Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dieta dla swinki  (Przeczytany 688 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aluniek

  • Gość
Dieta dla swinki
« : 2004-01-26, 23:48 »
Mam taki problem, musze odchudzic mojego swintucha!!! sama w sobie jest duza, ale za duzo wazy. Pytalam sie na innych forach i jak do tej pory, to proponowano mi tydzien zwierzaka na warzywach przetrzymac, drugi tydzien na wodzie z ziarnami, ale u mnie to drugie nie bardzo przejdzie... Dodam jeszcze, ze biega sobie czesciej.
Czy macie, znacie jakies sposoby?
Zapisane

kasia

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #1 : 2004-01-27, 07:09 »
Tez miałam z tym problem kiedyś.
Przede wszystkim więcej ruchu  :wink:
Nie podawaj tuczących ziaren - słonecznika, lnu, prosa (moje prosiaka zawsze uwielbiały).
Zamiast jedzenia w misce dawaj częściej kolby - niech się trochę pomęczy nim zje  :P
Jeżeli dajesz jakieś dropsy, chrupki i inne, to radzę równiez uważać...
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #2 : 2004-01-27, 11:26 »
Dropsy witaminowe ma, ale i tak ich nie je. Zastepuje to witaminami w kroplach wraz z woda. Z ziaren dostaje mieszanke z zoologika, ale na wage kupowana, nie w kartonie - to tez jej ograniczylam. Biega czesciej...  :jupi:
Dzieki  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dieta dla swinki
« Odpowiedz #2 : 2004-01-27, 11:26 »

Zwierzaczek

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #3 : 2004-01-27, 13:17 »
Tak - puszczać często po domku/pokoju i dawać pić (wodę), która przy odchudzaniu (świnek też) jest podobno bardzo dobra  :wink:  Noi ograniczyć to co napisała kasia :tak:  :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #4 : 2004-01-27, 15:43 »
Woda ziarno i marchewka.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #5 : 2004-01-27, 16:56 »
Marchew odpada - kaprysna swinia... Ma juz prawie 4 lata, ale marchwi nie ruszy.
Pic ma - wrecz zapija sie woda, ziarno ograniczone, bardziej tez warzywa racjonalizuje i na razie efektu nie wiele widac. Przy czym na bank nie jest w ciazy.
Ale dzieki za pomoc i bede relacjonowac postepy.
Zapisane

Morticia

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #6 : 2004-01-28, 14:07 »
Moja świnka się odtuczyła jak się przenieśliśmy i już nikt nie podrzuca jej żarcia bo nikomu nie chcę się iść do kuchni Dostaje tylko przepisowe narazie 2 posiłki A co do ruszania to moja nie chce można ją po podłodze ślizgać a ona nic :lol:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #7 : 2004-01-28, 16:08 »
Dostaja 3 razy dziennie i tylko ja je karmie. Chyba, ze nie ma mnie w domu przez kilka dni - to logiczne, ze ktos inny karmi.
Obie swinie tez dostaja tyle same, przy czym racja jest bardziej pod mniejsza dostosowywana, ale na tyle racjonalna, ze Klucha glodna nie chodzi.
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #8 : 2004-01-28, 18:39 »
popieram wszystkie powyzsze rady ;) moja ma 4 lata i jest mala i leciutka ;) ok. 600 gramow :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dieta dla swinki
« Odpowiedz #8 : 2004-01-28, 18:39 »

Aluniek

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #9 : 2004-01-28, 19:33 »
A moja ma prawie 4 lata i jest wielka i ciezka 1,6 kg  :P
Zapisane

psotka

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #10 : 2004-01-28, 21:15 »
ha! a nasza ma wzorowa figurke az jej zazdroszcze! jedyne 40deko!
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #11 : 2004-02-01, 23:55 »
Klucha zaczyna chudnac powoli :) wprawdzie jej nie wazylam jeszcze, ale czuje to podnoszac ja :)
Wierzcie mi, ale po niej absolutnie nie widac, ze ma taka wage. Tak jej wszystko futro kamufluje, ale dopiero jak sie ja wezmie na rece jest wszystko jasne :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #12 : 2004-02-02, 16:53 »
Cytat: Aluniek
Marchew odpada - kaprysna swinia... Ma juz prawie 4 lata, ale marchwi nie ruszy.

Moja jeszcze młoda, ale marchwi tez nie tknie   :roll:  Uparciuch  :lol:
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #13 : 2004-02-02, 17:11 »
swinki w ogole sa tak wybredne :P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #14 : 2004-02-02, 19:05 »
Moja nie przepada za jabłkiem ani marchwią, ale jak musi to zje. Za to uwielbia orzechy nerkowca i o dziwo jej to nie tuczy. Figurkę ma "przepisową" chociaż "nerki" wrzera codziennie ;) Wogóle wszystkie moje gryzonie je uwielbiają i to bardziej niż włoski czy laskowe. A chomcie dżungarskie orzechy laskowe jedzą tylko świeże, takich bez łupinek kupionych nie ruszą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dieta dla swinki
« Odpowiedz #14 : 2004-02-02, 19:05 »

emir

  • Gość
Dieta dla swinki
« Odpowiedź #15 : 2004-02-02, 22:27 »
wy jakieś rozpuszczone macie te świnki - moja zjada wszystko - od selera poprzez burak do marchwi :) a najbardziej to przepada za sałatą i drewienkiem wiśniowym :) mały termi(na)t(or)
:lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 25 zapytaniami.