Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 108 109 [110]   Do dołu

Autor Wątek: Dalmatyńczyki  (Przeczytany 173168 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3270 : 2006-11-23, 17:57 »
A ja sądziłam,że tylko mój dalmat się ślini :lol:

Oskar ma ciekawe zachowanie jak chce mu sie pić.Nie ma zbyt dużej miski na wodę,bo wtedy częściej ma wymienianą ;) i jeśli ktoś nie zauważy,że psa suszy,po jego błagalnym wzroku to kolejnym etapem jest rzucanie miski po kuchni.Gdy nadal nikt nie zareaguje(bo płaczemy w tym momencie ze śmiechu-taką komedie odwala)to bierze miskę i co robi? idzie w kierunku łazienki,otwiera sobie drzwi i wrzuca miskę do sedesu a potem zaczyna pić wodę z klozetu :lol: tylko teraz żeby nie było,że psu wody nie daję :P zazwyczaj ma wodę ale czasem przez nieuwagę zdarza się nie dolać ;)

A gdy jest niekiedy głodny to bierze sobie suchy chleb,który zawsze leży na kaloryferze za narożnikiem pod oknem.Żeby się tam dostać staje przednimi łapami na siedzeniu i pyskiem sięga po kromkę,a następnie bardzo szybko ucieka na posłanie(jest nauczony,że wszystkie kości i inne większe rzeczy je u siebie na posłaniu,a nie np.na dywanie).Gdy zje tak z trzy kromki to bierze kolejną i tą zanosi do pokoju w którym przebywa najwięcej osób,rzuca ją na środek dywanu i zaczyna podrzucać,szczekać na nią,udawać,że się z nią bawi i gdy w końcu biedny chleb już się połamie zaczyna ją zjadać.Do tej pory nie wiem dlaczego wszystko je u siebie na posłaniu a ostatnią kromkę zazwyczaj w pokoju rodziców :lol:

Jest wiele takich dziwnych historii z udziałem Prezesa :lol: a co do przezwiska prezes :lol: nadała mu je mama,bo gdy zawsze coś robi Oski siedzi pod stołem i obserwuje czy nic nie skapnie na podłogę :lol: mama się śmieję,że jest prezesem z sanepidu (nie ma to jak szalona rodzinka :P) Oski bez problemu reaguje na swoje dodatkowe imiona :Mefik,Prezes i Chodź Masz :lol: ostatniego chyba nie muszę wyjaśniać :lol:


ale się rozpisałam ;p
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3271 : 2006-11-23, 18:46 »
Na ostatnie imię to chyba kazdy Dalmat reaguje :lol:

Jak Figa nie miała w misce wody, a chcialo jej się pić to szła do umikacji, a tam w rogu stała butelka (taka stara szklama po mleku) z woda do podlewania kwoatków i z niej piła.
Ogólnie to ona nie lubiła pić i jak mama chciała ją wyrzucić z kuchni to brała jej miskę i nalewała wody. :lol: od razu się wynosiła do siebie.

Figa też zawsze jadła kości, suchy chleb u siebie na legowisku, ponieważ wiedziała, ze tam nikt jej nie zabierze jedzienia. Najsmiejszniejsze było, jak już nie mogła jeść i chciala sobie schować na potem. Kiedyś dostała kość na działce, ale nie miala ochoty jesc, to cały dzien miała robotę z zakopywaniem. Jak już zakopała i odeszła, to po paru minutach wracała, odkopywała i przenosiła zapasy w inne, lepsze miejsce. Jednak nigdy nie bawiła się jedzeniem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3272 : 2006-11-28, 15:47 »
Oskar zakopał kiedyć kotleta mielonego........u mnie pod poduszką :lol: jednak zazwyczaj niczego nie zakopuje :lol: zjada natychmiast :lol:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #3272 : 2006-11-28, 15:47 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3273 : 2006-11-28, 20:50 »
U nas też to było bardzo sporadyczne. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3274 : 2006-12-07, 16:57 »
Żadna z nas nie piszę to temat niestety spada :( szkoda,że przez przeprowadzkę na to drugie forum tutaj zanikła grupa dalmatyńczykomaniaków :( a na tym "nowym" nie ma kilku osób,które pisały tutaj :(

Ja zastanawiam się teraz co kupić Oskiemu pod choinkę :) biedak nie wie pewnie dlaczego zostanie obdarowany,ale jak zwykle będzie się cieszył :lol: Rozważam także zakup szelek dla niego (oczywiście czarnych).W sumie niedrogo wychodzi :) ale jeszcze się zastanowie,bo funduszy jak zwykle niewiele :) życie studenckie ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3275 : 2006-12-08, 12:47 »
Trudno coś doradzić, nie wiem co Oskar potrzebuje co najbardziej lubi (oprócz jedzenia :P ).
Je nie za bardzo lubię psy w szelkach, w obroży dużo lepiej wyglądają, no ale w szelkach jest dużo wygodniej. Gdyby Oskar był suczką :lol: mogłabyś kupićczerwone szelki. Czarno-białym dalmatyńczykom pasuje taki kolor.

szczerze mówiąc nie wiem co to za forum :/ , ale i tak ja wole zostać tutaj. Chociaż o kropkach tylko we dwie piszemy, ale może ktoś to jeszcze zajży coś ciekawego napisze.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3276 : 2006-12-08, 17:00 »
Ja jakoś uparłam się na czarny dla niego ;P a z tymi szelkami tak ostatnio mi do głowy przyszło,nie jestem do końca przekonana,ale może kupie :P

A to forum o którym piszę stworzyła Vio wraz z Norris-nie wiem czy kojarzysz i bardzo dużo osób z FZ się tam przeniosło...
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3277 : 2006-12-08, 17:34 »
chętnie bym to zobaczyła, ale i tak już sama nie wiem, na ilu jestem zarejestrowana, 3 regularnie odwiedzam, chociaż i tak za  mało czasu mam. Do FZ i tak już bardzo się przyzwyczaiłam i nie chce z niego rezygnować. Szkoda tylko, ze coraz mniej ciekawych osób tutaj zagląda.

Ja szelek nigdy nie używałam, jedynie Raptus miał szelki do ciągnięcia opony.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3278 : 2006-12-10, 00:52 »
Ja też nie chcę rezygnować z FZ,ale niestety ostatnio do wielu wątków nie zaglądam,bo nie ma po co.Trochę za dużo off'a w wielu tematach się zrobiło (w sumie teraz robię to samo :P).Sentyment jednak pozostaje,no i trochę osób,z którymi jest o czym porozmawiać :) a co do forum,o którym mówię.Zalogować można się na nie jedynie jeśli poleci Cię osoba,która jest tam zalogowana ponieważ ustalono,że jest to forum zamknięte...
A ta opona to w celu wyćwiczenia mięśni?czy raczej do zmęczenia psa? :)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #3278 : 2006-12-10, 00:52 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3279 : 2006-12-10, 12:43 »
I jedno i drugie. Przy ciągnięciu opony rozwijają sie mięśnie, mocniej pracują mięśnie łap. ogólnie wpła to dobrze na psy, na ich kondycję.
Chociaz Raptus nie lubił ciągnąć i zadko kiedy ćwiczyliśmy.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3280 : 2006-12-31, 21:08 »
2 zmiksowane dalmatyńskie szczeniorki w Rzeszowskim schronisku :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3281 : 2006-12-31, 23:18 »
ło, jakie słodkie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Mimi 123

  • Gość
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3283 : 2007-02-03, 11:20 »
Hej ja tez kofam dalmatynczyki <rotfl>
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3284 : 2007-02-03, 11:40 »
Malutka, te filmiki to nie na mój przestarzały komputer :(

Mimi, masz dalmatyńczyka?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #3284 : 2007-02-03, 11:40 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3285 : 2007-02-03, 13:50 »
Oski zawsze tak ziewa? :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3286 : 2007-02-03, 15:30 »
Fatty, nie dobijaj mnie. :P
Dlaczego ja tego nie mogę zobaczyć :( to niesprawiedliwe. :/
Chyba przejdę się do kogoś ze sprawniejszym kompem. :/
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Mimi 123

  • Gość
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3287 : 2007-02-03, 21:07 »
Nie mam dalmatynczyka lecz mam kundelka o imieniu Dropsik! :P
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3288 : 2007-02-09, 19:39 »
Wkleję Wam wątek biednego dalmatyńczyka :(
http://www.[....]ania.pl/forum/showthread.php?t=44006

Może znacie kogoś, kto by go przygarnął?
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3289 : 2007-02-09, 20:01 »
Zawsze podobały mi się dalmatyńczyki - zwłaszcza po uroczym filmie rysunkowym Disneya - przez krótki czas miałem też takiego zwierzaka ( a właściwie mój wujek miał) - był bardzo fajny.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3290 : 2007-02-11, 15:54 »
2 letnia sunia z Mielca - http://mielec.bezdomne.com/galeria/dalm%20mielec%20(6).jpg

coś ostatnio chyba wysyp kropkowanych szukających domu.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #3290 : 2007-02-11, 15:54 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3291 : 2007-02-11, 16:48 »
Biedne dalmatyńczyki w schroniskach :( Zresztą jak kazdy bezpański pies.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3292 : 2007-02-15, 16:00 »
Oski zawsze tak ziewa? :P
ZAWSZE :P

Dalmatyńczyki trafiają do schronisk ze względu na swój charakter.Ludzie kupują,bo myślą,że piesek się sam wychowa...sama wiem co potrafi dalmat wymyślić więc...
Ja niestety nie jestem w stanie mieć kolejnego psa dopóki nie będę miała własnego mieszkania :(
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3293 : 2011-05-31, 10:23 »
Odkopuję temat, ale muszę się pochwalić. :)

Przypomniałam sobie stare dobre czasy z dzieciństwa - w moim domu znowu mieszka dalmatyńczyk. :)

Bastera mam od piątku. Jest to 7 letni pies, oddany przez własciciela. Baster u mnie będzie do 10 czerwca, potem niestety będzie musiał iść do innego domu tymczasowego. W międzyczasie szukamy dla niego domu.



Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3294 : 2011-08-01, 02:40 »
Zapytam z ciekawości - Baster znalazł dom?

ogółem mam wrażenie,że ostatnio znowu wysyp dalmatów szukających domu... :(
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3295 : 2011-08-01, 08:40 »
Z tego co wiem, to jeszcze nie.
Ode mnie pojechał do innego domu tymczasowego, potem jeszcze do innego do Warszawy i tam zastanawiają się czy zostawić go na stałe czy nie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Pami

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3296 : 2012-01-06, 12:24 »
Jak miało widzieć taki rozwinięty wątek o dalmatyńczykach ;). Tak się składa, że posiadam psa tej rasy i ubóstwiam go z tym całym jego nieokiełznanym ADHD i zachowaniem jak u szczeniaka mimo, że pod koniec maja łaciatemu strzeli już pięć lat. Wiecznie młoda rasa.
Zapisane
Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny co on. - J. London

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3297 : 2012-01-07, 10:10 »
5 Lat to przecież jeszcze młodzieniec. :) Dalmatyńczyki to rasa, po której wcale nie widać wieku. Nie siwieją, zawsze lubią biegać, a ruchy mają bardzo miękkie, jak młode psy. Jedyne co może sugerować starszy wiek to waga, a w zasadzie nadwaga. Dalmatyńczyki mają tendencję do tycia.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedz #3297 : 2012-01-07, 10:10 »

Pami

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 15
Odp: Dalmatyńczyki
« Odpowiedź #3298 : 2012-01-07, 15:10 »
Ło, to mój młodnieje, bo jakiś czas temu strasznie schudł, ale po ostatnim tuczeniu już efekty widać  :wink:. A tak poza tym to załamałam się tym co dzisiaj zrobił. Chodnik wyglądał jak po przejściu jakiegoś potwora z horroru. Żadnej lampki nie oszczędził. Już za długo był w miarę grzeczny.
Psy dla ludzi z mega cierpliwością.
Zapisane
Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny co on. - J. London
Strony: 1 ... 108 109 [110]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.