Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Osowiały młody pies  (Przeczytany 1540 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

staszek_m2

  • *
  • Wiadomości: 6
Osowiały młody pies
« : 2019-12-01, 21:28 »
Witam forumowiczów!
Zacznę od tego, że w wakacje przygarnęliśmy do nas cocker spaniela 2 miesięcznego. Założenie było takie, że będzie trzymany w kojcu na podwórku (kojec otwarty ze stałym dostępem do biegania). Dawałem mu jeść 1 raz dziennie wieczorem (wiem, że zalecenia są 2 razy dziennie). Kupiłem mu karmę Rafi dla juniorów z Doliny Noteci (cielęcina, jagnięcina) oraz suchą karmę Pedigree też dla juniorów. Przez cały czas było wszystko w porządku, pies jak nas widział to się cieszył, dużo biegał, dużo jadł. Okaz zdrowia.
Teraz ma pół roku. Od pewnego czasu (tydzień-półtora), odkąd trochę temperatura na dworze spada poniżej 10 stopni, piesek stał się bardzo spokojny, niechętnie wychodził z budy, jak już wyszedł trzymał się nogi a jak znikałem to wracał do budy. W ogóle nie biegał. Przestał mi jeść. Przez dwa dni karmę z poprzedniego dnia musiałem wyrzucić, bo nawet jej nie ruszył. I tak przez 2-3 dni.
Byłem z psiakiem u weterynarza, ale po przebadaniu okazało się tylko że ma delikatnie podwyższoną temperaturę i nic poza tym. Dostał antybiotyk w zastrzyku i myślałem, że potem się polepszy. Niestety nie.
Od kilku dni nasz pies mieszka razem z nami w domu (razem z kotem - wielcy przyjaciele), ale nie wykazuje większej aktywności fizycznej, to znaczy cały czas leży w jednym miejscu. Po nocnym przebudzeniu wypuszczam go na podwórko by załatwił swoje potrzeby, po 10 minutach wpuszczam go do domu i wtedy z powrotem wraca na swoje posłanie. Jest teraz bardzo spokojny, jak siada to ogon ma cały czas pod sobą (siedzi na nim), czasem z kotem się chwilę pobawi, ale to tylko chwila. Raczej nie rusza się z miejsca w którym obecnie jest. Żona zaczęła go karmić z ręki, by coś jadł, bo tak to z miski nic nie chce jeść. Z ręki trochę zjada. Nie wiem jak z miską, czy stosować zabieranie miski po 30 minutach, kiedy nawet nie tknie jedzenia (ani mokrego ani suchej karmy).
Nie wiem co mogło wpłynąć na jego zachowanie. Zawsze bał się innych zwierząt Martwię się o niego że jest taki spokojny. Ma zimny i mokry nos (podobno to oznaka zdrowia), ale jego zachowanie jest chyba trochę dziwne. Czy podczas przebywania w kojcu coś go zaatakowało? Może jakiś kot go wystraszył zaatakował podczas jedzenia?
Wiem, że pewnie poleci na mnie zaraz fala hejtu za to, że trzymam cocker spaniela w kojcu, że dawałem mu jeść jeden raz dziennie. Ale psiak teraz mieszka w domu, otrzymuje od nas co tylko może, a jest taki osowiały, nie rusza się zbytnio, na podwórko z domu wypuszczam go niosąc go na rękach (bo nie chce iść). W jednym miejscu potrafi spędzić kilka godzin. Jak się go zawoła, to czasem przyjdzie, połozy się i leży, siedzi kolejnych kilka godzin.
Czy ktoś kiedyś miał podobny problem? Jakby były potrzebne jeszcze dodatkowe informacje, proszę pisać, odpowiem.
Proszę o pomoc.
Zapisane

Kitty88

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #1 : 2019-12-01, 23:18 »
Nie wiem, może na wszelki wypadek idź do weta z nim, porób mu wszystkie badania. Ja wiem,z e to trochę kosztuje ale tak bym zrobiła. Możesz też sytuacje opowiedziec behawioryście.
Zapisane

staszek_m2

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #2 : 2019-12-02, 06:47 »
Na przykład dzisiaj rano wstałem, dosłownie wystawiłem psiaka na podwórko (na rękach, taki leniwiec) pochodził trochę, wyjeżdżałem samochodem z garażu to kręcił się obok, merdał ogonem itd. Wszystko normalnie. Ale za to w ciągu dnia nic nie je, jest ospały... eh... może faktycznie się do innego weterynarza wybiorę?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedz #2 : 2019-12-02, 06:47 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #3 : 2019-12-02, 08:46 »
Chyba przydałoby się USG jamy brzusznej.
 
Pisz, co z psiakiem dalej się dzieje.
Zapisane
IBDG Wrocław

staszek_m2

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #4 : 2019-12-02, 13:37 »
Dziś np. zjadł kocie jedzenie whiskas junior i chleb z pasztetem.
Rafi Doliny Noteci i Friskies Junior mu nie smakuje.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #5 : 2019-12-03, 12:17 »
Nie za dobrze go karmisz. Whiskas nie jest dobrą karmą, chleb z pasztetem też nie bardzo pasuje psu... Tzn. może mu smakować, ale na zdrowie mu raczej nie pójdzie. Rozumiem, że kiedy pies nie chce jeść nic innego, dobrze, że w ogóle je, ale...
A jak zachowanie, nadal osowiały?
Zapisane
IBDG Wrocław

staszek_m2

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #6 : 2019-12-03, 13:48 »
Niestety nadal. Po południu pojadę z nim do innego weterynarza.
Ogólnie to nie za wiele chce jeść. Karmę dla kota to zjada okazyjnie jak mu się przytrafi, jak się uda.
Ale właśnie największy problem jest z jedzeniem. Raz ma "rzuty" że zje, a innym razem zje tyle samo co kot albo i mniej i koniec. Od małego jak go mieliśmy to zjadał zawsze pełną miskę (mokra karma Rafi zmieszana z kaszą lub chlebem). Suchą karmę też zawsze zjadał (najchętniej). Dzisiaj dostał karmę taką z rossmana, trochę zjadł (tak dużo jak kot albo mniej i resztę zostawił.
Wcześniej skakał, podgryzał i widać było zdrowego psa. Teraz też niby jest ok, bo chodzi, merda ogonem, ale raczej nie biega, pyska prawie wcale nie otwiera (czasem tylko gdy z kotem się bawi), ale kiedyś był bardzo energiczny. A teraz? Jakby ktoś mu tę energię zabrał. Jakby ktoś go zaczarował...
Trzymałem i nadal chcę go trzymać w budzie koło domu. Nie chciałbym tego zmieniać. Budę ma ogrzewaną styropianem, na spodzie leży koc by było mu ciepło.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #7 : 2019-12-03, 18:31 »
Buda koło domu pasuje bardziej do kaukaza, a nie do spaniela, ale w tej chwili to mniej istotne. Ważne, co dolega psu... Już po wizycie u weta?

A, zimny i mokry nos miewają i ciężko chore psy...
Zapisane
IBDG Wrocław

staszek_m2

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #8 : 2019-12-09, 21:17 »
Przepraszam że jakiś czas się nie odzywałem... okazało się, że jak pies ma 6 miesięcy to naturalne, że rośnie, a że mój rośnie trochę szybciej to bolą go biodra, stawy. Dostał zastrzyk przeciwbólowy i lek przeciwzapalny Cimalgex na 8 dni i dwa dni później pies "wrócił" do siebie. Jest już wesoły radosny - zdrowy :)
No i zmieniłem weterynarza :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedz #8 : 2019-12-09, 21:17 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #9 : 2019-12-10, 13:23 »
No to mamy happy end  :wink:

Jeszcze tylko przeprowadzka do domku... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

staszek_m2

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #10 : 2019-12-11, 22:52 »
Czy da się ustrzec? Nie wiem.
W domu śpi w nocy. W ciągu dnia biega po podwórku :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #11 : 2019-12-12, 12:59 »
No to życzymy dużo zdrowia pieskowi i jego ludziom :)
Zapisane
IBDG Wrocław

marcin06

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Osowiały młody pies
« Odpowiedź #12 : 2020-06-18, 15:01 »
Zdrówka!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 29 zapytaniami.