Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: uczulenie na mosiądz  (Przeczytany 4856 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiaraa

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« : 2003-07-10, 23:33 »
Kotara ma ewidentną alergie na mosiądz, kupiłam niedawno piękny kantar kieffera z mosiężnymi klamrami, niestety te klamry dotykają skóry, pod brodą robiła się jej od jakiegoś czasu rana, czasmi się goiła a czasami ropiała i była naprawde brzydka. Myślałam że to od nachrapnika więc kupiłam drugie futerko medyczne i zakładałam na nachrapnik, ale nic nie pomagało. Ostatnio zdjęłam kantar i okazało się że w miejscu gdzie są sprzączki nie ma skóry i sierści, a ranki są zaognione i podbiegłe krwią. Niewiem jak to się stało bo kantar zciągam jej bardzo często, ale alergi jakby niedawno sie ujawniła. Narazie smaruję piochtaniną i maścią tranową, to takie proste sposoby, ale nie chcę próbować innych metod żeby nie zaszkodzić. Może macie jakieś sposoby na to by to wyleczyć? Zaznaczam że nie nosi już tego kantara, ale muszę kupić odpowiedni bo mam problem z ubieraniem na jazdę. A może sa jakieś specjalne hypoalergiczne lub dla wrażliwych koni, bo jest mi jej strasznie żal i to tylko przez moje niedopatrzenie i niedomyślność :(  :walenie:  :cry:  :grr:
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #1 : 2003-07-11, 23:51 »
Na rany sprobuj masc propolisowa - doskonala! Do kupienia w kazdej aptece.
Zapisane

tiaraa

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #2 : 2003-07-11, 23:59 »
dzięki już myslałam że konie nie mają żadnych alergii ta maść to nie jest ichtiolowa nie? Bo ktoś mi też już mówił o jakiejś ichtiolowej, ale jeszcze nie próbowałam
Zapisane

Forum Zwierzaki

uczulenie na mosiądz
« Odpowiedz #2 : 2003-07-11, 23:59 »

Natchniuza

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #3 : 2003-07-12, 00:21 »
Konie maja alergie, oj maja. Nie, to nie jest to samo co masc ichtiolowa. Ta masc Ci alergii nie wyleczy, ale rany pomoze zagoic.
Zapisane

tiaraa

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #4 : 2003-07-12, 00:39 »
wielkie dzieki jeszcze raz
Zapisane

anneri

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #5 : 2003-07-12, 12:27 »
Propolisowa masc ma duzo wspolnego z miodem - z tego co pamietam powstaje wlasnie z pszczelego wosku ;) Stosuja sie ja z powodzeniem i u ludzi i u zwierzat.
Zapisane

Noc

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #6 : 2003-07-12, 19:29 »
Tak robi się ją z pszczelego wosku i jest dobra na wszystko, zreszta tak samo jak kit pszczeli.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
uczulenie na mosiądz
« Odpowiedź #7 : 2003-07-12, 21:16 »
Jest fenomenalna :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 22 zapytaniami.