Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: klatka dla myszki  (Przeczytany 1107 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AniaL

  • Gość
klatka dla myszki
« : 2003-09-24, 20:16 »
Nie wiem, kiedy kupię myszkę (bądź dwie, jeśli nie znajdę takiej, co nie lubo towarzystwa  ;) ), ale chciałbym już zacząć robić jej wyprawkę.
I dlatego mam pytanie do tych, którzy trzymają myszki w klatkach: jaki może być największy rozstaw prętów, żeby myszka nie uciekła (w milimetrach)? Jakiej wielkości powinna być klatka? I jak Wam się podoba ta (napisali, że dla myszek):

 http://www.karusek.com.pl/produkt.php?id_magazynu=69588&id_podmagazynu=69589&id_kategorii=0&aa=25

Czy to jest dobra wielkość, czy myszce nie będzie niewygodnie - nawet czy nie będzie to dla niej niebezpieczne - chodzić po tych ażurowych pięterkach?

Poczytałam już wiele postów na forum. Już się dowiedziałam, że np. muszę kupić specjalną wyściółkę dobrze pochłaniającą zapachy  :)  I w ogóle dużo się dowiedziałam! Naprawdę super miejsce.
Zapisane

awangarda

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #1 : 2003-09-24, 21:57 »
mialam identyczna klatke dla 2 myszek...jest dos dobra choc malo rozrywkowa... teraz mam taka duza fajna 3 pietrowa z rurami i takimi bajerami ale ona dla chomiczka jest wiec dla myszek by byla zla... ale dla myszczurkow sa tez takie wypasione jak mi sie podobaja...a juz nafajniejsza sa plastikowe!!! tylko ze ciu trogie.... ;)
Zapisane

Talagia

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #2 : 2003-09-24, 23:53 »
Moim zdaniem klatka może być, ja swoją mysie trzymałam w klatce 2 piętrowej a odległości między pręcikami to około 0,5 cm
Co do ściółki to polecam trocinki CHIPSI są wytarzane z drzew liściastych, przez co nie mają wilgotnych trocin, są baardzo chłonne i ładne pachną :)
Myszka będzie się wspaniale czuć na tych pięterkach, wystarczą jej do zabawy rurka po papierze taletowym, chusteczki chigieniczne i kołowrotek do biegania :) :lol:  :lol:  Myszki są naprawde kochaniutkie więc warto je kupić, ale zastanów się czy aby napewno chcesz mysie, gdyż łatwo się do nich przyzwyczaić a żyją bardzo krótko :( :(  :
Zapisane

Forum Zwierzaki

klatka dla myszki
« Odpowiedz #2 : 2003-09-24, 23:53 »

AniaL

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #3 : 2003-09-25, 12:26 »
Dziękuję za odpowiedzi!

Awangarda,
jak się domyślam, chodzi Ci o te cośtam trail, rzeczywiście bajeranckie, ale jak dla mnie właśnie zbyt plastikowe, takie zamknięte pudełka. No i drogie.
A jeśli chodzi o tę klateczkę, to mnie się właśnie podoba to, że mogę ją już urządzić sama  :)  Mam skłonność do robótek ręcznych, z kupnych rzeczy to poidełko i kółeczko, takie lite.
Skoro ją miałaś, czy możesz mi powiedzieć, czy te pomościki to na stałe, czy można je demontować? Albo zdemontować same schodki? I jak z dostępem do klateczki (czyszczenie). Bo jak nie znajdę w sklepie, to będę musiała zamówić, właściciel sprowadzi, ale wtedy już mus kupić.

Zwierzomaniaczka,
dziękuję za te centymetry  :) .  
Co do długości życia myszek, wiem... Smutne to, ale pocieszam się, że choć dla nas życie myszek jest krótkie, to dla nich trwa ono od początku do końca  :) .
Zapisane

Talagia

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #4 : 2003-09-25, 12:34 »
Naprawde nie ma sprawy, napisz jak będziesz miała już mysie.
Ciesze się że podoba ci się nasze forum :)
Zapisane

awangarda

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #5 : 2003-09-25, 16:45 »
pieterka mozne wylmowac jednak samych schodkow sie nieda... z czyszczeniem... no to na dole sa takie uchwyty i ja sie odpina i wyjmuje sie ten plastik gdzie sie sypie wiory.... jest calkiem niezla jesli lucisz wlasnie robotki reczne jednak nie ma w niej zbyt duzo miejsca czyli zaduo tam ni powkladasz
pozdrawiam!!
Zapisane

AniaL

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #6 : 2003-09-25, 17:00 »
Dzięki :) Jeszcze się porozglądam, ale jeśli nie znajdę większej czy wygodniejszej to tę mam w odwodzie. Najważniejsze, żeby myszki nie czmychły, bo to by mogło być dla nich niebezpieczne.
Zapisane

awangarda

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #7 : 2003-09-25, 18:51 »
mi nieuciekly przez ta klateczke a ja je kupilam jak byly male wiec ona dla myszczurkow idealana:)
Zapisane

awangarda

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #8 : 2003-09-30, 21:34 »
wlasnie widzialam duzo klatek tego typu i nie tylko na allegro wiec zajzyj o ile jeszcze niekupilas jakiejs:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

klatka dla myszki
« Odpowiedz #8 : 2003-09-30, 21:34 »

Tonks

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #9 : 2003-10-04, 10:07 »
najlepsze rozstawienie to 0,5cm
Zapisane

AniaL

  • Gość
klatka dla myszki
« Odpowiedź #10 : 2003-10-06, 13:18 »
Chyba muszę wziąć linijkę do sklepu ;)
Na allegro zajrzałam, ale nie wiem, czy to będzie wielka różnica w cenie, bo to jeszcze dochodzą opłaty za przesyłkę itp. a na dodatek chyba musiałabym solidnie te klatki dezynfekować, bo przecież zwierzątka, które w nich mieszkały mogły być na coś zakaźnego chore.
Jedną klateczkę widziałam z dobrym rozstawem ale ciaśniutką, a drugą fajnie obszerną, ale jeszcze ją obejrzę z linijką ;D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.215 sekund z 22 zapytaniami.