Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Do dołu

Autor Wątek: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE  (Przeczytany 100342 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #450 : 2006-12-22, 14:30 »
jestescie super!!!! dzienki!!!
Zapisane
cZŁOwiek

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #451 : 2006-12-22, 18:56 »
sunia do wzięcia- 2 letnia, przyjacielska, komu? :>
http://img468.imageshack.us/my.php?image=owczarekszkockicolliewz8.jpg

edit:
a i ta psina do wzięcia,ale jest nadzieja na domek. Szczeniak jeszcze.
http://img329.imageshack.us/img329/3838/dsc03627yl0.jpg
« Ostatnia zmiana: 2006-12-23, 16:50 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #452 : 2007-01-07, 21:02 »
http://www.allegro.pl/item155768601_collie_owczarek_szkocki_znaleziono_stalowa_wola.html Ten szczeniol prawdopodobnie będzie Moniki. :jupi:
Czekają do czwartku póki właściciel się nie odnajdzie ;) Jeśli nie - piesek jest Moniki.
Gdyby nie Monia piesek pewnie znalazłby się w schronie.. Dowiedziałyśmy się że już miał mieć załatwianą miejscówkę w schronie w Rzeszowie .. Także Monia -  szukuj się bo na wakacje przyjeżdżam do Ciebie i chyba zamęcze psiaka :kocham: :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #452 : 2007-01-07, 21:02 »

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #453 : 2007-01-24, 15:08 »
Cześć Monika! I jak masz tego pieska
Zapisane

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #454 : 2007-02-15, 22:07 »
Witam! Czemu ostatnio nikt tu nie zagląda?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #455 : 2007-02-17, 12:43 »
Nikt nie zaglada, bo ostatnio na forum panuje zastój, nikt nie zagląda, nikt nic nie pisze. A ci, co czesto przebywają na forum, wola gadac o głupotach na off topicu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #456 : 2007-02-19, 19:09 »
Sorki że mnie dawno nie było (brak czasu niestety). No ale zła wiadomość: psa nie będzie. Ojciec sie rozmyślił to konieć. No i lipa. Ale tamten piesek był słodziak (jakies 2-3 lata)
Zapisane
cZŁOwiek

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #457 : 2007-02-19, 19:17 »
No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Szkoda mi tamtego psa ale tata obiecał szczeniaka z rodowodem na wiosne... Myślę że właściciel kolaka z allegro się odnalazł lub pies trafił w dobre ręce... Mam do Was zapytanko: czy collie to odpowiedni pies do domu? Jak nauczyć go pewnych rzeczy a jak oduczyć (załatwianie się w domu - katastrofa xD)?? Z góry dzienki!
Zapisane
cZŁOwiek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #458 : 2007-02-19, 19:27 »
Monika, szkoda ze nie wziełaś tamtego pieska, ale tak czasem bywa.
Jeśli chcesz szczeniaka to tylko z rodowodem.
Colaki to wspaniałe psy, bardzo madre, szybko się uczą. Załatwiania się na dworze też się szybko nauczy. W jednym poscie nikt ci nie napisze wszystkiego o psie, ale masz jeszcze troche czasu więc czytaj wszystko co się da o wychowaniu psa.
co masz na pyśli pytając czy jest odpowiedni do domu? MAsz na mysli dom z podwórkiem czy mieszkanie?
Moja sąsiadka ma 3 kolaki i prawie cały dzień psy przebywają na podwórku. Psy mają bardzo ładną sierśc, ale sa szczekliwe.
W mieszkaniu może byc uciązliwe jego linienie, ale do wszystkiego można się przyzwyczaic i z wszystkim sobie poradzić.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #458 : 2007-02-19, 19:27 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #459 : 2007-02-19, 19:35 »
A ci, co czesto przebywają na forum, wola gadac o głupotach na off topicu.

Ech, chyba mnie sugerujesz... :roll:

Monika z załatwianiem nie ma problemów. Moja psina tylko raz załatwiła się w domu, bo brat drzwi zamknął i nie mogła wyjść :roll: .
Trzeba pamiętać o tym, że nie można karcić, bo pies będzie przy nas się bał załatwiać. Gazety na początek na dworze, później się nauczy ;) .
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #460 : 2007-02-19, 20:04 »
Mona, nie miałam nikogo konkretnego na mysli. Po prostu tam jest dużo większy "ruch".
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #461 : 2007-02-19, 21:19 »
dzienx wielkie! teraz nie boję się wychowania psiaka :) Poszukam jeszcze czegoś w necie i jak coś to dam znać btw. domek z podwórkiem, wioska - tam mieszkam
Zapisane
cZŁOwiek

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #462 : 2007-02-19, 23:53 »
www.collie.intertel.net.pl Monika wejdź na tą stronę,tam też dowiesz się bardzo dużo na temat Collie.Linieniem się nie przejmuj.Ja mieszkam w bloku i prawie wszędzie mam wykładziny dywanowe.Mokra gąbka,na kolanka i po kłaczkach.Dwa razy w tygodniu wystarczy.Dom z ogrodem to raj dla kolaczków,ale mam nadzieję,że nie myślisz o jakiejś budzie,bo to są arystokraci i na łańcuch zupełnie się nie nadają. :petting:
Życzę szybkiego przybycia kolaczka do domku.Polecam merlaczka [chociaż inne też są piękne].
Zapisane

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #463 : 2007-02-20, 15:07 »
Dzienki na pewno wpadne! Sierśc to w sumie nie az taki wielki problem. Nawet przesz myśl mi nie przeszed łańcuch! Widziałam kiedys Colaka na łańcuchu... Miał taka smutną minę. Wtedy pomyślałam że właściciel tego psa musiał być bez serca lub rozumu:P Obiecałam sobie wtedy że  w życiu collie u mnie nie będzie na łańcuchu. Słowa dotrzymam jak będe mieć tego psa...xD
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #464 : 2007-02-20, 18:19 »
I nie tylko collie, żaden pies nie zasługuje na budę...

U nas z linieniem problemów nie ma, w dywanach tylko kłaczków masa, ale że długie to łatwo się zbiera,przejechać odkurzaczem i już jest ok ;).
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #464 : 2007-02-20, 18:19 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #465 : 2007-02-22, 12:15 »
Są psy, które dużo bardziej wolą spać w budzie, niż w domu (ale to wyjątki i raczej nie collie).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #466 : 2007-02-22, 12:23 »
Wyjątki to wyjątki, moja Lassie jakoś do domu sie nie pcha, a jednak do budy by się nie nadawała... W lecie jedynie jak są upały to idzie poleżec na zimnej podłodze... a w nocy do domu nie da się jej zabrać, bo woli zostać na dworze ;)

Buda to fajne miejsce dla niektórych psów, ale pod warunkiem że nie ma łańcucha ;) (bo nie raz widziałam kolaczki na półmetrowym łańcuchu :().

A jeszcze bardziej nienawidzę ludzi, którzy myślą że to kudłate maskotki :/ . A collie to psy pasterskie, strasznie ruchliwe i uwielbiają psie sporty, aportowanie itd...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #467 : 2007-02-22, 12:34 »
teraz juz nie ma takiej mody na kolaki i bardzo dobrze, bo trafiaja tylko do milosników rasy.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ania Koper

  • Gość
Zapisane

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #469 : 2007-02-25, 20:54 »
Dzięki wielkie Aniu! Na pewno sie przydadza te adresy  :wink: Szczególnie jak ktoś planuje zakup  :lol:
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #470 : 2007-02-26, 15:52 »
Ja tak się zastanawiam nad kolaczkiem krótkowlosym... wystawowym... Już nawet hodowlę 'upatrzyłam', ale jak będzie to czas pokaże :) . Nie prędzej jak za 5 lat...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #470 : 2007-02-26, 15:52 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #471 : 2007-02-26, 16:13 »
Mnie krótkowłode dużo bardziej się podobają, są praktyczniejsze :P Nie trzeba specjalnie pielęgnować szaty i wogóle są takie fajniejsze. :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ania Koper

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #472 : 2007-02-26, 19:01 »
Ja tak się zastanawiam nad kolaczkiem krótkowlosym... wystawowym... Już nawet hodowlę 'upatrzyłam', ale jak będzie to czas pokaże :) . Nie prędzej jak za 5 lat...
To świetnie! I to dobrze, że nie prędzej jak za 5 lat. Będziesz miała sporo czasu na uzbieranie wiadomości o kynologii i uzbieranie kasy. Tak oto gadam też do siebie :P
A ja wolę długowłose. Krótkowłose gubią włosy kujaki i w ogóle lubię puszek ;p . Te odmiany różnią się tylko okrywą włosową, a nie powiem, że krótkowłose mi się nie podobają.
Zapisane

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #473 : 2007-02-27, 19:11 »
 Nie moge powiedzieć że collie krótkowłose nie są piękne ale dla mnie to nie to samo...
 Jego sierśc tak pięknie nie powiewa kiedy biegnie...  :kocham: A zresztą co ja mogę powiedziec? Nie znam tego psiaka tak dobrze więc moge się mylić...
Zapisane
cZŁOwiek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #474 : 2007-02-28, 10:57 »
Z wygladu na pewno cillie długowłosy jest ładniejszy i znajdzie wiecej miłośników. Krótkowłose są takie "zwykłe burki", ale wg. mnie sa dużo lepsze, bo nie lubię takich psów "na pokaz", żeby sie wszystkim podobał. Dla mnie pies to jego charakter i predyspozycjie do pracy, a nie wygląd. 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #475 : 2007-03-01, 15:25 »
Gdybym miała do wyboru długowłosego i krótkowłosego collie, to wybór padłby na krótkowłosego - bo obecnie nieraz przy czesaniu Czarka, mało co świra nie dostanę :P Leniem jestem :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #476 : 2007-03-01, 15:31 »
Długowlose są naprawdę łatwe w pielęgnacji, ale jeżeli chodzi o przygotowania do wystawy... To prawda, że smooth wydaje się, że wyglądają 'jak burki', ale merlaczki są naprawdę świetne :) . Może którkowłos będzie dopiero, jak 'wyjdę z sideł rodziców' ;) . Jeżeli kolak krótkowłosy - to wystawowy, a jeżeli długowłos - owszem, z rodowodem, ale nie mialabym cierpliwości i wytrwałosci jeżeli chodzi o pielęgnację do wystaw :D

Poza tym kolaczek krótkowlosy do różnych prób pracy (np zaganianie) czy do psich sportów ideał :D .
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #477 : 2007-03-01, 17:57 »
długowłosy tez do pasienia, czy innych sportów się nadaje, ale krótkowłose są bardziej pracujące, a długowłose takie bardziej ozdóbki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #477 : 2007-03-01, 17:57 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #478 : 2007-03-01, 20:13 »
Nie są w żadnym stopiu ozdóbkami... to, że mają długą sierść to nie znaczy, że są mniej pracowite czy coś ;) . Jedyna różnica jest taka, że te mają dluższe kłaczki, a tamte nie. Chodzi mi tutaj o to, że długowłosemu trudniej się trenuje... zwłaszcza takiego wystawowo - sportowego. Krótkowłose moim zdaniem lepiej się do tego nadają ze wzgledów praktycznych, chociaż charakterem takie same (podobno smooth bardziej aktywne ;)).

Ciężej by było utrzymac takiego typowego 'sportowca', który byłby zarazem wystawowy... takie moje zdanie, chociaż dla chcącego nic trudnego :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #479 : 2007-03-02, 10:16 »
Mona, źle się wyraziłam. "Ozdóbki", bo ludzie kupuja je bardziej jako psa ozdobnego, a nie pracującego.
Nie wiem jakie sa róznice charakteru (o ile sa), ale np. w przypadku owczarków belgijskich odmiana krótkowłosa (malinois) jest dużo bardziej użytkowa, nadająca sie do pracy.
Długi włos jest trudny do pielęgnacji i jeśli pies ma być sportowy to jakczęściej odbywa się to kosztem szaty psa.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 27 zapytaniami.