Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chomik niejadek  (Przeczytany 763 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Chomik niejadek
« : 2003-12-13, 23:38 »
Powiedzcie co mogę dawać do jedzenia dżungarowi?To nie jest pierwszy mój chomik ale pierwszy tak wybredny.Z mieszanki ziaren wybiera tylko kukurydzę i słonecznik zostawiając pszenicę,owies i inne."Koktailu dla chomików" też nie tknie,z Megana wybiera czasem parę kawałków ale to też nie zawsze.Kolby ziaren też nie za bardzo mu podchodziły.Przecież nie mogę go karmić tylko jabłkami i marchewką (tej ostatniej też nie chce jeść).Z rzeczy "niechomiczych" uwielbia twarożek i żólty ser-ale to przecież nie jest dla niego odpowiednie pożywienie.Dodam,że taki grymaśny był już od początku,został kupiony w sklepie jeszcze jako młody,tam był karmiony normalną mieszanką ziaren.Czym mam go karmić w takim razie?Próba "wzięcia go głodem" nie pomaga-jedzenie zostaje w miseczce przez kilka dni,dopóki go nie wyrzucę.Nie wiem skąd on czerpie energię do biegania w kołowrotku...
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

kasiata

  • Gość
u
« Odpowiedź #1 : 2003-12-14, 09:02 »
ja bym sie lepiej z wetem skonsultowała .
Może jest chory , albo pooprostu taki wybredny ;]

Uszy do góry Alicja , napewno wszystko będzie ok !! musi być ok ;p
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Chomik niejadek
« Odpowiedź #2 : 2003-12-14, 11:57 »
A jakiej firmy podajesz mu jedzonko? Z twojego emblantu wynika że "ANIMALS". W rankingu karm postawiłabym ją na 4 miejscu. Spróbuj VITAPOL. Nie jest droga, a moja gromadka wcina ją aż im uczy podstakują :) Vitakraft też jest dobry :)

A tak na marginesie. Kupiłam moim chomikom PYŁ DLA SZYNSZYLI. Tak śmiesznie siew nim tarzają. I mają jakby głądsze futerko...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chomik niejadek
« Odpowiedz #2 : 2003-12-14, 11:57 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Dziwne....
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 21:22 »
Dziwne. Też mam chomika dzungarskego (uwielbia słonecznik).
Zauważyłam, że nie lubi taniego pokarmu. Kupiłam  mu kiedys pokarm za 1.20 i nie chciał go jeśc (wybierał słonecznik). Za to lubi karme firmy Nestor. Nie je kukurydzy za to lubi różne owoce i warzywa.
Moze jako smakołyk kup mu biszkopty dla gryzoni (różne smaki). Ale to tylko jako dodatek. :)
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Chomik niejadek
« Odpowiedź #4 : 2003-12-16, 21:39 »
A ja widziałam rózne kolorowe wafelki dla chomiczków, dropsy o róznych smakach, ze napewno coś znajdziesz :). Gdy jeden z moich chomisiów był wybredny (z choroby) to dawałam sałatke marchewkowo-jabłkową i niekiedy troche mleka tam wlewałam i jadł :).  Niekiedy robiłam kanapeczki (suszony chlebek i ser żółty ) i wiele wiele innych jedzonek. Ale i tak moje chomiki najbardziej lubiały 'jeść' pręty klatki :P
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Chomik niejadek
« Odpowiedź #5 : 2003-12-16, 23:49 »
Ciasteczka to ja mam różne,on je uwielbia.Ale nie mogę ich traktować jako pokarm podstawowy.Szkoda mi go,gdy rano zawsze prosi o jedzenie,ale miskę ma pełną,nie mogę mu tak dogadzać bo jak się przeje tymi rzeczami,które mu na razie smakują to co potem będę mu dawać??
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
To może...
« Odpowiedź #6 : 2003-12-17, 17:17 »
Może nasyp mu do miseczki bardzo mało pokarmu. I nie dawaj mu za duzo słoneczniku i kukurydy, bo jak swoich ulubionych "smakołyków" bedzie miał wystarczająco  by się najeść, to juz nic innego nie będzie potrzebował.
Zmień firmę karmy !! ;)
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 23 zapytaniami.