Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: CESKOSLOVENSKY VLCAK  (Przeczytany 13362 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #60 : 2011-12-30, 18:27 »
Psiak cudny, fotki- moga być  ;p
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Alexx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 51
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #61 : 2011-12-30, 21:33 »
To, że do najskromniejszych nie należę to wiem, ale za to jestem najładniejsza, najmodniejsza, najmądrzejsza...  :D Żartuję...  :P
Fotki moją sporo do życzenia, patrząc okiem profesjonalisty z dobrym aparatem... A biorąc pod uwagę mój talent (a raczej jego brak :)) i wiek mojego aparatu to naprawdę wyszły super  :D
Zapisane
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
"Poznaje się tylko to, co się oswoi"
"Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez"
                                       Antoine de Saint-Exupery

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #62 : 2011-12-30, 21:37 »
fakt psiak piekny ale juz o tym mowilam :)
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #62 : 2011-12-30, 21:37 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #63 : 2011-12-31, 00:15 »
Wyszły dobrze . Model doskonały :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #64 : 2011-12-31, 15:41 »
O, jak tu miło :D Chyba koniec roku wszystkich zmiękczył ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #65 : 2011-12-31, 18:59 »
No, a jeszcze nie otworzylam szampana :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Hildr

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #66 : 2012-05-20, 21:30 »
Mam prośbę. Zastanawiam się nad kupnem wilczaka, od dość niedawna. Chciałabym prosić was o opinię, czy powinnam dać sobie radę z tak... dominującym, ruchliwym i wymagającym uwagi psiakiem.
Obecnie mam 18 lat, jednak jeśli już to kupowałabym psa za rok - dwa, na początku wakacji, żeby mieć dla niego dużo czasu. Nie wiem czy to ma wiele do rzeczy, ale jestem jednostką dość wysoką, ciężką i silną. Gram w tenisa, biegam, trenuję jeździectwo. Do tej pory miałam (i nadal mam) tylko jednego psa, suczkę labradora, nie mam z nią większych problemów (jest już słusznego wieku, nie wyobrażam sobie domu bez psa i dlatego jestem pewna, że chcę następnego, a wolę się zawczasu trochę dowiedzieć o "kandydatach"). Dodatkowo posiadam konia, bardzo dominująca baba, udaje mi się nad nią panować i zaakceptowała mnie jako przewodnika stada, choć testuje bezustannie.
Co do możliwości zapewnienia pieskowi ruchu - rano namiętnie biegam i nie widzę przeszkód, żeby nie biegać z psem. Dodatkowo jeśli chce może ganiać za koniem, o ile nie strzeli mu do głowy, żeby na niego polować.
Aktualnie mieszkam w dzielnicy domków jednorodzinnych, zamierzam się jednak razem z rodzicami przenieść pod miasto, w pobliże lasu do domu z własną stajnią.
Główne wątpliwości mam trzy. Czy jeśli dobrze go wybiegam i wymęczę nie zdemoluje mi domu, oraz czy nie potraktuje mi konia jako zwierzyny, bo mając wybór, mój koń, a wszystkie psy świata, wybieram konia. Nie oznacza to oczywiście, że nie kocham psów.
No i oczywiście pytanie, czy o ile pójdę z nim na szkolenie, zaakceptuje mnie jako Alfę.
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #67 : 2012-05-20, 21:53 »
Zobacz opis psa w wigipedii,wtedy będziesz wiedziala,czy kupic takiego psa i czy dasz radę nad nim zapanować.I jaki bedzie w stosunku do innych zwierząt.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #68 : 2012-05-20, 22:09 »
Alfa to ktoś zdecydowany, sprawiedliwy, dajacy poczucie bezpieczenstwa. Masz jeszcze soro czasu zeby wiecej dowiedziec się o tych psach. Nawiazalabym kontak z jakąś hodowla tej rasy i poodwiedzala ja. Poobserwoawala psy i ich relacje zarowno wzajemne jak i z ludxmi i innymi zwierzetami. Dopiero wtedy mozna odpowiedzialnie podjąc decyzję.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedz #68 : 2012-05-20, 22:09 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #69 : 2012-05-20, 22:14 »
1) Samo "wybieganie" psu nie wystarczy, trzeba dostarczać innych bodźców w postaci szkolenia (koniecznie pozytywnymi metodami, żadnych kolczatek czy dławików), zabawy, zabawek typu kong, kula smakula itp
2) Moim zdaniem każdego psa można przyzwyczaić do obecności innych zwierząt i odpowiedniego zachowania, w szczególności, jeżeli zacznie się od szczeniaka, jednak w przypadku ras prymitywnych nie będzie to proste. Tu świetny byłby jakiś owczarek, może malinois?
3) Wilczaki nie są psami prostymi w prowadzeniu, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Szkolenie jest ok, pod warunkiem, że bazuje na pozytywnych bodźcach i szkoleniowiec wie co robi. Nie kupujesz psa już, więc masz czas na przygotowanie teoretyczne - książki dotyczące psychologii i wychowania/szkolenia psów (w razie potrzeby mogę podać warte uwagi tytuły), a przede wszystkim rozmowa z hodowcami i właścicielami tej rasy, oni będą skarbnicą wiedzy ;)
Zapisane

Hildr

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #70 : 2012-05-20, 23:33 »
Scooby, opis na wikipedii jest dość krótki i nic poza tym co wiedziałam wcześniej mi nie powiedział :)
Na żywo poznałam tylko jednego wilczaka i była to jednostka z naprawdę wyjątkowym ADHD. Miałam wiele okazji zapoznać się dokładnie z uzębieniem suni, bo jej naturalnym sposobem witania się było stanąć na tylnich łapach i złapać mnie zębami za przedramię. Wszystko oczywiście traktowała jako świetną zabawę (właścicielka średnio ją wyszkoliła) i merdała radośnie ogonem. Jak jej się znudziło, albo widziała mnie trzeci-czwarty raz w danym dniu preferowała próby polizania mnie po twarzy. Ot roczna wariatka.
Nie ukrywam, że do wilczaka przyciągnął mnie głównie wygląd i obietnica wierności właścicielowi.
Mogłabym prosić o te tytuły?
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #71 : 2012-05-20, 23:52 »
Turid Rugaas "Sygnały uspokajające"
Stanley Coren "Tajemnice psiego umysłu"
Jean Donaldson "Pies i człowiek Jak żyć zgodnie pod jednym dachem"
Jacek Gałuszka "Aria, do mnie!"
Karen Pryor "najpierw wytresuj kurczaka" (osobiście nie miałam okazji czytać niestety, ale bardzo wiele dobrego słyszałam o tej książce)

To takie co mi na chwilę obecną przychodzą do głowy :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: CESKOSLOVENSKY VLCAK
« Odpowiedź #72 : 2012-05-21, 00:16 »
Obietnice wierności da Ci większośc ras pierwotnych, a w szczególnosci szpice :) Nie mowię o moich malych bo raczej nie nadaja sie do konnych wycieczek , ale sa i wieksze :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 24 zapytaniami.