Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: moia frecia i jej zapach  (Przeczytany 7846 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #30 : 2006-01-08, 13:37 »
Dzięki harpia. zgłosze się za pare lat - czyli gdy mi króliki zejdą (ale to brzmi...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #31 : 2006-01-08, 14:22 »
achi to miło co do adoptowania to nie rozmawiałam z rodzicami
ale jeszcze z nimi porozmamawiam
mam pytanko a jakbym dopuściła fretke za 2miesiące i miałaby młode
i gdybym młode oddała w dobre ręce i wykastrowała odrazu po oddaniu to by jej nic niebyło
wiem wiem mówiliście mi że odbieram dom innym potrzebujacym fretkom
ale ja sie tylko pytam z ciekawości czy cos takiego można i dało by sie zrobić bez konplikacji fretka za 2 miesiace bedzie miałą 1roczek
napiszcie mi
TO JEST TYLKO PYTANIE
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #32 : 2006-01-08, 15:10 »
Cytuj
niewiem moia fretka ma 7.5miesiąca

babajaga - umiesz liczyć? za dwa miesiące będzie miała 9,5 miesiace, biorac pod uwage to co napisałaś na pocztku, a nie rok - wniosek - za młoda. dopuszczając ja będziesz ryzykować tym, że może nie przezyc porodu, nie mowiac juz ot ym, ze mlode beda mialy marne szanse na przezycie.

zreszta nawet jesli odbyloby sie bez komplikacji - fretki zazwyczaj rodza 8 mlodych - pytanie - czy znajdziesz dom dla 8 fretek? kolejna sprawa jest taka, ze mlode fretki nie rodza sie oswojone...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedz #32 : 2006-01-08, 15:10 »

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #33 : 2006-01-08, 17:58 »
tak wiem ja wiem wszstko o tym
nom niewiem czy bym zlalazła tylu chentnych
nom niewiem zastanowie sie ale czy jakby był a na to gotowa to
mogła by byc pierw w ciązy a później kastracja i to by niesprawiło konplikacji

Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #34 : 2006-01-08, 20:15 »
Sprawiło, pojmujesz, że rozmnażanie zwierzęcia to nie jest ZABAWA?
Tym bardziej to nie jest sprawa dla 12 latki!

Czym ona jest karmiona?
Zapisane

asia_r

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #35 : 2006-01-09, 10:19 »
ludzie co Wy macie z tym rozmnazaniem...

ja mam dwa pytania ..co sie stanie jezeli matka nie bedzie w stanie wykarmic maluchow...czy Twoj tata, mama wezma sobie urlop zeby byc caly czas przy freciach bo z tego co wiem w tym wypadku nie wystarczy nakarmic je 3 razy dziennie...przed i po przyjsciu z pracy/ze szkoly..
co bedzie jezeli nie wszystkie beda w pelni zdrowe?? np. niedowlad tylnich nozek-masz czas i pieniadze jezeli cos niespodziewanego sie wydarzy..?
wtedy do kosztow utrzymania dochodza koszta dodatkowe..a uwierz mi- zaiteresowanie tymi zwierzetami nie jest az tak duze..

zreszta ile bylo takich sytuacji gdzie oferowano chec kupna i zaopiekowania sie fretka a potem rezygnowano...
mysle, ze troszke orientuje sie w temacie tych zwierzat ale nigdy nie podjelabym sie 'maciezynstwa'.. bo w tym wypadku nie wystarczy chciec...


a tak na marginesie to proponuje jednak adopcje jezeli jest wyrazona zgoda rodzicow.. ja na jesien tez planuje adopcje drugiego malucha..
Zapisane

asia_r

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #36 : 2006-01-09, 10:23 »
ps. chcesz miec male fretki a jednoczesnie zalozyc 'hodowle' chomikow europejskich.................................??????

o matko :(
Zapisane

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #37 : 2006-01-09, 10:40 »
nie nie niechce hodowli chomiczków mój tata ale to osobny tema chce hodowle myszek ja też bym hciała taką hodowle moia kolezanka też a myszki to sprawa drugorzędna i jeszcze niepewna
asia_r wiem wiem dobrze mówisz tylko niewiem ale wydaje mi się że jakby jakies młode było chore to fretka byj e zjadła (wiem to staszne ale tak mi sie wydaje)
moia frecia na początku jadła cos w stylku kitcat (niwiem jak się pisze)
a teraz je papki mięsne ryż czy coś takiego a jak niema takiech produktów to gotuję jej jajeczko czy dam ogórka plasterek szyneczki
a powiedz mi harpia ona moze pić mleko bo słyszałam że nie więc jej niedaje ??
ale jeszcze pewna niejestem co do młody tak dużo żeczy negatywnych tu słyszałąm:( katastrofa:(
Zapisane

asia_r

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #38 : 2006-01-09, 10:54 »
mieso, mieso, mieso........surowe przemrozone mieso <nie wieprzowe>....
sa tez karmy dla fretek i kotow, ktore rowniez sa waznym skladnikiem diety...bo fretka musi miec dostep do jedzenia 24g/h !!!!!

ta szyneczka to chyba nie najlepszy pomysl...

jezeli maluch ma niedowlad nozek to Twoim obowiazkiem jest zajac sie nim i zapewnic mu jak najlepsza opieke weterynaryjna.............

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedz #38 : 2006-01-09, 10:54 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #39 : 2006-01-09, 17:50 »
Tak to jest jak się chce za dużo wszystkiego... nie łapie sie 10 srok za jeden ogon... fretka to olbrzymi obowiązek, miałam różne zwierzaki, ale na fretkę gotowa się nie czuję... moim zdaniem, by mieć HODOWLĘ fretek trzeba liczyć sie z niewyobrażalnym nakładem obowiązków... zresztą, czy nie żal by Ci było, gdyby nie przeżyła porodu? masz fretkę, teraz należy o nią dbać, tym bardziej skoro jest chora... z tego co wiem, fretce trzeba poświęcać mnóstwo czasu, jak dziecku... ja wiem, co znaczy mieć dziecko, ale jesteś pewna że chcesz mieć całą gromadkę zwierząt nie oszukujmy się- nieobliczalnych? Popieram poprzedniczkę... codo chomików europejskich to nie masz szans na założenie hodowli, wierz mi, to nie są tak jak pisałaś- słodkie zwierzaczki... skup sie na fretce, nie rozdrabniaj się na tyle zwierząt..
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #40 : 2006-01-09, 18:15 »
Cytuj
, by mieć HODOWLĘ fretek trzeba liczyć sie z niewyobrażalnym nakładem obowiązków...
Nie tylko obowiązków ale też finansów...

Cytuj
codo chomików europejskich to nie masz szans na założenie hodowli, wierz mi, to nie są tak jak pisałaś- słodkie zwierzaczki... skup sie na fretce, nie rozdrabniaj się na tyle zwierząt..

chomiki przy fretce... pozostawie to bez komentarza. neirdilka - zapomnialas dodac na JEDNEJ fretce..
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Neirdilka

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #41 : 2006-01-09, 18:21 »
Myslalłam, żeby dodać o jednej fretce :D kompletny brak wyobraźni...
Zapisane

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #42 : 2006-01-09, 22:04 »
hehe wiem wiem ale ja niechce żeby oby dwa zwierz ątka były w jednym pomieszczeniu i jednak chyba wole myszki rasowe lub szynszyli moja frecia niejest chora!!
i niema niedowłau nużek jakby co!!
ale ja pytałam czy fetka moze pić moelko !!
powiedźcie mi gdzie mogę kupić specjalne jedzonko dla fretek??
u mnie w wieliczcce niema
prosze mi powidziec czy fretka moze pić mleko??


Data wysłania: 2006-01-09, 22:02
czemu jak zawsze mnie wszyscy zniechęcają :(
czuje sie winna za to że tak bradzo kocham zwierzaczki :(:(:(
Zapisane

asia_r

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #43 : 2006-01-09, 22:31 »
o mleku nie ma mowy...

jedzonko dla fretek..pamietaj  mięcho to first..a sucha karma to:
http://www.fretki.org.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=3490
tu jest caly temat dotyczacy suchej karmy wraz z ocenami i cenami, ktore jednak caly czas sie zmienija ...cos na 100% jest u Ciebie w Wieliczce..

nie czuj sie winna bo ja tez zawsze mialam taki zapal.... i jednego sie nauczylam-lepiej sluchac osob  bardziej doswiadczonych...
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #44 : 2006-01-09, 22:48 »
Zapał zapałem, ale przecież lepiej chyba skupić sie na mniejszej ilości zwierzaków dając im pełnowymiarową opiekę, niż zajmować sie tysiącem, bo chce się mieć wszystkie? ja bardzo chciałabym mieć labradora, ale mimo, iz mieszkam w duzym domu z ogrodem i miałby warunki mieszkaniowe, to wiem, że za pół roku będę się zajmować dzieckiem. Dlatego popieram obiektywizm, a sama jestem dość sceptyczna wobec osób chcących mieć wszystko i za wszelką cenę... też kocham zwierzaki, gdybym nie kochała, nie miałabymich... ale fretka to chyba wystarczająco duzy obowiązek dla kogoś kto ma nie przymierzając- 12 lat........
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedz #44 : 2006-01-09, 22:48 »

asia_r

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #45 : 2006-01-09, 22:57 »
hmm...wiesz znam osoby, które sa mlode i maja mnostwo zwierzat i sa bardzo odpowiedzialne jak na swoj wiek wiec nie nalezy generalizowac..

przy czym wiadomo-sa to wyjatki..
moim zdaniem babajago ciesz sie fretka, ktora juz masz...zostaw chomiczki, myszki bo one na sam zapach fretki moga zawalu dostac ;)
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #46 : 2006-01-09, 23:06 »
No właśnie, chyba nie powinny przebywac pod jednym dachem  :| może to być jedno z ich ostatnich wrażeń... a i fretka będzie poddenerwowana ich obecnością... co do zapału- zapał jak juz pisałam powinien byc w tym wieku większy do nauki ortografii... :roll: niz do nakładania na siebie zbyt wielu obowiązków...
Zapisane

asia_r

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #47 : 2006-01-09, 23:10 »
powinien powinien...ale ja pamietam siebie <w koncu nie tak dawno to bylo - 10 lat temu:)> i w momencie kiedy mowimy osobie 12 letniej takie rzeczy <"Ty sie dziecko lepiej poucz...."> to to nie dziala.. tu trzeba inaczej :)
wbrew pozorom nie jestem na psychologii a na filologii;) ale lubie sobie pomedrkowac..

wazne babajaga zebys dobrze karmila swoja frete-to jestna dzien dzisiejszy  podstawa...
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #48 : 2006-01-09, 23:31 »
No na mnie też to działało wręcz przeciwnie :D a teraz wiem, że to prawda :D ale ortografię znam przynajmniej :D
Zapisane

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #49 : 2006-01-10, 10:11 »
jejuś jak już zaczynacie temat ortografi to wam to wyjasnie !!
ja pisze strasznie szybko a czasami nawet niepacząc na klawiaturę
i zdarzają sie pomyłki
no nieweim jestem chyba dyslektykiem...
 ale tego nie jestem pewna. dos dobrze sie ucze nom no mozna powiedzieć że bardzo dobrze:)
ale nie chce się przechwalac
ale myszki niebyłyby z fretka w jednym powieszczeniu mam w domu jeden wolny pokój (jest ciepło) i tam by były
mam jeszcze 2 siostry które tak soamo jak ja kochaja zwierzaki no troszke mniej...
napewno by mi pomogły moia kolezanka tez chce mieć zemna taka hodowla więc może myszki będa uniej
zobaczymy narazie się tylko upewniam



Data wysłania: 2006-01-10, 10:10
aa i powedzcie mi jak się wysyła obrazki z tąd bo nie moge czegos takiego znaleźdź
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #50 : 2006-01-10, 12:21 »
Cytuj
hehe wiem wiem ale ja niechce żeby oby dwa zwierz ątka były w jednym pomieszczeniu i jednak chyba wole myszki rasowe lub szynszyli

Nie no to jest świetny pomysł szynszyla będzie wspaniałym jedzeniem dla fretki…
A poza tym hodowla szynszyle tez nie jest taka łatwa. Powiedz mi jak chcesz wypuszczać szynszyle, kiedy w domu masz fretkę, bo szynszyla w klatce nie może siedzieć całymi dniami. Fretki są tak mądrymi zwierzętami ze wystarczy im jak zobaczą jak otwierasz klatkę szynszyli i bardzo szybko będą wiedziały jak tą klatkę otworzyć… a powiedz mi czy ty w ogóle coś wiesz o szynszylach?? Ta są strasznie delikatne zwierzątka… z tego, co widzę po Twoich wypowiedziach Ty nie powinnaś mieć żadnego zwierzęcia, bo jesteś nie odpowiedzialna…
I tyle byłoby ode mnie na ten temat…
Zapisane
;)

Forum Zwierzaki

Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedz #50 : 2006-01-10, 12:21 »

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #51 : 2006-01-10, 13:15 »
jejuś wiem wiem ale szynszyle nie będa widziane przez frecie szynszylki będą w garażu taty to jest tak jakby osobne pomieszczenie mój tata nic tam nirobi a jest tam ciepło
i powedz mi po czym widac ze jestem nieodpowiedzialna bo tego nierozumiem ??
?? podaj mi przykłady
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #52 : 2006-01-10, 13:59 »
W garażu no to świetnie… :?  to, że jesteś nie odpowiedzialna można wywnioskować z Twoich wypowiedzi. A propos szylek, po co ci one jak i tak będziesz trzymać je w garażu, co to za przyjemność i dla Ciebie i dla szylek nie ma z tego żadnej przyjemności. Szynszyle potrzebują dużo naszego zainteresowania i uwagi nie Moza tak sobie postawić klatki w garażu. A powiedz mi jeszcze czy w tym garażu nie jest za wilgotno? Ciepło to znaczy ile stopni, bo jak wiadomo ciepło to pojęcie względne…
Zapisane
;)

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #53 : 2006-01-10, 14:23 »
Myszy w jednym pokoju, fretka w drugim, szynszyle w garażu, może jeszcze ptaki na strych i pare jaszczurek do piwnicy?

Dziecino, powagi.

A diety tej fretki po prostu nie skomentuje bo się nóż w kieszeni otwiera!\
I TY CHCESZ MIEĆ MAŁE FRETKI KARMIĄC SAMICE TAKIM SYFEM?
Zapisane

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #54 : 2006-01-10, 18:17 »
co do szynszyli to sie rozmyśliłam i mój tata niechce juz
ale myszki chce
no to nppiszcie mi jaka ma byc dla niej dieta
prosze chce ja żywic jaknajlepiej
ale czy abu konieczne są karmy??
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #55 : 2006-01-10, 18:24 »
wiesz babajaga - mam u siebie swike morską, dwa króliki i papużkę falista - niby niwiele, jednak zapewnić każdemu z nich odpowiednią ilosć czasu jest BARDZO problematyczne, przy czym u mnie nie ma zagrożenia , że któreś wykorzysta innego jako posiłek. co nie zmienia faktu, ze nie ma mowy, abym puściła wszystkie na raz bo skończyłoby się to niemiło..
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #56 : 2006-01-10, 18:32 »
acha iras rozumiem cię powiedz mi ile kkosztuje kastracja freci
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #57 : 2006-01-10, 18:35 »
jakieś 250 zł. - zalezy od weta.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedz #57 : 2006-01-10, 18:35 »

babajaga

  • Gość
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #58 : 2006-01-10, 18:37 »
acha dzieki paap
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: moia frecia i jej zapach
« Odpowiedź #59 : 2006-01-10, 19:24 »
U mnie samiczki 120zł a samca 70zł.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.