Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaki piesek do domu?  (Przeczytany 669 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakob

  • *
  • Wiadomości: 1
Jaki piesek do domu?
« : 2010-03-16, 19:33 »
Witam ;)
Miałem kiedyś w domu pieska, niestety- umarł jakiś rok temu ze starości. Teraz postanowiłem kupić jakiegoś nowego psiaka. Poprzedni był jakiś mieszaniec, teraz chciałbym coś małego, taniego i rasowego. Chciałbym, żeby pies był łatwy w utrzymaniu ( żeby nie trzeba było kupowac mu specjalnych szamponów, specjalnych karm etc. ) żeby jadł karme, jak i jakieś mięcho z obiadu etc ;)
Dom mam około 120 m2. Pieska szukam małego ( do około 30-40 cm wysokości ).

Cena jaką chce wydać na pieska to około 200 zł. Da się coś kupić? ( podobają mi się sarenki ).
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jaki piesek do domu?
« Odpowiedź #1 : 2010-03-16, 20:51 »
Cytuj
Cena jaką chce wydać na pieska to około 200 zł. Da się coś kupić? ( podobają mi się sarenki ).

za taka sume rasowa swinke morska se mozesz kupic a nie psa. rasowy jesli dobrze sie poszuka kosztuje co najmniej 1000 zl. pies pseudorasowy, gdzie ma sie sporo szans na to, ze nawet przypominac nie bedzie tego jako co sie go kupilo z kolei czesto wychodzi kilkafdziesiat razy drozej niz teoretycznie sie zaplacilo (koszty leczenia)

"miecho z obiadu" nie nadaje sie dla psa. Miesieczny koszt utrzymania psa malego to okolo 100 - 150 zl. Biorac pod uwage, ze karma nie jest totalnym gownem jak pedigree chappi itp czy tez lajno z biedronki i inne marketowe.

sarenki to w lesie sa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jaki piesek do domu?
« Odpowiedź #2 : 2010-03-17, 19:53 »
Jakob, trochę dziwnie brzmi Twój post... Zdajesz sobie sprawę, że każdy pies od czasu do czasu wymaga leczenia, bywa, że kosztownego? Dobra karma, czyli taka, która nie spowoduje, że pies na starość będzie chorował, też musi odpowiednio kosztować. A Ty chcesz 'coś małego, taniego i bezproblemowego'... To tylko pluszak Ci pozostaje ;)

A na serio, jeśli jesteś w stanie sprostać obowiązkom, także finansowo, to może wybierzesz sie do schroniska i tam poszukasz jakiejś sierotki sarenkowatej? Tylko naprawdę dobrze się zastanów, nie sztuka wziąć pod swój dach zwierzę, sztuka opiekować się nim odpowiedzialnie przez kilkanaście lat...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki piesek do domu?
« Odpowiedz #2 : 2010-03-17, 19:53 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 23 zapytaniami.