Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Błąkający się pies- co robić?  (Przeczytany 3870 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Błąkający się pies- co robić?
« : 2011-10-25, 20:05 »
Moja mama od ponad 2 tygodni na spacerach z gizmo widuje pieska: nieduży, osłabiony koczuje na łące obok urzędu miejskiego, wygląda jakby ktoś go wyrzucił i tam czeka - mama nosi mu jedzenie, zgłosiła sprawę 2 razy w urzędzie miejskim, dzisiaj porozmawiała osobiście ze strażnikiem miejskim i została ofuknięta przez owego strażnika "Pani wie jakie to są koszty?? " więc nie zapowiada się na poprawę sytuacji(może to i lepiej, że pojedzie do schroniska) ale kompletnie nie wiem co robić :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #1 : 2011-10-25, 20:08 »
Trzeba zadzwonic do schronu albo do waszego oddzialu TOZ
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #2 : 2011-11-02, 09:02 »
Skontaktowałam się z TOZ...toz nakazał skontaktować się z urzędem gminy(pies koczuje koło urządu miasta i gminy i był tam zgłaszany, ale koszty, koszty! ) W koło macieju...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedz #2 : 2011-11-02, 09:02 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #3 : 2011-11-02, 09:20 »
Może jakaś fundacja działa w waszej okolicy? Albo ktoś prowadzący dom tymczasowy?
Zapisane

Twilight

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 54
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #4 : 2011-11-02, 15:17 »
u mnie w mieście też błąkał się pies ale po zgłoszeniu faktu do urzędu miasta reakcja była błyskawiczna, zadzwonili do schroniska i zabrali psa, chyba u mnie bardziej ludzcy są urzędnicy... potem miałam kolejną taką historię i co prawda po 2 dniach dopiero ale przyjechali. skoro urząd miasta się tym nie interesuje to może do jakiegoś schroniska zadzwońcie? albo pojedźcie z psem, powiedzcie jaka jest sytuacja, przecież nie zostawią go bez opieki:/
Zapisane
"Aby zło zatriumfowało wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #5 : 2011-11-02, 15:18 »
TOZ zostal powolany po to zeby interweniowac w sprawie bezdomnego zwierzaka . Natomiast na stronach TOZ-u nie mozna znalezc kontaktu do zgloszenia psa, natomiast nr konta bankowego jest na pierwszym miejscu. Zadzwon do TOZ-u jeszcze raz i popros nazwisko osoby, ktora odsyla Cię od Sasa do lasa.
 W jakim miescie ma miejsce ta sytuacja ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #6 : 2011-11-02, 18:21 »
Pies jest w Kolbuszowej, schroniskowo podlegamy pod Mielec. Kontaktowałam się drogą mailową.
Psina miała problemy ze wstawaniem(noce są zimne), ale zjadła kaszankę z ręki i powarkiwała na mojego psa.

Twilight, nie wiem czy psina poszłaby ze mną na dworzec a co dopiero do autobusu, poza tym pracuję do 18 - wiec nie trafiłabym na godz otwarcia.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #7 : 2011-11-05, 23:18 »
Oby ktoś z decydentów w końcu zainteresował się tą psiną bo mimo, że pogoda narazie ładna, to jakby nie patrzeć mamy już listopad i lada dzień może nastąpić załamanie. Lepiej żeby do tego czasu piesek miał już godziwe warunki zamiast błąkać się po mieście  :(

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #8 : 2011-12-01, 18:22 »
Mieszkańcy zbudowali psu budę, jedna z osób które ma już przygarnięte 2 suczki zadeklarowała, że weźmie go do siebie, co uczyniła. Okazało się, że dziwne ruchy głową i powłóczenie łapami to nie objaw przemarznięcia a zaawansowanej nosówki, psiak został uśpiony. :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedz #8 : 2011-12-01, 18:22 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Błąkający się pies- co robić?
« Odpowiedź #9 : 2011-12-01, 18:43 »
Szkoda psiny... Ja mialam podobna sytuację . Mąż znalazl szczeniaka, ktory dziwnie chodzil i mial piane na pysku. Pewnie dlatego ktos go wyrzucil . Wzielismy go do domu, ale maly mial drgawki i wył. W nocy pojechalismy z nim do weta. Niestety to bylo ostatnie stadium nosowki i moglismy tylko skrócic mu cierpienia :(
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 24 zapytaniami.