Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sheltie  (Przeczytany 639 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ellie

  • Gość
Sheltie
« : 2006-05-10, 21:09 »
Ostatnio zainteresowała mnie rasa owczarka szetlandzkiego. Mam kilka pytań co do tego psiaka:
1. Jaki jest to pies do wychowania?
2. Czy jego pielęgnacja jest pracochłonna?
3. Czy jest to pies który potrzebuje specjalnego traktowania? Jeśli tak to na czym ono polega.
Pozdrawiam wszystkich miłośników psów  :) :VoV: :)
Zapisane

Sheltia

  • Gość
Odp: Sheltie
« Odpowiedź #1 : 2006-05-10, 22:32 »
Hej, ja od niedawna jestem szczęsliwą posiadaczką suni tej rasy, ale szeltomaniaczką jestem od ponad 2 lat :P

po 1 jak narazie wychowanie mojej małej idzie swietnie, szybko nauczyła sie komen jest bardzo mądra. Mimo ze mam 2 koty które nigdy wcześniej nie żyły z psem dogaduja się swietnie :)

po 2 szetlanda wystarczy raz w tygodniu przeczesac sierść za uszami, pióra (sierść na przednich łapach) oraz portki (sierść na udach)

po 3 nie sądze żeby sheltie potrzebował specjalnego traktowania, napewno nie można go bić, przemocą u nich sie nic nie zdziała, dla nich juz podniesienie głosu jest wystarczajacą karą

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz gg 2299078 lub mail sheltia@wp.pl

Pozdrawiam,
Sheltia

P.S. skąd jesteś?
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Sheltie
« Odpowiedź #2 : 2006-05-14, 20:28 »
Sheltia napisz więcej o swoim piesku.To jest moja ukochana rasa.Kiedyś miałam dwie szetlandeczki.Jedna była damą w każdym calu,druga wielką rozrabiaczką.Teraz pozostały mi tylko ich zdjęcia i wspomnienia.Też mam dużo wiadomości o tej rasie.Parę lat temu pewien miłośnik shelti to nawet przetłumaczył z angielskiego książkę o nich.Oczywiście ja ją mam.A tam jest cała historia rasy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sheltie
« Odpowiedz #2 : 2006-05-14, 20:28 »

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: Sheltie
« Odpowiedź #3 : 2006-05-14, 21:28 »
wejdźcie na mojego bloga www.pieski-swiat-oli.blog.onet.pl jest tam nocia o collie (pielęgnacja scheltie jest chyba prawie taka sama, nie? w końcu należą do tej samej rodziny psów). Nie musicie zostawiać komenta, jestem dobroczynna ;d
Zapisane

Nadia

  • Gość
Odp: Sheltie
« Odpowiedź #4 : 2006-05-14, 22:09 »
Ja niestety nie mam w domku psiaka tej rasy, ale ją uwielbiam i się na niej dość dobrze znam. :)

1. Jaki jest to pies do wychowania?
Szczeniaka trzeba nauczyć, jak się zachować między ludźmi, gdzie przebywać w domu i na co ma zazwolenia/zakazy. Podczas nauki, osoba ucząca musi być bardzo konsekwentna, aby przez przypadek nie nauczyć psa złych nawyków. Jednak, nie tylko nauka jest ważna, konieczna jest również zabawa dla prawidłowego rozwoju szczenięcia.

2. Czy jego pielęgnacja jest pracochłonna?
Nie, nie jest pracochłonna. Wręcz przeciwnie, nie należy go zbyt często czesać, bo może to spowodować wyczesanie sierści, która nie jest osadzona zbyt mocno (wystarczy czesać raz w miesiącu). Tylko, tak jak powiedziała Sheltia, włosy za uszami, na udach i na łapach trzeba wyczesywać co tydzień, aby się nie skołtuniły.

3. Czy jest to pies który potrzebuje specjalnego traktowania? Jeśli tak to na czym ono polega.
Na to pytanie niestety za bardzo nie znam odpowiedzi, ale wydaje mi się, że nie.
Zapisane

Ellie

  • Gość
Odp: Sheltie
« Odpowiedź #5 : 2006-06-10, 11:36 »
 :kocham:Wielgachne :kocham: dzięki za rady :) Mam nadzieję że mi się przydadzą :D
PS. Do Sheltia : Mieszkam w Jaśle (na podkarpaciu)  :VoV:
Zapisane

Gosik i sheltie

  • Gość
Odp: Sheltie
« Odpowiedź #6 : 2006-06-11, 13:58 »
Jeśli macie jakieś pytania o rasie, chętnie służę radą i pomocą. Tylko pisać na meila, bo tu rzadko zaglądam. Z szetlandami obcuję już 15 lat, więc bardzo dobrze je znam. Bardzo się cieszę, że przybywa zwolenników tej uroczej rasy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.