Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 16 17 [18]   Do dołu

Autor Wątek: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE  (Przeczytany 100028 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #510 : 2007-05-12, 09:04 »
Piękny Oskarek ;) . Witamy kolejnego wlaściciela collie :wink:

Moje psiątko też już prawie 8 lat (a dokładniej to w lipcu skończy), ale nie widać po niej wieku (odpukać).

U nas wczoraj już bardzo ciepło było, pies z ozorem na wierzchu... ech, jak ja tego nie lubię...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

zefirek

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #511 : 2007-05-13, 18:57 »
DDzisiaj mija rok,jak nasz kochany Zefirek jest z nami.Nawet niewiem kiedy to zleciało.A to jest nasze kochanie

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #512 : 2007-05-13, 19:14 »
Śliczny marmurek :)

U nas wczoraj już bardzo ciepło było, pies z ozorem na wierzchu... ech, jak ja tego nie lubię...
u mnie podobnie- Czaruch cały czas dyszy, wypija spore ilości wody, mało co je, i zaczął leżeć na płytkach w łazience(a normalnie to łazienkę omija szerokim łukiem)- a to wszystko przez temperaturę. Czekamy na jesień/zimę - wtedy psisko mi 'odżywa' ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #512 : 2007-05-13, 19:14 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #513 : 2007-05-15, 18:31 »
u mnie podobnie- Czaruch cały czas dyszy, wypija spore ilości wody, mało co je, i zaczął leżeć na płytkach w łazience(a normalnie to łazienkę omija szerokim łukiem)- a to wszystko przez temperaturę. Czekamy na jesień/zimę - wtedy psisko mi 'odżywa' ;)

A wczoraj i dzisiaj to już w ogóle... ech, pies z domu nie wyłazi, tylko leży na chłodnej podłodze. A to dopiero początek... :(
A najgorsze jest to, że w lecie ma najgęściejszą sierść :/ paranoja...

Zefirek, piękny kolaczek! Życzę jeszce wielu, wielu takich rocznic :) . Wygłaskaj marmurka odemnie ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #514 : 2007-05-16, 21:54 »
Heh też bym chciała miło wspominać takie rocznice... No ale na to przyjdzie czas... Teraz sobie cos napisze na forum:) ciesze sie że troche odżył wątek o collaczkach <LOL> pozdrawiam!
Zapisane
cZŁOwiek

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #515 : 2007-07-25, 13:30 »
Podnosze.
Mam kilka pytań:
1. Kiedy ten 'biały kołnierz' czy jak to sie na to fachowo mówi ma już odpowiednią długość? tzn sierść na nim?
2. w jakim wieku collie ma już włosy odpowiedniej długości?
3. Szczeniaka też się czesze tym 'zgrzebłem' czy trochę inną szczotką?
Mam nadzieje że się ktoś odezwie :)
Zapisane
cZŁOwiek

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #516 : 2007-07-28, 23:14 »
- edytowne z powodów osobistych o.O
« Ostatnia zmiana: 2007-08-04, 13:48 autor Monika. »
Zapisane
cZŁOwiek

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #517 : 2007-08-02, 14:57 »
- edytowne z powodów osobistych o.O
« Ostatnia zmiana: 2007-08-04, 13:49 autor Monika. »
Zapisane
cZŁOwiek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #518 : 2007-08-02, 15:25 »
Monika, niepotrzebnie tak podnisisz. Jeśli pojawi się na forum jakiś miłosnik rasy, albo będzie znać odwpoeiedz na twoje pytania to na pewno dostaniesz odpowiedz.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #518 : 2007-08-02, 15:25 »

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #519 : 2007-09-04, 20:08 »
1. Kiedy ten 'biały kołnierz' czy jak to sie na to fachowo mówi ma już odpowiednią długość? tzn sierść na nim?
To zależy od psa,jednym szybciej rośnie sierść,innym dłużej.Jedne mają dłuższą i bardziej obfitą sierść na kryzie,inne nie.Mój np.miał kryze pełnej długości w wieku ok.9-10 m-cy.
2. w jakim wieku collie ma już włosy odpowiedniej długości?
j.w.
3. Szczeniaka też się czesze tym 'zgrzebłem' czy trochę inną szczotką?
Pisząc zgrzebło masz na myśli szczotkę z metalowymi "igiełkami" załamanymi na końcach,tzw.pudlówkę?(mam nadzieję,że wiesz o co mi chodzi?)Jeśli tak,to ja w ogóle jej nie używam bo wyrywa za dużo sierści.Chociaż na wystawach jest raczej powszechnie stosowana przez właścicieli/hodowców,więc może ja mam jakąś badziewną.Ja używam tylko szczotki z naturalnego włosia z dzika+grzebień z obrotowymi zębami.Myślę,że w przypadku szczeniaka wystarczy zwykła szczotka bo w tym wieku za bardzo nie ma jeszcze co czesać,bardziej chodzi o przyzwyczajenie szczeniaka do tego typu zabiegów.
Zapisane

Larusia

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #520 : 2007-09-05, 01:44 »
Witam.
Rozpaczliwie potrzebuję pomocy w przewiezieniu psa z IRLANDII DO POLSKI...
Posiadam 7 miesięcznego owczarka niemieckiego, zakupionego w Irlandii.Ten mój wilkołak waży 27kg...i nie jest to przychylne do ceny biletów.Posiada wszelkie potrzebne dokumenty,umożliwiające przekroczenie granicy w Polsce.Nie robiłam jej badania krwi, ponieważ dowiedziałam się, że nie jest to potrzebne przy wywozie do Polski.Zatem nie wiem czy mogła by podróżować innym środkiem transportu niż samolot.Teraz natomiast już nie zrobię, ponieważ 6 miesięcy kwarantanny musi upłynąć zanim otrzyma się wyniki krwi.Ja ją natomiast muszę oddelegować do Polski do końca miesiąca.Pomóżcie!Co najtańsze?Co najlepsze?Może ktoś mi pomóc?
Justyna
gg.3366221
justynasemeco@wp.pl
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #521 : 2007-09-06, 15:52 »
Larusia z tego co się orientuję to przywożąc psa z Irlandii do Polski nie musisz pobierać krwi i czekać 6 m-cy,aż zakończy się kwarantanna.Wystarczy tylko paszport i szczepienie przeciw wściekliźnie (jeśli się mylę,niech ktoś mnie poprawi).A przewieźć psa możesz np.samochodem,ale najlepiej sprawdź na stronie defry   http://www.defra.gov.uk/
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #522 : 2007-09-06, 22:37 »
Musi to niestety zrobic. takie sa przepisy. i kwarantanne musisz podjac bez wzgledu na to czym podrozujesz. samolotem drozej, lepiej przewozic autem..
Zapisane

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #523 : 2007-09-07, 19:51 »
Pisząc zgrzebło masz na myśli szczotkę z metalowymi "igiełkami" załamanymi na końcach,tzw.pudlówkę?(mam nadzieję,że wiesz o co mi chodzi?)Jeśli tak,to ja w ogóle jej nie używam bo wyrywa za dużo sierści.Chociaż na wystawach jest raczej powszechnie stosowana przez właścicieli/hodowców,więc może ja mam jakąś badziewną.Ja używam tylko szczotki z naturalnego włosia z dzika+grzebień z obrotowymi zębami.Myślę,że w przypadku szczeniaka wystarczy zwykła szczotka bo w tym wieku za bardzo nie ma jeszcze co czesać,bardziej chodzi o przyzwyczajenie szczeniaka do tego typu zabiegów.
facio w zoologu mi powiedział że tak to sie nazywa (zgrzebło) ale nie powiedział od kiedy sie to stosuje xD
Zapisane
cZŁOwiek

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #524 : 2007-09-09, 11:34 »
Monika mam nadzieję, że PW doszlo ;)

Mojemu burkowi 8 latek minęło kilka tygodni temu :) . Niestety latka troszkę już widać, nie bardzo chce na spacery wychodzić , zwłaszcza jak zła pogoda... I ogólnie jakoś smutniejsza się zrobiła, najważniejsze jednak że jest zdrowa :) ...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #524 : 2007-09-09, 11:34 »

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #525 : 2007-10-06, 17:25 »
Mojemu Dinowi też lada dzień stuknie 7 latek :) Upływu wieku po nim specjalnie nie widać,nadal chce się bawić jak szczeniak,ale zaczęły się problemy z tylnymi łapkami :(
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #526 : 2007-10-08, 23:01 »
Wczorajsze zdjęcia :D















Zapisane

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #527 : 2007-10-21, 19:43 »
Świetne :D 3 i 8 mi sie najbardziej podobają :)

Pierwsza obroża Rockiego powoli robi sie za mała... Kupiłam mu taką najzwyklejszą i chodzi w niej tylko jak na spacer idziemy żeby mu sie futerko nie wgniatało. Jak chciałam mu szelki kupić to tata mnie wyśmiał a kuzynka powiedziała że on ma za długą sierść na szelki... Proponujecie jakąś 'specjalną' obrożę czy taka zwykłą?
Zapisane
cZŁOwiek

goska300992

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #528 : 2010-08-05, 00:06 »
witajcie. czy ktos mi odpowie na pytanie kiedy psu collie rosnie siersc? moja sunia ma 4mc i mnie nurtuje ze jej siersc nie rosnie. nie wiem czy nie panikuje za wczesnie ale boje sie ze moze moja sunia to jednak mimo zapewnien pana od ktorego ja kupowalam to nie jest czysta collie. prosze o pomoc w rozwianiu moich watpliwosci,,,
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #529 : 2010-08-05, 00:26 »
jesli nie ma rodowodu to czysta nie jest i mozesz sie wszystkiego spodziewac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

goska300992

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #530 : 2010-08-05, 00:36 »
ale wiesz moze kiedy psom tym rosnie ta piekna siersc?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #530 : 2010-08-05, 00:36 »

cichy1966

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #531 : 2013-03-11, 10:16 »
Szanowni Państwo mam 13-letniego collie uroczy staruszek- jednak pojawiły się problemy, pies ma okropne problemy z poruszaniem , obawiam się, że postępuje paraliż tylnych kończyn. Pies z trudem porusza się , ma problemy z żołądkiem- weterynarz mówi o wieku i o normalności takiej sytuacji. Co mam robić, pies się męczy i widać to w jego oczach- to nasza rodzina- jest znami tyle lat, wychowywał się z moimi dziećmi od szczeniaka. Proszę o radę. A tak na marginesie przeczytałem na forum, że to prawdopodobnie kres jego dni- czy skrucić mu mękę?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #532 : 2013-03-11, 18:47 »
Nie sądzę, moja ON-ka w tym wieku dostawala Karsivan na krążenie i meloksicam na stawy, pomoglo i pozyla jeszcze rok w lepszej formie. Idz na konsultacje do innego weta, bo ten jak widac nie bardzo się stara. Uśpić psa zawsze zdążysz jesli leki zawiodą. Na ich dzilalanie trzeba czekac okolo 2 tygodni.
Czasem moga pomoc sterydy. Jesli wszystko zawiedzie- będziesz wiedzial co robic.
 Co do jedzenia to posilki lekkostrawne/ np. kocie konserwy/ , mozna tez podac probiotyk wspomagający trawienie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #533 : 2013-03-11, 18:54 »
I ja uważam, ze trzeba próbować psu pomóc, dopiero, kiedy wszystko zawiedzie, przyjdzie czas na najtrudniejszą z decyzji... Ja na stawy stosuję Arthroflex, najtaniej wychodzi kupienie na Allegro dużej butelki (500ml). Oczywiście, w przypadku Twojego psa może być konieczny inny  środek.

Życzę powodzenia i pisz nam tutaj, co się dzieje.
Zapisane
IBDG Wrocław

marianna

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #534 : 2013-04-02, 18:23 »


Sonia to moja psina
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #535 : 2013-04-08, 21:21 »
Fajna psinka :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kangal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #536 : 2013-04-11, 15:39 »
Ja niegdyś miałem miksa Collie z Labradorem.
Niestety zdechł w czerwcu ubiegłego roku, a miał zaledwie 6 lat, wielka szkoda.
Później postaram się dodać zdjęcia :)
Zapisane

dzoana92

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #537 : 2013-05-31, 23:06 »
ja niestety po 11 latach pożegnałam swojego ukochanego Collie.. godzine przed najbardziej przykrym zdarzeniem z mojego zycia jeszcze sobie szczesliwy biegal, bawil sie na spacerze.. niestety przez kilka lat leczylismy go. bral leki na stawy, serce.. a co do problemow z oczkami fakt, moja psina rowniez miala ten problem.. Nie znam bardziej inteligentnego psa. Owczarki te bardzo szybko przyzwyczajaja sie do domownikow i sa mega posluszne. bardzo madre psy... jak mialam gorszy dzien, siedzial przy mnie, przytulalam go... nie odszedl na krok. wyczuwal jak mialo sie cos zdarzyc, jak wyjezdzalismy, kladl sie smutny. Z mojego doswiadczenia wiem, ze te psy wiecej by daly, niz wziely dla siebie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedz #537 : 2013-05-31, 23:06 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: OWCZAREK SZKOCKI COLLIE
« Odpowiedź #538 : 2013-06-03, 08:49 »
Współczuję... :( Dobrze, że nie cierpiał przed śmiercią, tylko do końca był szczęsliwy i radosny... Choć tym większy szok dla Ciebie pewnie... :tuli:
Może wstawisz fotkę pieska?
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 16 17 [18]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 27 zapytaniami.