Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kolejny pies?  (Przeczytany 3656 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Kolejny pies?
« : 2011-03-15, 16:20 »
Witajcie kochanii! Jestem Sonia i mam 22 lata. Aktualnie posiadam 2 psiaki, jednak na urodziny planuję zakupić mamie jakiegoś malutkiego szczeniaczka, który docelowo będzie również mały. W domu mam 2 letniego psa seterka irlandzkiego- Maui oraz 3 letnią suczkę charta Afgańskiego-Nadine. Z racji posiadania dużych psów mój dom nie pomieści kolejnego olbrzyma, tym bardziej, że brat oddał nam ostatnio na stałe czarnego doga niemieckiego- Diego. Jednak mamy 250m duży dom z ogrodem, sporo czasu na spacery i bardzo kochamy zwierzątka. Moja mama ze względu na swoje problemy z nogami rzadko schodzi na dół domu i na górze u siebie chciałaby mieć jakieś maleństwo, tak dla siebie. Jednak ja nie wiem jaka rasa jest odpowiednia. Chcę psiaka maksymalnie do 5-6kg, łagodnego, towarzyskiego i tolerancyjnego, najlepiej nie szczekliwego. Sierść, kolor nie gra roli. Codziennie będzie miał dostęp do ogródka oraz mogę go zabierać raz dziennie na jakiś godzinny spacer. Co polecacie?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #1 : 2011-03-15, 20:26 »
Zabierz jakieś z grupy IX. :)
Chin japoński, coton de tulear, chiński grzywacz ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #2 : 2011-03-15, 20:46 »
Proponuję którąś z "ras ozdobnych" (ras do towarzystwa) :) Są to w dużej mierze psy małe, o niewielkich wymaganiach i raczej spokojne :) (w przeciwieństwie, do terrierów, które może i są małe, ale potrzebują dużo ruchu, bywają szczekliwe i "dożarte").
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedz #2 : 2011-03-15, 20:46 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #3 : 2011-03-16, 15:00 »
A ja proponowałabym coś większego niż mały pies, np whipet - będzie idealnym towarzyszem spacerów z reszta stada.
Rasy ozdobne nie zawsze czują się komfortowo w towarzystwie tak dużych psów.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #4 : 2011-03-16, 15:26 »
Whippet jest chartem, więc godzina spacerów dziennie może mu nie wystarczyć... Poza tym myślę, że jak pies będzie od szczeniaka wychowywany pośród dużych to nie będzie większego problemu.
Zapisane

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #5 : 2011-03-16, 17:28 »
Tak chamsti whippet jest chartem, ale charty to krótkodystansowce i one są szybkie,ale żeby je wybiegać wystarczy, żeby godzinkę pobiegały na jakiś dystansie, a nie tak jak np. setery długo ok. 2-3 godzin w polu. Myślimy nad jamniczkiem króliczym długowłosym lub shih-tzu
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #6 : 2011-03-16, 19:09 »
Hm, możliwe, nie znam zbyt dobrze chartów, ale kojarzą mi się z psami wymagającymi ruchu. Co do jamnika - pomysł niezły, ale trzeba brać pod uwagę, że chodzenie po schodach nie wpływa najlepiej na ich kręgosłup (a o ile dobrze zrozumiałam psiak ma mieszkać na piętrze) i powinno się tego unikać. A może np buldożek francuski (ostatnimi czsy "choruję" na nie :D), albo któryś z mniejszych owczarków? Sheltie?
Zapisane

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #7 : 2011-03-16, 20:48 »
Myślę, że buldożek to też niezły pomysł, ale shelite jednak odpada, za dużo roboty przy sierści i zbyt masywny jest, waży więcej niż te 6kg
Zapisane

Semi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #8 : 2011-03-16, 21:36 »
Sonia22 co do shih-tzu to nie polecałabym, jeśli to ma być pies mało szczekliwy. Troje moich znajomych ma pieski tej rasy i widzę jak ciężko jest je uciszyć, a tak piskliwy szczek po pewnym czasie doprowadza do szału :D Prócz tego te maluchy są strasznie zażarte i zazdrosne jeśli chodzi o inne psy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedz #8 : 2011-03-16, 21:36 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #9 : 2011-03-17, 00:31 »
Sonia, tak z ciekawości - skąd jesteś ;) ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #10 : 2011-03-17, 15:20 »
Rozumiem, mamie podobają się cziłki, ale zbyt małe są do reszty moich stworków. Myślimy jeszcze nad lhasa apso, terierku tybetańskim oraz o jack russel no i pojawia się dylemat. Jeszcze te buldożki są śliczne
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #11 : 2011-03-17, 20:04 »
jack russele z tego co mi wiadomo są bardzo żywiołowe i  mocno szczekliwe, więc chyba też niekoniecznie dobre na kanapowca :) terierów tybetańskich nie znam, ale też warto się dowiedzieć, bo to w końcu terrier. Buldożki są moją miłością od kiedy kilka razy takiego jednego spotkałam na spacerach :D I pomimo, że preferuję duże psy to się w nich zakochałam :D. Mimo to każdy następny mój zwierz będzie najprawdopodobniej schroniskowcem - i może to też pomysł? Przygarnąć jakiegoś potrzebującego psiaka? Choć wiadomo, że ma to swoje minusy - tak na prawdę nie wiesz na co trafisz (chyba, że trafisz do schroniska, gdzie wolontariusze rzeczywiście znają swoich podopiecznych)
Zapisane

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #12 : 2011-03-17, 20:09 »
tylko, że schroniskowiec to jest niewiadoma i w normalnych okolicznościach nie byłoby z tym problemu, ale mam pewne oczekiwania względem wielkości psa no to tu pojawia się problem ze schroniskowcem, bo z takiego szczeniaczka nie wiadomo co wyrośnie, a znam wiele śmiesznych przypadków, a dorosłego psiaka nie wezmę, gdy w moim domu jest takie stado dużych psów, to byłoby by zbyt duże ryzyko, dlatego tylko  w grę wchodzi "coś" rasowego :)
Zapisane

Semi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #13 : 2011-03-17, 22:17 »
Schroniskowiec moim zdaniem jest najbardziej wdzięcznym psem. Co do wielkości takiego schroniskowego malucha to wiem, że nie zawsze się to sprawdza, ale wystarczy spojrzeć na łapy szczeniaka, jeśli nie są grube- pies nie będzie duży, a zresztą zawsze możesz zapytać weterynarza, on określi mniej więcej wyjściową wielkość psa, lub zapytać w schronisku o rodziców malucha. Ja obecnie mam młodziutką labradorkę, ale od zawsze jestem miłośniczką kundelków i gdybym miała warunki, wzięłabym i setkę schroniskowych ciapków :D
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #14 : 2011-03-18, 05:39 »
W zupełności rozumiem, że mając pewne oczekiwania od psa decyzja idzie w kierunku rasowca - sama tak miałam kupując moją obecną psicę (z tym, że ja się niestety trochę pomyliłam, co oczywiście nie zmienia faktu, że Yu jest moim oczkiem w głowie i kocham ją z całego serca :D). Tym bardziej radzę każdą decyzję porządnie przemyśleć i najlepiej przedyskutować z kilkoma hodowcami danej rasy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedz #14 : 2011-03-18, 05:39 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #15 : 2011-03-18, 15:03 »
Wybierając schroniskowca, nie koniecznie musisz się decydować na "kota w worku". Możesz poszukać w necie - wiele psów szukających domu mieszka w  domach tymczasowych. Ich opiekunowie znają te psy doskonale i wiele mogą o nich powiedzieć. Więc będzie wiadomo czego po danym psie można się spodziewać, jakie dany pies ma wymagania, przyzwyczajenia, itp.

A jeśli chodzi o teriera tybetańskiego, to tez przez chwilę o nich pomyślałam - z nazwy terier, z przydziału pies do towarzystwa, a tak na prawdę to owczarek :lol: Mnie się bardzo podobają - fajna rasa.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #16 : 2011-03-18, 16:09 »
Dzisiaj na 18 jestem umówiona z panią, która ma na sprzedaż szczeniaczki jamniczka króliczego długowłosego, zobaczymy czy zaiskrzy
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #17 : 2011-03-18, 18:40 »
To napisz nam potem jak poszło. :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #18 : 2011-03-19, 15:54 »
No niestety, pani zostały same pieski, a ja szukam suczki i nie zaiskrzyło... czasem tak bywa, szukam dalej. Ostatnio przeglądając allegro myślę nad buldożkiem i pinczerkiem miniaturowym, lub ewentualnie terierek tybetański
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #19 : 2011-03-19, 17:07 »
a ja myślę że do takiego towarzystwa jamnik i to w dodatku króliczy jest o wiele za kruchy ;) nie lepiej wziąć buldożka francuskiego, albo mopsika? pokojowe psiaki, chętnie spacerują jak i zostają w domu z pańcia.. :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #20 : 2011-03-20, 09:05 »
Brat dzisiaj rano pojechał na na targowisko i przywiózł 4 miesięcznego shih-tzu, piesek niby fajny, ładny i zdrowy, ale nie popieram tego co zrobił, jestem bardzo na niego wkurzona, choć nie okazuję tego przy mamie, bo byłoby jej przykro... Skrajna nieodpowiedzialność, ja szukam, pytam, dowiaduje się, żeby nie popełnić żadnego błędu na którym ucierpi tylko pies, a on przy okazji kupna buraków przywozi psa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedz #20 : 2011-03-20, 09:05 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #21 : 2011-03-20, 10:03 »
... i daje zarobić rozmnażaczom... A my z tym (między innymi) walczymy na FZ... Ech... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #22 : 2011-03-20, 10:05 »
zdrowy - czy zdrowy to sie dopiero okaze. szczegolnie ze pies jest z targu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #23 : 2011-03-20, 11:21 »
Co ja mam zrobić? nic nie poradzę, też się we mnie gotuje tym bardziej, że u mnie psy są z rodowodami, ale z moim bratem się nie pogada, on uważa, że kupowanie psów z rodowodami to snobizm... Bzdura! ale no nic z tym nie zrobię. Strasznie mi głupio, bo piesek jest fajny, ale jestem do niego uprzedzona, a czy zdrowy? no na pierwszy rzut oka tak, szczepiony jest, odrobaczony też... pójdziemy z nim do weta i niech go zbada, choć różne wady mogą wyjść później dopiero
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #24 : 2011-03-20, 12:38 »
Brat zmieni zdanie jak pies okaże się chory lub do shi-tzu nie podobny w późniejszym wieku... czego oczywiście wam nie życzę.
Zapisane

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #25 : 2011-03-20, 13:36 »
nie, co do zdrowia to nie wiadomo, ale z wyglądu to on jest bardzo w typie rasy, bardzo podobny do shih tzu, śmieszny taki piesek, którego wszędzie pełno :)
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #26 : 2011-03-20, 14:59 »
Rodzina jakiś czas temu też kupiła psa "bardzo w typie rasy" (szpic jakiś miał to być, nie pamiętam dokładnie), nawet rodowód mieli dostać pocztą. Rodowodu oczywiście nie dostali, a psiak wyrósł na ślicznego kundelka do szpica w ogóle nie podobnego. Druga sprawa - w stajni w której kiedyś pracowałam oszczeniła się suka, szczeniaki od kilku różnych ojców, z czego jeden wyglądał jak rasowy berneńczyk - szkoda tylko, że nie wyrósł odpowiednio i pozostał taką niską, berneńczykowatą kulką. Tak więc niestety nie ma pewności, że będzie to pies takiej rasy na jaką wygląda.
Zapisane

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #27 : 2011-03-20, 17:32 »
Wiadomo, że nigdy się nie ma co do tego pewności, ale no nawet jeśli wyrośnie śliczny kundelek to trudno, nie wyrzucimy go :) poza tym to nie ja na niego wydałam te 400 zł, więc to nie mój problem :) Aha piesek otrzymał imię Vinny
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedz #27 : 2011-03-20, 17:32 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #28 : 2011-03-21, 09:38 »
Cóż, pozostaje życzyć pieskowi długich lat życia w zdrowiu i miłości :wink:

A bratu uszu natrzeć :P po czym zapędzić do lektury FZ albo jakiegokolwiek innego forum zwierzęcego, niech poczyta o tym, jaki los rozmnażacze gotują suczkom, jakie choroby trapią szczeniaki, jaki los czasem spotyka te, których nikt nie kupił...
Świadomy człowiek na targu poprzestaje na kupnie buraków :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Sonia22

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kolejny pies?
« Odpowiedź #29 : 2011-03-21, 16:26 »
On jest niereformowalny, ale nie planujemy już kolejnego psa, więc nie muszę się o nic martwić :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.