Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kameleon kontra legwan.  (Przeczytany 6289 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AnUSiA

  • Gość
Kameleon kontra legwan.
« : 2005-09-28, 12:37 »
Mam wielki problem wiem już mase rzeczy o kameleonach i legwanach zielonych ale nadal nie wiem którego wybrać:/Prosze o pomoc.Oba te zwierzątka są przecudowne chociaż jedno jest niezbyt duże a drugie wręcz przeciwnie.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #1 : 2005-09-28, 15:10 »
Kameleon jest raczej dla ludzi ze sporą wiedzą(piszesz,że taką masz ;) ) ale i z doswiadczeniem, no bo co tu kryć,  to  zwierzątko jest bardzo trudne w hodowli, ciężko zapewnić mu komfortowe warunki itd... Z kolei legwan w hodowli jest łatwiejszy, szybko się przystosowuje, nie ma zbyt wygórowanych wymagań..  tak w ogóle to sympatyczny z niego zwierzak ;) - więc polecałabym właśnie jego
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #2 : 2005-09-28, 19:03 »
Ja też jestem za legwanem. Kameleon zdecydowanie polecany jest po kilku latach praktyki z jaszczurkami, najlepiej mieć z nim już wcześniej kontakt i zebrać jak najwięcej informacji co do wybranego gatunku i ogólnie hodowli. Legwany są łatwiejsze do zdobycia, no i hodowla też jest nieco łatwiejsza, choć patrząc na to z perspektywy innych gadów - najłatwiejszą nie jest.

A miałaś wcześniej kontakt z jakimiś jaszczurkami? I jakie warunki jesteś w stanie zapewnić zwierzęciu? Może od tego zacznijmy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedz #2 : 2005-09-28, 19:03 »

AnUSiA

  • Gość
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #3 : 2005-09-28, 23:09 »
nie miałam jeszcze kontaktu z jaszczurkami.Terrarium moge mieć jakie tylko sobie zamarze bo mój dziadek potrafi zrobić.o Kameleonie słyszałam że podobno nie da się osfoić raczej nie brać go na ręce nie wynosić jak co niektórzy na dwór itd.Jego plusem jest to że jest niezbyt duży.Legwany podobno przy dużej cierpliwości da się oswoić jak juz bedzie większy wypuszczać na pokuj itd,ale dorasta on do dość sporych rozmiarów.Jeżeli wkońcu się zdecyduje to bede prosiła o pomoc w umeblowaniu terarium.
Mam teraz okazje mieć korzenie z drzew owocowych,czy dobrze wymyte  itd mogą być w terrarium?bo jak tak to je zostawie.Decyzje musze podjąć do listopada bo bede kupywać zwierzątko po urodzinach
« Ostatnia zmiana: 2005-09-30, 14:01 autor AnUSiA »
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #4 : 2005-09-29, 07:57 »
A ja ci polecam bardziej kameleona (:P i tak zmoim zdaniem nikt ię nie liczy:P) 
A co będzie jak trafisz na legwana agresorka ogonem może bić, a pozatym potrzebuje kilku metrowego terra oczywiście by miał tam dobrze. A może gekon lamparci lub agama brodata ??
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #5 : 2005-09-30, 14:41 »
Czy młodemu(małemu) legwanowi starczy jak na razie(z czasem oczywiście bede zmieniać) terrarium 67*47*33?Jak tam to jak długo może być w takim terrariumBo chciałabym tylko wstawić szyby i półke do szafki i odpowiednio umeblować to terrarium.Myśle nad przesuwanymi szybami(na prowadnicach do szyb) czy bedą się nadawać do terrarium.A może lepiej otwierane.jakie lampy bede musiała zamątować?może być np.taka http://allegro.pl/show_item.php?item=64679957 ??Czy potrzebuje także nocne oswietlenie?Bo wszędzie gdzie czytałam to pisało że nie.jAK  znacie jakieś fajne strony o legwanach lub kameleonach napiszcie;)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #6 : 2005-09-30, 15:36 »
To jest jaszczurka nadrzewna i te terra co poidałaś to ci óra na kwartał starczy jak nie krócej
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #7 : 2005-09-30, 19:52 »
Co do legwanów - jest mnóstwo gatunków, każdy ma inne wymagania co do terrarium, zywienia itd. Tutaj dowiesz się więcej:
http://www.terrarystyka.pl/gatunki.php?id=20020702212723 (link do opisu anolisa brązowego, po prawej stronie w rubryce "Legwany" znajdziesz więcej gatunków).

Cytuj
Mam teraz okazje mieć korzenie z drzew owocowych,czy dobrze wymyte  itd mogą być w terrarium?bo jak tak to je zostawie.Decyzje musze podjąć do listopada bo bede kupywać zwierzątko po urodzinach

Myślę, że tak. Lepiej tylko, żeby gałęzie nie miały bliskiego kontaktu ze środkami owadobójczymi, bo chemikalia mogą okazać się trujące dla gada. Najlepiej odparzyć gałęzie we wrzątku, i gdy wyschną włożyć do terrarium.

Cytuj
Myśle nad przesuwanymi szybami(na prowadnicach do szyb) czy bedą się nadawać do terrarium.A może lepiej otwierane.

Moim zdaniem lepsze otwierane, choć zalezy jeszcze co masz na myśli. W przesuwanym pewnie często będzie wysypywać się ściółka, no i ogólnie wydaje mi się, że nie będzie to zbyt wygodne.

Cytuj
jakie lampy bede musiała zamątować?może być np.taka http://allegro.pl/show_item.php?item=64679957 ??Czy potrzebuje także nocne oswietlenie?

Ta lampa daje światło punktowe, które ma za zadanie jedynie grzać określony fragment terrarium. Dla gadów niezbędna jest także świetlówka UV, emitujące promienie ultrafioletowe. Gady to zwierzęta zmiennocieplne, dlatego jednoczesnie potrzebują żarówki która będzie je grzać, a także świetłowki UV, która zapewni promienie UV, a ich działanie zapobiega krzywicy.
Więcej dowiesz się na www.terrarium.com.pl ; www.terrarystyka.pl
Ja nie specjalizuję się w jaszczurkach, także w tej dziedzinie mogę jedynie rozmawiać w sprawach dotyczących gadów ogólnie ;)
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #8 : 2005-09-30, 22:31 »
Dzięki Karooola za szcegółową odpowiedz.Ściółka nie bedzie się wysypywać bo bedzie zrobiona drewniana wstawka na tej wstawce bedzie jedna prowadnica(na niej 2 szyby będą się mijać)a u góry druga.Spróbuje narazie tak i tak z tego co wiem za ok rok(a z tego co napisał  Kacper kwartał)bede musiała zmienić najwyżej potem zmienie.Zresztą potem chce zrobić terrarium z jakieś szafy 2 skrzydłowej A może ma ktoś jakąś jaszczurkę i mógłby mi polecić jakieś firmy produkujace żarówki(albo podać strone gdzie można kupić),ale żeby znowu nie były astronomicznie drogie.W jakiej cenie tak mniej więcej są takie żarówki?
W opisie tej pisze że ma te promieniowanie UVA( http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2621&action=prod )może być taka?Nie mam pojęcia jaka:(
« Ostatnia zmiana: 2005-10-01, 00:12 autor AnUSiA »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedz #8 : 2005-09-30, 22:31 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #9 : 2005-10-01, 10:06 »
TU są profesjonalni hodowcy, którzy zajmują się hodowlą jaszczurek od wielu lat, i mają dużą wiedzę. Myślę, że to na terrarystyce powinnaś zadać dręczące Cię pytania, a uzyskasz odpowiedź i przy okazji może uda Ci się złapać kontakt z kimś, kto mieszka niedaleko Ciebie, i ma do oddania lub sprzedania w niedużej cenie jaszczurkę. Tam też zadaj pytanie co do świetlówki/żarówki i tak dalej. Tu niewiele osób ma jaszczurki, a jeśli mają, to albo nie legwany, albo po prostu rzadko są na forum ;) Ja osobiście chciałabym Ci pomóc, ale wiedzy o legwanach nie mam i po prostu nie chce wprowadzać Cię w błąd jakimś nieprawidłowym stwierdzeniem.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #10 : 2005-10-01, 11:33 »
Kwartał to 3 miesiące :)  Polecam tą strone http://www.legwanzielony.com/ według mnie jest najlepsza ludzie którzy ją prowadzą  mają ogromną wiedze
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #11 : 2005-10-01, 12:07 »
Kwartał to 3 miesiące :) Polecam tą strone http://www.legwanzielony.com/ według mnie jest najlepsza ludzie którzy ją prowadzą mają ogromną wiedze

Ja bym jej nie polecała na początek l. zielonego... Lepsze będą na początek mniejsze jaszczurki, typu anolis itp. Ale o zielonych poczytać zawsze można, przy okazji może trafi się miłośnik legwanów i będzie mógł coś poradzić także do innych gatunków ;)
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #12 : 2005-10-01, 16:50 »
Wiem że kwartał to 3 mieś,ale czytałam w jakieś książce z biblioteki że terra podobnych rozmiarów starcza na ok rok.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #13 : 2005-10-01, 19:01 »
Książkom nie nalezy zawsze wierzyć. Nie wszyscy autorzy posiadają kompletną wiedzę na temat zwierząt o których piszą, a wydawcy, widząc przed ich nazwiskiem "dr." i tak dalej nie widzą nic przeciwko wydaniu ich autorskiego tekstu, tymbardziej że z reguły sami nie mają bladego pojęcia na temat owego zwierzęcia.
Skoro piszesz, że Twój dziadek robi terraria (o ile dobrze pamiętam), to dlaczego nie może od razu zrobić dużego? Wtedy nie marnowałoby się bezsensownie materiału i czasu Twojego dziadka, i w taki sposób miałabyś w domu sterty niepotrzebnych terrariów. No, chyba że to Twój zmyślny plan, i zamierzasz potem w mniejszym terrarium umieścić inne zwierzę ;)
67*47*33 <- takie terrarium jest nawet trochę za małe dla anolisa brązowego, a pozostałe legwany mają już tylko coraz większe wymagania.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #14 : 2005-10-02, 10:18 »
ja i tak polecam geka lamparciego :) Ja je też niedługo kupuje odmiane albino
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedz #14 : 2005-10-02, 10:18 »

Adam

  • Gość
Odp: Kameleon kontra legwan.
« Odpowiedź #15 : 2006-03-06, 19:08 »
Ja wybrałbym kameleona. Może i  ma bardziej wygórowane warunki ale jest mniejszy i ładniejszy (jemeński)
Pozdro. Miłego zakupu.   :)
« Ostatnia zmiana: 2006-03-09, 20:49 autor Adam »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 25 zapytaniami.