Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Dlugie pazurki....  (Przeczytany 1646 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yzalbe

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #30 : 2004-05-18, 17:45 »
Chomika mi oddała, ale królika nie chce :?  Właściewie, to częściowo ja się zajmuję Basią... Kupiłam jej wielka klatkę, rozpieszczam ją smakołykami, a nagrodą za to jest miłość :D
Zapisane

Kira

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #31 : 2004-05-18, 22:15 »
:) To dobrze ze jeses przeciwieństwem siostry :P  A ona nie wie co Traci... jak mozna nie zajmowac sie chomami i krolikiem jezeli ma sie po jednej sztuse:grr:  ja mam czesto powyzej 20 zwierzakow w domu i kazdemu poswiecam czas... :)
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #32 : 2004-05-18, 23:59 »
Problemem jest to, że jeśli ja wyręczam siostre w niektórych czynnościach (chodzi tu TYLKO o czynności związane z króliczkiem), to uczestniczę w jej kaleczeniu. Robi tak cała moja rodzina. Siostra ma juz 14 lat i jest wyręczana praktycznie we wszystkim, co czyni z niej "życiową kalekę". Ale i tak zwierzaczki są dla mnie najważniejsze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlugie pazurki....
« Odpowiedz #32 : 2004-05-18, 23:59 »

Grinia

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #33 : 2004-05-20, 09:17 »
A skoro mówimy o smakołykach to czym karmicie króliczka? (zaraz się dowiem czegoś od czego włos mi się zjerzy  :) )
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #34 : 2004-05-22, 20:58 »
Największym przysmakiem Basi jest kalafior, którym ją raczę od czasu do czasu. Uwielbia też suchy chleb, ale ten ma na codzień :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #35 : 2004-05-22, 21:04 »
Tusia je jabuszka marchewki i salate brukselkeitp. warzywa i owoce z wlasnego rodzinnego ogródka Koper od niedawna i nie smakuje jej ...jak ja wzielam jadła takie dropsy ale teraz juz jej nie daje.. :) bo nie kupuje
oczywiscie wszystko w niewielkich ilosciah nie za czesto :)
Zapisane

ngL

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #36 : 2004-05-22, 21:29 »
Yzalbe - o zwierzaki dbaj, bo nic nie zawiniły a o siostrę się nie martw... dostanie takiego kopa w d... od życia że sama się zdziwisz, jaka potrafi być samodzielna ;)
Możesz ewentualnie zrobić to, co mój chłopak... za każdym razem gdy jeździ do domu i widzi zaniedbane przez siostrę zwierzę - zabiera je tak po prostu, bez informacji. Rozmawia również z rodzicami dzięki czemu siostra zwierzaczków raczej już mieć nie będzie.
Przykre to ale lenistwo nie usprawiedliwia złego traktowania zwierząt (brudu, głodu i braku wody) dlatego na Twoim miejscu zaczęłabym właśnie od  rozmowy z rodzicami. Jeśli mają trochę serca dla zwierząt - powinni Cię poprzeć.
Zapisane

Kira

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #37 : 2004-05-22, 22:05 »
:) tak ja uczynilam z moja poprzednia przyjaciolka...wzielam od niej za jej zgoda chomiki dzungarskie a po twuch miesiacach juz po rozmowie z jej rodzicami zabrabam kanarki :roll:  Dotej pory juz ;rzestala mnie scigac o kanarki wie ze ich nie mam...
Cóz twoja siostra wkońcu bedze wiedześ co znaczy życie i odpowiedzalnośc jak dostanie kopa... ale zwierzaki nie powinny  na tym braku opieki i zainteresowania ucierpieć
Jezeli mieszkacie oddzeilnie to faktycznie pogla byś wywiesc kroliczke do siebie ale wtedy siostra moze sie obrazic na ciebie chyba ze jej to rodzice wytłumacza.. :roll:
Zapisane

Grinia

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #38 : 2004-05-23, 10:15 »
Ludzie! (do właścicieli królików :P )

Uważam, że powinniście spróbować zwiększyć ilość warzyw w diecie Waszych uszatków. Spróbujcie! Oczywiście stopniowo, każde nowe warzywo podajemy najpierw w niedużej ilości patrzymy czy bobki nam nie szaleją. Jeśli wszystko jest ok znaczy że dane warzywo możemy wpisać do króliczego menu. A jeśli pojawią się rozmemłane bobki to skreślamy takie coś z menu uszata, albo próbujemy raz jeszcze za jakiś czas.

Nie bójcie się tak tych warzyw!!! Tu jest spis co ze świerzyzny dobrze podawać króliczkom:
http://www.forum.kroliki.com/viewtopic.php?t=3808

Pozdrawiam  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlugie pazurki....
« Odpowiedz #38 : 2004-05-23, 10:15 »

Yzalbe

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #39 : 2004-05-23, 14:26 »
Mieszkam na razie z rodzicami i siostrą (ale juz niedługo :P ). Króliczkiem oczywiście się zajmuję i nie będzie cierpieć z powodu mojej siostry. Przez to, że poświęcam Basi więcej uwagi, to mnie kocha bardziej :lol:  Takie straszenie, że zabiorę króliczka trochę pomogło.. Powiedziałam, że jeśli jeszcze raz zobaczę w klatce syf, to oddam ją komuś. Siostra powiedziała, że wtedy mnie znienawidzi. To akuram mnie nie obchodzi :roll:  Co do rodziców, to nie pomogą, bo jak kupiłam dużą klatkę, to zrobili mi awanturę (ale to już inny temat) i ciągle słyszę: niektórzy gorzej traktują zwierzęta :grr:  ALE JA TRAKTUJĘ ZWIERZACZKI NAJLEPIEJ JAK POTRAFIĘ.
Zapisane

Kira

  • Gość
Dlugie pazurki....
« Odpowiedź #40 : 2004-05-29, 00:12 »
:) Opieka one dadza nam swoja miłosc i przywiazanie..... :wink:  nic zaufania podczas bieguw po pokojach... coz my to mozemy i,m dac OPIEKE I MILOSC A ONE NAM ZAUFAJA :wink:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 22 zapytaniami.