Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Pedegree, Chapi, Frolic.....  (Przeczytany 10907 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ag@ta

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #60 : 2004-05-19, 09:10 »
Cytat: Myszka.xww

Agatko - zapytaj, czy Ciebie w ramach oszczędności też karmiliby wyłącznie chińskimi zupkami.


No nie karmili nie karmiki, a szkoda bo ja zupki chińskie bardzo lubię :P  ;)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #61 : 2004-05-19, 09:44 »
A czy ktoś z tu obecnych słyszał o karmie Country? :hmmm:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #62 : 2004-05-19, 12:16 »
Cytat: Ag@ta
Cytat: Myszka.xww

Agatko - zapytaj, czy Ciebie w ramach oszczędności też karmiliby wyłącznie chińskimi zupkami.
No nie karmili nie karmiki, a szkoda bo ja zupki chińskie bardzo lubię :P  ;)
Ano właśnie - Tobie smakują, tanie są, a wrzody będziesz mieć jak w banku  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #62 : 2004-05-19, 12:16 »

Johny

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #63 : 2004-05-19, 12:25 »
A co myślicie o chińskich laskach do jedzenia,z ryżem  dla psa ?,są w różnych kolorach,zielone siwe brązowe,czarne,czerwone,niebieskie,żółte,takie rurki
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #64 : 2004-05-19, 12:43 »
Johny - kolorowe - czyli barwione. Pytanie - czym? Najpewniej chemią  :roll:  Chociaż niekoniecznie. Mojej nie daję. Wolę jej kupić ciastka eukanuby albo ugotować cielęce chrząski. Zdrowsze i smaczniejsze. Polecam szczególnie ogonek cielęcy  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kat&Seja

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #65 : 2004-05-19, 12:50 »
Ja też nie kupuje niczego co barwione...to bez sensu...po co kolorowac psu jedzenie?? Żeby ladniej wygladalo??Ciacha eukanuby może i szaro bure ale za to zdrowe ...albo kupuje suszone mięsko wolowe..uszka...tchawiczki itd.

A co do zupek chinskich to tez je lubię ale wiem ,że to chemia...czasem z braku laku mozna sie zapchać ...ale nie nagminnie..juz mialam wrzody..dzieki!!
Zapisane

bea100

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #66 : 2004-05-19, 13:57 »
Cytat: Myszka.xww
...Eukanuba...A najlepiej psiakowi gotować samemu, natomiast suche traktować jako dodatek...

Co do Eukanuby to wet mnie uświadomił, że psiaki po niej rosną w górę tak dużo za dużo  :lol: słowem jednym nie jest polecana np dla wielkich ras (oraz dla tych minimalnych wzrostem).
A gotowane żarełko= Lieber Alles  8)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #67 : 2004-05-19, 14:18 »
a skoro Purina nie jest takla zła, to co sądzicie o Friskies ? wkońcu też od Puriny  :roll:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #68 : 2004-05-19, 14:55 »
Gdzieś już pisałam - takie porównanie Ci zapodam. Hmmm... powiedzmy Wierzynek - najlepsza restauracja w Kraku. Czy pomyje z tej restauracji też będą oki? Zjesz z chęcią?  :lol:

A na poważnie - niestety, Friskies to chłam. Tak samo jak Pedigree (nota bene, producentem jest MasterFoods - ten sam robi RC - jedną z najlepszych karm). Ważniejsze od tego, kto to robi, jest - jaki ma to skład. Friskies jest barwiony chemicznie, upachniany chemicznie, konserwowany chemicznie, dosmaczliwiany chemicznie. Chemia. Tańsza - dlatego żarcie tańsze. Tylko potem wet kosztuje. I zwierzak cierpi.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #68 : 2004-05-19, 14:55 »

Ag@ta

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #69 : 2004-05-19, 15:32 »
Dziś bylam u weta z moją Sabą i pytałam się o jedzonko. Co do Pedigree idp. powiedział mi dokładnie to samo co wy, teraz będę kupować karmę,  której nazwy nie pamiętam  :P  W każdym bądź razie nie jest to karma polska. Jakaś tam europejska. Wet mówił że najlepsze są amerykańskie bo nie ma w nich konserwantów. Tak sie zastanawiam: skoro ludzie jedza knserwanty to zwierzaki nie mogą ( oczywiście nie myslę to o tablicach Mendelejewa jak w Pedigreee) :roll:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #70 : 2004-05-19, 16:04 »
Jakoś moje zwierzęta zawsze jadły lepiej i zdrowiej ode mnie i nigdy mi to nie przeszkadzało :bezsilny:
Zapisane

aneta

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #71 : 2004-05-19, 17:09 »
Cytat: bea100
Cytat: Myszka.xww
...Eukanuba...A najlepiej psiakowi gotować samemu, natomiast suche traktować jako dodatek...

Co do Eukanuby to wet mnie uświadomił, że psiaki po niej rosną w górę tak dużo za dużo  :lol: słowem jednym nie jest polecana np dla wielkich ras (oraz dla tych minimalnych wzrostem)

Tak, tak, tak, zgadzam sie z tym w calej rozciaglosci. Moja znajoma ma afgana i zdzeczka urosl za duzo... :lol: I on byl karmoiny wlasnie Eukanuba od szczeniaka...
Zapisane

Patka

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #72 : 2004-05-19, 18:10 »
ok ale co można ugotowac ratlerkowi?????????Ja rozumiem dużemu psu to tam coś się wykombinuje ale takiej kruszynce?
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #73 : 2004-05-19, 18:11 »
Ja zrezygnowałam z podawania psu wszelakiej maści suchych karm, bo gdybym kupowała te lepsze i droższe to chyba chodziłabym głodna (:lol:) bo on potrzebuje ilościowo dużo jedzenia, bo potem jego żołądek arie gra, a tańszych karm kupować nie będę - miałam już tego pokaz. Pozatym on nie lubi suchych karm :) Gotujemy mu ryż, albo kasz jęczmienną z wątróbkami i warzywami :)
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

NaNcY

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #74 : 2004-05-19, 18:33 »
moj psiak tez jada gotowane zarelko :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #74 : 2004-05-19, 18:33 »

bea100

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #75 : 2004-05-19, 21:05 »
Cytat: Ag@ta
...Wet mówił że najlepsze są amerykańskie bo nie ma w nich konserwantów...

A ja skądinad np wiem, że w karmach z USA może znajdować się ususzone azjatyckie kurze mięsko z ptasią chorobą  :P
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #76 : 2004-05-19, 21:11 »
BTW- Toffaś dostał dziś puszkę ( wyjątkowo- mama nie zdążyła ugotować :P ) i nie chciał tego ruszyć... Wie cwaniaczek co dobre :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #77 : 2004-05-19, 21:54 »
Cytat: Patka
ok ale co można ugotowac ratlerkowi?????????Ja rozumiem dużemu psu to tam coś się wykombinuje ale takiej kruszynce?
A to samo c dużemu - żoładki trawią to samo. Tylko mniej się daje  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asia83

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #78 : 2004-05-21, 08:12 »
Witam!!

Jeżeli mogę proszę abyście nie krytykowali osób które podaja karmę typu pedegree. Ja mam 6 tyg. szczeniaka i przez ostatnie 2 tygodnie miałam problem ponieważ według zaleceń weterynarza podawałam jej gotowanego kurczaczka, ryż i same zdrowe rzeczy, ale mimo, że podobno była zdrowa bo tak stwierdził lekarz miała ciągle rozwolnienie. Uwierzcie, że z trudem  :(  ale zdecydowałam sie na puszkę pedegree dla szczeniąt z tym, że mieszam ją z biszkoptem, glukozą i witaminami dla szczeniąt i dopiero teraz to jest normalny pies. Ta karma z całą pewnością nie jest w gronie najlepszych, ale są psy które czasem nie chcą, a czasem nie mogą tak jak Iga jeść nic innego.

Pozdrawiam  ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #79 : 2004-05-21, 10:28 »
Asiu - przede wszystkim trzeba się zorientować, dlaczego miała biegunki. Szkoda psinki.
Ska masz psiaczka i czym był karmiony zanim do Ciebie dotarł?

Niestety - nagła zmiana diety, otoczenia i stres z tym związany może spowodować biegunkę. Może ją wywołać któryś ze składników papu. Wątróbka i ryby mogą działaś rozwalniająco.  Biegunkę wywołujać może również zaburzenie równowagi flory bakteryjnej jelit. A to się leczy ;)
Owszem - pedigree może chwilowo zatwardzić kupala, ale na dłuższą metę to powoli działająca trucizna. Psiakowi może i smakuje - bo ma smakować.

Poszukaj w sklepach puszek z wyższych półek, są również puszeczki dla wybredniaków i takich o wrażliwszym żołądku. Spróbuj zapodać małej suchego, rozmoczonego w rosołku np. boscha, purinkę, nutrę. Są zdrowsze, a może małej podejdą.
Aha - i na biegunkę ładnie działa smecta ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kat&Seja

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #80 : 2004-05-21, 14:12 »
Otóż to . dla takiego malucha nagła zmiena karmy to szok dla brzuszka. jesli gdzieś tam był karmiony czymś innym a nagle przeszło się na gotowane to kłopoty z brzyszkiem sa murowane!!
Ja karmię gotowanym jedzonkiem, a przedtem karma z wyzszej pólki i przejsie z jednego na drugie odbywalo się stopniowo. teraz najchętniej "mą piesą" je ryzyk z warzywami i waróbką po której nigdy nie miala rozwolnienia..wręxcz przeciwnie. Ale to już zalezy od pieska. Co pies to indywidualność...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #80 : 2004-05-21, 14:12 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #81 : 2004-05-21, 14:40 »
Asiu - większość z nas nie krytykuje podawania pedigree. Niestety - reklama robi swoje, i sporo ludzi uważa że jest to po prostu doskonała karma. Bo przecież "polecana przez hodowców" ;) Żadko kto sprawdza skład tej karmy i niewielu wie, co w zasadzie jest do tej puszki pakowane.

A 4 tygodniowy maluszek przestawiony nagle na samodzielne papu - ja się sraczce nie dziwię  :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kat&Seja

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #82 : 2004-05-21, 15:11 »
Puszeczki sa bardzo dobre z bellcando...jak je niuchalam to sama chcialabym zjeść :wink: Zreszta ludziska polecaja te karmy jako niedrogie i DOBRE( sklad itd).. wlasnie Bellcando i Bewi Dog.Niekoniecznie musi byc cos duzo drozszego, ważne by bylo przetestowane i naprawdę pozywne.
A z Pedigree to tak jak z proszkami.....zachwalaja .....reklamuja a kto jest zadowolony??Zresztą tak jak się to mówi, dobry produkt nie potrzebuje reklamy...ludzie sami dochodzą co dobre...reklamowali kiedys Ludwika?? A to od lat debest płyn do naczyń...nawet w nieciekawej  buteleczce :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #83 : 2004-05-21, 15:13 »
Kat!Dajesz Sei Belcando??Puszeczki też??Super,naprawdę dobra rzecz!! 8)
Zapisane

Nicka

  • Gość
No nie wiem tak dokladnie...
« Odpowiedź #84 : 2004-05-21, 15:14 »
Nie wiem tak dokladnie, ale wydaje mi sie, ze te such pokarmy nie zawieraja tyle witamin i pozywnych skladnikow co  pokarmy naturalne. a zreszto zawieraja duzo konserwantow iwogole... Mój piesek...nie, przepraszam SUCZKA ich nie lubi... Ale za to ciągle by żarła pomidory :) noi słodyczy nawet nie tknie...a może to i dobrze....ehh;]
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #85 : 2004-05-21, 15:19 »
Nie, Megusku....obwąchiwalam tylko. Na wystwie w kielcach było tego pełno :P
Zapisane

Ag@ta

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #86 : 2004-05-21, 15:25 »
Moja sunia ostatnio dostaje ryzyk z mięskiem i jest baaardzo zadowolona :jupi2:  :banan:  :rock:  mój :D
Zapisane

Meggy

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #87 : 2004-05-21, 15:27 »
KAt!Acha,myślałam,że podajesz suni.Może spróbuj....Jak to było pełno?Dawali puszki na próbę?Czy konsumpcja na miejscu? :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #87 : 2004-05-21, 15:27 »

Kat&Seja

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #88 : 2004-05-21, 15:31 »
Nie...no stali dystrybutorzy...mieli puchy i karmy i ulotki itd. Puch było ze 4 czy 5 rodzajow...z wolowina, jagnięcina, dób..a dalej nie pamietam...Całkiem mi się podobaly
Zapisane

Asia83

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #89 : 2004-05-22, 12:10 »
Ależ ja sobie z tego wszystkiego zdaję sprawę. Ta puszka się już kończy i poszukamy czegoś lepszego. Tylko co jest lepsze??
Ale zacznę jak to było od początku żeby Wam wyjaśnić, że naprawdę próbowałam wszystkiego. Otóż dokładnie 2 maja byłam w Zakopanem i tam na targu jeden pan miał całą masę szczeniaków różnych ras. W 2 sekundy zakochałam się w małej bokserce i ją kupiliśmy. Sprzedawca powiedział żebym kupiła zwykły twaróg (biały ser), a i przedewszystkim że ma 6 tyg. W swojej obronie napisze, że nigdy wcześniej nie widziałłam szczeniaka boksera i nie wiedziałam jak taki 6 tyg. powinien wyglądać. Po powrocie do domku i wizycie u lekarza okazało się, że ma nie więcej niż 4 tyg. Ale wrócę do jedzenia. Dałam jej ten twaróg, ale w nocy miała rozwolnienie. Niewiedziałam co robić to kupiłam puszkę, żeby nie było problemów z karmieniem w drodze powrotnej i żeby nie miała biegunki, bo podejżewałam, że najzwyczajniej w świecie nie trawi nabiału. Po południu się wszystko uregulowało i tak też było przez całe 12 godz w samochodzie. Następnego dnia w sklepie zoologicznym powiedzieli mi żebym nie karmiła jej puszką tylko suchą karmą (eukanuba) rozmoczoną w przegotowanej wodzie, ale to skończyło się wizytą u weterynarza i glukozą podskórnie oraz lakcidem (to jest na florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym) - dostaje go do tej pory. Wet. zalecił pierś z kurczaka z ryżem, ale po 2 dniach nic sie nie zmieniło i pies przestał jeść, więc po konsultacji z kolejnym lekarzem miała dostawać biszkopta z kefirem, ale jak to po nabiale cały czas były rozwolnienia. Ja naprawde nie wiedziałam co robić i dlatego kupiłłlam tą puszkę. Dodam, że minęło 20 dni więc nie sądzę aby to był stres, może na początku tak, ale później już nie. Teraz chowa się bardzo dobrze. Kupcia taka jaka być powinna, tylko całkiem sporo śpi ale w jej wieku to chyba normalne, a jak nie śpi to się bawi. Wolałabym nie rezygnować z puszek więc poszukam tych Bewi Dog i Sei Bellcando. Są jeszcze jakieś dobre?? Tak żebym miała dobry wybór. I jak to stoi cenowo i czy są dla szczeniaków?? WW sklepie zoologicznym będę dopiero jutro także może ktoś zdąży napisać.
Jak nie sama sprawdzę.

Dzięki za pomoc!!

Pozdrowienia
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 28 zapytaniami.