Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!  (Przeczytany 1439 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk

  • *
  • Wiadomości: 7
ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« : 2010-05-21, 14:27 »
Sam niestety doświadczyłem potęgi żywiołu w ostatnich dniach. Zalany dom, zalane drogi dojazdowe! Z wolą Boga, który z jakiegoś powodu zesłał kataklizm nie mam zamiaru walczyć. Niestety to co zobaczyłem, gdy woda opadła przeraziło mnie. Zniszczony dobytek ludzi, często efekt pracy życia kilku pokoleń. Ale nie to mną tak wstrząsnęło. Uderzył mnie widok psów przy budach, na łańcuchach, martwych - bo ich właściciele nie pomyśleli, że można je spuścić, martwych zwierząt gospodarskich, bo szkoda było ich wypuścić z obory na wolność, bo być może nie wróciłyby! Szok!
Wiem, że były miejsca gdzie woda przyszła nagle, ale w wielu miejscach już się spodziewano powodzi i co? Nic! Ileż to wysiłku trzeba włożyć w otwarcie drzwi, czy odpięcie łańcucha?
Myślę, że moglibyśmy spróbować coś z tym zrobić - np. robić zdjęcia takim biednym zwierzakom i zamieszczać je na portalach poruszających takie tematy. Rozgadać tą sprawę po znajomych niech piszą komentarze, niech dyskutują na forach, może ktoś kto ma takiego biedaka na łańcuchu zobaczy, zrozumie, że to złe, stanie się wrażliwszy. Może zrobić jakąś akcję i wysyłać do wiejskich szkół maile ze zdjęciami takich zwierzaków.
Pomyślcie o tym, może ktoś w ramach burzy mózgów wymyśli coś jeszcze!
Zapisane

borsuk

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #1 : 2010-05-21, 14:30 »
Dajcie znać, gdzie można wrzucać takie fotki, które portale o zwierzakach  zajmują się takimi sprawami. :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #2 : 2010-05-21, 16:49 »
nie mam niestety pojęcia jakie portale, jednak ludzie między innymi zrobili sobie sami na "złość" bo potopione zwierzęta które gdzie nie gdzie są nadal pod wodą, dadzą polakom tylko i wyłącznie epidemie ... :/
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedz #2 : 2010-05-21, 16:49 »

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #3 : 2010-05-21, 17:55 »
Niestety ludzie zazwyczaj myślą tylko o sobie  :(
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #4 : 2010-05-21, 17:58 »
straszne ja bym nie myslala o rzeczach ,wzielam bym moja dinke ze soba, wiem ze krowki czy swinki sie na da wziasc na plecy ale dlaczego narazac je na pewn smierc...
nie moge sobie tego wyobrazic
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #5 : 2010-05-23, 09:16 »
Dajcie znać, gdzie można wrzucać takie fotki, które portale o zwierzakach  zajmują się takimi sprawami. :)

Proponowałbym skontaktować się w tej sprawie z Vivą Akcja dla zwierząt lub Stowarzyszeniem Empatia. Wspaniała inicjatywa Borsuku!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

borsuk

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #7 : 2010-05-23, 20:19 »
proponuję skontaktować się z portalem animalpedia.pl
Oni podejmują różne ciekawe akcje. Są z tego co widziałem największy portalem o zwierzakach. Maja kontakty z różnymi stowarzyszeniami, fundacjami itp.

Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedź #8 : 2010-05-25, 15:15 »
proponuję skontaktować się z portalem animalpedia.pl
Oni podejmują różne ciekawe akcje. Są z tego co widziałem największy portalem o zwierzakach. Maja kontakty z różnymi stowarzyszeniami, fundacjami itp.


Dobry pomysł Borsuku. W związku z tym co dalej?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: ŚMIERĆ NA ŁAŃCUCHU!
« Odpowiedz #8 : 2010-05-25, 15:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 24 zapytaniami.