Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???  (Przeczytany 10326 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_olka_:)

  • Gość
Siemka!
Chciałabym się dowiedzieć (jak widać w temacie) od jakiego okresu (wieku) można dawać królikowi warzywa....i czy po naturalnym jedzeniu królik nie rośnie wielki...???  :lol:  :wink: i od jakiego okresu można mu dawać chleb???

A także czy można samemu go obcinać ??
Czy kroliki trzeba na coś szczepić????Jeśli chciałabym go wyprowadzać to chyba musze go zaszczepić ???
Każda wiadomość będzie miło odczytana! :wink:

Z poważaniem:
_olka_: )
Po zdro!!!!! 8)  ;)  :D  :wink:  :lol:  8)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedź #1 : 2005-02-24, 11:54 »
O ile wiem to trzeba na coś szczepić królika ale nie wiem na co wiec niech inni forumowicze sie wypowiedzą. Ale to nie ma znaczenia jak królika karmisz bo i tak urośnie na takiego jakim ma być a jak będzie bardzo dużo jadł to tylko zrobi sie grupy od małego króliki mogą jeść warzywa w małych ilościach np. marchew, sałata, jabłko a królikowi potrzebny jest granulat dobrej firmy i podstawowe królicze jedzenia : Vitapola, Vitakrafta.
Oczywiście królik też powinien mieć w paśniku siano alb w kuwecie żeby miękko leżeć.
A tak wogóle jakiej rasy jest Twój królik: Miniaturka, zwykły , rex ??
W jakim wieku i co ty chcesz mu obcinać - sierśc czy pazurki bo jeśli pazurki to nie zalecałbym ci samemu bo króliki z tego co wiem nie lubią obcinania pazurków i wierzgają bardzo  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedź #2 : 2005-02-24, 12:22 »
warzywa chyba tak powoli mozna juz u 2 miesiecznego napewno....
a  szczepi sie jezeli krolik wychodzi np.na podwóirko lub na  działce
na pomór kroliczy i na myksomatozę tu   bdizes jest temat kapiszonka o szczepieniach luty marzec :)
 poczytaj sobie wademecum krolicze bay  Grinia :wink:
Cytat: M0j0_J0j00
O ile wiem to trzeba na coś szczepić królika ale nie wiem na co wiec niech inni forumowicze sie wypowiedzą. Ale to nie ma znaczenia jak królika karmisz bo i tak urośnie na takiego jakim ma być a jak będzie bardzo dużo jadł to tylko zrobi sie grupy od małego króliki mogą jeść warzywa w małych ilościach np. marchew, sałata, jabłko a królikowi potrzebny jest granulat dobrej firmy i podstawowe królicze jedzenia : Vitapola, Vitakrafta.
Oczywiście królik też powinien mieć w paśniku siano alb w kuwecie żeby miękko leżeć.
A tak wogóle jakiej rasy jest Twój królik: Miniaturka, zwykły , rex ??
W jakim wieku i co ty chcesz mu obcinać - sierśc czy pazurki bo jeśli pazurki to nie zalecałbym ci samemu bo króliki z tego co wiem nie lubią obcinania pazurków i wierzgają bardzo  :wink:

Brednie piszesztyle ci [powiem krolika nie masz i anwet wademecum nie czytałeś ...
 Zielenika na opoczatku i warzywa musza byc ograniczane  :roll: od 1,5 miesiaca mozna juz po listku dawac  ale  
podstawoe krolicze jedzenia??? :shock:  :shock:  KROLIK TO NIE GRYZON TYLKO ZAJECZAK TYLKO  
siano
 GRANULAT i  pozniej warzywa
owocy malo bo zawieraja cuker
 mojo kuweta słuzy do sikania  i załatwiania sie  i mozna krolika do tego nauczyc ale  jezelikrolik załatwia sie w kuwecie nie jest potrzena pasnikownia wystarczy polozyc naklatce sianop   na podłodze
nie kazdy krolik  wierzga  pazurki w moim przypadku same sie scieraja ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedz #2 : 2005-02-24, 12:22 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedź #3 : 2005-02-24, 12:32 »
Nie trzeba mieć królika żeby coso nim wiedzieć  :roll: , a ja nei wymieniłem wieku królika wiec co ty gadasz i napisałem ze sie daje wogóle w małych ilościach - i co najważniejsze wpierw dokładnei przeczytaj to co piszemy pzeanalizuj i jeszcze raz przeczytaj to nei bedzsie żadnego ale  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedź #4 : 2005-02-24, 12:44 »
Cytuj
i podstawowe królicze jedzenia : Vitapola, Vitakrafta

podstawowe krolicze jedzenie - NIE... GRANULAT KROLIk to ZAJECZAK :roll:
 i ma zastrzerzenia do w/gciebie zastosowania kuwety  :P w kuwecie aby na sianku miekko leżał  tzw.  jezeli krolik umie kozystac z malej kuwety i załatwia sie np .w jednym rogu klatki  to  siano moze byc wszedsze poza rogiem  albo  kupic pasnik doczepiany gdzie królk  sobie wyciaga sianko i nie jest zabrudzone odchodami :wink:  krolika monza nauczyc korzystania z kuwety
LInka do tematu kapiszonka :)
http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=16407
i do wademecum króliczego http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=10706
 wiadomosci dot  krolika znajdziesz równiez na www.forum.kroliki.com
i  polecam zajrzenie na  www.uszata.com
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedź #5 : 2005-02-24, 12:53 »
Wiem że królik to zajeczak to chyab realne.
A siano jak miało by być w pasinku to zamiast cats' dream czy jakiegoś innego granulatu za ścióke powinnaś dosypywac trocin bo jak mój znajomy był z królikime u weterynarza wraz z klatką bo nie ma transportera i to było jeszcze we wrześniu ubiegłego roku to sam weterynarz zalecił dodawać do cat' dream trocin aby królik miał wygodnie bo na sianie nei może leżeć bo sie będzie nadziewać.
Zapisane

Kira

  • Gość
Królik- od jakiego wieku można dawać królikowi warzywa???
« Odpowiedź #6 : 2005-02-24, 13:14 »
iwiesz zreguły nawet CD jest dwarde i chomik twozy sobie miejsce  bez CD i siana aby spac przynajmiej tak jest u mnie  :roll:
Cats dream lub super cats lub super cats natura to sa scióki granulowane ktre wchłaniaja suski i zapachy  :)
 zielenina tylk odla  bardzomlodych królkow w  nawet nieiwelkich ilosciach moze byc szkodliwa np. dla okolo 1 miesiecnego malucha ktorego jeszczekarmi mama :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 21 zapytaniami.