Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Do dołu

Autor Wątek: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE  (Przeczytany 100307 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mesz

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #420 : 2006-10-26, 19:28 »
Widzę, że wreszcie ludzi trochę jest na forum ;) . Zwłaszca witam jeszcze raz nowych w kolakowym gronie :D

Zdjęć mam trochę ;) narazie dwa :)




Pozdrawiamy i również czekam na zdjęcia ;d


Ładny psiak ;d
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #421 : 2006-11-11, 21:42 »
Długo mnie nie było,ale ucieszyłam się,że jest trochę więcej miłośników kolaków.Ja niestety straciłam jednego z moich.Pożegnaliśmy się na zawsze z Reniem 10 lipca.Tak tęsknię za przytuleniem się do jego futra.Tak mi żal,że już nie zobaczę jego biegów i skoków.
Zapisane

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #422 : 2006-11-12, 20:48 »
Cześć! A co stało się Reniowi jeśli to nie tajemnica.Wyrazy szczerego wspułczucia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #422 : 2006-11-12, 20:48 »

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #423 : 2006-11-12, 21:01 »
Choroba kręgosłupa.Paraliż.Rok czasu walczyliśmy o jego życie.Boże jak my się staraliśmy.On też.Niestety choroba go pokonała.
Zapisane

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #424 : 2006-11-13, 15:26 »
Tzn.,że miał jakiś wypadek,czy przyplątalo się choróbsko,które wywołało paraliż.Napisz proszę coś więcej jak taka choroba się objawia i na co najczęściej chorują kolaczki.Wiem że mają bardzo wrażliwe oczy.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #425 : 2006-11-16, 20:42 »
Bronczyk współczuję Ci bardzo (`)

Zefirek collie mogą mieć dysplazję, no i choroby oczu jak napisałeś(napisałaś?) Niestety collie są wrażliwe na wiele środków usypiających podawanych przed operacjami itp. "Moja" wetka powiedziała, że wiele z nich jest dobre dla innych ras - ale dla collie nie. Są bardzo wrażliwe na to, ale niestety weci myslą, że jak pies niemały, to i z usypianiem nie ma problemu...

Mesz, dzięki ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #426 : 2006-11-19, 21:48 »
W dziale o chorobach psów napisałam o paru chorobach genetycznych kolaków.Zajrzyj tam.Mój pies nie miał wypadku.W pewnym momencie zaczął powłóczyć nogą i to był pierwszy objaw.Z tego co wiem sporo kolaków ma problemy z kręgosłupem.Wiele z nich po leczeniu żyje jeszcze długo,ale u nas było inaczej.Niestety.Nasza lekarka to też mówi,że woli leczyć koty niż moje psiaki.Nigdy nie wiadomo jak zareagują na lek.Mój Renio trzy lata temu dostał pigułki na serce i po jednej tak mu spadło ciśnienie,że nerki przestały pracować.Miał silną mocznicę.Cudem został odratowany.Nie była to choroba nerek,ponieważ późniejsze badania nigdy nie wykazałyżadnych schorzeń.Drugi raz nam się nie udało.
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #427 : 2006-11-19, 21:53 »
Dago miał rok temu usuwany kamień z ząbków. Miał wenflon założony i pani wet. miarowo podawała lek usypiający. Mój pies jest dosyć agresywny jeśli chodzi o dotykanie jego pyska czy zbyt intensywne pieszczoty, po prostu wszystko do granic...i ...wtedy kiedy pies ma na to ochotę.
Niektóre psy są całkowicie usypiane podczas czyszczenia zębów, ze wzgledu na agresywność lub wrażliwość na ultradźwięki wywoływane przez urządzenie którym zeby sa oczyszczane. Weterynarz opowiadała, że niektóre psy po podaniu tzw. "glupiego jasia" na dźwiek tego urządzenia potrafiły wstać na stole i zmierzać w kierunku wyjścia.
Wet. wiedziała, że Dago jest wściekły ale nie uspiła go do końca. Dostał 2 głupie jasie a i tak miał siłę podnieść łeb aby chwycić pania wet za rękę. Całe szczęście, że byłam przy nim podczas zabiegu bo nie wiem jak by to się skonczyło. Zarównio dla niego jak i dla Pani weterynarz. Yh...
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #428 : 2006-11-19, 22:08 »
Ostry ten Twój Dago.Podobną historię miałam z moim małym kundelkiem.A podobno collie nie są agresywne.Kiedyś spotkał mnie młody chłopak na ulicy i tak stwierdził,bo Zefirek szedł w kagańcu (wracaliśmy z synkiem ze szkoły,a że jest to u nas w okolicy raczej nie spotykana rasa,więc wszyscy go podziwiają),a dzieci pod szkołą w szczególności.Boję się jak może zareagować,jak otoczy go chmara nieznajomych dzieciaków,dlatego ten kaganiec
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #428 : 2006-11-19, 22:08 »

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #429 : 2006-11-24, 22:01 »
Collie nie są agresywne,ale potrafią się bronić i gryzą tak jak inne psy.To przez słynny serial psy te są traktowane jak te co to staruszki przez jezdnie przeprowadzą,zaopiekują się zmarzniętą kaczuszką itd....A to są psy jak każde inne psy pasterskie.Lubią współpracować z człowiekiem,ale na swoich zasadach.A mój Juniorcio to jak go napadł bokser to mu dość mocno dziąsła uszkodził.Tamten z zaskoczenia skoczył na niego,przewrócił i chciał kąsać szyjkę Juńcia,ale się dusił,ponieważ chwytał futro kolaczka.A ten wciśnięty w glebę nie stracił zimnej krwi tylko chwytał zębami najbliższe mu części boksera tzn.wargi i dziąsła.Bokser zwiał jak niepyszny i nigdy już nie zbliżał się do nas.Właścicielka napastnika była oburzona na agresywnego psa(Juńcia).Na szczęście miałam świadków i pani przestała gadać.Ona swojego nie odwoływała,ponieważ myślała,że psy tej rasy nie gryzą.Nie przypuszczała,że jej piesek będzie ranny.Oczywiście rany nie były zbyt groźne.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #430 : 2006-11-26, 21:18 »
Bronczyk miałam podobną sytuacje również z boksiem. Byłam na spacerze zimą i jakaś dziewczynka (może z 11 lat) spuściła boksia. Biegła za nim i wołała. Ten pies podbiegł do mnie i zaczął kąsać mi ręce. Ja próbowałam dawać tacie znaki, aby złapał moją Lassie. Boksio zobaczył, że jest na spacerze nasz pies i podbiegł. rzucił się na Lassie i przydusił ją do ziemi :( . Trzymał za szyję, ta dziewczyna stała i się patrzyła i wołała psa... A że Lassie pies dosyć słaby, to ciągle była 'na dole', a boksio nie dawał za wygraną. Ojciec postraszył go smyczą, a ta małolata go przywiązała na smycz i udawała oburzoną. Miałam iść do ich rodziców, albo jej coś nagadać, że jak pies się nie słucha i na dodatek agresywny, to niech chociaż kaganiec kupi.
Ale, że nie chcieliśmy jej straszyć, w końcu dziewczyna młoda to daliśmy sobie spokój...
Ale dziewczyna juz drugi raz sie tam nie pojawiła (dosyć często tam chodzę)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #431 : 2006-11-26, 21:24 »
I nie mają teraz Wasze psiaki przez to awersji do psów w typie boksera?
Mój Czarek został kilkakrotnie zaatakowany, przez luzem biegające boksery i teraz przyjaźni z żadnym psem tej rasy nie zawrze(suczki toleruje- bo ogólnie to babiarz jest :P ), gdy widzi jakiegoś z daleka to od razu jeż na grzbiecie i zaczyna się do niego rwać, spokojnie nigdy nie przejdzie. Moi sąsiedzi z dołu mają boksera o charakterze przyjacielskim, ale i jego,jako boksera Czarek obrał sobie na celownik i kiedyś,przy mijaniu sie na schodach złapał go za bok. Nie lubi teraz psów tej rasy i tyle :bezsilny:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #432 : 2006-11-26, 21:46 »
Mój sąsiad ma bokserkę, Lassie nie zwraca uwagi, czasem podejdą do siebie i tyle... Lassie naszczęście nie ma urazów, chociaż przez jakiś miesiąc bała się psów każdego kalibru...

Gorzej ze mną, bo bałam sę każdego psa, który do nas podchodził...

Ale miłością do ASTów pałam. zwłaszcza, jak spotkaliśmy jednego. Był spuszczony na chodniku, ja przerażona, z psem przyspieszamy. Właściciel zawołał psa, ten usiadł posłusznie koło niego, a ja gały na wierzchu...

Właściciel (nie pies!) nie budził zaufania, myślałam, że jakiś kolejny chłopak, który ma amstaffa dla szpanu, a tu takie miłe zaskoczenie. Pies był naprawde super wychowany i niesamowicie posłuszny. Uwielbim wszystkie teriery typu bull, chociaż przerazają mnie osoby, które kupuje te psy dla szpanu :/
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #433 : 2006-12-01, 20:02 »
Moje są gotowe do akcji na widok bokserów,ale damy tej rasy kochają bardzo.Nie lubią owczarków niemieckich.Tu nawet płeć nie jest ważna.Przedstawicielki tej rasy tolerują tylko w wiadomych dniach.Szoki bardzo spokojny psiak nie znosi psów czarnych średniej wielkości.Rasista i już.Dosłownie na widok takiego psiaka w oczkach zapalają mu się (no,te co to Beger ma)i teraz już wie,że takie zachowanie jest karcone to nie wyrywa do ataku.Przeprowadza baczną obserwację,czy ja widzę czarnego jak wołam,a ty co rasisto,Szokitek odchodzi godnie.Jednak dopóki pies nie zniknie z pola widzenia to ma nadzieję na zniszczenie przeciwnika.
Zapisane

Marcia

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #434 : 2006-12-03, 15:28 »
ja nie mam collie ale moich rodziców znajoma ma Maksa jest słodki choć nie mogę powiedziec że słodszy od mojego owczarunia niemieckiego-Reksia. :kocham: :kocham:
reksia  siostra mieszka z dwoma collie i jeden z nich jest dominujący,a drugi jejku ma ze 2 miesiące i jest taki słodki :kocham: siostra mego onka opiekuje się nim :kocham:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #434 : 2006-12-03, 15:28 »

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #435 : 2006-12-14, 19:53 »
Wszyscy miłośnicy kolaczków najserdeczniejsze życzenia Świąteczne i Noworoczne.Oby nasze pupilki nigdy nie chorowały i były zawsze wesołe i skore do zabawy.Pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt dla Wszystkich.                                                                                         Zefirek i Wiola
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #436 : 2006-12-15, 14:32 »
Ja jeszcze życzenia, mam  nadzieję, zdąże Wam przekazać :) .

Ale dziękujemy (w imieniu moim i Lassie) za życzonka i nawzajem :cmok: .

Jaki stosujecie szampon dla waszych kolaczków? :) narazie mamy z Hiltona i jest w 100%  zadowolona, mimo że wydałam na niego majątek... 5 zł :P .
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #437 : 2006-12-19, 15:46 »
My też mamy z Hiltona,ale zauważyłam,że po kąpieli Zefirkowi jakby więcej wypadała sierść.Może znacie jakiś tani bezpieczny szampon,bo następnym razem będzie kąpany w szarym mydle.Nie będę ryzykować, ten szampon akurat jemu wogóle nie służy.
Zapisane

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #438 : 2006-12-22, 11:57 »
Siemka! MAm małe pytanko: czy ktoś z was ma szczeniaka collie do sprzedania albo oddania??? Byłabym zaonteresowana pieskiem.
Zapisane
cZŁOwiek

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #439 : 2006-12-22, 12:19 »
JA niestety nie mam kolaka. Ale bardzo mi zależy żeby go mieć. Nikt w mojej okolicy nie ma szczeniąt. Mam nadzieje ze w końcu uda mi sie znależć collie....
pozdrófka dla Was!
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #440 : 2006-12-22, 13:10 »
Rozumiem, że z rodowodem?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #440 : 2006-12-22, 13:10 »

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #441 : 2006-12-22, 13:19 »
Tak. Ale w mojej miejscowści nie ma żadnej chodowli :(
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #442 : 2006-12-22, 13:24 »
Ooo to super, że z rodowodem :) .

A dlaczego nie chciałabyś pojechać po psiaka? A może chciałabyś collie ze schroniska?
Napisz skąd jesteś ;) . Jeżeli jeszcze masz jakieś pytania dot. rasy to pisz, napewno Ci odpowiemy :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #443 : 2006-12-22, 13:37 »
mieszkam w tarnobrzegu. Na razie nie mam mozliwości pojechania po pieska :( ale mam nadzieje ze w przyszłoście moje marzenie sie spełni. W przyszłości chciałabym mieć hodowle collie ale musze sie jeszcze podszkolic na temet tej rasy.  co do schroniska to nic do niego nie mam ale nie wiem  czy w poblizu jakieś jest....
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #444 : 2006-12-22, 13:45 »
Co do psów ze schroniska to można napisać np. na dogo i rozganizują transport... aby tylko jakaś kudłata bida znalazła domek :( .

Nikt ze znajomych czy coś nie pożyczyłby auta? Przecież dla chcącego nic trudnego :) . Ja bym popytała (przez net przynajmniej albo telefonicznie) wolontariuszy, którzy opiekują się danym kolakiem w schronisku o charakter, wiek itd.

Serdecznie polecam psa ze schroniska. Ostatnio nawet dwa młode kolaczki szukały domu... Tak właśnie jest przez tą modę :(.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #445 : 2006-12-22, 13:46 »
MAm małe pytanko: jak czętso trzeba kąpac collie? Czy to jest w duzym stopniu uzaleznione od wieku? Jakich kosmetyków uzyć? A szczotki??? Proszę o odpowiedź. Pozdro!
Zapisane
cZŁOwiek

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #446 : 2006-12-22, 13:58 »
 Rozmawiam z tatą (ja mam 13 lat więc dużo zrobic nie mogę) ale przekonam go na wyjazd do schoroniska. :):):):jupi:
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #447 : 2006-12-22, 13:58 »
Kolaczki kąpiemy w razie potrzeby. Nie ma określonej reguły, poprostu gdy są brudne albo wytarzają się w czymś... Mimo, że wydaje się, że one są trudne do pielęgnacji to wystarczy raz w tygodniu je wyczesać. Najlepiej codziennie sprawdzić czy 'portki', sierść za uszami i 'pióra' na łapach się nie kołtunią. Co tydzień sprawdzamy uszy psa i je czyścimy. Do czesania potrzebne są różne grzebienie (o rzadkim i gęstym rozstawieniu 'zębów') i szczotki. Co do kosmetyków to te z wyższej półki (trochę droższe) są najlepsze. Ja polecam Hery i 1All system (czy jak to leciało :P). Ale zależy czy będzie służyć kolaczkowi... No i odżywki itd... JA mam teraz szampon z Hiltona za 5 zł i jest ok. Ale u psów wystawowych potrzebne są bardziej profesjonalne kosmetyki.

Czym zamieżasz karmić psa? To będzie kolak długowłosy czy krótkowłosy? ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #447 : 2006-12-22, 13:58 »

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #448 : 2006-12-22, 14:08 »
No właśnie.... karma. Szukam stron w necie ale jakoś nie moge znaleźć nic konkretnego. Mój kolak? Nie, nie będzie psem wystawowym. A ty co polecasz? Jaką karme wybrać?
dziex za te wszystie rady! Bez ciebie bym sobie nie poradziła
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #449 : 2006-12-22, 14:13 »
Hm... ja karmię Britem, ale tylko jako urozmaicenie. Ale to moja mama zadecydowała, że pies będzie na gotowanym jedzonku.

Może Acana? Albo Purina Pro Plan? Bosch? Karm jest baaardzo dużo... Zależy od tego, ile chcesz wydać na jedzonko. Jednak raczej nie znajdziesz dobrej karmy za mniej niż 100zł/15kg. Ale warto. Taki wór na dosyć długo wystarcza.

Mogę Ci podać adres na kolakowe forum (tam też jest strona adopcyjna collie). Napisz na gg
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.