Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szylo-dżungar :)  (Przeczytany 867 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Szylo-dżungar :)
« : 2003-12-01, 00:05 »
Tytuł dość dziwny a tak naprawdę to chodzi mi o piasek.Tzn.zauważyłam kiedyś,że mój dżungarek Lukas tarza się w trocinach.Pomyślałam sobie-to dokładnie tak samo jak mój szynszyl,który w ten sposób upomina się o swoją "wannę" z piaskiem.Pogrzebałam trochę po domu i znalazłam dość głęboką nakrętkę od słoika,nasypałam tam piasku,wstawiłam do klatki i....zobaczyłam rzecz przedziwną.Lukas podszedł do tej nakrętki,powąchał,wskoczył,podgarnął łapkami (dokładnie tak samo jak szynszyl) i...zaczął się w nim tarzać!Identycznie jak szynszyl!Ale robi to tylko w określonej sytuacji.Od razu po powrocie z wybiegu poza klatką.Najpierw się wytarza a potem sobie wygodnie siądzie albo zwinie się w kłębek i śpi w tym piasku.I nie wiem czy chodzi mu (tak jak szynszylowi) o wyczyszczenie futerka czy też chce się pozbyć obcych zapachów (naszych rąk).Ale chyba się przy tym dobrze bawi a i widok jest przy tym bardzo pocieszny.Chyba odkryłam nową zabawkę dla chomika :) (chociaż już chyba gdzieś czytałam,że chomiczkom można stosować w formie ściółki piasek).Żeby ktoś mi nie zarzucał-piasek daję czyściutki,specjalnie przeznaczony do kąpieli dla szynszyli.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #1 : 2003-12-01, 14:13 »
Właśnie, chodzi o to, że czyści futerko z naszych zapachów :)
Zapisane

milka004

  • Gość
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #2 : 2003-12-01, 17:26 »
Cytuj
Pomyślałam sobie-to dokładnie tak samo jak mój szynszyl,który w ten sposób upomina się o swoją "wannę" z piaskiem

A jak czesto dajesz swojemu szylkowi piasek???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szylo-dżungar :)
« Odpowiedz #2 : 2003-12-01, 17:26 »

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #3 : 2003-12-01, 23:47 »
Cytuj
A jak czesto dajesz swojemu szylkowi piasek???

 
 
Codziennie tylko na noc mu rodzice wyciągają (bo szylek jest u nich w pokoju i jak zacznie szaleć po klatce to "kąpielówka" robi straszny hałas).Zawsze rano mu daję świeży piasek ale kilka razy zdarzyło się,że nie dałam bo piasek się po prostu skończył i zanim pojechałam po niego do miasta to zwierzak trochę na niego poczekał (max. 1 dzień),wtedy właśnie się tak o niego potrafił upomnieć.Ale generalnie staram się mu regularnie dostarczać świeżą "kąpiel"-nie zaniedbuję żadnego z moich zwierzaków :)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #4 : 2003-12-01, 23:48 »
Eeeh nie wiem jeszcze jak się wstawia cytaty... :(
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

kareena

  • Gość
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #5 : 2003-12-02, 10:21 »
cytat wstawiasz poprawnie tylko masz wyłączony w poście bbcode. włącz go w swoim profilu i już będzie dobrze :)

PS
twego posta edytowałam - wystarczyło odznaczyć pole "Wyłącz BBCode w tym poście". :) by to było automatycznie to zmień to w profilu :)
Zapisane

milka004

  • Gość
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #6 : 2003-12-02, 15:22 »
Alicja ciesze sie bardzo :)
Poprostu jak przeczytalam ze szylek tarza sie w trocinach domagajac sie piachu to pomyslalam ze rzadko dostaje piasek ;)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #7 : 2003-12-02, 19:08 »
Heheh, ciekawe zdarzenie  ;)  ;)
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #8 : 2003-12-02, 23:39 »
Dziękuję Kareena,zmieniłam ustawienia w profilu mam nadzieję,że teraz będzie dobrze.
Cytuj
cytat wstawiasz poprawnie tylko masz wyłączony w poście bbcode. włącz go w swoim profilu i już będzie dobrze

Oo,udało się.Teraz chyba będę częściej cytować ludzi :)
A powiedzcie mi jeszcze co mam zrobić,żeby Lukas nie był taki gruby.Gdy zwinie się w kulkę jest niewiele mniejszy od piłeczki do tenisa.Ograniczyłam mu orzechy,ciastka dla gryzoni itp,nie daję mu żółtego sera a on mimo wszystko nic nie traci na wadze.Nie jada nawet ziaren,tylko Megana i to też wybiórczo.Regularnie biega w kołowrotku więc powinien mieć raczej szczupłą sylwetkę a nie ma.Wprawdzie wygląda bardzo słodko,taka puchata kuleczka ale martwię się,że to nie jest normalne.Zna ktoś jakąś skuteczną dietę odchudzającą dla chomika? ;)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Forum Zwierzaki

Szylo-dżungar :)
« Odpowiedz #8 : 2003-12-02, 23:39 »

Cathycash

  • Gość
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #9 : 2003-12-03, 19:37 »
Jaki on musi być słodki ;p Nie mogę się doczekac aż będę miała małe chomiczki!
Zapisane

PuchonKa

  • Gość
Szylo-dżungar :)
« Odpowiedź #10 : 2003-12-04, 17:14 »
Kiedy mialam chomika to on lubil sie tarzac w trocinach lub drazyc "podtrocinowe" tunele, albo zgarnial je do swojego domku. Do dzisiaj nie wiem po co on sie tak tarzal ale podejrzewam, ze dla zabawy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 24 zapytaniami.