Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: !!!!!!prosze powiedzcie jak zrobić inkubator!!!!!!! pilne!! pilne!! pilne!!  (Przeczytany 33596 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sigi

  • Gość
!!!!!!!!!pomóżcie kupiłem 10 jaj za 100 zł z nadzieją że moja kura zechce na nie usiąść lecz nie chce
!!!!!!!!!!!pomóżcie. powiedzcie jak zrobić inkubaror bo nie mam pieniędzy na kupno nowego i w wogule
!!!!!!!!!!!!!!pomużcie prosze zdradżci tajemnice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie chce stracić pieniędzy na tych jajkach prosze poradzcie
Zapisane

Magdalenka

  • Gość
Możesz jajka włożyć do koszyka i nad nie postawić lampkę i świecić nią na jajka. Najlepsza byłaby taka mleczna.
Później możesz mysleć nad zrobieniem czegoś innego...
Zapisane

sigi

  • Gość
nie moge świecić lampką bo światło sprawi że kurczaki będą ślepe gdy sie wyklują albo nie widzieć poprawnie prosze powiedzcie że jest inny sposb
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
nie moge świecić lampką bo światło sprawi że kurczaki będą ślepe gdy sie wyklują albo nie widzieć poprawnie

kto ci takich głupot naopowiadał?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sigi

  • Gość
tak miałem moje kurczaki są ślepe dlatego musiałem powtórnie zakupić jajka!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
taaa... i to "na pewno" od tego ze pod zarowka jajka byly... :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Galago De Codi

  • Gość
Jak dobrze pamietam z zajec zootechniki
to sa takie male inkubatory do kupienia.
Są oczywiscie na fermach wielkie szafy na 1000 jaj
ale i takie małe.
Jajko nie musi mieć tylko wlasciewej temp, ale tez wilgotność.
Jak chcesz robic samemu inkubator.
To lepiej zainwestować w termostat i kabel grzejny uzywany do terrarium dla gadów,
oraz o system sterujący wilgotnością..

Zarówki - to bardziej przydalyby sie - promienniki podczerwieni ;)
Zapisane

sigi

  • Gość
dzięki za rade na pewno od tego były ślepe
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
http://www.allegro.pl/item189983410_inkubator.html tu jest do sprzedania jak ktoś będzie jeszcze chciał robić samemu inkubator to nie radze. może inna kura ale nie samemu bo jajka są delikatne. tak wiem że to stary temat :/
http://www.allegro.pl/item188609892_inkubator_do_wylegu_ptakow_zrob_to_sam.html można jeszcze tak
INKUBATOR DO WYLĘGU PTAKÓW – ZRÓB TO SAM


Przedmiotem mojej aukcji jest elektroniczny regulator temperatury inkubatora do wylęgu ptaków. Oferta skierowana jest głównie dla amatorów i hobbystów którym urządzenie daje możliwość  wylęgu niewielkich ilości piskląt określonego gatunku (kury, gęsi, indyki, bażanty itp...). W skład zestawu wchodzi elektroniczny regulator temperatury, element grzejny i czujnik temperatury. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja zawierająca niezbędne informacje, dane i rysunki potrzebne do budowy własnego, niezawodnego inkubatora, a także podstawowe warunki wylęgu piskląt kurzych.
    Inkubator można zbudować z materiałów ogólnie dostępnych (np. sklejka, płyta wiórowa itp...). Doskonałe działanie urządzenia zbudowanego według zaleceń zawartych w instrukcji zostało wielokrotnie potwierdzone przez klientów. Budowa inkubatora jest na tyle łatwa, że poradzi sobie z nią każdy, nawet początkujący majsterkowicz. Zakup regulatora pozwala obniżyć koszty samodzielnego wylęgu ptaków do minimum.
   Urządzenie jest nowe, nieużywane i posiada roczną gwarancję. Zdjęcie przedstawia przykładowy wygląd gotowego inkubatora.

Dane techniczne:

Napięcie zasilania            230 V
Moc grzałki                      100 W
Pojemność inkubatora     ok. 50 jaj kurzych
Dokładność regulacji        +/- 0,2 st. C
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

pepsi

  • Gość
na jajecznicę :>
po kij kupowałeś jaja nie mając jeszcze inkubatora?
kwestia że promocyjna cena do mnie nie przemawia bo i tak się zmarnują.
to tak jakbyś kupił rybki a po przyniesieniu do domu zaczął się zastanawiać czy trzyma je w słoiku.
jeśli traktujesz te jaja jak coś z czego ma się wykluć żywa istota to gratuluję.
moja propozycja - zamiast inkubatora, opieki nad ptasimi jajami i ślepymi kurkami kup sobie tamagoczi.

EDIT:
a kurki pewnie już zjedli bo temat ma jakieś 6 m-c
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 11:44 autor peGaz »
Zapisane

Fredzio

  • Gość
Najlepiej zakryć jaja jakąś ściereczką i wtedy świecić lampką i codziennie po kilka razy dziennie polewać je odrobiną wody.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Fredzio, proszę, patrz na daty ;) Temat dawno nieaktualny.
Zapisane
IBDG Wrocław

Fredzio

  • Gość
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
A upomnienie za głupie pytania chcesz?
Zapisane
IBDG Wrocław

bażant

  • *
  • Wiadomości: 1
ZObacz tutaj, jak jest dużo o budowie inkubatora http://www.inkubatory.net
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
bażant, ktoś kto rozpoczął ten wątek już dawno nie wchodził na to forum... proszę nie odkopuj tematów...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

kinga113

  • *
  • Wiadomości: 2
to proste wez jakies pudelko kup zarowke kwoke (13zł minimum)
zaczep u góry daj miske z woda i za pomocą termometra zmierz temperature jakies 38 stopni i wilgotnosc zmierz za pomocą wilgoniościmierza jakies...nie pamietaj ale zeby sie dowiedziec wiecej wlacz http://www.darewit.pl/strona/parametry-inkubacji.html  no a jak zrobic to zaczep u gory zarowke kwoke wtedy nic sie nie stanie zmierz i bedzie ok :)
Zapisane

kinga113

  • *
  • Wiadomości: 2
nie sądze zeby byly slepe od swiatla zarowki wiem ze nie mozna dawac za duzo swiatla bo wtedy tak sie stanie ale to pewnie od temperatury i wilgotnosci byly niedorozwiniete

PS:wkladaj tylko przeswietlone jajka te z zarodniem wez se pod zarowke jakos wez rurke po papierze i zeby nie bylo dostepu do swiatla w ruze podluz na gore jajko jak bedzie taka kropka to jest OK
Zapisane

Klaudiuszek_123

  • *
  • Wiadomości: 3
witam mam mały problem, mam zamiar zrobić inkubator...nie chce na niego wydać fortuny, bo to ma być do domowego użytku tylko tak do 20-30 jajeczek.
Dobrałem już małą skrzynkę drewnianą wym. ok. 40 x 40 cm, tacki, termoregulatorek i wentylator mały. Chce zamontować w nim  zamontować grzałkę, znalazłem taką o mocy 100 W:
http://www.hodowlany.pl/i418_Grzalka_do_urzadzen_legowych_100_WAT.html tylko nie wiem czy na taki wymiar i ilość jaj mi wystarczy to?
Zapisane

mirinda

  • *
  • Wiadomości: 2
Witaj, tutaj znajdziesz podzespoły do budowy inkubatora. Ja w tym roku zakupiłem termoregulator, grzałki i wentylator, Wszystko w jednym miejscu, w jednej paczce.
Zapisane

Klaudiuszek_123

  • *
  • Wiadomości: 3
Dzięki, podzespoły już mam, brak mi tylko wentylatorka. Ogólnie jak przeliczyłem robocizne, czas i te części to wyszło na to ze mogłem kupić gotowy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

endzi

  • *
  • Wiadomości: 2
Moim zdaniem nie opłaca samemu bawić się w robienie inkubatora. Sam od 3 lat inkubuję różne gatunki ptaków. Początkowo zrobiłem własny inkubator jednak były z nim cały czas problemy i 2 razy przez to wylęg kompletnie się nie udał. Od 1.5 roku mam w posiadaniu inkubator, który kupiłem (nowy) za niecałe 500zł i do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Tak jak w przypdaku "Klaudiuszek_123"  po przeliczeniu kosztów wychodzi praktycznie na to samo
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 30 zapytaniami.