Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kociak w worku! Pilne!  (Przeczytany 4204 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania_z_Malborka

  • Gość
Kociak w worku! Pilne!
« : 2005-06-11, 18:58 »
Właśnie moja siostra przyniosła jeszcze ślepego kociaka, którego znalazła w reklamówce na śmietniku. Bardzo proszę o radę czym go karmić i jak często. Czy rozcieńczone krowie mleko może być? Co powinnam dodatkowo robić?
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #1 : 2005-06-11, 19:21 »
do weta przede wszystkim (najlepiej z kociem, tylko w ciepelku go tam wiezcie)

myszka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #2 : 2005-06-11, 19:28 »
Trzeba kupić specjalne mleko dla kocich osesków, krowim możecie go po prostu zabić, a w najlepszym razie nic mu ono nie da (jest za chude i ma niewłaściwy skład). Karmić trzeba często, co dwie godziny, a po karmieniu masować brzusio ciepłą wilgotną szmatką koliście w kierunku odbytu, aż wyjdzie koopka ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedz #2 : 2005-06-11, 19:28 »

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #3 : 2005-06-11, 19:38 »
Naprawdę nie ma żadnego zamiennika? Nie może być np. bebiko? Gdzieś o tym czytałam. Może kozie mlego nie będzie szkodliwe? Muszę coś szybko wymyślić, bo w Malborku nie ma takiego mleka dla kociąt, a wyjazd czy zamówienie z neta potrwa. Do tego jutro jest niedziela!
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #4 : 2005-06-11, 20:34 »
Ostatecznie może być Bebiko, ale jak najszybciej postarajcie się o odpowiedni preparat.
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #5 : 2005-06-11, 21:12 »
Ile dawać tego mleczka w cm sześciennych? Dałam mu 2, bo nie chciał więcej. Nie chciałabym przesadzic z ilością, ani nie dać za mało. No i czy po każdym takim masażu brzuszka musi być kupka? Czyli co 3 godziny? Po moim masażu nic nie zrobił, może za krótko?
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #6 : 2005-06-11, 22:14 »
Cytat: miau.pl
bea pisze:
czy mozecie podac orientacyjnie ile on tych kropelek naraz powinien zjesc?

Jednodniowy kociak powinien zjadać 1-2 ml mleka na raz i około 20-22 ml na dobę. Tygodniowy 2,5-3,5 ml na raz i 30-40 ml na dobę.
Cytat:
ja akurat mam w domu niskolaktozowy bebilon, bebilon ph 5,7 (z paleczkami kwasu mlekowego) oraz zwykly bebilon dla niemowlat... rozcienczam woda, tzn. robie znacznie ciensze mleko niz dla dziecka i dodaje odrobine glukozy... nie wiem czy tak ma byc, ale jutro kupie mu odpowiednie mleko...
Mleko dla kociąt będzie najlepsze (np. walthama w saszetkach) a do jutra, z tym rozcieńczeniem to odwrotnie mniej więcej połowa tej wody co dla niemowlaka ( mleko kota ma 26,4 % suchej masy o człowieka jakieś 12,5%) glukoze też bym wyeliminował (małemu kociakowi nie powinna zaszkodzić, ale nie koniecznie będzie ją tolerował)
Powodzenia!
__________

Przeklejone z miau.pl, z wątku http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=6485&postdays=0&postorder=asc&start=0 do którego nie od rzeczy byłoby zajrzeć :) Powodzenia!
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #7 : 2005-06-12, 11:00 »
A nie ma w okolicy jakiejś kotki która ma małe? Może zechciałaby wykarmić taką kocią sierotkę...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #8 : 2005-06-12, 11:28 »
Albo suczki, słyszałam też o takich przypadkach.
Pisz tylko koniecznie co dalej z kociaczkiem!!!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedz #8 : 2005-06-12, 11:28 »

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #9 : 2005-06-12, 12:50 »
Znalazłam stronkę, gdzie radzą w razie braku specjalnego mleka podawać kozie z dodatkiem kurzego żółtka. Tak też robię. Mały ma wielki apetyt. Powinnam mu dawać około 2,5 ml, a wypija łapczywie 5. Wiem, że to pewnie za dużo, więc staram się mu ograniczać pokarm. Jeszcze nie zrobił kupki, ale za to często siusia. Masuję mu brzuszek po każdym jedzeniu. Nie piszczy często i jest bardzo grzeczny. Mama zwierzyła mi się, że w młodości wychowała 5 takich osesków, więc myslę, że jest w dobrych rękach:) Dodam, że kiedyś nie było specjalnego mleka dla kotów i dobrze sobie radziły na krowim. Ciekawe czy moje 2 kocurki zaakceptują małego, na razie są ostrożne.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #10 : 2005-06-14, 10:16 »
To życzę powodzenia w wychowywaniu kociaczka, ale on musi być słodki. A jaki ma kolorek??
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #11 : 2005-06-15, 21:54 »
Dobrze że trafił na ciebie i nie pozwoliłaś mu zginąć!!!
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #12 : 2005-06-17, 09:56 »
Mały jest biały w czarne łatki. Teraz już otwiera oczka. Przestał być już taki grzeczny i w dzień dokazuje:) Jego apetyt jest niesamowity:D Tak zasysa strzykawkę, że prawie nie trzeba naciskać tłoka:)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #13 : 2005-06-17, 11:38 »
cudownie ze sie nim zaopiekowalas.Czy kociak wciaz wcina kozie mleko, ja mimo wszystko radzilabym zakupic specjalistyczne mleko,wiem jakie powazne moga byc pozniej problemy zwiazane z niedoborami.

Ja mojego Ryłka znlalazlam gdy mial tydzien,rowneiz mial wtedy zamkniete oczka, udlao sie (mimo wielu utrudnien,normalnie chodzilam do szkoly a karmilam na zmiane z mama :wink: ) obecnie ma blisko 10 miesiecy,jest po kastracji wiec to juz duzy kocurek.To zdjecie bylo robione jak mial ok3 tygodni http://img212.echo.cx/my.php?image=slodki2lb.jpg a to najnowsza fotka http://img293.echo.cx/my.php?image=dscn12580nf.jpg
Zapisane

A$chant!

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #14 : 2005-07-03, 21:20 »
Koniecznie kup specjalne mlko dla osesków. Innaczej kociak nie przeżyje. Do tego maleńką buteleczkę . jak dla małeo dziecka. A trzymaj go w cieplutkim miejscu. W kocyku. Tylko nie w takim co drażni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedz #14 : 2005-07-03, 21:20 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #15 : 2005-07-03, 21:21 »
Jej , czytaj daty, to było 4 tygodnie temu, kotek znacznie już podrósł.

A właśnie jak tam kotek??
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #16 : 2005-07-06, 09:02 »
I czy zostaje na stale u Ciebie? :)
Zapisane

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #17 : 2005-07-06, 15:22 »
No własnie ,co się dzieje z koteczkiem????????

Aniu z Malborka odezwij się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #18 : 2005-07-09, 11:59 »
No oczywiście, że u nas zostaje:) Nic tak nie rozkleja rodziców jak widok takiego maluszka rosnącego w oczach:D Maluszek to na pewno ona. Chociaż nie jestem pewna czy w tym wieku nie ma prawa już jej nic wyrosnąć:P Rośnie zdrowo i apetyt ma nadal zadziwiający! Zjada od 4 do 6 strzykawek o pojemności 5 cm sześciennych co karmienie. Jak zje mniej to nie zaśnie:P Staram się od czasu do czasu dawać jej mleko na spodku, ale jeszcze słabo liże. Chce je ssać i wtedy wlewa się jej do noska i prycha. Jest bardzo wesoła i już chce się bawić. Kąsa swoimi malutkimi kiełkami i łapie pazurkami. Co najdziwniejsze mój średni kot Migdał czule wylizuje malutką i to codziennie:P Słodko to wygląda. Raz ją nawet w zębach zaniósł na lodówkę i tam ją czyścił. Czasami się zastanawiam czy tan kocurek nie czuje się kotką... Poza tym muszę wymyśleć imię dla naszej znajdki. Kiedy kociaczki zaczynają same jeść lub chociaż lizać pokarm?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #19 : 2005-07-09, 14:21 »
moj Rylko zaczal podjadac jak mial juz 4 tygodnie ale bylo to bardzo niezdarne jedzenie, oczywiscie do jedzenia kaszka manna albo kukurydziana dla dzieci
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #20 : 2005-07-12, 12:38 »
Coś dziwnego się stało. Wczoraj byłam z małą u weterynarza. Dał jej pastę na odrobaczenie. Cały wieczór mała nie chciała jeść, a dziś nie chce nawet spojrzeć na strzykawkę z mlekiem. Za to próbuje pić ze spodka co kończy się zawsze prychaniem, bo leci jej do nosa. Rzuca się natomiast do miski z jedzeniem dla dorosłych kotów. Wyjada najdrobniejsze okruszki. Dziś przez to mało je. Nie wiem co robić. Może dać jej odrobinkę wołowiny? Pewnie po tej paście było jej niedobrze wczoraj, ale martwi mnie, że nie chce pić mleka ze strzykawki. Do tej pory ssała bardzo ładnie, a dzić albo ją gryzie albo odwraca głowę. Dzwoniłam do weta, ale stwiedził, że nie powinno być skutków ubocznych. Jak obliczyłam kociak musiał się urodzic ok. 8 czerwca. Czy już może jeść mięso? Co radzicie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedz #20 : 2005-07-12, 12:38 »

Emilka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #21 : 2005-07-12, 13:00 »
sprobuj jej dac troche mielonej wolowinki albo posiekanej ,jezeli potrafi zjesc bardzo dobrze,napewno w tym wieku jej to nie zaszkodzi.

o ile pamietam moje malenstwo w tym wieku juz samodzielnie jadlo.
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #22 : 2005-07-12, 13:44 »
Teraz ma 5 tygodni? W tym wieku nie powinno się jeszcze nawet od mamy zabierać :( . Myśle że nie powinnaś dawać jej tego co dorosłym kotom.
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Emilka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #23 : 2005-07-12, 13:55 »
Mia to jest sierota,nie ma mamy...czlowiek jest odpowiedzialny za jej wychowanie. Podrecznikowo kociaka powinno sie przestawiac stopniowo na staly pokarm w wieku 4 tygodni wiec najwyzszy czas.
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #24 : 2005-07-12, 17:06 »
Smutno mi. Mała nie ruszyła wołowiny. Czy możliwe, że jeszcze się źle czuje po tej paście? Naprawdę nie wiem co mam robić. Zawsze jadła tak dużo, a dzisiaj tylko ułamek tego i to jeszcze prawie wmusiłam jej. Boje się, że ta głodówka może jej zaszkodzić. Jutro jadę do weta. Co weterynarz może poradzić na brak apetytu u kotka?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #25 : 2005-07-12, 20:28 »
A jak była podawana ta pasta? Strzykawką?
Widać kocinka zniecheciła sie do tego co do tej pory było dla niej uosobieniem czegoś milutkiego - mleczka, jedzonka. Może spróbuj ja przekonać że w miseczce jest to samo pycha mleczko - bierz na palec i niech zlizuje. Powinna się szybciutko nauczyć. W tym wieku kotki czesto już same jedza i piją.
Zapisane
BC + koci podrostek

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #26 : 2005-07-13, 13:28 »
Kryzys na szczęście minął. Malutka zaczęła wciągać mleczko dopiero wczoraj późnym wieczorem. Dziś już pochłania 3 strzykawki na raz co 3 godziny:D Musiała naprawdę źle się czuć po tej paście. No cóż, to dla jej dobra. Dostałam od weta kilka przepisów na mleko zastępcze dla kotów. Nie mam tej kartki przy sobie, ale jak ją przyniosę to napiszę je tutaj. Od dzisiaj koteczka ma na imie Milka- to decyzja całej rodziny:D
Zapisane

Werona

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #27 : 2005-07-18, 12:24 »
Ania mow nam co sie dzieje z kociaczkiem! :D:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedz #27 : 2005-07-18, 12:24 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #28 : 2005-07-19, 12:03 »
Ja też mam podobną przygodę, tyle że kociak jest już dorosły. Moja siostra pracuje w sklepie. Od jakiegoś tygodnia kręci się koło sklepu kocurek. Opowiedziała mi to i poszłam tam  :roll: . Kot śliczniutki ale byłam w szoku jaki on jest chudy  :? widać żebra i wszystkie kości  :roll: . Kotek siedzi pod samochodami, a gdy zgłodnieje lub chce się bawić wchodzi na parapet sklepu i ,,daje znaki'' miałcząc i uderzając łapkami w szybę. Kot jest stale dokarmiany, zawsze jest mleko i jedzenie pod sklepem dla niego. :) Wczoraj gdy wyszłam ze sklepu kot podbiegł do mnie i łasił się abym go pogłaskała  :petting: Potem wlazł mi na kolana i mruczał :P Demon jest biały z brązowo-czarnymi plamkami :) Chcemu go wziąść ale obawiamy się że kot będzie uciekał pod sklep  :? Ale jak widzę jego bezczynność szkoda mi go.  :roll:
Jestem pewna że kotek jest niczyj, gdyż mieszkańcy z pobliskiego bloku mówią że to podrzutek...
A Waszym zdaniem kot po przyjęciu będzie uciekał pod sklep, swój ,,dom''?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Werona

  • Gość
Odp: Kociak w worku! Pilne!
« Odpowiedź #29 : 2005-07-19, 12:43 »
Hmm...trudno powiedziec. Ale moim zdaniem jak sie do Was przyzwyczai to nie bedzie uciekal pod  sklep  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 27 zapytaniami.