Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Puść to!  (Przeczytany 1268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gopi

  • Gość
Puść to!
« : 2003-08-07, 18:21 »
Mam problem. Otórz tam gdzie chodze na spacery z Xantim, na łące ktoś od jakiegoś czasu reguralne wykłada jedzenie dla bezpańskich zwierząt. Sa tam kości wszelkiego rodzaju, jakieś kiełbachy, suche chleby, bułki, grzyby, ostatnio nawet zasuszony kotlet schabowy! Mój piesio zawsze leci i chce to zeżreć. Jak nie zdąrzę go złapać to ucieka z tym ode mnie. On na podwórku wogóle nie da sobie nic zabrać z pyska. W domu wyjme mu wszystko, ale na dworze nawet go nie złapię. Jak bedzie takwszystko brał do gęby to może sie kiedys otruć :( Najgorsze jest to że ten ktos rozkłada to w różnych miejscach, wiec nigdy nie wiem, gdzie to będzie tym razem. Próbowałam juz zwabiac go jego ulubioną zabawką, udało sie, ale jak tylko ją wziął to zaczął uciekać przede mna do domu. Czy mam go wogóle nie spuszczać ze smyczy? Co moge zrobić, żeby wiedział, że ma tego nie brać? Może jedynym wjściem jest zmiana miejsca spacerów? Prosze poradźcie mi coś.
Zapisane

Kalusia

  • Gość
Puść to!
« Odpowiedź #1 : 2003-08-07, 21:03 »
Psiak może sie w końcu zatruc to prawda. Ale ze smyczy chyba trzeba czasami go puszczać żeby mógł sobie pochasać. Współczuje ci i nic więcej narazie nie powiem! :(
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Puść to!
« Odpowiedź #2 : 2003-08-07, 21:21 »
kaganiec.... moja łata jak dorwała jakieś cudo to zakaładałm jej to cudo, no i sie oduczyła, teraz na komende zostaw, lubie nie tylko sie na to popatrzy i odejdzie, albo...co gorsza sie w tym wytarza  :oops:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Puść to!
« Odpowiedz #2 : 2003-08-07, 21:21 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Puść to!
« Odpowiedź #3 : 2003-08-07, 21:21 »
ja bym pogadała z tym kimś co wykłada te resztki w końcu może sie zdarzyć że jakieś zwierze padnie od takiego zapomnianego kawałka, powiedz mu żeby wystawiał w konktretnym miejscu a nie po całej łące czy osiedlu.
Zapisane

JoannaP

  • Gość
Puść to!
« Odpowiedź #4 : 2003-08-07, 23:53 »
Spróbuj w ten sposób:
daj (w domu) coś do jedzenia, ale niezbyt smaczengo - jeżeli to szczeniak, to na ogół głabnie wszystko, może być tarta marchewka, daj mu polecenie (zostaw, puść itp) i podetknij mu pod nos kawalątek np.szyneczki. W 99% pies wypluje to, co ma w zębach i rzuci się na lepsze. Po pewnym czasie wystarczy samo polecenie, ale to zależy już od pracy, jaką włożysz w nauczenie go tego. Powodzenia.
Zapisane

Gopi

  • Gość
Puść to!
« Odpowiedź #5 : 2003-08-09, 15:21 »
Dziekuje za rady. Wiedziałam, że moge na was liczyć :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 25 zapytaniami.