Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!  (Przeczytany 677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julcia :)

  • Gość
Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« : 2005-12-11, 17:02 »
Mam problem z moim myśkiem. Jest strasznie Nerwowy i bardzo się boi. Kiedy wkładam rękę do klatki np. żeby wymienić karmę, ucieka w drugi kąt klatki a jeśli chcę go wypuścić to wyrywa się a przy tym strasznie drapie. Jak mogłabym go do siebie przyzwyczaić, żeby tak się nie bał?? :help: :(

P.S. Mam go już ponad pół roku.
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« Odpowiedź #1 : 2005-12-11, 19:06 »
czy wczesniej rowiez sie tak zachowywal? byc moze wynika to ze zlego traktowania zwierzatka. Postepuj z nim lagodnie, staraj sie go poglaskac, wziasc na rece. Mozesz sprobowac karmic go z reki.

 
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« Odpowiedź #2 : 2005-12-11, 20:46 »
Jeżeli tak się zachowuje od zawsze to poprostu jest nieoswojony. Popracuj nad tym żeby ciebie polubił. Świnki mozna z czystym sumieniem karmić z ręki, uwielbiają to i głaskanie.
Jeżeli jednak wczesniej był oswojony a teraz zrobił się dzikuskiem to może to być objaw choroby, np. boli go coś i dlatego nie daje sie dotykać. Idż do weta o dokładnie opowiedz jak się zachowuje, co ostatnio jadł itp. 3mam kciuki.

PS-a nie masz przypadkiem kota albo fretki ?
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« Odpowiedz #2 : 2005-12-11, 20:46 »

marta1

  • Gość
Odp: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« Odpowiedź #3 : 2005-12-22, 22:21 »
a więc jak już pisała Ekoteczka mysle że zwierzak jest po prostu nie oswojony. Z tego co piszesz jest to już dosyć duża świnka, ale nic nie ma rzeczy nie możliwych, tylko w przypadku dorosłej będzie trzeba więcej czasu. Jeśli masz domek w klatce, wyjmij go narazie żeby mała nie chowała się w nim przed Tobą. Staraj się w miare cześto wkładać łapki do klatki i dawaj jej za każdym razem jakąś marchewke, czy jabłuszko. Na początku oczywiście tak na samym końcu palców. NIe zniechęcaj się też kiedy na początku odmówi. Musisz jej poświęcić porzede wszystkim dużo czasu i mieć dużo cierpliwości, a reszta... , sama będziesz wiedziała co z resztą
Zapisane

Julcia :)

  • Gość
Odp: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« Odpowiedź #4 : 2005-12-25, 15:44 »
Dziękuję za rady. Niedawno rozpoczęłam akcję "oswajanie" i muszę powiedzieć że są efekty, choć dalej jest trochę wystraszony, ale może to przez kota, ale mimo wszystko dziękuję bardzo. co do pytania Ekoteczki to mam Kotka. Papa :mrblue: ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-12-25, 15:54 autor Julcia :) »
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Pomocy! Mam problem z moją świnka!!
« Odpowiedź #5 : 2005-12-26, 11:32 »
...co do pytania Ekoteczki to mam Kotka. Papa :mrblue: ;)

No i to jest prawdopodobnie przyczyną strachu. Nawet zapach kota potrafi spanikowac gryzonia. Postaraj sie żeby przynajmniej na początku kot nie przebywał w tym samym pokoju co świnka.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 24 zapytaniami.