Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co z kotem gdy wyjeżdzamy?  (Przeczytany 1415 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

navel

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« : 2003-11-18, 22:06 »
Ech, mam mały problem. Bardzo chciałabym mieć kotka, myślę o tym już od kilku miesięcy.Namawiam moich rodziców na kota,lecz największym problemem jest to, że niewiemy co z nim zrobić gdy będziemy wyjezdżać  Mam również psa, którego zawsze zabieramy na wczasy jak jedziemy rodzinnie, ale rodzice twierdzą, że 2 zwierzęta na wczasach to za dużo! Pomóżcie!
Zapisane

Sal

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #1 : 2003-11-19, 07:34 »
Raczej nie hotele, bo - tak myślę - tam zwierzaki są opuszczone, samotne i smutne.
Ja zostawiłabym komuś zaufanemu, kogo kot pozna i w miarę polubi.
Niewatpliwie jest to problem...
Na szczęscie ja mam wybór: mama, albo teściowa.
Zapisane

Ash

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #2 : 2003-11-19, 08:45 »
U mnie ta sama szczęśliwa sytuacja jak u Salamandry: albo moi rodzice, albo teścowie mnie poratują.

...tyle że ja będę za tym moim słonkiem futrzanym tęsknić  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedz #2 : 2003-11-19, 08:45 »

Sal

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #3 : 2003-11-19, 09:27 »
Ja, jak się znam, będę z tesknoty codziennie dzwonić...
A, póki co, skoro kocurek nie jest w ciąży  :lol: możemy zaplanowac wyjazd świąteczno - sylwestrowy.
Nie ma tego złego...
Zapisane

Ash

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #4 : 2003-11-19, 09:30 »
Cytat: Salamandra

Nie ma tego złego...


Święte słowa  :lol:
Zapisane

Abakus

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #5 : 2003-11-19, 10:23 »
Kot latwiej przezywa roztanie z wlascicielami jak pies. mozna poprosic kogos z rodziny dziadkow albo wujkow. Lecz to musi byc pewne wczesniej zeby nie bylo sytuacji ze za dwa dni wyjezdzasz a nikt nie chce sie nim zaopiekowac:(.
pamietam kiedys moja siostra opiekowala sie kotem znajomych ktorzy musieli wyjechac. Najpierw byla wizyta zapoznawcza zeby zobeczyc jak kot bedzie sie czul.
Jest jeszcze jedno pytanie jka pies zareaguje na kota w domu. czasami pies nie zyczy sobie kolegi!  mam znajoma w pracy ktora miala psa i wziela sobie kota bez upewnienia sie jak beda ze soba wspolzyc. Okazalo sie ze pies byl przeciwnikiem kotow. i w jednym pokoju byl kot w drugim pies. Ale w moim przypadku kot i Amant sa prawdziwymi  kumpalmi
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #6 : 2003-11-19, 14:26 »
Hmm mnie też dośc często zdarza się wyjeżdżać i wtedy opiekę nad Killerem przejmuje dziadek... przychodzi do nas dac kociakowi i wypuścić go na dwór i po kilku godzinkach znów żeby kociaka znów nakarmi i wpuścić do domku... a tak wogóle powiedzcie czy można kota zabierać ze sobą? My często wyjeżdżamy w góry gdzie mamy domek ale to raczej niemozliwe żeby nie wychodził na dwór... bałam się że może sie tam zgubić i dlatego go nie zabieram... co o tym sadzicie?
Zapisane

Sal

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #7 : 2003-11-19, 14:52 »
Skoro wychodzący, to pewnie nie usiedziałby w domku. Nie wypuściłabym, bo mógłby się zgubić. Chyba, że toleruje smycz.

Najlepiej to raz sprawdzić :-), ale pilnować, gdyby baaaardzo chciał wyjść bez smyczy.
Zapisane

absencja

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #8 : 2003-11-19, 15:07 »
zmiana miejsca zamieszkania jest dla kota dużym stresem, więc opłaca sie chyba tylko na dłużej...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedz #8 : 2003-11-19, 15:07 »

navel

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #9 : 2003-11-19, 15:58 »
Cytat: Abakus
Jest jeszcze jedno pytanie jka pies zareaguje na kota w domu. czasami pies nie zyczy sobie kolegi!  

Moja psinka lubi koty podwórkowe (czytaj:żyje z nimi w zgodzie :) ),więc powinna polubić też kocurka domowego...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #10 : 2003-11-19, 20:33 »
Wiesz, to nie jest tak źle z tymi wyjazdami. Też się o to moi rodzice bali. A teraz zostawiamy kicię albo u jednej, albo drugiej babci. Jak wyjeżdżamy na weekend to albo kicia zostaje albo ją bierzemy. W następnym tygodniu jedziemy do Bydgoszczy do hotelu i Misio z nami :)
Zapisane

Michalina

  • Gość
kot a wyjazd
« Odpowiedź #11 : 2003-11-20, 09:36 »
Ja z moim kotem jeżdze po prostu.
Jest przyzwyczajony do wyjazdów (wystawy)
Jeżeli wyjazd jest dłuższy i nie ma możliwości zabrania kociambra to prosze kogoś by zamieszkał u mnie lub codziennie przychodził i sie nią opiekował (jedzenie, kuweta)

Kot lepiej zniesie "wyjazd" u siebie w domu sam niż przeniesienie do obcych ludzi.
Koty przyzwyczajaja sie bowiem bardziej do miejsca niż do opiekunów ;-)
Zapisane

navel

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #12 : 2003-11-20, 14:27 »
dzieki... teraz wiem jak mam z mamą gadać o tym kocie...chociaż...już się zgodziła!!! kotka może będę miała na Świeta... :)  :wink:
Zapisane

iwa

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #13 : 2003-12-26, 21:19 »
:slonko: ja jak wyjeżdzałam na wakacje to moja kotka zawsze strasznie tęskniła, chociaż zostawała w domu z moją mamą. czasami sama miała wakacje u babci na mazurach- jak wyjeżdzaliśmy gdzieś całą rodziną, ale tam miała raj:) czuła się bardzo dobrze, była wesoła i zadowolona:) często jednak zabieraliśmy ją ze soba na wakacje:) nasza znajoma chętnie przyjmowała nas w swoim ośrodku razem z Pelą:) Pela biegała sobie po pokojach:) Ale jakby nie było kotka lepiej nie oddawać na stałe pod opiekę osoby, której kocie nie zna:) Dobrze jest, jeśli kot może zostać na swoim terytorium:) ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #14 : 2003-12-27, 15:21 »
Gdybym ja miala moje koty oddac gdziekolwiek nawet do rodziny to skonczylo by sie zawalem serca Mai dlatego koty zawsze zostaja same w domu natomiast moja rodzina przychodzi co dwa dni karmic,sprzatac kuwete i wymiziac je troche. To wedlug mnie najwygodniejsze dla obydwoch stron rozwiazanie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedz #14 : 2003-12-27, 15:21 »

Dagger

  • Gość
Co z kotem gdy wyjeżdzamy?
« Odpowiedź #15 : 2003-12-29, 08:03 »
Musze powiedzieć, że miałam niezłego pietra gdy zabieraliśmy Sankę w tym roku do mojej mamy na Święta.  W końcu to była pierwsza podróż autobusem i nowe miejsce dla kotka. Ale poszło nad wyraz dobrze. No i musze powiedzieć, że Sana lubi jeździć - cała drogę wyglądała przez okno i nie była ani trochę przestraszona. Gdy się zmęczyła  po prostu kładła się spać i co jakiś czas sprawdzała kontrolnie czy jesteśmy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.