Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies gryzie malutką kocice  (Przeczytany 4204 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

naven

  • *
  • Wiadomości: 3
Pies gryzie malutką kocice
« : 2011-08-01, 11:21 »
Witam.
Mam dorosłego psa, sznaucer miniatura.Od wczoraj mam miesięczną kocicę w domu. Próbuje ona nawiązać kontakt z psem, lecz ten za każdym razem chce ją gryźć, poskubuje ją, próbuje wziąć ją w pysk i myślę że traktuje ją jak zabawkę. W tej chwili sytuacja wygląda tak że kocica poznaje teren a pies stoi uwiązany przy kaloryferze, trzęsie się cały, dostaje szału i wariacji niestety mam tylko jeden pokój. Czytałam wiele artykułów w internecie jak oswoić dorosłego psa z małym kotem lecz one nie skutkują. Co zrobić aby mój sznaucer przestał gryźć kota? Mam wrażenie że jeśli ją złapie w zęby to po prostu ją zagryzie. Co robić?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #1 : 2011-08-01, 13:02 »
Kot jest zdecydowanie za mały na odłączenie od matki. Pies go po prostu zamęczy. Znajdź kotu inny dom , a sam jak masz parcie na kota, adoptuj starszego.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #2 : 2011-08-01, 13:30 »
A czemu ta kocica trafiła do ciebie? Ma tylko 4tygodnie.coś stało się jej matce że tak szybko się jej pozbyli? Powinna mieć 7-8tygodni. Wtedy byłaby wystarczająco samodzielna. Diuna ma niestety rację. Mieszkanie w jednym pokoju z dorosłym psem nie jest dobre. Maluch sobie nie poradzi. Tak czasem bywa ze z czegoś trzeba zrezygnować. Ja uwielbiam koty. Niestety nie moge ich mieć bo mój pies za żadne skarby się nie może przekonac. Miałam kotke perska. Była w ciąży. Cieszyłam się że będzie miała małe kociaki. Niestety była bezradna i nie potrafiła się obronić. Mój pies pod moja nieobecność nosił ja w zębach. Poroniła. Po kilku dniach "urodziła"kilka kupek krwi. Oddałam kocice bratu. Żałuję tylko że nie zrobiłam tego wcześniej. Nie ma sensu męczyć zwierzaka   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedz #2 : 2011-08-01, 13:30 »

juliadog

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #3 : 2011-08-01, 13:52 »
Kot jest zdecydowanie za mały na odłączenie od matki. Pies go po prostu zamęczy. Znajdź kotu inny dom , a sam jak masz parcie na kota, adoptuj starszego.
masz rację:)
Zapisane

naven

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #4 : 2011-08-01, 14:42 »
Kotkę znalazłam na ulicy, weterynarz ustalił ze kotek ma miesiąc, oddanie nie wchodzi w grę.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #5 : 2011-08-01, 15:19 »
No to musisz jej zapewnic bezpieczenstwo dopoki nie urosnie - dobra bedzie duza klatka na poczatek, bo przeciez pies wiecznie przywiazany do kaloryfera nie będzie stal, a mala kicia bedzie się czula bezpieczniej w sporej klatce z budka , kuwetą i miskami plus jakies zabawki - wszystko w czasie kiedy nie będziesz mogl kontrolowac wzajemnych stosunkow. Kicia nie będzie tez narazona na rozdeptanie , czy przytrzasnięcie drzwiami lub wersalka w malym mieszkaniu- potem się wszystko jakoś ulozy :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

naven

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #6 : 2011-08-01, 15:28 »
Gdy puszcze psa w kagańcu wolno to nie skrzywdzi kotki ? Ona nie ma jeszcze takich dużych pazurków żeby go podrapać ani się bronić..
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #7 : 2011-08-01, 15:50 »
Niestety pies może kociaka skrzywdzić nie używając zębów, więc puszczanie w kagańcu też moim zdaniem nie wchodzi w grę (przynajmniej do czasu aż kicia trochę urośnie). Możesz spróbować psa puścić, a kota mieć cały czas w zasięgu swoich rąk, albo na kolanach, tak, żebyś w każdej chwili mógł go zabrać od psa (moja suka zdecydowanie lepiej zachowywała się wobec małego kociaka właśnie jak ona była puszczona "luzem" a kot cały czas asekurowany przeze mnie niż jak ona była na smyczy a kot luzem)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #8 : 2011-08-01, 15:51 »
Zadusi ją kagancem albo przygniecie łapa - miejze troche wyobraźni dobry czlowieku.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedz #8 : 2011-08-01, 15:51 »

juliadog

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #9 : 2011-08-01, 16:10 »
Witam.
Mam dorosłego psa, sznaucer miniatura.Od wczoraj mam miesięczną kocicę w domu. Próbuje ona nawiązać kontakt z psem, lecz ten za każdym razem chce ją gryźć, poskubuje ją, próbuje wziąć ją w pysk i myślę że traktuje ją jak zabawkę. W tej chwili sytuacja wygląda tak że kocica poznaje teren a pies stoi uwiązany przy kaloryferze, trzęsie się cały, dostaje szału i wariacji niestety mam tylko jeden pokój. Czytałam wiele artykułów w internecie jak oswoić dorosłego psa z małym kotem lecz one nie skutkują. Co zrobić aby mój sznaucer przestał gryźć kota? Mam wrażenie że jeśli ją złapie w zęby to po prostu ją zagryzie. Co robić?
musisz trzymać psa na smyczy i żeby powąchał kota a jak będzie gryść szarpać kota to musisz mu powiedzieć E ale tak grodznie to powiedzieć a jak to nie zadziało po prostu mu przylać tak żeby go strasznie nie zabolało ale żeby poczuł ból i trzeba go przyzwyczaić do kotów jak to nie pomoże to napisz a jak ja dalej już nie mogłabym pomóc to poszukaj w internecie okej?:)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #10 : 2011-08-01, 17:24 »
Totalnie debilna porada - w ten sposob kot będzie się psu kojarzyl z karą i pies go skrzywdzi prędzej czy pozniej .
Swietnie wychowujesz swoje zwierzeta Julko - lepiej moze już nie pomagaj, dobrze ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #11 : 2011-08-15, 23:20 »
Totalnie debilna porada - w ten sposob kot będzie się psu kojarzyl z karą i pies go skrzywdzi prędzej czy pozniej .
Swietnie wychowujesz swoje zwierzeta Julko - lepiej moze już nie pomagaj, dobrze ?

Niekoniecznie, u mnie to skutkowało, dopiero kiedy cała sfora psów (mam kilka) się zebrała, to miały odwagę zaatakować kota. Pojedynczo dawały spokój kotom.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #12 : 2011-08-16, 18:40 »
No i wlasnie tak zadzialalo , u mnie jest 7 psow i 2 koty i nigdy żaden nie jest atakowany , bo nigdy psy nie byly bite na widok kota. , za każde zblizenie sie do kota bez agresji - dostawaly nagrode - teraz psy koty bardzo lubia ze wzajemnoscia zreszta.
Ciekawe czy ty bys lubil kolege na widok, ktorego dostawalbyś baty ?????
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #13 : 2011-08-17, 18:57 »
To ciężka sprawa,ale może zrób tak jak radzą forumowicze powyżej,czyli nie stosuj agresji wobec psa który zbliż a się do kota. Nie wiem tylko czy na to nie jest już za późno. CO innego gdyby wychowywali się od maleńkości razem. 
Zapisane

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #14 : 2011-08-17, 21:38 »
W sumie coś jest w tym co mówisz, ale nie chodziło mi o to że za zbliżenie się od razu po łbie, tylko za agresję wobec.
________
Sprawdź najnowszy ranking karm.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedz #14 : 2011-08-17, 21:38 »

power

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pies gryzie malutką kocice
« Odpowiedź #15 : 2011-09-07, 13:30 »
jak tak bardzo chcesz zachować kociaka, to postaraj się mu zapewnić jak najmniej kontaktu z psem, nie wpuszczaj psa do pokoju gdzie jest kot i staraj się mieć pod kontrolą ich relacje, może w końcu się oswoją ze sobą


________
Zadaszenia tarasów, dzięki nim nawet w ciepły deszczowy wieczór będziesz mógł zrobić grilla ze znajomymi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 26 zapytaniami.