Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: gryzoń w schronisku?  (Przeczytany 1990 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Individuality

  • Gość
gryzoń w schronisku?
« : 2005-08-13, 21:25 »
Zastanawiam się, czy istnieją schroniska (w Polsce oczywiście), do których trafiają gryzonie? Konkretnie chodzi mi o świnki morskie.
Pytam, bo nie słyszałam nigdy, ale może a nóż? Wiadomo, gryzonia łatwiej jest się pozbyć  :? wystarczy wypuścić gdzieś w krzaki albo wystawić na dłużej na słońce...  :? :?, ale może są i tak "dobrzy" ludzie, którzy takie zwierzątka przynoszą do schronisk?
Oprócz mojej gromadki CH Teddy'ów zawsze będę mieć sentyment do gładkowłosych świnek - ale nie chcę zakupić takowej w sklepie zoo, o wiele bardziej uśmiechała by mi się pomoc jakiemuś porzuconemu świniakowi...
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #1 : 2005-08-14, 13:32 »
nigdy nie słyszałam o gryzoniach w schronisku, może jednak zajmują się nimi np schroniska "rodzinne"  (społeczne, czy jak to się nazywa!, nie wiem, dzialające w każdym razie na takiej zasdzie, że zwierzaki przebywają w domach zastępczych, u pracowników, uff).
Myslę, że to sluszne że nie chcesz kupowac swinek w sklepie zoologicznym, dużo jest jednak ogłoszeń o zwierzakach czekających na adopcję, może pomożesz im w ten sposób?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #2 : 2005-08-14, 14:35 »
Kiedyś dostałam kartkę z wrocławskiego schroniska, na której wśród tamtejszych zwierzaków była świnka morska. Na innej był indyk, stałym rezydentem jest świnia [nie morska, tylko lądowa  :;d:] Chruma. Najlepiej popytaj w najbliższych schroniskach.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedz #2 : 2005-08-14, 14:35 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #3 : 2005-08-14, 16:10 »
Będzie takie coś... za lat kilka... :P Planuję założyć schronisko dla świnek i króliczków... ;) Ciekawe co z tego wyjdzie...
Zapisane

Individuality

  • Gość
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #4 : 2005-08-14, 18:11 »
No to trzymam kciuki, żeby się udało, jednak żeby było jak najmniej "klientów" (nie biorąc pod uwagę tego, że można gryzonia wyrzucić w krzaki).
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #5 : 2005-08-14, 20:56 »
No właśnie nie wiem jak to by wypaliło ze strony formalnej... To miało by być prywatne schronisko... czyli musiałabym prosić o wsparcie np. gminy... :? A oni moga na mnie dziwnie patrzeć, "schronisko dla małych zwierząt"... tzn. gryzoni? To brzmi dla takich ludzi niepoważnie. Ale faktycznie jest zapotrzebowanie na coś takiego, bo masa świnek, królików, freci, trafia do lasu, w krzaki, bo gdzie mają pójść (kiedy właściciel leniwy, niezaradny czy obojętny)?
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #6 : 2005-08-15, 12:24 »
jak byłam na Paluchu kiedyś to chyba były ze 3 króliki....
jeszcze w Józefowie, tam gdzie pomagam kiedyś jakiś facet przywiozł tchórzofretkę ale była tam tylko godzinę bo od razu moja koleżanka ją zabrała ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #7 : 2005-08-15, 12:39 »
Na Paluchu chyba były 2 króliki, szybko ktoś je wzioł... Ale nie wiem czy znowu tam są czy nie, bo na stronie są i w "adoptowanych" i w "do adopji"... :? W Konstancinie też chyba jest królik...

No właśnie... Frecie zawsze ktoś weźmie... :? A moja mądra koleżanka szybko isę zniecierpliwiła jak oddawała i wypuściła ją do Kamipinosu... i dla takich inteligentów chciałam stworzyć taki przybytek... :?
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #8 : 2005-08-16, 15:23 »
charon świetny pomysł! Ja także mam taką kartkę gdzie jest świniak w schronisku, królików chyba tez jest dużo...
W Stanach są takie schroniska, wg mnie to świetny pomysl!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedz #8 : 2005-08-16, 15:23 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #9 : 2005-08-16, 16:28 »
najczęściej ludzie oddają je do zoo...a tam pobędą kilka dni i idą do węży
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #10 : 2005-08-16, 20:05 »
W Warszawskim Zoo już nie przyjmują zwierzaków... wniosek z tego, że nie mieli na nie miejsca, bo jeśli by oddawali je na pokarm, to by nie stopowali... :?:

Labradorka, dzięki za info. Będę musiała zainteresować się tym, pogrzebać w necie jak już będę gotowa do takiego przedsięwzięcia... Zawsze będe miałą jakieś argumanty... Muszę się też dowiedzieć od Pani która ma prywatne schronisko dla psów, jak to wygląda od strony prawnej... Eh, bardzo bym chciała zrealizować ten plan po studiach, za kilka lat... :(
« Ostatnia zmiana: 2005-08-16, 20:08 autor charon »
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #11 : 2005-08-17, 14:53 »
W Krakowskim schornisku były już szczury, króliki i inne niechciane zwierzaki.
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #12 : 2005-08-17, 19:56 »
Ja bardzo bym chciała mieć schronisko dla psów jednej rasy i ich mieszańców - chyba wiecie, o co mi chodzi...

Kiedyś chciałam mieć schronisko dla chomiczków - ale to i tak nie wypali z tego względu że większosć znanych mi [i moich] chomików panicznie boi się psów, a z psa na bank nie zrezygnuję :)
Zapisane

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #13 : 2005-08-20, 10:55 »
We Wroclawskim schronisku do niedawna byly swinki morskie ( ale ktos je wziął) i jest szczur ( tzn nie wiem czy jeszcze)
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

.mati.

  • Gość
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #14 : 2005-08-20, 19:04 »
Hmmm u mnie chyba nie ma... tzn. jak byłem poprzednim razem to nie było gryzoni... musze sie kiedys wybrać i sprawdzić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedz #14 : 2005-08-20, 19:04 »

Alice_kot

  • Gość
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #15 : 2005-08-21, 14:14 »
W schronisku Fechenheim (Frankfurt) tam gdzie mieszkam przyjmuja swinki,myszy,kroliki itd. i nawet Chomiki ;)
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: gryzoń w schronisku?
« Odpowiedź #16 : 2005-08-21, 21:29 »
U nas w schronisku sa swinki morskie, króliki nawet chomiki były i myszki.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 26 zapytaniami.