Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Help!! Chomik urodził  (Przeczytany 3615 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woow

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« : 2004-01-20, 20:14 »
Slyszałam że gdy chomik urodzi małe to trzeba je rozdzielić.A w książce przeczytałam że trzeba rozdzielićm bo matka je zagryzie a natomiast  w internecie przeczytałam zeby ich nie rozdzielać bo zdechnął z tensknoty czyjej rady słuchać???  :chomik: [/list]
Zapisane

Emilka

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #1 : 2004-01-20, 20:27 »
wszystkie te rady sa glupie i w zadnym wypadku nie stosuj sie do nich. Gdy samica urodzi mlode musi je wykarmic, przez ten czas nie mozesz zbytnio stresowac zwierzaka bo wtedy jest prawdopodobienstwo kanibalizmu. Kiedy mlode osiagna juz wiek dojrzalosci plciowej wtedy dopiero nalezy je rozdzielic aby uniknac dalszemu rozrodowi lub ewentualnych bijatyk.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #2 : 2004-01-20, 22:10 »
Straszne głupoty napisałaś ,chyba coś pomieszałaś kogo rozdzielić?Nowo narodzone chyba nie bo ty im cyca nie dasz.Nie zaglądać do nich przez tydzień,
Zapisane

Forum Zwierzaki

Help!! Chomik urodził
« Odpowiedz #2 : 2004-01-20, 22:10 »

anneri

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #3 : 2004-01-20, 22:18 »
Trzeba bylo o tym pomyslec wczesniej i poczytac sobie...A teraz...? Daj im spokoj na razie...
Zapisane

atrolek

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #4 : 2004-01-20, 22:28 »
jestem na tym samym etapi moje mają tydzień też prosiłam o pomoc chomikomanów.
1nie oddzielaj matki
2nie zaglądaj do domku nie dotykaj małych!!!!!!!!!!!!!! BO JE ZAGRYZIE
3DAWAJ DUŻO NABIAŁU SERY JOGURTY/zmniejsza szanse zagryzienia/
4przez min. 2 tyg nie rób porządków w klatce
5dawaj więcej jedzenia/moja wcina nawet makaron i ziemniaki pije mleko/
6oddzielić możesz po ok 4 tyg.bo po ok 5 moga sie już rozmnażać
to wszystko co wyczytałam i dowiedziałam sie od forumowiczów za co dzięki! przegląd gniazda czy wszystkie żyją jezscze nie robiłam zrobię za tydzień jak matkę wywabię z domu/jest ich chyba z 10/wszystkie zyją 8)
Zapisane

Marta1357

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #5 : 2004-01-22, 17:56 »
Nie roździelaj od matki bo inaczej nie porodzom se muszą pic mleko matki po trzech tygodniach oddziel.  Jeżeli matka zabije młode to moze się czegoś bać.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #6 : 2004-01-23, 00:33 »
Myślę że trochę przesadzacie 10 dni wystarczy i można posprzątać może starać sie nie dotykać małych ,czyli wziać je łyżką ,zapach nie przechodzi.Do świerzych trocin do gniazda wsypać starych ,żeby zapach gniazda pozostał.Mamie podsypać smakołyki to sie zajmie i będzie czas na porządki .Ja mam 2 samiczki i obie mają małe jednej sprzątałam w 11 dniu a drugiej w 10 dniu.i jest ok.Pamiętać tylko zeby po porodzie przez tydzień nie przeszkadzać mamie,ale może jednak zjeść małe gdy stwierdzi że małe mają jakiś defekt lub są chore.Moja koleżanka niedawno oczekiwała małych ,chomiczka okociła się w nocy nikt jej nie przeszkadzał,miała spokuj a jednak je zagryzła.pierwszy raz wychowała małe razem z samcem ,facet pomagał jej we wszystkim ,budował gniazdo małe nosił do gniazda jak wyłaziły aż miło było na nich patrzeć .A jednak tym razem samiczka była zła że on jest z nią odganiała go uciekała od niego i była bardzo niespokojna. Może czuła że coś jest nie tak z małymi,urodziły sie jakieś dziwne ,słabe ...
Zapisane

Marta1357

  • Gość
Help!! Chomik urodził
« Odpowiedź #7 : 2004-01-23, 11:02 »
po 2 3 tygodniach  :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 22 zapytaniami.