Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wasze opinie na temat szkoleń  (Przeczytany 1137 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bosia

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« : 2003-11-04, 15:23 »
Kochani, jestem bardzo ciekawa Waszej opinii i doświadczeń związanych z szkoleniami...Czy szkolić psa, czy nie...jakie są niebezpieczeństwa, jak wybrać dobrego szkoleniowca...w jakim wieku...etc. Z góry dziękuję wszystkim za podzielenie się doświadczeniami...;)
Zapisane

bosia

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #1 : 2003-11-04, 15:25 »
sprostowanie: w jakim wieku szkolić psa, a nie w jakim wieku wybrać szkoleniowca...;)
Zapisane

Helga

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #2 : 2003-11-04, 20:59 »
Lepiej szkolić, zwłaszcza jeśli się jest niedoświadczonym psiarzem...
Korzyści: lepszy kontakt z psem, lepsze nad nim panowanie, wiedza, o tym jak reagować w różnych sytuacjach
Negatywów, poza koniecznością wydania pewnej kwoty pieniędzy, nie znam.
Jeśli już zaczynać, to im wcześniej tym lepiej - w tej chwili bardzo popularne są szkółki dla szczeniąt, na które można się zapisać od razu po zakończeniu kwarantanny poszczepiennej - szczeniaki uczą się bawić z innymi psami, podstaw posłuszeństwa i współpracy z przewodnikiem. Przewodnik uczy się, jak reagować na określone zachowania psa, jak go motywować do pracy i tak dalej. Bardzo polecam. Lepiej zapobiegać niż leczyć - to znaczy lepiej pójśc na szkółkę od razu, a nie jak pojawią się problemy z psem.
Co do wyboru szkółki: szukaj takiej, gdzie motywuje się psy pozytywnie - przez zabawę i smakołyki. Warto obejrzeć, jak wyglądają zajęcia. Unikaj takich, gdzie wciąż stosuje się kolczatki, szarpanie i krzyki. Nie tylko można się bez tego obejść, ale w dodatku efekty szkolenia "radosnego" są znacznie lepsze - pies pracuje bo chce, a nie dlatego, że musi, robi to chętniej, szybciej i lepiej.
A szkoleniowiec oczywiście im młodszy i przystojniejszy tym lepszy.  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedz #2 : 2003-11-04, 20:59 »

AgaŚ

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #3 : 2003-11-04, 21:13 »
Ja osobiscie nie mam nic przeciwsko takim szkoleniom... czemu nie ;) Ale mysle ze szkolenie wlasnie typu ze wlasciciel sam poswieca psu czas i samodzielnie go uczy jest dla mnie no... sympatyczniejsze :P A jakim sie jest z siebie dumnym jak po 2 tyg pies wreszcie zaczeni kapowac o co chodzi ;)
Zapisane

Talagia

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #4 : 2003-11-04, 23:41 »
Szkolenia rzeczywiście nie są złe, ale psiak i właściciel mają lepszy kontakt przy samodzielnej nauce.
Chyba że mówimy o zeru totalnym, czyli człowieku który nie odróżnia gdzie pies ma ogon a gdzie głowe :-/
Zależy to też od rasy, łatwiej wychowasz, labradorka niż Hovawarta :)
Zapisane

bosia

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #5 : 2003-11-05, 09:17 »
Ja mam owczarka niemieckiego i moja kochana Czandrunia uczy się dość szybko. Jetem jednak mało doświadczona (to mój pierwszy pies) i nie chcę popełnić jakiegoś błędu...Pomysł z takim przedszkolem dla psiaczka wydaje mi się bardzo dobry...chodzi o to, żeby miała kontakt z szczeniakami i mogła się z nimi bawić (w mojeje okolicy są już raczej pieski starsze). A może ktoś zna jakieś godne polecenia przedszkole w warszawie, w ok. mokotowa?
Zapisane

Helga

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #6 : 2003-11-05, 11:11 »
Zaraz zaraz, czegoś tu nie rozumiem - szkolenie nie tylko nie wyklucza indywidualnego związku z psem, ale wręcz go wzmacnia. Przecież nikt za nas psa nie wyszkoli, może nam tylko powiedzieć jak, ale ćwiczy sie z psem osobiście...
Czasy, kiedy 15 psów w rządku wykonywało jednocześnie to samo polecenie mijają, bo takie szkolenie jest sztuczne, nie daje gwarancji na zachowanie psa w normalnej życiowej sytuacji.
Zapisane

bosia

  • Gość
Wasze opinie na temat szkoleń
« Odpowiedź #7 : 2003-11-05, 11:17 »
No ja właśnie nie wiem, jak takie szkolenia wyglądają...:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.