Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Lekarka wycisnęła czop tłuszczowy, odtamtego czasu ciągle gryzie się i liże  (Przeczytany 2084 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xoxo

  • *
  • Wiadomości: 1
Witajcie, moi drodzy! Dwa tygodnie temu moja mama była z moją pięcioletnią psiną u lekarza, bo zaobserwowałyśmy problemy z łapką u Czarnej. Lekarz wytłumaczyła, że pies ma bardzo chude i delikatne łapki, a nie da się ukryć, ma kilka kg nadwagi i stwierdziła, że to przez to.  Przy okazji wizyty, obejrzała jeszcze pieska i  bez uprzedzenia mamy(ani psa  :/) wycisnęła jej jakiś 'czop tłuszczowy' w ogóle nie tłumacząc co to jest, ani po co to wyciska. Przyznam szczerze, że ani ja, ani nikt kogo znam, kto ma wiele lat psa nie spotkał się jeszcze z żadnym takim 'syfkiem'. Po wyciśnięciu tego(co nie ukrywam, bolało ją) pies zaczął dziwnie gryźć się i lizać w okolicach odbytu. Jest to bardzo częste, choć zdarzają się chwile, gdy Czarna gryzie się mniej, bądź bardziej. Byliśmy na odrobaczaniu, ta sama lekarka stwierdziła, że pies nic tam nie ma i całkowicie niepoważnie wzięła moją mamę, gdy ta mówiła jej, że mamy z tym kłopot. Bardzo się martwię, bo chcę odciążyć psa z tego bólu i nerwów, widzę, że cierpi.. Niedługo wybieram się z mamą do innego weterynarza, póki co wybieramy najlepszego, bo z opinii innych ludzi wiem, że większość w mojej okolicy nie leczą, tylko pobierają jak największą sumę pieniędzy od ludzi, a pies dalej cierpi.

Co Wy na to? Spotkaliście się z tym kiedykolwiek? Wiecie może, co to ten cały 'Czop Tłuszczowy'?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
wetka po prostu wycisnela zawartosc zatkanego gruczolu okoloodbytowego. Zrobila dobrze, ale powinna powiedziec co i dlaczego robi.
przydaloby sie jednak albo prysnac to miejsce oxycortem , albo zrobic oklad z rivanolu bo moze zaczął się tam robic stan zapalny.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
zapewne  były to zatkane zatoki okołodbytowe. Problem polega na tym, ze częste są nawroty. Po opróżnieniu zatok trzeba sprawdzić czy wydzielina nie zbiera się ponownie po kilku dniach i jeśli to następuje wypłukać zatoki i wprowadzić do środka antybiotyk, na świąd w tej okolicy dobrze robią tez ludzkie czopki przeciwzapalne stosowane przy hemoroidach.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Forum Zwierzaki

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 23 zapytaniami.