Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: Czechosłowacki wilczak  (Przeczytany 31696 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #90 : 2007-11-12, 23:14 »
Betty - to gratulacje,za udane fotki. :) :VoV: :kocham:

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #91 : 2007-11-12, 23:16 »
:) dzieks lisku.
Wilczaki przyznaje ze sa baaardzo sympatyczne :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #92 : 2007-11-12, 23:29 »
Widać to,na fotkach. :kocham: :D

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #92 : 2007-11-12, 23:29 »

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #93 : 2008-01-17, 13:16 »
No i jak Loleczka?
Podjeto jakas decyzje w sprawie psa?
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #94 : 2008-01-17, 14:03 »
koleżanka cały czas magluje rodziców i wciąż nie mogę jej w szkole powstrzymać jak zacznie gadać o wilczakach... to się staje obsesją... :mysli: widać jej zależy, ale mi już mózg się lansuje... jak można w kółko o tym samym... znam już jej przemowy na pamięć...dziś znowu było "bo wilczaki to są takie słit, takie podobne do wilków, a ja lubie wliki. takie dzikie, szalone rozbrykane, tylko trochę daleko mam do hodowli ale ja coś wykminię. rodzice to już chyba niedługo się zgodzą, bo jak ich zagaduję (ta ja widziałam jak ona ich zagadywała, byłam u niej z naszą koleżanką jak nam robiła herbaty to poszła do rodziców i przez pół godziny piskliwym, łamiącym się, proszącym głosikiem jęczała, jakie to wilczaki nie są cool i że ona by się nim dobrze zajęła... po pół godzinie jej rodzice się wkurzali i mówili "tak dziecko, pomyślimy", nie zdziwię się, jeśli któregoś dnia tak ich tym skamleniem wkurzy, że sięna odczepnego zgodzą) to oni mówią, że powanie myślą i chyba w końcu się zdecydują ale nie są do końca pewni ale na pewno, zobaczycie, będę mieć wilczaka, już muszę zacząć myśleć, gdzie go na tresurę zapisać... jaki mu wybrać kolor akcesoriów... niebieki czy czerwony? a może szary? jak myślisz, który będzie pasował bardziej... " itp. itd... help? ale przynajmniej jedno jest pewne: jej zainteresowanie rasą nie słabnie...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #95 : 2008-07-22, 13:02 »
Widze, ze temat umarl smiercia naturalna, a szkoda...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #96 : 2008-11-13, 13:54 »
Hmmm ... to,chyba pasuje do tego tematu:

Cytuj

Czy pies potrafi myśleć? Skukam z pewnością!W 1955 r. w Czechosłowacji przeprowadzono doświadczenie. Armia skrzyżowała owczarka niemieckiego ze słowackim wilkiem. Żołnierze chcieli mieć bestialskie zwierzę, które zadusi każdego, kto naruszy socjalistyczne granice. W 1965 r. doświadczenie zakończono i zaczęto krzyżowanie nowej rasy.
Czechosłowacka Straż Graniczna chciała uzyskać wytrzymałą, wytrwałą i czujną rasę, która zapewniałaby bezpieczeństwo zachodniej granicy Czechosłowacji. Żołnierze w miastach Libějovice, Grabštejn, Malacky, Volary, Cheb i Karlove Vary, razem ze stacjami zajmującymi się rozrodem zwierząt z miejscowości Šamorín i Malacky, pracowali na pełnych obrotach. W 1983 r. czwarty i ostatni raz skrzyżowali z wilkiem nowego psa. Powstała inteligentna rasa, którą później armia wykluczyła ze swoich służb.
Czy zwierzęta potrafią myśleć? A jeśli myślą, to o czym? Co potrafią, a czego nie potrafią? Naukowcy z całego świata już od ponad 100 lat interesują się tym problemem. Ptaki, czy to wrony, sójki lub papugi, a także małpy, ryby, delfiny, psy, ośmiornice, mają różnorodne zachowania i wielokrotnie szokowały naukowców swoimi zdolnościami, zadziwiały umiejętnością uczenia się kolorów, form, liczb czy nawet ludzkich słów.
Mimo mojego dość częstego przebywania w przyrodzie, byłem wobec zwierząt sceptyczny. Potem, w 1995 r., pojawił się czechosłowacki wilczek Skukam, przedstawiciel rasy wyeliminowanej z armii, potomek wilków ze słowackich gór. Gdy pierwszy raz zobaczyłem go, nie kręcił się w kłębku swoich dziesięciu krewnych, ale stał w pobliżu i patrzył hipnotycznym wzrokiem na kota. Szybko zostaliśmy przyjaciółmi.
Skukam ma zawsze niezależny pogląd na świat i w zasadzie patrzy w przeciwnym kierunku niż ja. Nie tylko w 1995 r., ale i w obecnym czasie, w dobie Internetu i blogów, mimo jego inteligencji, absolutnie go to nie interesuje.
Skukam powoli się ucywilizował i został pierwszym psem, który posiadał pracowniczą kartę pracy. Problem był jedynie z wypełnieniem kolumny Pesel na jego legitymacji pracowniczej.
Swoją aktywność Skukam poświęca ochronie własnych przodków – wilków i ich lasów. Zaczął to robić podczas demonstracji przed ministerstwem gospodarki, kontynuował przed ministerstwem ochrony środowiska w Warszawie, zaś ostatnio odkrył nielegalne wyręby w słowackich chronionych obszarach.
Wolne chwile spędza na mikologii, ale zajmuje się także niebezpieczną pirotechniką na chronionych terenach wschodniej Słowacji [Skukamowi zdarzało się natrafić na ślady pozostałości niewybuchów z II wojny światowej – przyp. tłumacza].
Ochrona gatunków, szczególnie kosaćca syberyjskiego, nie interesuje go, może dlatego, że nie lubi niebieskiego koloru.
Skukam jest wielkim miłośnikiem kultury, przy czym daje pierwszeństwo graniu na bębnach oraz różnym piszczałkom i fujarkom. Był członkiem kilku polsko-słowackich międzynarodowych zespołów muzycznych, ale także odtwórcą głównej roli w czesko-słowackim przedstawieniu teatralnym „Zelená Karkulka”, gdzie przeżył premierę w Brnie w Teatrze Husa na provázku oraz spektakle w Bratysławie w Czeskim Środowisku Kulturalnym. W przedstawieniu grał wilka, który nigdy nie pożre człowieka, co udowadniał stale zamkniętym pyskiem.
Skukam zaczął też wypowiadać się dla słowackiej telewizji. Wszędzie, gdzie znajdziemy się razem, fotografują jego, zaś na drogach szerokiego świata wszyscy go głaskają, a mnie nikt nie dostrzega.
Od czasu do czasu pocieszy dzieci z domu dziecka w Hostoviciach, ja zaś wybaczam mu, że dostaje od Mikołaja i od swoich wielbicieli paczki pełne smakołyków.
Skukam nauczył się już wszystkiego, nawet chodzić po drzewach. Ale nigdy nie nauczę go, że owce zabija ktoś inny, nie on.
Już od dawna nie potrzebuję badań naukowych, które pokazałyby mi, że zwierzęta potrafią myśleć i mają na wszystko własny i bardzo często oryginalny pogląd. Skukam dużo mnie nauczył – dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widziałem, patrzeć na przyrodę i wilgotny pralas jakby wilczymi oczami.
Dzięki jego oczom, w których często odbija się niebieskie niebo, białe chmury i zielone lasy, przyszło mi na myśl to, że z naszej dwójki to on jest bardziej inteligentny, mądrzejszy, cierpliwszy i bystrzejszy.
Skukam, czeskosłowacki wilk.   
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2211,article,4074

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #97 : 2011-12-15, 20:13 »
Czy koleżanka jeszcze myśli o wilczaku???
Sama mam 14 lat i wiem co nieco o takim myśleniu "jakie one są słit i jakie cool... a czego to one nie potrafią... ja sobie dam radę..."itp. Jestem właścicielką wilczaka od trochę ponad dwóch miesięcy... On ma już 11msc (zgadza się, nie jestem jego właścicielką od szczeniaczka). Jest bardzo silny - potrafi W ZABAWIE zerwać pojedyncze pólkolce (cz jakoś tak...  ;p). Jest to ogromny obowiązek jednak z miłości do rasy podjęłam się... Świadoma byłam i nadal jestem tego ile czasu trzeba mu poświęcić na bieganie, treningi czy socjalizację... To nie jest "zwykły" pies... To specyficzne zwierzę, w które trzeba włożyć masę pracy od pierwszych miesięcy życia... Nie chcę truć czy coś w tym stylu, ale już wiem jak to jest być z wilczakiem 24h na dobę i (choć nie polecam osobom niedoświadczonym z dużymi psami...) jestem bardzo szczęśliwa...  :kocham: Żaden pies w moim życiu nie dam mi tyle radości co ten, jednak z żadnym psem nie spędzałam tyle czasu co z tym :D

A tak poza tym to rasa nazywa się CZESKOSŁOWACKI WILCZAK
« Ostatnia zmiana: 2011-12-16, 09:01 autor IBDG »
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #98 : 2011-12-16, 20:48 »
Alex - to był cytat, a cytuje się dosłownie, bez poprawek. Rozumiem zafascynowanie rasą , ale nie zwraca sie uwagi cytujacemu, bo ma on obowiazek doslownego cytowania.
Bardzo dobrze,ze wiesz jak nazywa się rasa psa , ktorego masz, ale to nie znaczy ,ze tu sa sami ignoranci :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #98 : 2011-12-16, 20:48 »

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #99 : 2011-12-16, 21:33 »
To nie miał być dosłowny cytat tylko przykładowe teksty... A poza tym chcąc rozmawiać o pewnej rasie przynajmniej powinniśmy znać nazwę tej rasy  >D
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #100 : 2011-12-17, 17:09 »
Gadał dziad do obrazu...
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #101 : 2011-12-17, 17:18 »
Jeżeli nie rozumiesz mojego przekazu to może jeszcze raz się postaram tylko, że trochę jaśniej...  :eh:
Chodziło mi o zacytowanie, ale kogoś innego jako przykładowy tekst...
Wystarczająco jasno...?  :D

Nie mam zamiaru dogadywać ani nic, ale zaczyna mnie irytować to, że traktujesz mnie jak istotę nierozumną...
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #102 : 2011-12-17, 17:22 »
Nie, przykro mi, ale skoro nie wiesz o co chodzi i co to jest cytat to dyskusja stala sie zbedna. Proponuje wobec tego przestac zajmowac się drobiazgami i skupic się na Twoim kilkumiesięcznym doswiadczeniu z praca nad przedstwiceielm tej rasy :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #103 : 2011-12-17, 17:30 »
Racja... Koniec z zajmowaniem się drobiazgami, ale to nie ja zaczęłam całą dyskusję...  ;p A jeżeli myślisz, że moje doświadczenie to tylko kilka miesięcy spędzonych z tym psem to się grubo mylisz... Kontakt z tymi psami mam dłużej (ok. roku, co jak na osobę w moim wieku jest bardzo długim czasem, biorąc pod uwagę to, że część ludzi nawet nie wie o istnieniu tej rasy nie mówiąc o spotkaniu jej...  :))
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #104 : 2011-12-17, 17:32 »
Z iloma psami masz kontakt od roku ? Chetnie poslucham o Twoich doswiadczeniach z nimi :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #104 : 2011-12-17, 17:32 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #105 : 2011-12-17, 17:34 »
ok. roku, co jak na osobę w moim wieku jest bardzo długim czasem, biorąc pod uwagę to, że część ludzi nawet nie wie o istnieniu tej rasy nie mówiąc o spotkaniu jej...  :))

kiepskie odniesienie - toć nie każdy musi być kynologią zainteresowany ;)

Nie neguję Twojego zainteresowania tymi psami - tylko to mnie tak po oczach ukuło :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #106 : 2011-12-17, 17:38 »
Alexx wyraźnie uważa się za pomazańca bożego bo ma hybryde a my nie  :lol: No i ma wiedzę tajemną na jego temat  :jupi2:

Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #107 : 2011-12-17, 17:49 »
Mam kontakt z 8 psami, więc zdążyłam zrozumieć różnice pomiędzy nimi i np ONami (z którymi też często sie spotykam  ;p) A owa tajemna wiedza o której piszesz diuna to zrozumienie ich relacji i zachowań w stadzie i w samotności...  :hehe:
A tak szczerze to do pomazańca mi daleko...  :diabelek:
kiepskie odniesienie - toć nie każdy musi być kynologią zainteresowany ;)

Nie neguję Twojego zainteresowania tymi psami - tylko to mnie tak po oczach ukuło :P
kiepskie odniesienie - toć nie każdy musi być kynologią zainteresowany ;)

Nie neguję Twojego zainteresowania tymi psami - tylko to mnie tak po oczach ukuło :P

Może odniesienie i rzeczywiście kiepskie, co nie zmienia faktu, że jak na osobę w takim wieku to sporo  :krzywy:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #108 : 2011-12-17, 18:28 »
Jasne, bowiem pokory wobec swojej wiedzy człowiek uczy się dopiero w póżniejszym wieku :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #109 : 2011-12-17, 20:13 »
Nie wątpię...  :) Jednak i tak wiem więcej niż to, co jest w internecie, bo dużo rozmawiam z ludźmi, którzy od kilkunastu lat mają z nimi styczność  :hehe:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #110 : 2011-12-17, 21:36 »
że jak na osobę w takim wieku to sporo  :krzywy:

spokojnie, zestarzejesz się ;d
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #110 : 2011-12-17, 21:36 »

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #111 : 2011-12-17, 21:47 »
Dzięki za pocieszenie  :tuli:   :hehe:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #112 : 2011-12-17, 23:04 »
Za 10-15 lat wpadnij tu i poczytaj swoje posty - zrozumiesz o czym mowie :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #113 : 2011-12-20, 20:49 »
Na pewno wtedy komentarze będą dojrzalsze itp... Ale jestem młoda, więc nie będę pisała jak osoba dorosła choć tak też potrafię  :D
Poza tym nie o tym była dyskusja... :jupi2:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #114 : 2011-12-20, 21:24 »
a ja nie rozumiem tej potyczki slownej miedzy diuna a alexx, z tego co wywnioskowalam to diuna jest duzo starsza od alexx (pamietam ze kiedys pisalas cos o dlugim stazu w malzenstwie), wiec jako osoba starsza powinnas byc bardziej dojrzala a ty caly czas sie czepiach (alexx nie obraz sie za to sformuowanie) dzieciaka, dziewczyna ma swoje zdanie czasami jest troche arogancka ale zycie jej to zweryfikuje a ty kobieta dojrzala przekomarzasz sie jak w piaskownicy.
sluchajcie nie chce nikogo obrazac ale to jest formu ZWIERZAKI piszemy tu o zweirzetach spory i klotnie (jezeli ktos ma ochote) do off topicu.
cieszmy sie ze wszyscy mamy podobne zainteresowania
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #115 : 2011-12-20, 22:21 »
Przeciez to własnie napisalam,ze będzie dojrzalsza.  A arogancja czasem mi przeszkadza. Ale tylko czasem. To raczej niezależne od wieku i stażu małżeńskiego.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #116 : 2011-12-22, 20:21 »
Nie chce nic mówić, ale cały czas próbujesz mi udowodnić, że nie mam racji...
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #117 : 2011-12-23, 01:10 »
A w czym nie masz tej racji ? :roll: Ja tylko usiłuje Ci udowodnic, ze to,ze Ty znasz rasę psa , ktorego masz to nie znaczy,że wszyscy maja taki obowiązek. Daje też przyklady,ze i Ty mozesz pomylić rasy , a nawet nie kazdego rasowego uznac za takiego.
O trochę wyrozumialosci dla ludzi tylko proszę. Niekoniecznie dla tych , ktorzy mylą basseta z chartem:)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #117 : 2011-12-23, 01:10 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #118 : 2011-12-28, 20:56 »
To raczej niezależne od wieku i stażu małżeńskiego.

yyy... chodzilo mi o to ze z tej kwesti wywnioskowalam ze dojrzala z Ciebie kobitka
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #119 : 2011-12-29, 15:22 »
Nie przejmuj sie - wiem o co chodzi . Jednak "ekspert" od jednej rasy to jeszcze nie kynolog, zgodzisz się ze mna ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 27 zapytaniami.