Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kocia kwarantanna  (Przeczytany 2492 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« : 2003-06-26, 16:49 »
Podczas pracy w schronisku spotkałam się z określeniem - kocia kwarantanna. Byłam w tym miejscu i strasznie mnie zdziwiło, po co samotnie umieszcza się kotki? One tak strasznie smutno miauczały. Co to jest ta kwarantanna?  :?:
Zapisane

Kathrin

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #1 : 2003-06-26, 17:22 »
"kwarantanna (wł. quarantina od quaranta ‘czterdzieści’) przymusowe odizolowanie osób, zwierząt, roślin lub rzeczy, które miały lub mogły mieć kontakt z chorym na chorobę zakaźną dla uniknięcia ewentualnego jej rozprzestrzenienia się na obszar niezakażony, przeważnie trwa ono 40 dni." http://wiem.onet.pl

Sądzę, iż w sumie chodzi o to, że takie odizolowanie zwierzęcia pozwala na wykrycie ewentualnych chorób zakaźnych przed dopuszczeniem do jego kontaktów z innymi osobnikami, a tym samym rozszerzenie się ew. choroby, co w przypadku dużych skupisk zwierząt byłoby groźne w skutkach.
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #2 : 2003-06-26, 19:55 »
Ale to jest okropne, wiem, ze moze dla nich dobre, ale one tak strasznie miaucza, sa takie smutne  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocia kwarantanna
« Odpowiedz #2 : 2003-06-26, 19:55 »

myszka

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #3 : 2003-06-26, 20:37 »
To lepiej żeby wszystkie się od siebie pozarażały i poumierały na panleukopenię np., albo białaczkę? :? Bez przesady...
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #4 : 2003-06-27, 11:06 »
Cytat: myszka
To lepiej żeby wszystkie się od siebie pozarażały i poumierały na panleukopenię np., albo białaczkę? :? Bez przesady...


Z pewnoscia tyle kotow nie jest chorych na jakies powymyslane choroby! No bez przesady! Napisalam tylko, ze jest mi ich zal, nie pisalam nic, by byly razem i zarazaly sie.  :grr:  Jesli to dla nich dobre to niech tak bedzie! Chyba nie zbyt dobrze zrozumialas co mialam na mysli!
Zapisane

myszka

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #5 : 2003-06-27, 14:34 »
Na jakie powymyślane choroby, kobieto... Białaczką wirusową w niektórych miastach pozarażane jest nawet 75% populacji kotów dziko żyjących. Panleukopenia to najczęstsza przyczyna śmierci kociąt schroniskowych.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #6 : 2003-06-27, 16:42 »
A koci katar? też b. częsta choroba zakażna...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #7 : 2003-06-30, 13:23 »
Dobrze, chodzilo mi tylko o to, ze jest mi ich zal, nie pisalam nic o łączeniu ich i - poprzez choroby - zabiciu! A Ty nie wiem oskarzasz mnie jakbym juz zabila te setki kotow!
Zapisane

Evelina

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #8 : 2003-06-30, 21:55 »
Nie ekscytuj sie tak :roll: bo nie ma czym. Po prostu napisalas to tak, jakby wszyscy trzymajacy koty na kwarantannie mieli jakies wyimaginowane fobie i obdarowywali koty jakimis wyimaginowanymi chorobami. Poza tym nikt cie nie oskarzal.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocia kwarantanna
« Odpowiedz #8 : 2003-06-30, 21:55 »

myszka

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #9 : 2003-07-01, 00:29 »
Otóż to, Evelina dobrze mówi... :)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #10 : 2003-07-01, 13:35 »
W ogole mnie nie rozumiecie, wiec nie kontynuuje tego tematu.
Zapisane

Evelina

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #11 : 2003-07-01, 16:06 »
Nie kontynuujesz tego tematu a do mnie rzucasz tekstem na pm:

Cytat: Zwierzaczek
napisalas tu dopiero swojego 2 posta a juz uwazasz sie za taka madra ze mozesz i dolanczasz sie do rozmowy ni z tad ni zowad. KONIEC


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

No po prostu nie wyrabiam  :P
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #12 : 2003-07-01, 19:45 »
wyrabiasz sie tylko w klutliwych momentach...
Zapisane

dominika

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #13 : 2003-07-02, 10:24 »
Wezmę w obronę Zwierzaczka, przecież nie powiedziała żeby zlikwidować kwarantannę i niech się pochorują wszystkie, tylko że jej szkoda tych osamotnionych kociaków, żę siedza same, osowiałe i nie bardzo wiedzą co z nimi sie stanie. Ja to tak zrozumiałam. :)
Zapisane

Evelina

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #14 : 2003-07-02, 15:10 »
Ja tez to rozumiem. Nie rozumiem jednak faktu twierdzenia, ze dlatego, ze napisalam dopiero 3 posty, nie wolno mi wlaczac sie do dyskusji... A poza tym, zwierzaku, raczej "kłótliwych" a nie "klutliwych". To tak de facto, na marginesie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kocia kwarantanna
« Odpowiedz #14 : 2003-07-02, 15:10 »

Emilka

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #15 : 2003-07-02, 15:16 »
troche sie to smieszne wydaje...wezcie skonczcie :P ;)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Kocia kwarantanna
« Odpowiedź #16 : 2003-07-02, 16:36 »
Ja juz skonczylam... tylko jesli ktos sie ciagle wtraca, to nie zostawie tak tego...
Juz sie tak nie denerwuj Evelino, - "zwierzaku"  :lol: Zwierzaczku a nie... :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.