Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Królik a żwirek....  (Przeczytany 1526 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Annn

  • Gość
Królik a żwirek....
« : 2003-08-17, 11:20 »
Chcialam sie cos blizej dowiedziec na temat stosowania zwirku kociego do kuwety dla krolika czy zdaje on zastosowanie, tylko prosze mnie nie kierowac na forum dla krolikow, gdyz nie uwazam je za super zrodlo informacji, chce realnej odpowiedzi czy ktos tego probowal???
Widzialam jedno zdjecie krolika w kuwecie chyba kociej nawet fajnie to wygladalo ;)
Pozdrawiam :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #1 : 2003-08-17, 11:23 »
Szylkowi podsypywałam żwirek drewniany. Nie zbryla się, raczej "rozsypuje" na pył, ale ładnie chłonie wilgoć i wszelkie zapachy. No i nie rozsypuje się tak
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #2 : 2003-08-17, 12:53 »
Kiedy miałam królika w domu to podsypywałam mu wyściółke sanicatem (bardzo dobry żwir) tak z dwie szklanki w kąt gdzie miał toaletke, sprzątałam wtedy co 2-4 dni i królik był zadowolony bo sianko czyste i ja bo mniej roboty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik a żwirek....
« Odpowiedz #2 : 2003-08-17, 12:53 »

Annn

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #3 : 2003-08-17, 13:46 »
dzieki za odpowiedzi jesli jeszcze ktos ma jakies sugestie niech sie wpisuje :) im wiecej tym lepiej :D

Wiecie zastanawiam sie nad wprowadzeniem zwirku bo moje kroliki do tej kuwety tak nie za bardzo chca robic tylko sikaja obok ale balam sie ze pomyli im sie to z granulatem i no wiecie nie wiadomo czy to nie zaszkodzi ;)

Ale jak tak to moze warto sprobowac :D
jeszcze raz dzieki :)
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #4 : 2003-08-19, 17:37 »
Spróbuj Cat's Dream albo Pigwy. Oba żwirki są baardzo dobre. Rewelacyjnie pochłaniają zapach i mocz :) .
Zapisane

Asiulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 486
  • Jai Guru Deva Om
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #5 : 2003-08-20, 12:15 »
ja używywam Cat's Dream POLECAM
Zapisane
Words Are Flowing Out Like Endless Rain Into A Paper Cup
They Slither Wildly As They Slip Away AcrossTheUniverse

smoczyca

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #6 : 2003-08-22, 22:35 »
Co do żwirków są różne opinie. Ja używam go do kuwety zewnętrznej. Ale bezpieczniej używać drewnianych granulek np. Cat Dream Universal. (królik nie może tego jeść, a ze żwirkiem różnie bywa)
Zapisane

Buffy

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #7 : 2003-08-23, 09:51 »
Też kiedyś miałam króliczka,a właściwie moję starsze 2 siostry miały, ale jakoś nie dawały mu zadnych żwirków.. króliczek robił w kąt w trociny, a, że się mu często sprzątało i dużo na dworku przebywał, to mu to musiało wystarczyć ;)
Zapisane

Annn

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #8 : 2003-08-23, 10:47 »
No kupiłam tego Cats Dreama ;) zobaczymy zaraz ide sprzątać moim milusińskim :D wypróbujemy tą rewelację nawet przystępną cenę ma jak się sprawdzi to będą mieli nową klientkę ;)
A na ile wystarcza taki żwirek??

Jelsi chodzi o trociny stosowalam na początku przy pierwszym króliku i za dużo bałaganu :) ale rzecz gustu ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik a żwirek....
« Odpowiedz #8 : 2003-08-23, 10:47 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #9 : 2003-08-23, 11:47 »
Mi Cat's Dream starcza na 2 tygodnie. Ale to zależy od częstotliwości wymieniania żwirku. Ja Zmieniam mu 2 razy dziennie.
Zapisane

mili

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #10 : 2003-08-23, 18:00 »
Ja mojej śwince czasami dawałam żwirek. I to bardzo dobre wyjście :)
Zapisane

Aseti

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #11 : 2003-08-23, 22:21 »
Ja także od dawna używam żwirku Cat's Dream Jak do tej pory ( ponad 3 lata) sprawuje się doskonale, a Wiki tak się do niego przyzwyczaił, że nie toleruje nic innego.
Ten żwirek jest też dobry z powodu bezwonności. Króliki mają wrażliwy węch i wszelkie zapachowe żwirki ( które częśto są stosowane w przypadku kotkó) są bardzo drażniąće dla uszatych.

Jest tylko jedno przeciwskazanie w uzywaniu Cat's Dream - chodzi o Rexy ( rasa królików) Mają one bowiem bardzo rzadkie futerko na łapkach i twardawe granulki tego żwirku ocierają im piętki ( chociaż nie jest to regułą)
Zapisane

Annn

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #12 : 2003-08-24, 16:37 »
Co?????????? tylko dwa tygodnie, w takim tepie to ja zbankrutuje na tym zwirku, jak narazie obserwuje to naprawde fajne ;) rozsypuje sie wiec widac gdzie zwirek jest zuzyty, zobaczymy co dalej ;)

Ciekawi mnie czy u chomika tez zdaje egzamin??

Narazie wysypalam zwirkiem 1/4 klatki i taka opcja zdaje egzamin :)
Zapisane

Aseti

  • Gość
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #13 : 2003-08-25, 20:22 »
Cholka, no coś ty? Na dwa tygodnie takie wielkie opakowanie?
Przecież tym żwirkiem nie wysypuje się całej klatki, tylko kuwetkę lub kącik, w którym się królik załatwia.
U mnie opakowanie Cat'sa starcza na grubo ponad miesiąc, a wymieniam go codziennie
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #14 : 2003-08-25, 20:28 »
No Aseti, może przesadziłam z tymi dwoma tygodniami :oops: . Starcza gdzieś tak na ok. miesiąc czasu. A zmieniam żwirek 2 razy dzienie (rano i wieczorem)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik a żwirek....
« Odpowiedz #14 : 2003-08-25, 20:28 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Królik a żwirek....
« Odpowiedź #15 : 2003-08-25, 20:32 »
Nie wysypuje całej klatki, tylko kuwetkę :roll: . Na początku sypałam więcej żwirku (jak uczyłam go załatwaić się do kuwety), teraz wystopowałam, bo za dużo żwirku schodzi. Ale tak to ok. miesiąca mi starcza. Troche przesadziłam :oops:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.