Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies a balkon  (Przeczytany 6893 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abramacabra

  • *
  • Wiadomości: 1
Pies a balkon
« : 2011-04-19, 18:14 »
Witam wszystkich serdecznie,

Dziś przyszło mi się zmagać z problemem mojej (dość leciwej - 7 lat) suczki Nuki. Problem polega na jej reakcji na dłuższy pobyt na balkonie - właściwie nie może wysiedzieć nawet pięciu minut! Gdy widzi, że jestem w pobliżu, spokojnie leży, co chwile jednak upewniając się czy aby na pewno jestem w zasięgu wzroku. Gdy wyjdę z balkonu, po chwili spłoszona ucieka do środka i leci wprost na posłanko.

Przypuszczam, że ma jakiś uraz, ale od niej na pewno się tego nie dowiem. Proszę Was więc o pomoc, co mogę zrobić aby przekonać ją do pobytów na balkonie, na którym jest mnóstwo świeżego powietrza, a teraz także i słońca :)

Pozdrawiam!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #1 : 2011-04-21, 18:09 »
Witamy Abramacabrę :)

A może nie ma potrzeby nakłaniać suczki do samotnego pobytu na słonku i świeżym powietrzu? :D Psy często lubią przebywać w pobliżu człowieka, mój łazi za mną z pokoju do pokoju... Tylko w kuchni mi odpuszcza, ale kiedy prasuję albo włączam kompa, prawie zawsze przychodzi z drugiego pokoju, dotrzymać mi towarzystwa. To znaczy ja prasuję/kompuję ;) a piesek śpi... Ale blisko mnie, widać tak lubi... :)
Może suczka czuje się niepewnie w tym nietypowym miejscu, ni to mieszkanie, ni to podwórko... :D W innych pomieszczeniach chętnie zostaje sama, czy też idzie za Tobą?
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #2 : 2011-04-22, 15:23 »
Balkon może być ineterujący dla psa , ale nie non stop.
W ogóle nie rozumiem w czym problem.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Pies a balkon
« Odpowiedz #2 : 2011-04-22, 15:23 »

minimini

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #3 : 2011-06-02, 14:29 »
Moim zdaniem o wiele lepiej zrobisz jak będziesz wychodziła z pieskiem na częstsze spacery. Nie ma sensu trzymać pieska na balkonie wbrew jego woli. Najwidoczniej nie ma ochoty tam siedzieć a w słońcu może nie najlepiej się czuje.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #4 : 2011-06-02, 15:40 »
Pies to zwierzę bardzo towarzystkie.może oczywiście z jakichś nieznanych nam względów bać się balkonu,może wysokości ale wydaje mi się że chodzi o towarzystwo.gdy jesteś z nia na balkonie sunia czuje się pewniej gdy ja zostawiasz czegoś się boi dlatego biegnie prosto na legowisko.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #5 : 2011-06-11, 14:26 »
Po prostu balkon to mimo wszystko ograniczona przestrzeń (tyle, że od góry otwarta) i dla psa przebywanie samemu na balkonie jest równoznaczne z tym jakbyś zostawiła go (w tym wypadku ją) samego w zamkniętym pokoju, czy w ogródku. Pies w zamkniętych pomieszczeniach nie lubi przebywać sam bo czuje się niekomfortowo. Myślę, że gdyby to były otwarte przestrzenie to nie byłoby problemu, a tak zachowanie suczki jest dla mnie naturalne. Wychodź z nią częściej na spacery zamiast ograniczać się do siedzenia na balkonie.

aha

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #6 : 2011-07-20, 09:53 »
może twój piesek boi się zostawać sam na balkonie, możesz mieszkasz wysoko i nie masz osłoniętych poręczy i szczebelków i to powoduje, że pies,źle się czuje na otwartej powierzchni, ja tez uważam , skoro psina boi sie być sama na balkonie to niej nie zmuszaj, może woli być w twoim towarzystwie nie zabraniaj jej tego
Zapisane

malpiszon

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #7 : 2011-09-09, 00:40 »
Warto też zaznaczyć, że NIE WOLNO zamykać psa na balkonie, ani zostawiać otwartych drzwi na balkon gdy pies jest sam w domu. Niektórzy myślą, że skoro pies ma instynkt, to na pewno nie wyskoczy, ale można się zdziwić, o czym przekonałam się na własne oczy. Nikomu nie życzę podobnego przeżycia.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #8 : 2011-09-09, 08:24 »
Oczywiście, że może wyskoczyć, jeśli barierka jest za nisko, albo zwierz jest skoczny i pokona nawet taką podwyższoną... Pies niekoniecznie musi mieć świadomość, że za nią jest przepaść... Znam też historię niewidomego psa, ktory zakończył życie wypadając przez zbyt duże wycięcie w plastikowej osłonie balustrady. Pani chciała, aby piesek miał dopływ świeżego powietrza... I zrobiła otwór tak duży, że któregoś razu psiak, który zamiast do pokoju skręcił wprost w dziurę, wypadł na beton.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Pies a balkon
« Odpowiedz #8 : 2011-09-09, 08:24 »

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pies a balkon
« Odpowiedź #9 : 2011-09-13, 09:21 »
Moim zdaniem Twój piesek boi sie zostać sam na balkonie i jeżeli jesteś w pobliżu,to ma poczucie bezpieczeństwa,natomiast kiedy się oddalisz czuje niepokój i dlatego tak się dzieje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.