smyczy LUB w kagańcu. Jedynie psy ras UZNAWANYCH za NIEBEZPIECZNE ( z tej chorej listy) muszą być zaopatrzone w jedno i drugie.

Poproś owego pana, by zapoznał się z kodeksem wykroczeń, uchwałą rady miasta w tej kwestii oraz regulaminem spółdzielni mieszkaniowej.
A załatwić to on się może - w ustronnym miejscu i ewentualnie wodę po sobie spuścić.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Jennifer

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #4 : 2002-12-18, 17:24 »
Zgadzam sie z Myszką
Facet musiał miec jakąś manie. Możliwe jest też że dziadek coś przeszedł jakiś czas temu co miało związek z psem (np. pogryzenie kogoś bliskiego) i dlatego może mieć świra na tym punkcie. Często spotykam takie przypadki.
Zapisane

myszka

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #5 : 2002-12-18, 18:16 »
Takie dziwaki często czepiają się do wszystkiego jak leci - ot tak dla rozrywki :? To ten typ co ochrzania młodzież w tramwajach ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #6 : 2002-12-18, 18:36 »
Tiaaaa, Mysza - najczęściej taki lekko nieśfieży gość wisi na rurce w autobusie i bełkoce "bo wy, ku****yny, **** **** *** i ****"  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
wkurzyłam się
« Odpowiedź #7 : 2002-12-18, 20:52 »
To ja dzisiaj byłam na łące z Gizmo(był puszczony) no i idzie nagle jakaś baba...Gizmo wogóle interesował się "kopaliskami", a ona odrazu na mnie i się drze, że pies ma być w kagańcu i na smyczy!
Ja jej powiedziałam, ze niech ona sobie ubierze kaganiec!
To ją zatkało i se poszła...

Onko, ten facio chyba był jakiś fiziu miziu
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #8 : 2002-12-19, 07:53 »
poszukałam w internecie troche na ten temat ponieważ bardzo mnie zaciekawił nie ma obowiązku żeby labek chodził w kagańcu nie należy do ras groźnych
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

Forum Zwierzaki

sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedz #8 : 2002-12-19, 07:53 »

ZEMAT

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #9 : 2002-12-19, 08:43 »
Cytat: Myszka.xww
Pies ma obowiązek być na smyczy LUB w kagańcu. Jedynie psy ras UZNAWANYCH za NIEBEZPIECZNE ( z tej chorej listy) muszą być zaopatrzone w jedno i drugie.



I tu nie masz racji może podasz mi podstawę prawną gdzie to jest napisane  :?:
Wszystkie psy powinne być zaopatrzone w środki zwykłych lub nakazane środki ostrożności  tak mówi prawo (tylko nie rozumię tych zwykłych środków)
I nie ważne czy to jest ratlerek czy labek a nawet amstaf
Może spółdzielnia mieszkaniowa wydać zarządzenie dot. prowadzania psów na uwięziu i to wtedy będzie "środek nakazany"  ;)
Na liście psów agresywnych nie ma zmianki o sposobie prowadzenia i trzymania tych psów w miejscach publicznych a jeżeli nie ma tz. że obowiązują je takie same przepisy jak inne psy  :wink:


Cytat: Myszka.xww
Poproś owego pana, by zapoznał się z kodeksem wykroczeń, uchwałą rady miasta w tej kwestii oraz regulaminem spółdzielni mieszkaniowej.
A załatwić to on się może - w ustronnym miejscu i ewentualnie wodę po sobie spuścić.


I przeczyta "Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,
podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. "


a potem "Art. 166. Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany." i co  :?:  :shock:
 


Teraz wystarczy powiadomić SM lub Policję  ;) a oni są teraz uczuleni na takie sygnały  :(


To jest kwestia prawna, ale ja nie jestem zwolennikiem kagańca


Doczytałem się gdzieś (jak znajdę to podam podstawę prawną) że psy przewodnicy nie muszą mieć kagańca  :)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #10 : 2002-12-19, 08:54 »
Anutka nurtuje ten temat od prawie pół roku i nic nie mogę się więcej dowiedzieć poza Kodeksem wykroczeń z rozporządzeniami miast i gmin które są czasami sprzeczne z ustawami  :lol:
Czasami biorę psa (amstafa) wszędzie gdzie jadę aby dostać mandat i po któtkiej wymiania zdań z policjantem lub strażą miejską kończy się pouczeniem a tak bardzo chciałbym odmówić mandatu i aby sprawa trafiła do sądu  :idea:  Wreszcie powaliliby wszystkie wątpliwości.
Kiedyś pomagałem koledzie. Sprawa dot. pogryzienia jego psa. Ale sprawa skączyła się za szybko iż właściciel tego psa który pogryzł zobowiązał się pokryć wszystkie szkody wynikające z pogryzienia i zaproponował zadośćuczynienie poszkodowanemu. To był dobry ruch ze strony oskarżonego tym sposobem zminilizował straty do minimum.  :grr:
Kosztowało go to 120 kosztów sądowych + leczenie + 500zł zadośćuczynienia na rzecz domu dziecka ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #11 : 2002-12-19, 09:28 »
Zapewne masz rację, Zemat. Ale ja to przeszłam w rzeczywistości, konkretnie w Krakowie. Wszystko zależy nie tylko od przepisu, ale również od wykładni, jaka została przyjęta. U mnie to wygląda w ten sposób, że za zwykłe środki ostrożności uznawana jest smycz LUB kaganiec oraz dozór właściciela, ew. ogrodzenie ogrodu, łańcuch przy budzie itp. Za nakazane, jak wytłumaczył mi Strasznik Miejski, uznaje się smycz wraz Z kagańcem u psów z "listy" lub agresywnych, kojec zabudowany siatką itp.

Co do prośby o poczytanie przepisów - nikomu się tego robić nie chce, i w 99% przypadków delikwent rezygnuje z dalszej dyskusji. Mógłby rzecz jasna dalej drążyć temat - wtedy się dowie, jakie dokładnie sa przepisy i wykładnie do nich. I mu się odechce  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

onka

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #12 : 2002-12-19, 11:46 »
no tak zgodzę sie z Wami w tej sprawie 8)
i ,że nie ma co dyskutować z takimi osobami - też prawda
ale tak mi się ciśnienie podniosło jak się wydarł,że  :grr:  :ogien:
i stwierdziłam,że "kaganiec to dla takich osób by się przydał) :D
ale nic to , chociaż wiem tyle,że jak mam psa przy sobie na smyczy to nikt nie ma prawa o to się na mnie wydzierać
a co

(sie normalnie zawadiaka zrobilam ,że ho ho  :diabelek:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #13 : 2002-12-20, 06:38 »
Mysiu bez urazy, ale ten strażnik nie może pracować na tym stanowisku.
Wprowadza ludzi w błąd  :(  może niech poda gdzie o tym możne przeczytać :idea:
Przecież prawo obowiązuje takie somo w całej polsce, a bynajmniej mi się tak wydawało  :shock:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #14 : 2002-12-20, 08:02 »
Prawo na pewno takie samo, kwestia przyjętej wykładni danego przepisu. Rzecz jasna można się z nimi spierać - ale po co, skoro wykładnia stoi za mną?   ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedz #14 : 2002-12-20, 08:02 »

Cortina

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #15 : 2002-12-22, 18:48 »
u nas w Poznaniu wyraznie jest powiedziane ze pies ma isc albo na smyczy albo jak jest z niej spuszczony t w kagancu, moze tez biegac bez jednego i drugiego ale jak w okolicy nikogo nie ma

Pozdr
Monika&Cortina
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #16 : 2002-12-23, 16:51 »
Psy muszą być w agańcu i na smyczy jeśli są szczegulnie agresywne co do ludzi, a tak to nie
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #17 : 2002-12-23, 21:45 »
To temat MORZE  8)
Niech każdy robia jak uważa ale co do prawa dot. ono wszystkich psów małych i dużych

Ale po co jest prawo??
ABY JE ŁAMAĆ  :lol:  :lol:
Zapisane

TAURUNIA

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #18 : 2003-01-01, 23:21 »
Onka.
Gdzies już to tobie napisałam, ale jeszcze raz zapraszam z pieskiem na cytadelę na polanę obok figury nóg. Tam spotykają się w większości goldeniarze, w każdą niedzięlę od 12 do 14.
I psy (ok. 10 do 30) spuszczamy bez kagańcy i moga się wybiegać do woli.
Jest extra i pogonimy każdego kto się czepia, bo psy są tak zaaferowanę sobą, że świata powyżej kolan nie widzą.
Pozdrawiam.
Mam na imię Natalia, a moja goldenka Taura.
Pytaj o nas, bo racze wszyscy tam nas znają.
Do zobaczenia.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
sie zdenerwowałam strasznie !!
« Odpowiedź #19 : 2003-01-04, 12:44 »
I takie miejsca powinne być wszędzie  :P
Człeku płacisz podatek korzystaj  8)
A nie jak jest w tej chwili ŁAPANKA  :cry:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.289 sekund z 25 zapytaniami.