Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z królikiem  (Przeczytany 1790 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akane

  • Gość
Problem z królikiem
« : 2006-01-05, 15:18 »
 Mam pewien problem z moim króliczkiem. Otóż jest on bardzo niegrzeczny. Kiedy siedzi w klatce, bo np. nie ma mnie w domu, czy po prostu nie mam czasu się z nim pobawić, zaczyna szarpać kraty z taką siłą, że już dwie oderwał. Zaczyna obgryzać kuwetę, która jakoś już nie przypomina kuwety. Boję się, że w końcu go brzuszek rozboli, czy coś, od tego plastiku. Zaczyna baardzo głośno tupać. Kiedy go wypuszczę z klatki, to co chwila muszę zbierać jego.. ekhm... bobki. Zdąrzę wziąść jednego i zanim wstanę i go wyrzucę - już jest następny. Zdarzało mu się "prysnąć" w kogoś lub coś moczem. Jeszcze parę miesięcy temu był dosłownie aniołkiem, teraz nie wiem co z nim robić. To nie jest wszystko, ale jakbym miała wypisać wszystko złe co on robi, to bym tu siedziała do wakacji...

Z tych powodów rozważam jego kastrację. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to na pewno pomoże i czy lepiej poszukać innego sposobu aby się uspokoił itd. ODPISZCIE SZYBKO!!!!
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #1 : 2006-01-05, 15:50 »
jesli to pan I jest w sumie mlody to wlasnie zaczal dorastac..
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #2 : 2006-01-05, 16:02 »
Dorastać? On już ma 1,5 roku. Tak, to samiec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedz #2 : 2006-01-05, 16:02 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #3 : 2006-01-05, 16:05 »
mysle ze kastracja moglaby pomoc, ale za duzo sie nie wypowiem, bo dopiero od 1.01 mam pierwszego krolisia..
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #4 : 2006-01-05, 16:16 »
na karty - spróbuj smarowac czymś kwasnym - np. sokiem z cytryny. innej rady nie ma - moze sie zniechecic.
na rozrzucanie bobków gdzie popadnie, pomoże tylko kastracja - chociaz nie ma tez gwarancji , że pomoże (jesli weszło to w nawyk to nie ma o czym marzyc)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

artystka

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #5 : 2006-01-05, 19:19 »
U mojego królika tez zobserwowałam coś dziwnego. Kiedy go wypuszczę zaczyna biegać wokół mich nóg, kręcąc ósemki.  :?
Zapisane

artystka

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #6 : 2006-01-05, 19:20 »
i dziwnie przy tym burcząc
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #7 : 2006-01-05, 20:47 »
Artystka twój uchol chce cię po prostu zachęcić do zabawy albo zwrócić na siebie uwage. :)
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Akane

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #8 : 2006-01-06, 14:57 »
Artystka, to akurat wiem o co chodzi. To jest samczyk co? I jest młody? On chce 'kopulować'.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedz #8 : 2006-01-06, 14:57 »

artystka

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #9 : 2006-01-06, 22:38 »
młody to on nie jest....
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #10 : 2006-01-07, 10:13 »
Mój króliś też robił ósemki- on chyba chce Cię poderwać :P
Co do tupania i gryzienia wszystkeigo co popadnie- królik chce wyjść z klatki :-)
A jeżeli chodzi o bobki i siusianie. Bobki króliki robią zawsze i wszędzie, poprostu sprzataj je jak zamkniesz kóliczka; jeżeli chodzi o siusianie to kastracja może pomóc, gdyż samczyk zaznacza teren; kastracja także troszkę go uspokoi :-)
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

artystka

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #11 : 2006-01-07, 19:30 »
w zasadzie teraz nie mam kłopotu z królikiem, bo jest u mojego brata, bo to jego zwierzak
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #12 : 2006-01-13, 14:31 »
Już po wszystkim, Mike przeszedł kastrację, ale jeszcze ma testosteron w zapasie więc narazie nie ma zmiany.

Tylko, że od niedawna mam nową podłogę w pokoju, mogę czasem nie zauważyć jakiejś kupki i na przykład w nią wdepnę, a wtedy... Mi tam parę bobków nie przeszkadza, ale mojej mamie, owszem... Zresztą tu nie chodzi tylko o bobki. Jak go wypuszczę samego, to zastanę zjedzone:rośliny, drzwi (lubi je skrobać), kable..............
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #13 : 2006-01-13, 16:46 »
Cytuj
Już po wszystkim, Mike przeszedł kastrację, ale jeszcze ma testosteron w zapasie więc narazie nie ma zmiany.

hehe.. nie tylko testosteron - kroliki po kastracji sa przez jakies 6 tygodni jeszcze zdolne do zaplodnienia:]

a co do zjedzonych kabli itp = masz krolika:] z tym trzea sie liczyc:]

poza tym - gratuluje podjecia madrej decyzji:]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Akane

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #14 : 2006-01-28, 19:15 »
Dzięki :) . No ale już jest lepiej. Chociażma czasem takie napady. Niedawno weszłam do pokoju, a tam cała klatka zalana wodą z miseczki(która jest porcelanowa, więc nie wiem jak on ją przewrócił) i siuśkami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedz #14 : 2006-01-28, 19:15 »

WeronikaM

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #15 : 2006-02-05, 20:22 »
Z tymi ósemkami to Robcio (nasz królik)   :jupi2: też tak ma. Wystaczy że wejdę do pokoju a Robcio od razu zaczyna latać jak opętany. Kuwetka mu chyba nie zaszkodziła, też prawie całą spałaszował. Może spróbuj wrzucać mu takie w miarę soczyste patyczki, będzie miał na czymścierać zęby.
Z kolei mam pytanie; Robcio uwielbia nas lizać i nie wiemy jak to interpretować :mrgreen: Macie jakieś pomysły :help:
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #16 : 2006-02-06, 06:58 »
"3.). Lizanie np. po dłoniach:
- króliki w ten sposób okazuja sobie sympatię oraz podporządkowanie. Króliki, żyjące w stadzie myją sobie na wzajem oczka oraz uszy. Króliki liżą też ręce właściciela, bo może pachną czymś smakowitym."

http://ulpu.siec2000.pl/mowa.htm
Zapisane

Aseti

  • Gość
Odp: Problem z królikiem
« Odpowiedź #17 : 2006-02-10, 00:49 »
Królik szarpie kratki, bo potrzebuje więcej ruchu. W ten sposób wyraża swoje niezadowolenie.

Wyrazem niezadowolenia jest także tupanie, ale może ono oznaczać również strach.

Bobkowanie i sikanie na opiekunów i na podłogę, to znaczenie terenu.
Pomóc może kastracja.

Znaczenie ósemek wokó nóg, to zaloty i jednocześnie przejaw sympatii.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 25 zapytaniami.