Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: CESKOSLOVENSKY VLCAK  (Przeczytany 13359 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
CESKOSLOVENSKY VLCAK
« : 2011-12-16, 19:48 »
Może trochę odejdę od tego tematu jednak w pewien sposób jest to powiązane...  ;d Co sądzicie o różnych hybrydach typu rozmnażanie psa z wilkiem itp.??? :mysli: Zaczęłam interesować się tego typu tematami odkąd sama posiadam takowego mutanta  :diabelek:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #1 : 2011-12-16, 19:58 »
Gratuluje , ale sama jestem  przeciw .Przede wszystkim z tego powodu ,że aby ugruntowac pewne cechy mnóstwo takich hybryd nie spełniających okreslonego celu poddano eutanaji.
  I uważaj na spacery po lesie , wilk, pies, czy psowilk a nawet jenot to dla mysliwych jeden diabeł.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #2 : 2011-12-16, 20:15 »
Pisząc, że mam taką hybrydę miałam na myśli psa rasy ceskolovensky vlcak (czeskosłowacki wilczak). ;d A co do myśliwych to jestem świadoma ich (nie boję się tego powiedzieć) czasem wręcz głupoty... Kiedy jest się kim takim powinno się posiadać odpowiednią wiedzę, a nie odstrzelić np. wilka i z dumą oświadczyć, że upolowało się jakiegoś dziwnego lisa... :sciana: Nie mówię, że może dosłownie coś takiego miało miejsce, ale o podobnych sytuacjach czasem słyszy sie tu czy ówdzie...  :jezyczek:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #2 : 2011-12-16, 20:15 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #3 : 2011-12-16, 20:19 »
Taki przypadek był w ubiegły weekend, od kul myśliwych padły dwa wilki ( z trzech dorosłych sztuk na tym terenie ) , " podobne " do jenotów.

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #4 : 2011-12-16, 20:36 »
Po przejrzeniu kilku różnych wątków (nie tylko tu  ;p) uświadomiłam sobie jak niewiele osób wie cokolwiek o tej rasie, a jeżeli coś wiedzą to często jest to nieprawda lub niekompletna informacja... Jeżeli ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć to pytać tutaj... :jupi2: Jeżeli będę wiedziała to odpowiem, jeżeli nie to odeślę w miejsce, gdzie odpowiedź na pewno będzie  :) Robię to, bo kocham tę rasę i czasem wręcz uraża mnie (i innych właścicieli tych psów) to , że są mylone z husky, a jak nie to słyszy się jakiś dziwny komentarz. Dobrze jest kiedy ktoś podejdzie i zapyta co to za rasa...  :?: Więc zapraszam  :krzywy:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #5 : 2011-12-16, 20:41 »
Wiem jakij rasy masz pieska , z innego wątku. Czytalam tez jak uzyskuje się u nich odpowiednie i pożądane cechy charakteru. Niestety sporo powołanych na świat takich miedzygatunkowych mieszanek to tzw. "odpady" bo bardzo trudno zniwelowac u nich tak potrzebny wilkom lęk przed człowiekiem.
A co się robi z tym , u ktorych to sie nie udało ?
Wilczak nie jest powołany do zycia po to ,zeby miec fajnego pupila - stawiano na ogromną wytrzymałość tych zwierzat , wieksza niż psow pociagowych / ktore zreszta tez dawno mialy wsród przodkow wilka/ .
A generalnie do czego teraz potrzeby jest tak wytrzymaly pies ?
Ma być moze i inne cechy, ktorych nie znam, a ktore Ciebie zachwycily.
Moze opiszesz kilka ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #6 : 2011-12-16, 20:51 »
Nic nowego pod słońcem : szpice wilcze sa mylone z chow chow, a koty perskie ze sjamskimi.  Mi czasem sprawia trudnosc odróżnienie łajki od psa grenlandzkiego i nie uwazam tego za wstydliwe.
 Nie wiem nawet czy odróżniłabym wilczaka od saarlosa....
 Mało tego, zdarza się,ze własciciele maja trudnosci z odróżnieniem swojego psa od cudzego jak tu  :lol:



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #7 : 2011-12-16, 21:25 »
W " wilczym " wątku napisałaś:

Cytuj
Co sądzicie o różnych hybrydach typu rozmnażanie psa z wilkiem itp.??? :mysli: Zaczęłam interesować się tego typu tematami odkąd sama posiadam takowego mutanta  :diabelek:

ja nie jestem zwolennikiem psio - wilczych krzyżówek, w ogóle uważam, że od wilka powinniśmy się trzymać z daleka
interesuje mnie za to domestykacja lisa pospolitego - choć tu też nie za bardzo przepadam za jakimiś próbami robienia z lisa psa, bo to już nie będzie lis.

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #8 : 2011-12-16, 22:16 »
Co do pełnokrwistych wilków się zgadzam, ale jak można nie polubić (przynajmniej) takiego przystojniaka:
http://www.vlcak.pl/images/BEE1.jpg
http://www.vlcak.pl/images/BEE13.jpg
Everett jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi i świata i... śpi ze mną w jednym łóżku  :shock:   ;p
A hybrydy psio-lisie (tak to nazwijmy   ;d) to również nie jestem za, bo nad wilczakiem spędzono mnóstwo czasu i był on do konkretnych celów. Natomiast hybryda lisa i psa nie miałaby żadnego zastosowania w praktyce (tak mi się wydaje) i chyba nikt nie podjąłby się znów nauki hybrydy życia z ludźmi i ludzi z hybrydą...  :tak:
A to zdjęcie - boskie, ale wydaje mi się że każdy pies potem miał innego właściciela...  :hahaha:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #8 : 2011-12-16, 22:16 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #9 : 2011-12-16, 22:39 »
Hybrydy " psio-lisie " mnie interesują, chodzi mi o oswajanie lisów, osobników porzuconych, osieroconych, uratowanych z ferm hodowlanych
a w kwestii eksperymentów to może Słyszałaś o Bielajewie:

Cytuj
Nie wiadomo dokładnie jak doszło do udomowienia wilka i jego przekształcenia w psa, ale istnieje kilka hipotez. Mniej lękliwe wilki mogły podchodzić blisko do ludzi i karmić się odpadkami, w zamian za co ostrzegały człowieka przed niebezpieczeństwami. Z czasem oswajały się na tyle, by pomagać przy polowaniach czy służyć jako środek transportu. Eksperyment rozpoczęty pod koniec lat 50tych 20go wieku wykazał rolę lękliwości w udomowieniu i dał nam jedno z najdroższych i bardzo uroczych zwierzątek domowych, SibFoxa.
Za 7.000 dolarów można sobie kupić udomowionego srebrnego lisa. Taki lis nie śmierdzi jak lis, je to co jest pod ręką, załatwia się do kuwety i merda ogonem. Lis ten jest produktem ZSRR (dawna nazwa Rosji, póki jeszcze byli komunistami). Hodowlę rozpoczęto w 1959 roku, pod kierownictwem Dimitrija Konstantinowicza Bielajewa (en). Dr. Bielajew był odważnym naukowcem, który w czasach Trofima Łysenki, naczelnego ideologa biologicznego ZSRR, nie wyparł się klasycznej genetyki. W pewnym sensie Łysenko należał do tych, którzy nie jedli GMO, a to dla tego, że nie wierzył w geny. Jego brak wiary przyczynił się do śmierci wielu oponentów, zniszczenia karier wielu obiecujących naukowców i istotnie opóźnił rozwój biologii w ZSRR.

Ponieważ Bielajew trzymał się twardo genetyki klasycznej, w 1948 roku stracił stanowisko dyrektora Wydziału Hodowli Zwierząt Futerkowych w Centralnym Laboratorium Badań nad Futrem w Moskwie i wylądował w instytucie badawczym na Syberii, gdzie pod przykrywką badań nad fizjologią zwierząt nadal zajmował się genetyką. Jego brat Nikołaj, również biolog, miał mniej szczęścia — został zesłany do łagru gdzie zmarł. Dimitrij zaś selektywnie hodował srebrne lisy syberyjskie. Z każdego miotu wybierał najbardziej łagodne i najmniej bojące się ludzi, a następnie krzyżował je z sobą. Już po kilku pokoleniach ich uszy były bardziej oklapłe a na sierści pojawiały się białe plamki. Bielajew nie byłby biologiem, gdyby nie trzymał grupy kontrolnej. Przez cały czas równolegle selekcjonował lisy o największej agresywności. Teraz genetyce pilnie badają dwa różniące się istotnie obszary w ich genomach, licząc na to, że dowiemy się więcej o genetycznych podstawach agresji. Osoby anglojęzyczne znajdą więcej w długim artykule w National Geographic (en) (DODANE 9 sierpnia 2011: polskie tłumaczenie tutaj).

http://szescstopni.wordpress.com/2011/05/29/niemodyfikowane-genetycznie/

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #10 : 2011-12-16, 23:11 »
everett jest piekny i ten usmiech
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #11 : 2011-12-17, 15:28 »
Kiedyś coś słyszałam o zabawach w genetyce lisów, ale nie myślałam, że to jest do tego stopnia...  :eh: A jeżeli mowa o oswajaniu dzikich lisów porzuconych czy uratowanych to rzeczywiścia to ma sens...  :brawo: Interesowałoby cię posiadanie takiego zwierza w domu...? :P

everett jest piekny i ten usmiech
To jeszcze nie był uśmiech... Kiedy zgram na komputer foty z jego pierwszej wystawy  (był towarzysko - niestety) to wtedy wyślę wam fotkę z pieknym uśmiechem...  >D
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #12 : 2011-12-17, 16:47 »
Był on stworzony, aby pomóc chronić granice dawnej Czechosłowacji. Miał być wytrzymały na różne warunki atmosferyczne, różne choroby na które umierały np ONy i (co zadziwiające) miały zagryzać każdego, kto przekroczył nielegalnie tamte granice... Choć były inne sprawdziły się w pracy w straży granicznej. I właśnie po to były i dalej są takie wytrzymałe...
A tych tzw. odpadów z tego co mi wiadomo nie było, bo każde szczenię od początku miało styczność z ludźmi i dzięki temu nie miało takich dużych oporów... a te, u których bardzo silny lęk pozostał prawdopodobnie żyły dalej, ponieważ tworzenie tej rasy było kontrolowane.
A cechy, którymi podbiły moje serce to niesamowicie przyjacielskie nastawienie do świata i ludzi, ich przywiązanie do właściciela i poświęcenie dla jego dobra, bardzo duża potrzeba życia w stadzie - rodzinie :niom:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #13 : 2011-12-17, 17:04 »
Nie słyszalam o hybrydach psio-lisich....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #14 : 2011-12-17, 17:14 »
Jak się nie wie, to się nie pisze  :niet:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #14 : 2011-12-17, 17:14 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #15 : 2011-12-17, 17:18 »
Te cechy maja tez psy ras pierwotnych.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #16 : 2011-12-17, 17:23 »
Przecież nie ja o nich napisalam tylko TY ? proszę mi taka pokazac , chetnie się doszkolę .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #17 : 2011-12-17, 17:27 »
Jednak wilczaki te cechy mają bardziej widoczne... Zaufaj mi na słowo  ;p
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #18 : 2011-12-17, 17:28 »
Z zasady nie ufam nikomu na słowo :) Ale jest to mozliwe :) Wolalabym jednak podyskutowac o tym z kimś o większym doswiadczeniu z tą rasą :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #19 : 2011-12-17, 17:39 »
W interencie można znaleźć ludzi, którzy chętnie opowiadają o swoich przygodach z tymi psami...
« Ostatnia zmiana: 2011-12-17, 20:28 autor Alexx »
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #20 : 2011-12-17, 17:42 »
Napisałam, że nie czytałam o nich tylko słyszałam... Więc niestety linków podesłać nie mogę, a szkoda, bo sama chętnie bym poczytała o nich...  :D
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #20 : 2011-12-17, 17:42 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #21 : 2011-12-17, 18:31 »
zebys wiedziala co ja slyszalam... ale mam do tego dystans.I mam  dziwne podejrzenie ,ze takie hybrydy nie istnieja , tym bardziej,ze do ich powstania nie mogłaby sie przyczynic kopulacja miedzygatunkowa  tylko inzynieria genetyczna :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #22 : 2011-12-17, 18:35 »
A nie bierzesz pod uwagę ,ze nie kazdego milosnika psow czy kynologa interesuja hybrydy ?
Jesli będę miala taka potrzebę - wiem gdzie zajrzec :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #23 : 2011-12-17, 19:53 »
Prawda... Nie każdego one interesują, ale są pięknymi zwierzętami, które żyją bardzo blisko z naturą i to czyni je bardzo wyjątkowymi...  :kocham:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #24 : 2011-12-17, 20:21 »
Zgadzam się, ale skąd wiesz, że genetycy pod przykrywką "badań" nie tworzą jakiegoś dziwnego stworzenia... Ostatnio czytałam artykuł o parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie i do niedawna nikt nie wiedział, że tam różne ciekawe zwierzaki się rodzą, po czym uciekają z parku i biegają po okolicy...  :shock:
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #25 : 2011-12-17, 21:34 »
Cytuj
i czasem wręcz uraża mnie (i innych właścicieli tych psów) to , że są mylone z husky,

wrzuć na luz ;)  mojego tybetańca nikt nigdy prawidłowo nie sklasyfikował, wiecznie słyszę że śliczny pekińczyk ale żebym się urażona czuła  ? :mysli:

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #26 : 2011-12-17, 21:56 »
Gdyby tylko te psy były do siebie podobne...   :eh: Ale gdzie one są podobne...? To, że są duże i włochate to nie powód, żeby wszystkie takie psy nazywać husky...
Umaszczenie - inne, oczy - w większości inne, postawa - inna, ogony - inne... To tak jakby nazwać np. mysz "jakimś małym szczurem" (akurat jeśli chodzi o psy to żaden dobry przykład nie przyszedł mi do głowy... :D)
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #27 : 2011-12-17, 22:01 »
Ty widzisz różnicę, ale jak komuś kynologia jest obojętna to zdarza się, że wszystko co wilkowate w kształcie i stojące uszy ma to ON lub husky - ja jestem w stanie to zrozumieć bo analogicznie nie potrafię rozróżnić marek samochodów :lol:


Cytuj
. To tak jakby nazwać np. mysz "jakimś małym szczurem

mój Ikon, 800g(czyli kawał chłopa) szczurzy samiec był brany za królika miniaturkę.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #27 : 2011-12-17, 22:01 »

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #28 : 2011-12-17, 22:49 »
Bez przesady... Jak można pomylić szczura z królikiem?!  :hahaha: no cóż... a już myślałam, że znam głupotę ludzką...  ;p
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #29 : 2011-12-17, 22:56 »
Czy nie odróżnianie ras psow świadczy o braku inteligencji ? Tym bardziej podobnych do siebie ? Czy ty znasz wszystkie marki samochodów na swiecie ? Gatunki drzew, traw, czy kaktusow ?
 Na twoim miejscu raczej pozbyłabym się nawyku pochopnego osądzania i przyjrzala wlasnej zarozumialości.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.399 sekund z 27 zapytaniami.