Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Dziewczyny, przeczytajcie!  (Przeczytany 13467 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Dziewczyny, przeczytajcie!
« : 2005-12-05, 14:13 »

Przesyłam Wam poniżej wiadomość od mojej koleżanki, która wzięła udział w seminarium na temat raka piersi.

Dziewczyny, to szczególnie Was dotyczy!



LEPIEJ BYĆ PRZEZORNYM NIŻ ŻAŁOWAĆ.

„Jakiś czas temu brałam udział w seminarium popularyzującym wiedzę o raku piersi. W czasie dyskusji zapytałam, dlaczego najczęstszym miejscem występowania raka piersi jest pacha. Na moje pytanie nie można było wtedy udzielić odpowiedzi.

Właśnie dostałam ten e-mail i uważam za bardzo interesujący fakt, że znalazła się odpowiedź na moje pytanie. Proszę was wszystkie o zastanowienie się nas codziennym stosowaniem produktu, który ostatecznie może doprowadzić do śmiertelnej choroby. Ja od dzisiaj przestanę go używać.

Przesłał go do mnie koleżanka, a kiedy pokazałam go przyjaciółce, która przechodzi właśnie chemioterapię, powiedziała mi, że dowiedziała się o tym ostatnio w grupie wsparcia. Szkoda, że nie wiedziałam tego 14 lat temu.

Dostałam właśnie tę informacje z seminarium NT. zdrowia i chciałabym się nią podzielić z innymi. Główną przyczyną raka piersi jest używanie antyperspirantów.

Dlaczego?

Koncentracja toksyn prowadzi do zmian w komórkach, czyli do RAKA. Tak, chodzi tu o ANTYPERSPIRANTY. Większość tego rodzaju produktów jest kombinacją antyperspirantu i dezodorantu, sprawdź więc w domu, czego używasz. Dezodorant jest w porządku, antyperspirant nie. Oto dlaczego: W ludzkim ciele jest kilka obszarów do usuwania z organizmu toksyn - pod kolanami, za uszami, w pachwinach, pod pachami. Toksyny wydalane są przez pocenie się (perspiration). Antyperspirant, jak wyraźnie wskazuje jego nazwa, zapobiega poceniu, a tym samym powstrzymuje ciało od pozbywania

się toksyn z miejsc pod pachami. Te toksyny tak po prostu nie znikają Zamiast je wypocić, organizm deponuje je w węzłach limfatycznych pod pachami.

Prawie wszystkie guzy raka piersi występują w górnej, zewnętrznej ćwierci obszaru piersi. Właśnie tam zlokalizowane są naczynia limfatyczne. Poza tym mężczyźni są mniej narażeni  (chociaż nie całkowicie wykluczeni) na zachorowanie na raka piersi z powodu stosowania antyperspirantów, ponieważ duża część antyperspirantu zatrzymywana jest przez włosy i nie jest nakładana bezpośrednio na skórę. Kobiety stosujące antyperspirant zaraz po goleniu zwiększają jeszcze bardziej ryzyko, ponieważ golenie pozostawia prawie niezauważalne zarysowania na skórze, przez które środki chemiczne mogą wniknąć do organizmu pod pachą.

PROSZĘ, przekażcie to dalej każdemu, na kim wam zależy. Rak piersi staje się przerażająco powszechny. Wiedza o tym może ocalić życie. Jeśli jesteś  co do tych odkryć sceptyczna/y, zachęcam do zrobienia poszukiwań/badań na własną rękę.  Może dojdziesz do tych samych wniosków”.



Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #1 : 2005-12-05, 22:52 »
Ja się dorzucę do tematu z czymś, co mnie zawsze niepokoiło... niektór osoby mają zwyczaj używania antyperspirantów w ciągu dnia i... tuz po kąpieli, wieczorem. W ten sposób blokujemy gruczoły potowe na całą dobę i to moż ebyć szkodliwe.

A z tym rakiem... czy to nie jest lekka przesada?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #2 : 2005-12-06, 02:56 »
ale to że zaczyna sie od węzłów chłonnych pod pachą to na pewno prawda.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedz #2 : 2005-12-06, 02:56 »

thrilly

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #3 : 2005-12-06, 15:28 »
hmm czyli co bzpieczniej jest używać sprayów ??
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #4 : 2005-12-06, 15:43 »
Ciekawa sprawa. Ja jednak niestety,ale nie przestane uzywac antyperspirantow. Na cos tzeba umrzec ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #5 : 2005-12-06, 17:49 »
to chyba nie jest kwestia czy spray czy kulka, tylko tego czy ma napis antyperspirant. Czyli czy zawiera substancje hamujące wydzielanie potu. ;)
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #6 : 2005-12-08, 16:20 »
Ja od zawsze używam dezodorantów..  Nie przepadam za antyperspirantami w kulce, sama nie wiem czemu.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #7 : 2005-12-09, 17:03 »
Był kiedyś wątek o dezodorantach, w którym Salamandra pisała o Etiaxilu, czy jakoś tak. To antyperspirant sprzedawany w aptekach, stosowany raz na tydzień czy nawet rzadziej. Pomyślałam wtedy, że bałabym się używać takiego specyfiku, bo przecież pocenie się to naturalna czynność i hamowanie jej może okazać się szkodliwe. Nie ma to jak zwykły dezodorant, najlepiej  w komplecie z wodą toaletową...
Zapisane
IBDG Wrocław

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #8 : 2005-12-10, 16:41 »
Ja coś tam używam jakieś 24 godziny na dobe mnie chroni ale nie wiem co to jest bo nie chcce mi sie iśc do łazienki teraz potem sprawdze.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedz #8 : 2005-12-10, 16:41 »

Cieciorka

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #9 : 2005-12-10, 19:27 »
słyszałam o tym. Ja nie używam antyperspirantów :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #10 : 2005-12-11, 12:52 »
Ja używam antyperspirantów, bo to czy zachoruję na raka czy nie to wielka niewiadoma i tak somo to sie może stac, gdy nie będę tego stosować. Przynajmniej nie bedę niemiło  pachnieć potem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #11 : 2005-12-11, 13:01 »
Przecież antyperspiranty to nie jedyny sposób na uniknięcie niemiłego zapachu. Nie namawiam nikogo, żeby beztrosko śmierdział, ale skoro można sobie poradzić w mniej kontrowersyjny sposób, to po co zwiększać ryzyko? :nono: Wiem, że niektórzy wydzielają pot o bardzo intensywnym zapachu, który trudno pokonać zwykłym dezodorantem, jednak większość osób tego problemu nie ma.
Zapisane
IBDG Wrocław

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #12 : 2005-12-11, 20:28 »
Zobaczyłam uzywam dezetorantu. Jka się nim popsikam to ja sie przez cały dzien już nie poce.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #13 : 2005-12-11, 20:42 »
a ja pantyperspirantów, przynajmniej teraz ;)

zależy co kupie, raz to drugi raz tamto :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #14 : 2005-12-12, 19:39 »
Przecież antyperspiranty to nie jedyny sposób na uniknięcie niemiłego zapachu. Nie namawiam nikogo, żeby beztrosko ¶mierdział, ale skoro można sobie poradzić w mniej kontrowersyjny sposób, to po co zwiększać ryzyko? :nono: Wiem, że niektórzy wydzielaj± pot o bardzo intensywnym zapachu, który trudno pokonać zwykłym dezodorantem, jednak większo¶ć osób tego problemu nie ma.
Ja zdecydowanie lepiej czuje sie jak użyje antyperspiranów niż zwykły dezodorant. Uzywam go w małych ilościach i mam nadzieje, że mi nie zaszkodzi. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedz #14 : 2005-12-12, 19:39 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #15 : 2005-12-15, 16:48 »
nie wiem oco o tym mysleć... co w takim razie mam NA TE SPRAWY uzywać??
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #16 : 2005-12-16, 18:37 »
Dezodorant
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

misiunia

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #17 : 2005-12-17, 23:01 »
Jamuzywam antyperspirantow, ale do konca ie wierze w to, co jest tu napisane. moze dlatego, ze ja w ogole nie wierze w medycyne, lekarzy, niestety czesciej spotykam sie z tym, ze lekarze szkodza niz lecza. Dlatego do tego rodzaju artykulow podchodze bardzo sceptycznie
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #19 : 2005-12-18, 12:24 »
prawda zawsze leży gdzieś pośrodku. Wbrew pozorom taki list krążący po necie może bardzo zmniejszyć popyt na antyperspiranty. Bo każdy kto przeczyta powie koleżankom, przedyskutuje z rodziną i oczywiście wiele z tych osób przy najbliższym zakupie wybierze "tak na wszelki wypadek" to co nie szkodzi czyli dezodorant.

Normalnym prawem rynku jest więć to że producenci antyperspirantów  opłacają natychmiast rzeszę specjalistów, którzy wydaja opinię że produkt nie szkodzi.

specjalista nie powiedział że na pewno nie szkodzi. Więc był w miare uczciwy. Zostawił sobie furtkę do odwrotu, gdyby go chciały zaskarżyć jakies osoby  z rakiem piersi, które uzywały antyperspirantów.
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #20 : 2005-12-18, 12:32 »
JA RAZ UZYWAM DEZODORANTU RAZ ANTYPESPIRANTU.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedz #20 : 2005-12-18, 12:32 »

halina

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #21 : 2005-12-18, 15:20 »
taa  a ja właśnie słyszałam, że temu nie trzeba wierzyć bo to jest nie prawda i żeby tego nei rozgłaszać :|
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #22 : 2005-12-19, 10:34 »
Jestem na rozdwojeniu dróg :P
Na moim spreyu na dole pisze Antyprespirant a na górze dezodorant :lol:
No i już nie wiem :lol:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #23 : 2005-12-19, 10:49 »
hmmm...chyba "dwa w jednym" :lol: czyli że jedno nie wyklucza drugiego :lol: :D
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #24 : 2005-12-19, 18:25 »
Dezodorant
jakie to proste.......... ( po czasie śmierdzące)
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Kaja

  • Gość
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #25 : 2006-01-23, 17:26 »
ja tak trochę nie na temat :P ale może mi poradzicie ;)

mam antyperspirant w kulkce i niedawno się skończył, więc kupiłąm taki sam. i tak jak tamten działał świetnie, to ten nie działa :/ tzn. po pierwszym wcale się nie pociłam, a po tym jest tak, że czuje, że mam mokro pod pachami i faktycznie tak jest, ale ten "pot" nie śmierdzi... tylko pachnie dezodorantem :? no ale plamy pewnie i tak się robią, a głupio tak chodzić po szkole (więc cały czas mam na sobie jakąś bluzę, swetr na zwykłej bluzce). po dezodorantach miałam tak samo, jak w przypadku tego drugiego antyperspirantu (a jest to ta sama firma i jest sam antyperspirant, co poprzedni). zauważyłam tylko, że w pierwszym i drugim antyperspirancie użyto chyba innego perfumu, bo porównywałam skład i jest taki sam. ale to na pewno nie jest sprawa perfumu, czy antyperspirant działa, czy nie :? i nie wiem, co w tej sytuacji mam zrobić... pomóżcie :( :help:
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #26 : 2006-04-04, 17:26 »
http://www.kosmetyczni.pl/czlonkowie_komunikat.php?id=85&PHPSESSID=c2c79ee9c352e64e3a14971e7bb578ab

CZY ANTYPERSPIRANTY SZKODZĄ? MITY I FAKTY
zacytuję fragment, który dotyczy tematu:

Cytuj
Antyperspiranty a rak piersi - wszystko z powodu „łańcuszka”...

Rzekome powiązanie stosowania antyperspirantów z rakiem sutka, powszechnie nazywanym rakiem piersi to jednym z najstarszych mitów funkcjonujących w mediach na temat tej grupy kosmetyków.

 

Dr Mirick - epidemiolog z Fred Hutchinson Cancer Research Centre w 2002 roku opublikowała wyniki badań epidemiologicznych dotyczących możliwego związku przyczynowego pomiędzy stosowaniem antyperspirantów, a występowaniem raka piersi. Badania zostały przeprowadzone na grupie kilkuset kobiet. Przedstawione wyniki wykluczyły całkowicie taką zależność. Autorka próbowała jednocześnie określić genezę mitu. Nie znalazła jednak żadnych poważnych publikacji. Jedynym, co udało się ustalić, była data - okazuje się, że anonimowy e-mail powstał jeszcze przed 1992 rokiem i w ciągu kolejnych kilkunastu już lat stał się w społeczeństwie przyczyną powszechnych obaw.

 

(...)

Dezodorant jest w porządku, antyperspirant nie. Oto dlaczego: W ludzkim ciele jest kilka obszarów do usuwania z organizmu toksyn - pod kolanami, za uszami, w pachwinach, pod pachami. Toksyny wydalane są przez pocenie się (perspiration). Antyperspirant, jak wyraźnie wskazuje jego nazwa, zapobiega poceniu, a tym samym powstrzymuje ciało od pozbywania się toksyn z miejsc pod pachami. Te toksyny tak po prostu nie znikają. Zamiast je wypocić, organizm deponuje je w węzłach limfatycznych pod pachami. Prawie wszystkie guzy raka piersi występują w górnej zewnętrznej ćwierci obszaru piersi. Właśnie tam zlokalizowane są naczynia limfatyczne. Poza tym mężczyźni są mniej narażeni (chociaż nie całkowicie wykluczeni) na zachorowanie na raka piersi z powodu stosowania antyperspirantow, ponieważ duża część antyperspirantu zatrzymywana jest przez włosy i nie jest nakładana bezpośrednio na skórę. Kobiety stosujące antyperspirant zaraz po goleniu zwiększają jeszcze bardziej ryzyko, ponieważ golenie pozostawia prawie niezauważalne zarysowania na skórze, przez które środki chemiczne mogą wniknąć do organizmu pod pachą. (...)

 

Całość przedstawionego powyżej rozumowania jest błędna. Główne zadanie wydzielania potu to termoregulacja a nie oczyszczanie ciała z toksyn. Ksenobiotyki (związki obce dla organizmu) usuwane są z organizmu na drodze metabolizowania ich przez wątrobę i wydalania z moczem. Gruczoły ekrynowe (czyli te odpowiadające za funkcje termoregulacyjne) okolic pachowych to zaledwie 1% wszystkich gruczołów ekrynowych znajdujących się na ciele. Stosowanie antyperspirantów nie może więc wpływać ani na funkcje termoregulacyjne, ani tym bardziej na „wydalanie toksyn z organizmu”.

 
Parabeny, antyperspiranty a rak piersi

Poważna dyskusja, dotycząca związku raka piersi ze używaniem kosmetyków stosowanych pod pachami (dezodoranty i antyperspiranty), zawierających parabeny, miała miejsce w środowiskach naukowych w ostatnich dwóch latach. Jej źródłem była nadinterpretacja wyników badań. W roku 2003 pojawiły się publikacje Dr Philippy Darbre, której zespół zidentyfikował śladowe ilości parabenów w tkance nowotworowej pobranej z piersi. Sami autorzy nie sugerowali związku przyczynowo-skutkowego między obecnością parabenów a zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi, ale w mediach zaczęły krążyć alarmujące informacje. Opierały się one na błędnym rozumowaniu: Dezodoranty i antyperspiranty stosowane są regularnie, w okolicach pach. Są to produkty typu
leave-on, ich składniki mogą więc wnikać i kumulować się w górnej części piersi. Górna ćwiartka piersi to obszar, gdzie najczęściej występuje nowotwór. Estrogeny są związane z występowaniem raka piersi. Parabeny wykazują słabe działanie estrogenne. Parabeny stosuje się w 99% kosmetyków. Znaleziono parabeny w tkance nowotworowej pobranej z piersi.

W skrajnych przypadkach „średnio dobrze zorientowany konsument” może z powyższego rozumowania wyciągnąć wniosek, że antyperspiranty zawierające parabeny są przyczyną raka piersi.

 

Krytyczną analizę powyższych spekulacji przeprowadził w styczniu 2005 SCCP – Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich, działający przy Komisji Europejskiej. Zwrócono uwagę, że:

    * badania dr Darbre zawierały szereg błędów metodycznych,
    * najczęściej występującym w tkance nowotworowej parabenem był metyloparaben, o najsłabszym działaniu estrogennym,
    * istniejące dane epidemiologiczne wykluczają związek raka piersi ze stosowaniem kosmetyków pod pachami,
    * większość (>98%) kosmetyków stosowanych pod pachami nie zawiera parabenów,
    * w ogólnej ocenie patogenezy nowotworów piersi, hormony nie są najbardziej istotnym czynnikiem,
    * fakt występowania raka sutka w zewnętrznej, górnej części, a więc w okolicach pach wynika z umiejscowienia w tym obszarze największej ilości gruczołów limfatycznych,
    * w badaniach klinicznych jednoznacznie stwierdzono, że przepływ limfy zachodzi od piersi w kierunku dołu pachowego, a następnie w kierunku pozostałych organów i tkanek, a więc proces odwrotny - przenikania substancji z dołu pachowego do tkanki piersi nie jest prawdopodobny.

 

Parabeny to grupa substancji konserwujących. Od ponad 50 lat są powszechnie stosowane w licznych produktach, m.in. w lekach i kosmetykach. Zapobiegają wtórnym zakażeniom mikrobiologicznym produktów, co wpływa na ich jakość i bezpieczeństwo. Stosunkowo rzadko stosuje się je w dezodorantach i antyperspirantach ze względów recepturowych (parabeny to substancje lipofilowe a większość dezodorantów i antyperspirantów to układy o dużej zawartości wody – roztwory, hydrożele – parabeny są słabo rozpuszczalne w takich układach – przyp. aut.). Poza tym, nie wszystkie antyperspiranty wymagają stosowania konserwantów. Preparaty z tej grupy mają zwykle niskie pH, co skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów.

 

Amerykańska organizacja National Cancer Institute w 2002 roku opublikowała wyniki badań epidemiologicznych dotyczących powiązań występowania raka piersi ze stosowaniem antyperspirantów. Podczas badań dokonano wnikliwej analizy wszystkich czynników nie związanych ze stosowaniem antyperspirantów (liczba porodów, występowanie raka piersi, przyjmowanie hormonów, palenie papierosów, spożywanie alkoholu), brano pod uwagę częstotliwość stosowania antyperspirantów i depilację okolic pachowych. Nie stwierdzono jakiegokolwiek związku pomiędzy stosowaniem antyperspirantów a występowaniem raka piersi.

 

Również inne organizacje potwierdzają, że nie istnieje biologiczny mechanizm, który mógłby tłumaczyć powstawanie raka na skutek nadużywania dezodorantów i wskazują, że powszechnie znanymi czynnikami, które zwiększają to ryzyko są np. alkohol, papierosy i otyłość. Oprócz SCCP i NCI stosowne opinie i stanowiska publikowały także inne organizacje, m. in. brytyjski Cancer Research i amerykańskie Breast Cancer Society, American Cancer Society, FDA i CTFA (ta ostatnia w grudniu 2005).

 

Polski Związek Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej poprosił o konsultację przewodniczącego Rady Naukowej Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie, prof. dr hab. med. Jana Steffena. Jego zdaniem, głównymi naukowo zweryfikowanymi przyczynami wzrostu częstości zachorowań na raka piersi, obserwowanego w ostatnich latach są:

·         wydłużający się w większości krajów rozwiniętych odstęp czasu pomiędzy wiekiem osiągania dojrzałości płciowej i wiekiem pierwszej, donoszonej ciąży;

·         wysokokaloryczna dieta uboga w przeciwutleniacze występujące w świeżych warzywach i owocach;

·         istotną rolę w pewnym odsetku zachorowań na raka piersi mają także uwarunkowania dziedziczne.

Wpływ tych czynników na ryzyko zachorowania na raka piersi został bezspornie udowodniony w wielu badaniach prowadzonych na dużych reprezentatywnych grupach kobiet w różnych regionach świata.
nie ma to jak wierzyć łańcuszkom.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #27 : 2006-04-04, 19:44 »
Moim zdaniem jest to list który ma na celu wykurzenie konkurencji z rynku.

Po drugie tak jak napisano w tym artykule wydzielanie potu ma za zadanie regulowanie temp. ciała a nie usuwanie toksyn i tu jest podstawowy błąd.

Moim zdaniem nie możemy sie tak bardzo bać raka...gdybyśmy odstawili wszystko co nam szkodzi to wątpie czy coś byśmy zjedli :| albo czymkolwiek smarowali, a napewno nie chodzilibyśmy na solarium, nie opalalibyśmy się itp itd.

No i przedewszsytkim kontrola piersi...taka domowa...to może nas ustrzec prze powaznym rozwojem raka...a nie nieużywanie antyperspiranów...pfff...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedz #27 : 2006-04-04, 19:44 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #28 : 2006-04-06, 08:04 »
Na moim rowniez pisze Deodorant Anti-Perspirant :lol:
Ale bede go uzywac dalej, jest boski, z Dove, slicznie pachnie i zapobiega poceniu.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Dziewczyny, przeczytajcie!
« Odpowiedź #29 : 2006-04-06, 09:08 »
Malka, jaki to jest w sprayu czy w kulce? ;) Szukam czegos porzadnego :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 28 zapytaniami.